AV prijímače Pioneer

AV prijímače obsadili silné pozície medzi hlavné zložky akustických systémov. Niektoré z najobľúbenejších prijímateľov sú tie, ktoré vydávali Pioneer. Je potrebné zistiť, aká je ich dôstojnosť, ako aj ktoré modely sú relevantné a aké sú vlastnosti týchto zariadení.

Zvláštnosť

Väčšina popularity je spôsobená relatívne nízkymi nákladmi na technológiu, ako aj prítomnosť všetkých potrebných funkcií.

Môžeme povedať, že Pioneer AV receiver je všestranné zariadenie.

Treba poznamenať, že takáto technika sa objavila na trhu v minulom storočí. Aj v tom čase získala rýchlu popularitu medzi užívateľmi. S nástupom nového tisícročia sa zariadenie ešte viac zlepšilo a dnes je ťažké prezentovať akustický systém bez priekopníka. Mať širokú funkčnosť, môže byť použitý ako:

 • predzosilňovač;
 • Multiformové systémy;
 • spínacie centrum;
 • procesor s dekodérmi;
 • sieťové zariadenie;
 • Dokovacia stanica;
 • Ekvalizér.

Vzhľadom na taký obrovský výber príležitostí nie je pochýb o tom, že je priekopník hodný osobitnú pozornosť medzi takýmto vybavením. Výrobcovia sa starali o vytváranie zariadení vhodných pre všetky požiadavky zákazníkov. Mimochodom, druhá reaguje na prijímač pozitívne. Užívatelia majú tendenciu venovať pozornosť technickým charakteristikám zariadenia. Najmä majú záujem o takéto momenty:

 • prítomnosť digitálneho systému;
 • Kvalitný prijímač;
 • Prítomnosť multikanálového zosilňovača.

Vzhľadom na to, že v Pioneer prijímateľov, to všetko je prítomné, výber v prospech presnej značky sa stáva zrejmým. Aby ste si vybrali zariadenie, ktoré bude plne spĺňať vaše požiadavky, sa však odporúča zoznámiť s niektorými modelmi podrobnejšie.

Preskúmať modely

Počas dlhých rokov svojej existencie predstavil Pioneer Svet len ​​nespočetné prijímače. Zároveň sa výrobky neustále zlepšujú. Niekedy je ťažké sledovať novinky. Doteraz, medzi AV prijímačov, stojí za to zdôrazniť dva populárne modely: Pioneer VSX-832, Pioneer VSX-534. Tieto zariadenia majú širokú funkčnosť a majú príjemnú hodnotu.

Pioneer VSX-832

Tento model má 5 výkonných výstupných kaskád na základe priamej energie. To vám umožní vytvoriť doma skutočný kino so zvukom Dolby Atmos. Okrem Berúc do úvahy vstavaný povrchový zosilňovač nie je potrebné používať zadné reproduktory. Pre vysoko kvalitný zvuk je dostatok dvoch predných a prítomnosťou jedného centrálneho.

VSX-832 je schopný zvládnuť najnovší video formát Ultra HD. Zároveň sú dynamické rozšírenia HDR. Tak, výber tohto modelu pre svoj reproduktorový systém, dostanete moderný domáci kino, ktorý nestratí jeho relevantnosť počas dlhých rokov.

Ďalšou jedinečnou schopnosťou VSX-832 je, že nemusí pripojiť nič, aby ste počúvali zvuk. Samotný prijímač je zdrojom programov. Má vstavané služby: deezer, spotify a príliv. Okrem toho počúvanie hudby je možné Bluetooth, AirPlay, ako aj Wi-Fi. Treba poznamenať, že po aktualizácii softvéru, schopnosť hrať cez PlayFi a Chromecast. Takéto služby sú vhodné pre všetky formáty, preto sa nevyskytujú problémy s prehrávaním obľúbených súborov.

Je možné povedať, že VSX-832 je plne upravený na túžby svojho majiteľa, takže nemusíte vyrábať žiadne ďalšie akcie. Tento model je k dispozícii v dvoch farebných variáciách: čierne a striebro.

Pioneer VSX-534

Externe, prijímač vyzerá ako pravidelná hi-fi komponent. Treba poznamenať, že tento model je prezentovaný výlučne čierny. Na prednom matnom paneli existujú dva veľké vstupné vstupy a ovládacie prvky hlasitosti. Dizajn tohto zariadenia sa teda môže považovať za klasické. Avšak, na VSX-534 Existujú nejaké náznaky modernity. Displej má tak veľký indikátor „4K“. Znamená to fungovanie so signálom super vysokého rozlíšenia. Okrem toho je tu nálepka, na ktorej sú uvedené všetky nové funkcie prijímača.

Samozrejme, plast sa vzťahuje ako materiál na výrobu. Je to však dosť trvanlivé a vyzerá zrušené. Zároveň pre konektory pod mikrofónom a slúchadlami používanými kovmi.

Všeobecne platí, že zariadenie vyzerá veľmi prezentovateľné, ale pre skutočné znalce nie je najdôležitejším ukazovateľom. V dôsledku kontroly prijímača bolo možné zistiť, aký druh nízkej ceny je naozaj to najlepšie zo svojho druhu. Zvuková kvalita úžasne čistota a pri hraní videa drahá, môžete sa ponoriť do atmosféry toho, čo sa deje na obrazovke úplne.

Ak budete nasledovať pri výbere pomeru hodnoty a kvality vybavenia, potom takýto prijímač bude skutočne dobrou akvizíciou. Rozpočtové vybavenie nie je horšie podľa parametrov a príležitostí drahšie analógy.

Tipy na výber

Premýšľate o výbere AV-receivera, je potrebné vážiť všetko pre tak, ako aj o štúdiu podrobne podrobne charakteristiky konkrétneho modelu. Okrem toho nie je posledným kritériom v tejto otázke náklady na zariadenie. Pokiaľ ide o Pioneer prijímač, otázka ceny vo väčšine prípadov sa pohybuje na poslednom pláne, pretože výrobca stanovuje viac ako lojálnu cenovú politiku.

Jeden z hlavných ukazovateľov, ktoré si môžete vybrať, je počet kanálov v prijímači. Tak, kupujúci sa čudujú, koľko z nich by malo byť reprodukovať moderné formáty. Spravidla ponúkajú 5, 9 a 11 kanálov. Niektoré sú presvedčení, že minimálny ukazovateľ nespĺňa potreby poslucháča. V praxi sa však ukáže, že je dosť dosť na počúvanie hudby vo vysokej kvalite. Pre domáce kino, takýto prijímač je tiež vhodný, pretože detail zvuku na vysokej úrovni.

Pre tých, ktorí chcú ešte viac ponorenia v atmosfére, stojí za to zvážiť možnosti s 9 alebo 11-kanálovým zisk.

Nasledujúci parameter na výber – výkon a objem. Pokiaľ ide o prvú, je mimoriadne dôležité zohľadniť oblasť miestnosti, v ktorej je zariadenie umiestnené, ako aj indikátory kapacity celého reprodukčného systému. Vedieť silu AU, mali by ste vybrať prijímač, v ktorom je tento indikátor oveľa vyšší. Pomôže to vylúčiť skreslenie a odstrániť cudzie zvuky. Nezabudnite, že ten istý prijímač môže preukázať svoje schopnosti rôznymi spôsobmi, keď sa používajú s rôznymi akustickými systémami.

Ak užívate izbu ako príklad, ktorej oblasť je 30 kV. M, potom profesionáli odporúčajú prijímač s kapacitou nad 50 W. Tak, jeden meter štvorcový musí vypočítať výkon s indikátorom približne 1,5 W.

Všeobecne platí, že by ste mali vybrať zariadenie s takýmto výkonom tak, aby mohol byť pohodlný na použitie nielen pri nastavení maximálnych nastavení.

Ďalším kritériom je skreslenie a kvalita zvuku. Pri nákupe AV prijímača by sa mal pozrieť na úroveň nelineárnej skreslenia. Tieto informácie sú poskytované pre kupujúceho v dokumentácii pre prístroj. Stojí za zmienku, že v moderných prijímačoch je často toto číslo zanedbateľné, preto pri počúvaní súborov nie je pozorované špeciálne rušenie. Avšak, rôzni výrobcovia môžu interpretovať tento parameter vlastným spôsobom. Špecifikované 1% na modeloch rôznych výrobcov môže mať rozdiely. Takže je dôležité otestovať zariadenie pred nákupom alebo sledovať video recenzie na internete.

Potom by ste mali venovať pozornosť funkčnosti. Našťastie, široká škála podobného tovaru vám umožní vybrať si prijímač, ktorý uspokojí potreby dokonca aj najskúsenejších znalcov vysokokvalitného zvuku. Avšak, ak nie ste v tejto veci príliš sofistikovaný a zvážiť, že niektoré funkcie v zariadení nebudete potrebovať, potom nedáva zmysel získať takéto zariadenie. Všeobecne platí, že väčšina kupujúcich nasleduje len tri kritériá:

 • kvalita obrazu a zvuk;
 • prítomnosť určitých funkcií;
 • cena.

Tieto parametre spravidla stačí na úspešné kúpy. Medzi Pioneer prijímačmi existujú zariadenia pre každého kupujúceho, ktorý sa zmestí do predbežných stanovených požiadaviek.

Ak urobíte nákup takejto techniky prvýkrát, je lepšie pripraviť sa vopred a vidieť existujúce modely na internete. Okrem toho to nebude zbytočné čítaním používateľských recenzií, ako aj revízne charakteristiky. Nie je však vždy možné si ich pamätať a potom v obchode je veľa otázok. V tomto prípade by ste nemali byť plachí, aby ste objasnili zaujímavé miesta pre konzultantov. Prijímač je zariadenie, ktoré budete už dlho používať, a preto je potrebné pristupovať k jeho výberu.

Používateľská príručka

Po nákupe AV receiveru majú mnoho ľudí otázku, ako používať svoje možnosti v plnom rozsahu. Samozrejme, vo väčšine prípadov je zariadenie pripojené k zariadeniu, ktoré pomáha pripojiť a konfigurovať zariadenie.

Po prvé, určiť umiestnenie celého systému reproduktorov. Nemalo by zasahovať do umiestnenia iných zariadení a mala by byť na bezpečnom mieste.

Keď je všetko riešené s touto otázkou, môžete pripojiť prijímač k zariadeniu. Po zobrazení stránky s nastaveniami môžete ísť po ceste najmenší odpor a vybrať nastavenie v automatickom režime. Samotné zariadenie vyberie požadované parametre a prispôsobí sa pod reproduktorom. Táto možnosť je vhodná pre neskúsených používateľov. V každom prípade môžu byť nastavené parametre zmenené vlastným spôsobom.

Existuje aj niekoľko nastavení, ktoré pomôžu vybrať si požadovaný objem, výkon, zisk a citlivosť. Okrem toho, paralelne s nastavením, odporúča sa skontrolovať prijímač. To vám pomôže vybrať najvhodnejšie parametre, ktoré sú vhodné na prehrávanie všetkých súborov.

  Skúsení používatelia prideľujú tri hlavné kontroly. Takže vykonávajú konfiguráciu konfigurácie pre dvojstranové konvenčné zobrazenie použitých kanálov. Potom sa kontrolujú rozsahy vzdialenosti do každého systému. Táto kontrola je uvedená v menu Nastavenia s názvom „Skontrolujte oneskorenie“. Na konci sa skontroluje vyhynutá úroveň. Hodnota jeho presnosti môže dosiahnuť 0,5 dB.

  Berúc do úvahy všetky odporúčania na výber, môžete si vybrať vynikajúci AV receiver pre systém reproduktorov. S tým budete musieť vytvoriť skutočné domáce kino priamo v dome alebo apartmáne. Okrem toho počúvajú hudbu na vysoko kvalitné vybavenie nie je ničím rastúcim potešením.

  Je známe, že víťazi vysokokvalitného zvuku, preto je veľmi blízko k výberu takýchto zariadení a pokúsiť sa používať ich funkčnosť s maximálnymi výhodami a výhodami.

  Review Receiver Zobraziť viac.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: