Čo ak je tok klimatizácia v byte?

Ak voda vyplynie na horúce dni z drenáže klimatizácie – to znamená, že vaše klimatické stroje funguje správne a dokonale fungujúce. Ale ak klimatizácia som si objednala na žiadnom inom mieste, mali by ste poraziť alarm. Ak chcete vyhľadať príčiny poruchy, ktorú potrebujete vedieť, z ktorého dôvody sú toky, a ako ho odstrániť. Toto bude diskutované v našom článku.

Známky chybnej práce

Začať malú teóriu. Klimatizácia je jedným z druhov klimatických zariadení. Zariadenie umožňuje horúce počasie udržať pohodlnú úroveň teploty v byte. Jeho operácia však znamená určité ťažkosti. Stáva sa to, že tekutina prúdi priamo do miestnosti, a často to nie je pár troch kvapiek, ale pomerne impozantný únik. Ešte ďalších ťažkostí sa vyskytuje, ak tok celej vnútornej jednotky zariadenia – potom kondenzát prúdi na podlahu, ako aj nábytok a ďalšie predmety, vrátane elektrických spotrebičov, môže skončiť s plným výkonom domácich spotrebičov.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

Pokúsime sa zistiť, prečo voda kvapká z klimatizácie. Faktom je, že zásada prevádzky zariadenia nie je len vo vzduchu chladenia, ale aj pri vytváraní priaznivého mikroklímu v miestnosti. Na tento účel je systém dodatočne vybavený možnosťou na vypúšťanie prietoku vzduchu. Mechanizmus účinku je jednoduchý: kvapalina zo vzduchu, v kontakte s chladeným prvkom, je kondenzovaná a usadzuje sa na povrchu vnútornej jednotky, kde je znázornené už externé. Ak chcete presne určiť, koľko vody je tvorená denne, je to nemožné. Veľa tu závisí od počiatočnej teploty vzduchu a úrovne svojej vlhkosti, ako aj z dôvodu stupňov je potrebné ochladiť miestnosť – to znamená, že určujúce faktory v tomto prípade sú silou technológie a klimatických parametrov v miestnosti. V priemere je rozdelený systém za deň schopný stiahnuť 13-15 litrov vody, priemyselné klimatizačné zariadenia s vysokým výkonom sú schopné konvertovať až 150 litrov kvapaliny za 24 hodín.

Väčšina modelov prezentovaných na trhu zobrazuje vlhkosť na ulici, ale ak sa zrazu prestane tekutina vytekať z externého bloku – priamo indikuje poruchu zariadenia.

Prítomnosť rozpadu tiež svedčí o vzhľade pozemku na bloku. Bez ohľadu na to, či sa objavili všetky kvapky, alebo malá frost, mali by ste okamžite zavolať majstrov, pretože označuje nesprávnu činnosť regulátorov teploty.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

Hlavné príčiny úniku

Niekedy sa vlastníci klimatických technológií čelia problémom, Kto znamená chyby vo fungovaní vnútornej jednotky.

 • Prekročenie nádrže na zber vlhkosti – To sa môže stať, ak technika pracuje pre maximálny výkon na dlhú dobu. To sa deje v nákupných komplexoch a obchodných centrách, kde klimatizačné práce pracujú non-stop.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

 • Výmenník tepla je zmrazenie – Výsledkom je, že pracovná tekutina v čase odparovania začne produkovať veľa kondenzátu a vedie k častým únikom. Podobné poruchy najčastejšie sa deje na jar a jeseň, keď priemerná denná teplota má výhodné známky a v noci drží chlad.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

 • Poškodenie drenážne prvky alebo porucha čerpadla vedie k tomu, že sa vyrába kondenzát, ale neprenikne výstupným blokom – to tiež vedie k netesnosti. S nesprávnou inštaláciou hadice, kondenzát nie je schopný vyrovnať sa s zdvíhaním potrubia a opäť kričí vo vnútri.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

 • Ak dýzy zobrazujú pracovnú tekutinu do pracovnej jednotky, Zle fixné buď oslabené, odtlačok obrysu začína a tiež sa poškodí.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

 • S niektorými druhmi porúch vo vnútri uzavretého okruhu, príliš veľa veľkého objemu pracovnej tekutiny akumulácie – spôsobuje nadmerný tlak, ktorý sa často stáva príčinou zlyhania zariadenia.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

Úniky sa často predchádzajú pokusom o zníženie nákladov na inštaláciu systému.

 • Hole bola vykonaná negramotne – faktom je, že by sa mal prelomiť uhol, potom vlhkosť prúdi do ulice, a nie vo vnútri miestnosti.

Niektorí neskúsení majstri vyvŕtajú hlavnú otvor, potom netesnosti nevyhnutne začínajú.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

 • Pri použití materiálov neoprávnenej kvality môže byť drenážna trubica roztrieštená.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

 • Vzhľadom na zlé valcovanie sa začne freóna. To spôsobuje zmrazenie výmenníka tepla – voda prúdi dole, tvoriť, v konečnom dôsledku, môže úplne odvodiť zariadenia z pracovného stavu úplne.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

 • S nízkou tepelnou izoláciou Freonoprovod sa kondenzát akumuluje vo významnom množstve a tiež vedie k netesnosti.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

Túžba ušetriť na inštalačnej práci sa obracia pre majiteľov miestnosti aj veľkými cestami: najprv budú musieť zaplatiť negramotnú inštaláciu zariadenia a potom odstrániť problém. V niektorých situáciách je potrebné zariadenie odstrániť vôbec, potom bude dať na rozkaz drahšie drahší.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

Niekedy je tok z vonkajšej jednotky. Spravidla nie je možné okamžite upozorniť, pretože je z neho, že voda sa zvyčajne nalieva pri pracovnej klíme. Zároveň môžu demontované chyby zvýšiť celú klimatizáciu. Najčastejšie sa dôvody stanú:

 • Freon nedostatok;
 • upchávanie mechanizmu odparovania;
 • Rozdelenie regulátora pohybu;
 • Poškodenie chladiča.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

Ako odstrániť únik?

Spôsob eliminácie netesností priamo závisí od príčiny zlomenia.

Nedostatok chladiva

V tomto prípade existuje zmrazenie vonkajšej časti výparníka s ďalším roztavením mrazu po vypnutí systému. Zvyčajne je takýto problém sprevádzaný atypickým zvukom a menším vyfukovaním ľadu.

V takom prípade je potrebné, aby systém dopĺňali spoločnosť FREON, a aby sa problém nezobrazoval, budete musieť určiť miesto odtlačku a utesniť.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

Poškodenie drevnej cesty

Takéto poruchy sa najčastejšie deje v procese testovania systému s nízkou inštaláciou. Dôvod poruchy sa stáva mechanickým poškodením potrubia. Musí byť vymenený – spájkovanie, vinutie pásky a lepenia je extrémne nežiaduce.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

Upchaté drenážne potrubie

Ak vonkajšia trubica nie je vybavená mriežkou, časom sa ukáže, že je upchatý na webe, hmyz cocopus, prachom alebo bahnom. V zime to môže mať svoju plnú polevu. Ak chcete opraviť situáciu, musíte vyčistiť plynovodu s drôtom alebo vysávačom, budete musieť opatrne odradiť do mrazu.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

Žiadny regulátor prívodu tlaku

Najčastejšie sa koná v zime, keď existuje významný vypúšťanie tlaku a teploty okruhu celého systému. Vykurovanie výparníka vnútornej jednotky klesá, vytvorí sa kondenzát a ako výsledok. S zvyšovaním teploty steny výparníka dochádza k úniku a vyskytuje sa. Môže sa vyriešiť iba inštaláciu regulátora tlaku.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

Aplikácia pseudozifónov

Často pri inštalácii zariadenia na zabránenie prenikaniu nepríjemného zápachu, odpadové drenážne potrubie ohýba. To vedie k poruchám, takže deformovaná oblasť bude musieť byť nahradená, zatiaľ čo najlepšie použitie originálnych sifónov.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

Inštalácia drenážnej diaľnice bez svahu

Ako už bolo uvedené, táto chyba sa uskutočňuje, keď sa pokúsite samostatne nainštalovať klimatizáciu s vlastným výnosom. V tomto prípade sa vnútorná jednotka zmení na veľkú nádrž s vodou a stáva sa mimoriadne nebezpečným pre ľudí nachádzajúcich sa. Ak chcete odstrániť takúto chybu, budete musieť demontovať celý systém a jeho integrované zariadenie.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

V situácii, ak je výstup vody do ulice z nejakého dôvodu nemožné, nastavte klimatizácie s drenážnym čerpadlom, napríklad v suteréne alebo podzemných konštrukciách. Takéto vybavenie môže tiež uniknúť.

 • Rozdelenie drenážneho čerpadla – kondenzát nie je úplne absorbovaný. Takéto zariadenie musí byť opravené alebo úplne vymenené.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

 • Rozbitie snímača vody – Ak sa vyskytne podobný problém, mechanizmus nevidí potrebu vykonávať čerpanie vody a podľa toho neobsahuje čerpadlo. Dôsledok sa stáva zoskupením tekutiny v internej jednotke sklzu. Inštalácia snímača bude jediným riešením problému.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

 • Pozemok plavákovej komory. Ak neriadite pravidelnú údržbu, nečistoty a cudzie predmety, v priebehu času, blokovať plavák, čím sa rozbije kondenzát včasné čerpanie. Situácia sa rýchlo koriguje komplexným čistením samotného fotoaparátu a všetkým jeho prvkami.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

 • Šírka pásma trubice. Prebieha, keď je inflexná alebo vznik akejkoľvek inej prekážky. Problém je nastavený čistením a elimináciou ohybu.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

V prípade neúmyselného vypnutia elektriny alebo poklesu napätia v sieti sa objaví menší únik. Nebojte sa – pri obnovení súčasnej dodávky sa problém rýchlo eliminuje.

Oprava v tomto prípade sa nevyžaduje, bude to užitočné, aby sa prevencia skontrolovala spoľahlivosť pripojenia kontaktných terminálov.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

Rozpad prevencie

Najčastejšou príčinou únikov sa stáva upchatým drenážnym systémom. Preto by sa tank, rúrky a otvory mali vykonávať pravidelne. Ak tieto preventívne opatrenia zanedbávate, skôr či neskôr, nielen vlhkosť spadne do potrubia, ale tiež odchádza, odpadu, ako aj nečistoty a iné cudzie predmety. Niekedy lietajúci hmyz sa upchatia do drenážnej trubice – V horúcich letných dňoch trpia tepla a snažia sa byť čo najbližšie k vode, v mestských podmienkach, mokrý dizajn klimatizácie sa stáva pohodlnými miestami pre nich. Niektorí majitelia klimatických zariadení vybavili trubicu so špeciálnymi sieťami komármi, ale môže slúžiť len ako dočasné riešenie problémov.

Čo ak je tok klimatizácia v byte?

Majte na pamäti, priemer drenážneho otvoru je len 1 cm a je to veľmi rýchlo upchaté. Akonáhle sa to stane, kondenzát už nemôže spadnúť do ulice a vlhkosť ide do miestnosti.

Ak nemáte zručnosti práce s klimatickými strojmi, nemusíte sa pokúsiť čistiť systém sami – Kontaktná špecializovaná služba. Profesionálni majstri vypnú klimatickú techniku, trubica je tkaná – až potom, čo systém začne fungovať správne. Tam sú takéto služby vo všetkých lacných.

O tom, čo robiť, ak tok klimatizácie v byte, pozrite si ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár