Ako umyť vinylové dosky doma?

Vinyl záznam – predtým obyčajná vec, dnes rarita a skutočný poklad. Pred 50 rokmi boli na vrchole popularity, a to bolo vďaka nim z mnohých domov hudby znelo. Bohužiaľ, dnes sa tieto starožitnosti zachovali niekoľko.

Každý majiteľ phoney z vinylových záznamov sa musí správne starať o takú vzácnosť. Aby ste hudbu udržali a potešili, záznamy sa musia umyť. Je to o tom, ako to urobiť, a bude prerokovaný v tomto článku.

Ako umyť vinylové dosky doma?

Ako umyť vinylové dosky doma?

Keď je to potrebné?

Pred pokračovaním s objasnením, prečo a ako často potrebujete umývať vinylový záznam, poďme na to, že predstavuje. Tak je to kruhový volič určitého priemeru. Pre celú oblasť sú uložené špeciálne drážky, hĺbka a forma, ktorá sa môže líšiť. Je to, keď sa ihla prehrávača v dátových drážkach narodí hudbu.

Drážky a zvyšok oblasti platní musia byť pravidelne vyčistiť.

To je, že vinylové záznamy podliehajú znečisteniu prachu, zostávajú odtlačky prstov. Tento výrobok tiež absorbuje rôzne pachy – cigaretový dym, alkohol, parfumy, ale všetko, čo je možné. Umyte tieto výrobky by mali byť opatrné, aby nerušili integritu disku.

Aj keď nepoužívate dosky, ale len ich držte ako vzácnu zbierku, vyčistite ich aspoň niekoľkokrát mesačne. Ak sa často vychutnávate hudbu, sú reprodukované, umývadlo by malo byť častejšie.

Ako umyť vinylové dosky doma?

Ako umyť vinylové dosky doma?

Ako sa umyť ručne?

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa starať o dosky doma. Prvá z nich znamená čistenie vlastnými rukami. Toto je jedna z najjednoduchších a najdostupnejších metód. To bude trvať:

 • Špeciálna vinylová čistiaca kvapalina;
 • bavlnený disk, špongia alebo mäkká tkanina;
 • Uterák.

  Ďalšia potreba sledovať špecifický algoritmus.

  • Namočte produkt vo vode. Je vhodný pre bežnú vodu z žeriavu, musí sa zahrievať, aby sa teplota dostala do 40 ° C. Jednoduchá voda, samozrejme, to nefunguje dobre, pretože jednoducho tvorí kvapky na povrchu dosky.
  • Po starostlivom umývaní vodou musíte tento produkt vyschnúť.
  • Zo zmesi vášho bavlneného disku a aplikujte malé množstvo špeciálneho čistiaceho prostriedku. Spracované kotúče čistí dosku okolo obvodu. Každá strana, ktorú potrebujete na umývanie 3-4 minút.
  • Pod silným prúdom vody umyte všetky zvyšky detergentu. Zvyšné zvyšky vody. Dajte dosku na špeciálny vláknitý uterák a opatrne zabaľte.
  • V poslednej fáze nainštalujte produkt v blízkosti steny, aby sa nakoniec vysušil.

  Ako umyť vinylové dosky doma?

  Ako umyť vinylové dosky doma?

  Ako umyť vinylové dosky doma?

  Ako umyť vinylové dosky doma?

  Užitočné poradenstvo.

  • Uterák, ktorý plánujete utrieť vinyl by sa nemal predtým používať nikde inde. Musí byť nová, dobre absorbovať vlhkosť.
  • Čistiaci nástroj Kúpiť v špecializovaných predajniach. Zároveň venujte pozornosť životnosti a zloženiu. Zložky detergentu na vinylu sú etyl a izopropylalkohol, destilovaná voda.

  Ak je to žiaduce, vhodná kompozícia môže byť varená nezávisle. Aby to urobilo, to bude vezmevať vodu a akýkoľvek prací prostriedok.

  Funkcie čistenia stroja

  Ďalšou možnosťou na starostlivosť o vinylové záznamy je čistenie strojov. Táto metóda však nie je veľmi populárna. Tá vec je, že takéto vybavenie je dosť drahé, a to do celej doby, nie je tak jednoduché na nákup.

  Ako umyť vinylové dosky doma?

  Stroje na čistenie a umývanie produktov z vinylu sa líšia, sa môžu líšiť v princípe účinku a spôsobu čistenia.

  1. Manuálny. Táto plastová nádoba, ktorá je v procese čistenia naplnená špeciálnym čistiacim prostriedkom. Vnútri inštalácie je svorka, ktorá upevňuje dosku v jednej polohe. Kefa je nainštalovaná na stene zariadenia, ktorá čistí vinylový produkt z rôznych kontaminantov. Manuálne čistiace zariadenie Najviac primitívne a cenovo dostupné.
  2. Vákuum. Toto je komplexná a drahá jednotka, ktorá odstraňuje absolútne všetky druhy znečistenia. Vákuová inštalácia je naplnená čistiacim roztokom. Čistenie sa stáva rýchlo a efektívne. Pomocou tohto zariadenia môžete v krátkom časovom období čistiť mnoho produktov. Externe vyzerá ako pravidelný hráč pre dosky.
  3. Ultrazvukový. Toto je jedno z najúčinnejších a drahých čistiacich zariadení. Ultrazvukové upratovanie znamená tvorbu akustických vĺn, ktoré vytvárajú veľký počet mikroskopických bublín z čistiaceho prostriedku. Tieto bubliny explodujú, čím zničí špina. Pracia tekutina preniká dostatočne hlboko do štruktúry vinylového produktu a odstraňuje nielen nečistoty, ale aj tuky.

  Ako umyť vinylové dosky doma?

  Ako umyť vinylové dosky doma?

  Ako umyť vinylové dosky doma?

  Po každom čistení musí záznam nutne suchý, takže celá tekutina sa odparuje z povrchu.

  Tipy

  Aby sa výrobok rozsvietil čo najdlhšie, musí byť riadne uskladnený. Uložte tieto odporúčania:

  • Pravidelne vyčistite ihlu prehrávača z nečistôt a prachu;
  • Platňa opláchnite pod vodou bez pridania detergentu, aspoň raz týždenne;
  • Po každom čistení položte produkt do nového balíka;
  • Neskladujte disky v horizontálnej polohe;
  • Nedotýkajte sa povrchu dosky prstami a dlaňami – kontakt s ľudskou kožou opustí tukové stopy a vytlačí sa na neho;
  • Produkt môžete užívať len na okraj.

  Ako umyť vinylové dosky doma?

  Ako umyť vinylové dosky doma?

  Ako umyť vinylové dosky doma?

   Dodržiavanie týchto pravidiel a odporúčaní, budete ešte dlho dlho, aby ste si užili príjemnú hudbu, ktorá bude prichádzať z hráča.

   Ako umývať vinylový záznam, pozrite sa na video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár