Ako vyčistiť zvlhčovač doma?

Zvlhčovač vzduchu – užitočné zariadenie, ktoré vám umožní udržiavať príjemnú atmosféru v dome alebo apartmáne. S ním môžete nainštalovať a udržiavať optimálnu mikroklímu, aby ste unikli z tepla, zlepšili stav pokožky. ale Ak sa staráte o zariadenie, môže sa zlomiť alebo zmeniť na zdroj bakteriálneho nebezpečenstva. Zvážte, ako čistiť zvlhčovač doma, ako pravidelne je potrebné urobiť, ako sa umyť bielu plaku s kyselinou citrónovou, aké ďalšie čistiace prostriedky by sa mali aplikovať.

Princíp prevádzky zariadení

Zvlhčovače domácnosti sa považujú za spotrebiče pre sezónne použitie – potreba pre nich rastie v zime, keď je prírodná vlhkosť v atmosfére výrazne znížená z dôvodu umelého ohrevu miestnosti. Modely s mechanickým, parným alebo ultrazvukovým princípom, ktoré vykonávajú rovnakú prácu pomocou rôznych technológií.

Okrem, Existuje mnoho kombinovaných riešení, ktoré môžu dodatočne dezinfikovať vzduch alebo ju vykonávať na dezodorizáciu. Princíp prevádzky ktoréhokoľvek z týchto druhov zariadení je pomerne jednoduchý: naleje sa do nádrže zmäkčenej alebo prefiltrovanej vody je vystavená odparovaniu a vstupuje do prostredia vo forme najmenšej kvapky studenej hmly, veľmi pomaly uložená. V procese prevádzky môže zariadenie vyrobiť tekutinu varu alebo spôsobiť jeho konverziu pomocou ultrazvukových membránových oscilov.

Procesy výmeny vzduchu sú dôležité aj v práci zvlhčovača. V ultrazvukových zariadeniach prichádzajú vzduchové hmotnosti v nádrži a prechádzajú cez systém s membránou, odparovacej vody s vysokofrekvenčnými osciláciou. Pri výstupe do atmosféry miestnosti, už nasýtený vlhkosťou studených párov, ktoré majú špecifikované vlastnosti. V takýchto zariadeniach nevylučuje žiadne vykurovanie.

Hydratačné parné nastane v dôsledku vykurovacieho tekutiny a prístupu do atmosféry teplej vzduchu, nasýtenej vlhkosti vzduchu. V tomto prípade vo vnútri zariadenia je médium varné, zatiaľ čo elektronika je prísne kontrolovaná a samotný systém má niekoľko stupňov ochrany. Puzdro z tepelne odolného plastu sa často vyrába viacvrstvové, nevyhrievané vonku.

Takéto zariadenia sa môžu použiť na inhaláciu alebo aromaterapiu. V dizajne môže existovať fanúšik na urýchlenie procesov výmeny vzduchu.

Prečo môže znečisťovať?

Zvyčajne sú zvlhčovače vzduchu dizajn elektronickej jednotky a kontajnera s otvorenou alebo uzavretou výparníkom. Je vyrobený z trvanlivých a hygienických plastov, chemicky neutrálnych na rôzne látky. Hlavným dôvodom vzhľadu kontaminantov vo vnútri zariadenia je vodný médium, ktorý je priaznivým základom reprodukcie rôznych mikroorganizmov. Najčastejšie sa majitelia zvlhčovačov nepodávajú dostatočnú pozornosť kvalite kvality tekutiny v nádrži. Ale voda z kohútika sa vyznačuje zvýšenou tuhosťou, obsahuje minerálne soli a iné komponenty, ktoré pri odparovaní objemu média zmenia koncentráciu.

Prečítajte si viac  Všetko o ultrazumus

V dôsledku toho sa vo vnútri zariadenia usadili nebezpečné chemické zlúčeniny, pokrývajú jeho časti, porušujú elektrickú vodivosť. Tvorba agenta a steny nádoby bieleho kvetu alebo mierky sa zobrazí presne.

Ak sa výparník zriedka otvára, jedného dňa môžete vidieť, že voda kvitnú pod jeho vekom. Toto je nepríjemný fenomén – dôsledok reprodukcie mikroorganizmov. Zelená alebo čierna forma môže tiež pokryť akékoľvek iné povrchy, skryť sa v ťažkostných miestach.

Čo je nebezpečné takéto okolie? Po prvé, vývoj pľúcnych ochorení. Spory o húb foriem emitovaných do vzduchu sú silným alergénom, najmä nebezpečným pre deti a staršie osoby, ktorých imunitná obrana je menej dokonalá. Stojí za to zvážiť, že kvitnúce vody je priamym dôsledkom zlej starostlivosti. Ak pravidelne čistíte vnútorný priestor nádrže, bude to výlučne pre zdravie.

Zvlhčovač v dome môže byť kontaminovaný nielen vo vnútri, ale aj vonku. Ak sú stopy prstov ponechané na tele alebo je vytvorená mastná vzplanutie, môže byť tiež nebezpečné pre samotné zariadenie a pre zdravie druhých. Vonkajšie čistenie sa nevyhnutne vykonáva súčasne s odstránením plaku v kontajneri. Okrem toho bude užitočné odstrániť prach z povrchu zariadenia počas normálneho čistenia.

Metódy čistenia

S cieľom správne čistite zvlhčovač doma správne, stačí dodržiavať jednoduché a zrozumiteľné pokyny. Uistite sa, že si pamätajte, že všetky manipulácie sa vykonávajú len vtedy, keď je zariadenie odpojené od napájania. A tiež musí počkať dovtedy, kým sa voda v parnej rezervoch ochladzuje, aby sa zabránilo spálňovaniu. Pri čistení z rozsahu bude postup nasledovný:

 1. Zariadenie je odpojené, nádrž je demontovaná, zbavená tekutiny v nej;
 2. Mechanické čistenie stien nádoby sa uskutočňuje s použitím mäkkého tkaniva, navlhčené v roztoku mydla; Pripraví sa od 100 g strúhaného ekonomického mydla a 200 ml teplej vody, dôkladne sa zmieša s zjazvením;
 3. Kontajner je utrpený vonku a vo vnútri, pre ťažko dostupné miesta, je úprava zubnej kefky s mäkkým typom štetín vhodná; Silný tlak nie je potrebný, aby sa zlepšila kvalita čistenia, kefa je tiež zmáčená v roztoku mydla;
 4. Vykonáva sa purifikácia dýzy – použije sa octový roztok (pomer esencie a vody 1: 1); Aplikuje sa na mäkkú tkaninu, trieť špinu a rozsah je potrebné získať uspokojivý výsledok;
 5. Vykonáva sa opláchnutie – všetky časti zvlhčovača sa prepláchne čistou destilovanou alebo tečúcou vodou;
 6. Sušenie sa vykonáva – najprv zostávajú časti na sušičke, potom sa dôkladne utreli mäkkým uterákom; Sušič vlasov alebo aplikovať iné metódy vykurovania sa neodporúčajú.

Dôležitý! Podrobnosti zvlhčovača neumývajte v umývačke riadu. Takéto akcie sú možné len vtedy, ak výrobca uviedol prípustnosť takýchto akcií v pokynoch zariadenia.

Odstráňte váhu vo zvlhčovači vzduchu môže byť citrónová kyselina. Na tento účel sa roztok pripraví v koncentrácii 50 g suchého prášku na 1 liter vody na dosiahnutie úplného rozpustenia zložiek. Ďalej sa roztok pridá k nádrži, prístroj spustí 1 hodinu prevádzky. Potom je nádrž oslobodená od kvapaliny, všetky prvky dizajnu zariadenia sa prepláchne.

Prečítajte si viac  Substevná citlivosť: Čo je to a čo je lepšie?

Dezinfekcia z formy je vyrobená niekoľkými prostriedkami.

 • Ocot. Essence v objeme 200 ml sa rozpúšťa v 4,5 litroch vody, po ktorom je parné zariadenie naplnené touto zmesou, vľavo počas 60 minút v pracovnom stave. Ultrazvukové typy zariadení sú vyčistené v defrangeizovanej forme. Izba počas spracovania je dobre vetraná. Ďalšia zmes sa spája, nádrž sa opatrne opláchne.
 • Peroxid vodíka. V tomto prípade 2 okuliare (500 ml) peroxidu vodíka v lekárenskej koncentrácii sa vleje do zásobníka. Čas expozície – 1 hodina. Je potrebné zabezpečiť, aby nástroj v kontakte so stenami a spodnou časťou nádoby.
 • Roztok chlóru – 1 C. L. Belosť sa zriedi 4,5 litra vody, zmes sa otáča, naleje do kapacity nádrže. Trvanie dezinfekčného procesu je 60 minút, potom sa tekutuje. Pred inštaláciou prístroja sa nádrž dôkladne premyje vodou, suší sa.

Dôležitý! S pravidelnou dezinfekciou môžete eliminovať stopy prítomnosti akýchkoľvek patogénnych mikroorganizmov, či už hlienu, plesne alebo húb.

Čo si nemôžem umývať zvlhčovač? Určite nie je vhodné pre použitie akékoľvek chemické prostriedky s agresívnou kyselinou alebo odmasťovacou kompozíciou. Umývacie kvapaliny, toaletné misky, škrupiny oslobodenia od handričky by mali byť vylúčené zo zoznamu starostlivých komponentov. Namiesto čistenia, jednoducho poškodia zariadenie.

Prevencia

Existujú opatrenia pre prevenciu, ktoré umožňujú menej často vyčistiť zariadenie a rozšírenie zariadenia? Takže to, že globálne odstránenie plesní a mierku je potrebné menej často, odporúča sa dodržiavať určité pravidlá.

Medzi užitočné preventívne opatrenia možno poznamenať takto: \ t

 • Vždy po čistení musíte najprv dôkladne vysušiť všetky odnímateľné časti hydratačného zvlhčovača; Zriadenie viac mokrých konštrukčných prvkov, môžete zvýšiť riziko tvorby plesní v ťažkostných miestach;
 • Ak existujú ďalšie vymeniteľné alebo čistiace filtre v modeli, stojí za to zaplatiť pozornosť; Ak sú silne kontaminované, bakteriálna rovnováha je prerušená, nie je potrebné preskočiť čas výmeny filtra vrátane tých, ktoré sú považované za konštantné;
 • Čistenie by sa malo vykonávať najmenej 1 krát za mesiac, ale lepší týždeň; So výrazným zhoršením kvality vody alebo zmena zdroja jeho prijatia sa tento proces musí vykonať častejšie;
 • Aby ste zabránili sedimentácii tvrdého podlahy na stenách, stačí sa pravidelne pozerať do zásobníka, vymeňte tekutinu v ňom;
 • V čase dlhého nedostatku vlastníkov sa zvlhčovač odporúča úplne bez vody, na dôkladne suché.
Prečítajte si viac  Kapsuly Microns: Zariadenie a podmienky používania

Pozorovanie týchto pravidiel, môžete vykonať trvalú starostlivosť o vzduch zvlhčovač menej zaťažujúci a jednoduchšie pre majiteľa.

O tom, ako čistiť zvlhčovač vzduchu, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: