Ako pripojiť tlačiareň na notebook cez Wi-Fi?

  Rôzne typy kancelárskych zariadení majú dlhé a pevne vstúpili do svojho každodenného života. Tlačiarne sú obzvlášť v dopyte. Dnes, každý, kto má doma túto Miracle techniku, môže bezpečne vytlačiť akékoľvek materiály bez návštevy špecializovaných inštitúcií. ale Mnohí používatelia majú problémy s pripojením tlačiarne na prenosný počítač prostredníctvom siete Wi-Fi. Povedz mi, ako to urobiť správne. Našťastie pre používateľov Windows 7 a novších verzií sú metódy pripojenia takmer identické.

  Pripojte sa k Wi-Fi

  Existujú 2 jednoduché spôsoby, s ktorými môžete pripojiť tlačiareň na notebook cez Wi-Fi:

  • Pripojenie LAN;

  • cez wi-fi router.

  Každý z nich budeme analyzovať.

  V miestnej sieti

  Ak chcete ďalej používať tlačiareň, potrebujete Najprv ho pripojte k bezdrôtovej sieti. To možno vykonať pomocou nasledujúcich akcií algoritmu.

  1. Obnoviť nastavenia tlačiarne na nastavenia z výroby. Bohužiaľ, presnejšie pokyny na to, aby to bolo nemožné, pretože pre každý model je tento proces individuálny. Preto budete musieť prečítať návod na obsluhu tohto technického zariadenia.
  2. Teraz podľa pokynov nastavte základné nastavenia pre tlačiareň.
  3. Indikátor pripojenia Wi-Fi na paneli tlačiarne by mal rozsvietiť zelenú.

  Ďalšia vec, ktorú musíte urobiť, je pripojenie notebooku do tejto siete.

  1. V pravom dolnom rohu obrazovky kliknite na ikonu zobrazujúcu sieť Wi-Fi, kliknite pravým tlačidlom myši.
  2. Teraz musíte vybrať názov tlačiarne zo zoznamu dostupných pripojení a pripojiť.
  3. Zvyčajne, so štandardnými nastaveniami tlačiarne, heslo sa nevyžaduje, ale ak sa systém stále opýta, môžete nájsť kód v návode na obsluhu (alebo už užívateľ nastavila).
  4. Zostáva len čakať, keď operačný systém inštaluje všetky potrebné ovládače do nového zariadenia, po ktorom bude pripravený na prácu. Ak sa inštalácia ovládača nespustí automaticky, môžete ich vždy inštalovať manuálne pomocou disku alebo špeciálneho programu.

  Ako vidíte, pripojenie je teda nielen pomerne jednoduché, ale tiež nevyžaduje úplne žiadne káblové pripojenia.

  Mínus Môžete zavolať skutočnosť, že podnik bude musieť zlomiť pripojenie Wi-Fi s internetom, ak sa používa len na pripojenie tlačiarne.

  Cez router

  Zvážiť Spôsob pripojenia, ktorý umožňuje prepínať medzi bezdrôtovými sieťami zakaždým, keď je potrebné použiť tlačiareň. Je to ešte jednoduchšie ako predchádzajúce.

  Ak chcete nainštalovať toto spojenie, budete musieť použiť sprievodcu inštaláciou bezdrôtového vybavenia šité do operačného systému každého notebooku.

  Avšak, predtým, musíte sa uistiť, či vaša tlačiareň sa môže pripojiť k iným zariadeniam pomocou tohto sprievodcu. Ak návod na použitie uvádza, že zariadenie podporuje šifrovanie WEP a WPA, znamená to, že bude schopný vytvoriť pripojenie.

  1. Po prvé, prejdite na nastavenie tlačiarne a vyberte položku „Network“. Zoznam všetkých bezdrôtových sietí dostupných na pripojenie.
  2. Vyberte požadovanú sieť Wi-Fi.
  3. Zadajte kľúčový šifrovací kľúč (heslo).

  Teraz je zariadenie pripojené k bezdrôtovej sieti. Plus Táto metóda je, že tlačiareň môžete použiť z akéhokoľvek zariadenia pripojeného k rovnakej sieti, či už je to smartfón, smartTV alebo osobný počítač.

  Ako otvoriť zdieľanie tlač?

  Ak chcete otvoriť spoločný prístup k používaniu tlačiarne, najprv Tlačové zariadenie budete musieť pripojiť k notebooku pomocou bežného kábla USB.

  Tento spôsob môže byť užitočný, keď je možné pripojiť tlačiareň s domácim počítačom pomocou káblového pripojenia. Avšak, musíte sa pripojiť k sieti aj notebooku.

  Uistite sa, že tlačiareň funguje cez káblové pripojenie, môžete Začnite nastaviť. Ak to chcete urobiť, musíte prejsť na „Ovládací panel“ prostredníctvom ponuky „Štart“ a zvoľte „Zariadenia a tlačiarne“.

  Teraz zo zoznamu dostupných zariadení Vyberte Dostupnú tlačiareň, a potom kliknite na tlačidlo IT doprava. V zozname, ktorý sa otvorí, kliknite na položku Vlastnosti tlačiarne „.

  Tu máme záujem Tab „Prístup“, a konkrétnejšie – Point „Zdieľanie tejto tlačiarne“. Skontrolujte, či je začiarknutá začiarkavacia značka, a názov siete pre tlačiareň je nastavená na pole nižšie.

  Po uložení týchto nastavení môžete odpojiť kábel USB a skontrolovať výkon. Vráťte sa na „Zariadenia a tlačiarne“ a kliknite na tlačidlo „Inštalácia tlačiarne“. V okne, ktoré sa otvorí, z dvoch dostupných položiek, musíte vybrať „Pridať sieťovú, bezdrôtovú alebo Bluetooth tlačiareň“. Potom sa v okne objaví zoznam všetkých dostupných zariadení.

  Treba poznamenať, že názov tlačiarne v tomto zozname bude, ako bol pridelený počas otvorenia celkového prístupu.

  Vyberte ho zo zoznamu a kliknite na tlačidlo „Ďalej“. Teraz zostáva čakať na dokončenie nastavenia a vykonať testovú tlač. Teraz je zariadenie plne dostupné pre všetky dostupné notebooky a počítače.

  Prevádzkové tipy

  Bohužiaľ, pripojte obvyklú domácu tlačiareň na počítač alebo notebook cez bezdrôtové pripojenie nebude fungovať. Faktom je, že takéto jednoduché modely nepodporujú tento typ pripojenia, takže musíte Pripojenie na pripojenie cez USB port.

  Pred začatím tlačenia dôležitej dokumenty, musíte sa uistiť, že Nastavená tlačiareň. Inak ho musíte nakonfigurovať sami. Nasleduje to Osobitnú pozornosť venujte prírastky z okrajov listu, škálovania textu, obrázkov a iných podobných parametrov.

  Ak potrebujete vytlačiť obrázky, ktoré boli prevzaté z internetových zdrojov, musíte venovať pozornosť ich veľkosti. Mal by byť menší ako 1440×720 pixelov, inak nie je obraz príliš nevyčistený (ako keby bol vybraný).

  Proces tlače na našu tlačiareň pripojený pomocou kábla alebo bezdrôtovým spôsobom nie je iná, takže je potrebné jednoducho kliknúť na tlačidlo „Print“ a skontrolovať správnosť budúcnosti budúceho materiálu.

  Možné problémy

  Niekedy môžu existovať akékoľvek problémy alebo chyby, keď bezdrôtovo pripojení. Budeme analyzovať hlavnú z nich, ako aj riešenia.

  Nebojte sa a panike, ak ste nepodarilo vytvoriť stabilné spojenie od prvého času av prípadoch, keď notebook nevidí zariadenie. S najväčšou pravdepodobnosťou Chyby softvéru alebo starostlivosť o používateľa.

  Pri pripájaní a riešení a ich riešení dávame zoznam klasických problémov.

  1. Ak je tlačiareň pripojená, ale tlač nie je vykonaná, dôvod môže byť zranený v nesprávnej inštalácii ovládačov alebo ich nekompatibilitu s aktuálnou verziou operačného systému. Skúste odstrániť a znova nainštalovať ovládač zariadenia. Ak to nepomohlo, stiahnite si staršiu verziu toho istého.
  2. Smerovač nesmie podporovať tento model zariadenia. V tomto prípade to nebude možné opraviť problém. Pomôže vám len akvizícia novej tlačiarne s podporou tohto typu pripojenia.
  3. Laptop je nesprávne zadané nastavenia bezdrôtovej siete. Ak chcete vyriešiť tento problém, skúste odstrániť bezdrôtovú sieť a potom ho znova pridať a pripojiť.
  4. Neplatné nastavenia zariadenia. V tomto prípade sa odporúča obnoviť nastavenia tlačiarne na továreň a potom znova pripojiť.

  Pripojte tlačiareň k notebooku nie je taká zložitá, ako sa môže zdať. Okrem toho, schopnosť ich pripojiť bez vodičov ušetrí z káblového pásu a pripútanosti na rovnaké miesto.

  Môžete pracovať odkiaľkoľvek doma, bez vrátenia do tlačiarne zakaždým, keď je potrebné vytlačiť.

  Prečítajte si viac o pripojení tlačiarne k notebooku cez Wi-Fi, môžete zistiť v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Sloven Dinov
  Comments: 1
  1. Matúš

   Ako môžem pripojiť tlačiareň na notebook pomocou Wi-Fi? Aké sú postupy a nastavenia potrebné na úspešné pripojenie?

   Odpovedať
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: