Oranžéria v dome: najpozoruhodnej možnosti pre domáce a letné chaty

Dnes nikto nie je prekvapený exotickými kvetmi a ovocnými stromami pestovanými doma. Kvitnúce rastliny vytvárajú pohodlie a teplé zimy alebo dažďové jeseň večery. Ak berieme do úvahy množstvo nuansy (dizajnové riešenia, vykurovanie, osvetlenie, odrody rastlín), potom vytvorenie skutočného skleníka v dome alebo v krajine, s vlastnými rukami, zdá sa, že je to celkom možné.

7

Fotografia

Vlastnosti a výhody

Chov tropických rastlín v miernych klimatických podmienkach je pomerne ťažká úloha. Avšak, to je možné ľahko riešiť výstavbou skleníkov a zimných záhrad, ktoré majú rad vlastností a výhod oproti letným skleníkom určeným na pestovanie sadeníc, zeleniny a zelene. Domáce skleníky nie sú len predmetom pýchy amatérov a agronómov, ale aj posedenie.

Kompetentne navrhnutý a riadne vybudovaný skleník bude potešiť nielen zelených, ale umožní jej majiteľom vychutnať kvet a tropické plody exotických rastlín po celý rok.

Účel

Pred pokračovaním s dizajnom skleníka v dome, Je dôležité určiť jeho ciele a účel:

 • Vytvoriť útulnú situáciu;
 • pre riedenie vzácnych exotických rastlín;
 • Vytvoriť lekárne orangén (medicínske rastliny).

Stojí za zmienku, že výstavba skleníkov sa často používa na zvýšenie nákladov na nehnuteľnosti.

Rozhodovanie s vymenovaním vykonajte tieto typy práce:

 • Vytvorte projekt dizajnu budúceho skleníka;
 • Vybrať zloženie kvetov a určiť ich kompatibilitu;
 • Vyberte si rôzne materiály pre svoje technické vybavenie;
 • Vypočítať normy spotreby elektriny a tepla;
 • vyzdvihnúť pôdu a pôdu.

Vytvorenie skleníka je pomerne vzrušujúci proces, pretože berie do úvahy rôzne faktory vrátane tých, ktoré majú vplyv na rast a rozvoj živých organizmov.

Materiály a formy

Pri zostavovaní skleníka je dôležité vziať do úvahy nielen estetické charakteristiky, ale aj stabilitu výkonového rámu, pre ktorý trvanlivý, ale zároveň ľahký materiál.

Kľúčovým faktorom určujúcim výber materiálu na výstavbu skleníka by mal byť jeho bezpečnosťou pre rastliny aj ľudské zdravie. Pri budovaní skleníka vo svojom založení sa odporúča položiť základnú základňu, aby sa zabránilo silným chladiacim podlahovým chladením.

Pre podlahové obklady sa používajú materiály, ako je mramor alebo keramika. PVC profily a hliníkové konštrukcie charakterizované vysokoupožiarnou odolnosťou, odolnosťou voči vlhkosti a vystaveniu ultrafialovým, bezpečnosti, pevnosti a vystaveniu ultrafialovému, bezpečnosti, silu a nenáročnosti, \ t.

Prečítajte si viac  Kontaktné grily: Charakteristika a prehľad populárnych modelov

Moderní dizajnéri na usporiadaní skleníka používajú drevo, ktoré harmonicky dopĺňajú rastliny, ale zároveň korisť z vysokej vlhkosti. Na predĺženie životnosti drevených konštrukcií sú pokryté farbou a navyše inštalujú kovovú izoláciu. Sklo sa stále používa častejšie pri erekovaní stien a striech skleníkov. Môže zlepšiť tepelnú izoláciu a kontrolovať intenzitu prenikania slnečného žiarenia.

Sklenená dekorácia umožní útulný a pohodlne tráviť čas teší krásny výhľad. Okuliare môžu byť zdobené zvolenými sklenenými oknami, kovanými mriežkami alebo oblúkmi v kombinácii s dizajnom domu.

Pri výbere formy skleníka je potrebné zohľadniť celkovú architektúru štruktúry, prispôsobenie štýlu a dizajnu domu alebo chaty. V praxi sa používajú rôzne geometrické formy: polygonálne, kvadrangulárne alebo zaoblené. Zistili sa sklenené zariadenia, napríklad balkóny a lodžia, na ktorých nie je možné plne implementovať nové nápady, pretože je potrebné zohľadniť existujúce architektonické riešenia. V takýchto konštruktoch nie je možné nadviazať dodatočné osvetlenie, kvapkajúce zalievanie, drenáž, zavlažovanie pôdy a t. D.

Miesto

Pri výbere plaku je dôležité zvážiť množstvo funkcií. Správne zvolené umiestnenie by malo poskytnúť optimálny prietok svetla a tepla, ktorý ušetrí od potreby dodatočného vykurovania alebo osvetlenia. V súkromnom dome je umiestnenie skleníka veľmi rôznorodé. Môže byť vybavený na streche domu alebo remake verandu pod ním.

Malý skleník môže byť navrhnutý v obývacej izbe, pripojený k domu tvorí s ním holistickou kompozíciou. Je však lepšie, že skleník je v susedstve domu, ale zároveň bol oddelený od obytných priestorov s hustými dverami, pretože z hľadiska vysokej vlhkosti, človek nebude pohodlný.

Pri výbere umiestnenia skleníkov je potrebné zohľadniť orientáciu na strane strán. Tým sa zvýši výnos a vytrvalosť exotických rastlín, ako aj výrazne ušetriť osvetlenie, zavlažovanie, vetranie a vykurovanie.

 • Budova zo severnej strany by sa mala ohrievať a mať vynikajúcu tepelnú izoláciu, najmä v zime;
 • Na východnej strane – pravdepodobnosť prehriatia a rastlín sa nevyžaduje pre ďalšie vetranie;
 • Z južnej strany – existuje nebezpečenstvo zvýšenia teploty, a preto je vhodné nainštalovať vetracie zariadenia.

Najpohodlnejšie pre umiestnenie skleníka je považovaný za východnú a juhovýchodnú stranu.

Ako to urobiť sami?

Zostavte si vlastné ruky Mini-Greenhouse v byte, súkromný dom alebo v krajine. Zariadenie skleníka musí spĺňať predpoklady a štandardy obsahu rastlín a poskytnúť im primeranú starostlivosť. Organizácie kvetov vytvárajú neuveriteľnú atmosféru pohodlia, dávajú mier a pôžitok z kontemplácie rastlín, ktoré kvitnú po celý rok.

Prečítajte si viac  Ako zostaviť altánok z palety?

Ventilácia

Skleník musí byť vybavený ventilačným systémom, pretože rastliny neustále potrebujú čerstvý vzduch. Ako najjednoduchší ventilačný systém doma, môžete použiť dvere, okná, okná a otvory v podlahe, ktoré možno ovládať pomocou elektrických pohonov.

V procese prirodzeného vetrania miestnosti, odstránenie „odpadu“ nasýteného oxidom uhličitým, miešaním teplých a studených vrstiev vzduchu, ktorý eliminuje akumuláciu hmôt horúceho vzduchu pod stropom.

Vzduch prúdi do skleníka cez prirodzené vetranie môže byť jazdiť, nie je dostatočne teplé, príliš studené, suché alebo mokré, ako aj ťažké mrazy alebo bodovanie slnka spôsobujú potrebu používať pokročilejší ventilačný systém. Systém klimatizácie a vetrania zahŕňa použitie výfukových uzlov, vzduchových potrubí a elektrických ventilátorov, ktoré poskytujú nastaviteľnú výmenu vzduchu a udržiavajú optimálne atmosférické parametre.

Normálne vetranie zodpovedá výmene vzduchu s intenzitou 7-11 krát počas hodiny.

Vlhkosť

Dôležitou podmienkou pre rast a rozvoj rastlín v skleníku je normálna úroveň vlhkosti, ktorá môže byť regulovaná zavlažovaním. Intenzita zavlažovania závisí od zloženia pôdy, drenáže, druhov a odrôd rastlín, ročného obdobia, klimatických podmienok, vlhkosti vzduchu a zvoleného teplotného režimu.

Väčšina domácich rastlín miluje tropický (teplý zimný obsah, 17-23ºС) alebo subtropické (studený obsah zimného obsahu, 4-11ºС) Podnebie, takže doma potrebujú vytvoriť najvýhodnejšie umelé prostredie.

Pre tropické rastliny je normálna úroveň vlhkosti približne 70-90%, zatiaľ čo pre ľudí 44-50%. V lete sa tieto ukazovatele v miestnosti líšia v rozsahu 45-55% av zime asi 30-40%, takže je dôležité zachovať normálnu rovnováhu vlhkosti.

V zime je možné dosiahnuť optimálnu vlhkosť postrekom, Inštalácia zvlhčovača vzduchu, mini rezervoár alebo akvárium. Suchý vzduch pre exotické rastliny sú neprijateľné. Špeciálna individualita skleníka poskytne dekoratívnu umelú nádrž, ktorá prispeje k zvlhčovaniu vzduchu a vytváraním pohodlia. Aby sa zabránilo vzdelávaniu kondenzátu, je potrebné pravidelne vetrať miestnosť.

Mini-skleník si vyžaduje pravidelné zavlažovanie. Tento proces môže byť vykonaný manuálne alebo pomocou odkvapového zavlažovacieho systému, ktorý zavlažuje zem a poskytuje rastliny s nutričnými prvkami. V súčasnosti je väčšina zalievacích systémov prezentovaných na trhu automatizovaná a vybavená rôznymi senzormi, čo umožňuje organizovať pravidelné zásobovanie vodou, pričom sa zohľadnia individuálne potreby a vlastnosti rastlín.

Okrem toho inštalácia automatického zavlažovacieho systému umožní opustiť rastliny niekoľko dní v prípade potrebného odchodu.

Osvetlenie

Dostatočné množstvo slnečného svetla je nevyhnutným predpokladom pre normálny rast a vývoj rastlín, takže pre skleník, je jasná miestnosť z východnej, západnej alebo juhozápadnej strany. Každá rastlina potrebuje získať dostatočné množstvo svetla na implementáciu procesu fotosyntézy. V zime, farby nie sú dostatok slnečného svetla a v lete trpia nadmerným žiarením na slnku. V riadne organizovanom skleníku sú dodatočné osvetlenie a stmievanie kombinované vo forme valcovaných závesov alebo sklených tónovaní.

Konvenčné žiarovky sa neodporúčajú na použitie, pretože môžu spôsobiť popáleninu v rastlinách.

Pre dodatočné osvetlenie sú nainštalované vysokotlakové plynové výbojky. Pomocou ich pomoci môžete nastaviť intenzitu kvitnutia. Môžete tiež použiť soľné lampy z rockových solí, ktoré majú hojenie majetku a budú užitočné pre ostatných. Je potrebné si zapamätať čistotu okenných konštrukcií a absenciu výpadku (vysoké budovy, ploty, veľké stromy), aby sa zabránilo prenikaniu slnečných lúčov. Úroveň prirodzeného osvetlenia skleníka závisí od návrhu a veľkosti okien.

Prečítajte si viac  Ako urobiť dom pre deti v krajine?

Plné zasklenie skleníka prispeje k rastu intenzity osvetlenia a zvyšovania tepelného účinku. Pri navrhovaní je potrebné mať na pamäti, že dvojité dvojité glazované okná slabo preskočili slnečné lúče. Je to spôsobené funkciami dizajnu rámca. Takže vo vzdialenosti 3-5 metrov intenzita osvetlenia nepresahuje 10-15%.

Výber rastlín

Pri výbere a kombinovaní exotických rastlín pre skleník je potrebné zohľadniť množstvo faktorov. Napríklad totožnosť starostlivosti a potreby vo svetle, vlhkosti, teplote, kombinácii foriem, rozmerov a listových odtieňov. Vytvorenie rôznych kvetinových kompozícií, berte do úvahy pôvodnú veľkosť, štýl a dizajn miestnosti.

S kompetentným umiestnením rastlín v skleníku, môžete vytvoriť útulnú atmosféru, napríklad Ivy zabaliť steny a kvitnú po celý rok. Môžete zvýšiť okolo obvodu kvetinovej kaše, vybudovať alpské snímky, zakryť podlahu s umelým trávnikom.

Malo by byť veľmi opatrní na plemeno jedovatých rastlín a kvetov, ktoré sú silnými alergénmi, najmä ak sú v rodine alergie a malé deti.

Pri organizovaní skleníka je potrebné pripomenúť, že je potrebné udržiavať coziness a zvýšiť jeho príťažlivosť:

 • Pravidelne sa starajú o vnútorné rastliny;
 • sprej a voda;
 • Odstráňte prach z listov;
 • optimalizovať úroveň vlhkosti a jasu osvetlenia;
 • na úpravu teploty včas;
 • kŕmiť a obohatiť pôdu.

Krásne príklady v interiéri

 • Vypracovanie dizajnu skleníkov, možno použiť v miestnosti rôzne sochy, dekoratívne lampy.
 • V skleníku môžete umiestniť obývaciu izbu alebo pracovný priestor.

 • Rôzne farebné riešenia vyzerajú veľmi zaujímavé.
 • Oranžéria môže byť viacúrovňová.

Recenzia skleníka v dome hodinky v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: