Grécky štýl v interiéri

V procese navrhovania a navrhovania interiéru miestnosti je veľmi dôležité určiť štýl, ktorý budete navigovať. K dnešnému dňu existuje obrovské množstvo možností. Niektoré z nich sú obzvlášť populárne a bežné (napríklad minimalizmus alebo škandinávsky štýl), zatiaľ čo iné sa používajú zriedka (napríklad africký štýl). V našom materiáli budeme hovoriť viac o rozlišovacích vlastnostiach gréckeho štýlu v interiéri.

Charakterové rysy

Malo by sa povedať, že grécky štýl možno pripísať kategórii Stredozemného mora. Všetky charakteristické znaky tohto smeru boli vytvorené kvôli klimatickým ukazovateľom. Zvážte jedinečné vlastnosti gréckeho štýlu a jeho rozdiely z iných destinácií. Ak hovoríme o farebnej schéme, treba poznamenať aktívne použitie modrej a jej odtieňov. Je to spôsobené tým, že Grécko sa umyje tri moria. Môžete tiež použiť takéto farby ako mlieko, biela, béžová.

Existuje veľký počet prvkov Národného dekor, napríklad amphranné, sojky gréckych bohov a t. D. Všeobecne povedané, grécky štýl je pomerne jednoduchý a minimalistický, nie je to charakteristické pre prítomnosť veľkého počtu príslušenstva a častí.

Miestnosť v gréckom štýle by mala byť priestranná a svetlo, s veľkými oknami (a nemali by byť preťažené textilnými prvkami).

Pre tento smer používanie prírodných materiálov (žula, mramor, keramika, drevo a t. D.). Veľmi často, vytvorenie gréckeho interiéru, dizajnéri používajú také dekoratívne prvky, ako sú fresky, stĺpy, bas-reliéfy a t. D. Požadované zónovanie miestnosti na funkčné zóny (napríklad kuchyňa a jedáleň). Tento účinok sa dosiahne pomocou rôznych farieb v každej zóne. Nábytok musí mať správny geometrický tvar.

Treba mať na pamäti, že zásady a hlavné charakteristiky gréckeho štýlu sa môžu výrazne líšiť v závislosti od funkčného účelu miestnosti, ktorý navrhujete.

Ak teda vykonáte opravu miestnosti a plánujete, aby ste ho usporiadali v gréckom štýle, mali by sa konať všetky vyššie uvedené zásady (alebo aspoň hlavná časť). Nezabudni – K vášmu domácemu získavaniu individuality, musíte pridať svoje údaje o autorských právach.

Steny, podlahy a strop

V procese zdobenie miestnosti v gréckom štýle musí byť osobitná pozornosť venovaná dekorácii stien, pohlavia a stropu.

Stien

Steny miestnosti, ktorého interiér zodpovedá gréckemu štýlu, môže byť omietnuté alebo maľované. Mal by si vybrať povrch pastelových tónov. Pomerne často, dizajnéri vytvárajú na stenách fresky (v tomto prípade, to je obzvlášť dôležité premýšľať o výkrese). Neobvyklým dekoratívnym a funkčným prvkom môže byť výklenok v stene (zvyčajne tieto návrhy sú vyrobené zo sadrokartónu). V závislosti od vašich preferencií a prianí môžete vytvoriť výklenky takmer akejkoľvek formy: oválne, štvorec, klenuté a t. D.

Treba mať na pamäti skutočnosť, že akúkoľvek položku, ktorá bude v výklenku (napríklad figúrka alebo obraz), sa okamžite stane viac príznakom a pritiahne pozornosť.

Strop

Ako súčasť gréckeho štýlu existuje veľký počet možností stropu.

 • Napätie. Takýto strop vykoná základnú funkciu – vizuálne rozšíriť priestor, ktorý je obzvlášť dôležitý pre gréckych interiérov.

 • Maľovaný. Malo by sa okamžite poznamenať, že táto možnosť je jednou z najdrahších, resp. To nie je k dispozícii každému človeku. Treba mať na pamäti estetickú atraktivitu maľovaného stropu, ktorá bude robiť nezmazateľný dojem na vašich hostí.

 • Sadrokartón. Takéto stropy sú inštalované na základe konkrétne navrhnutého na tieto účely, čo nevyžaduje predbežné usporiadanie stropu.

Kladné vlastnosti tejto možnosti zahŕňajú možnosť vytvárania širokej škály návrhov podľa vašej túžby.

 • S drevenými lúčmi. Na takýto dekor by sa mali používať prírodné materiály. Populárne a rozšírené skaly sú dub, borovica, somšia, buk.

Každá z uvedených možností bude vhodná ako súčasť gréckeho štýlu. Zamerajte sa na svoje individuálne priania, preferencie a finančné príležitosti.

Podlaha

Ak chcete dokončiť podlahu v gréckom štýle, môžete použiť takéto materiály, ako je mramor, žula, kamienky, dlaždice, laminát.

Nábytok a dekor

Dôležitou úlohou v gréckom interiéri sa hrá nábytok a dekor. Sú uvedené určité požiadavky. Pokiaľ ide o nábytok, musí byť čo najkonfektívnejší a nemá veľký počet ďalších dekorácií. Vyrezávané nohy a pozlátené prvky budú vyzerať vhodné len vtedy, ak sa pokúsite zopakovať ellinský dizajn, vo zvyšku rovnakých situácií by sa mali zdržať takéhoto odstraňovania a luxusu. Pokiaľ ide o čalúnenie, malo by to byť skutočné.

Do typických objektov nábytku a dekorových prvkov, ktoré sa dobre zapadajú do gréckeho interiéru, možno pripísať:

 • Rotanské stoličky a stoly;
 • Pletené koše (používajú sa nielen ako dekoratívne prvky, ale aj na skladovanie);
 • Komody;
 • Swing klasické skrine a t. D.

Treba mať na pamäti, že všetok nábytok musí byť kompaktný.

Pokiaľ ide o dekor, jeho množstvo musí byť minimálne. Je povolené používať takéto príslušenstvo:

 • amfory a džbány;
 • figúrky;
 • Rozmanité kované železo;
 • dekoratívne vankúše;
 • Obrazy s krajinami;
 • Zrkadlá a T. D.

Príklady štýlu v interiéri

Zvážte niekoľko možností na navrhovanie rôznych miestností v gréckom štýle. Navrhované interiéry môžete úplne skopírovať alebo použiť nasledujúce fotografie ako zdroj inšpirácie.

 • Návrh tejto kúpeľne úplne zodpovedá gréckemu štýlu. Ako vidíte, existuje veľký počet prírodných materiálov a kúpeľňa sám je priestranná a svetla.

 • Taká spálňa sa stane vynikajúcim doplnkom do vášho domového domu. Veľké okno bude mať možnosť skontrolovať vlastný pozemok, aj bez opustenia miestnosti a farebná schéma bude vhodná pre mužov aj ženy.

 • Na tejto fotografii môžete pozorovať návrh svetla a priestranného, ​​ale zároveň Moderná a funkčná kuchyňa v gréckom štýle.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: