Preskúmanie definícií a používania

Pri zachovaní domácich zvierat v osobných dcérskych farmách a na farmách je jednou z hlavných podmienok správnej starostlivosti suchou čistou miestnosťou s pohodlnou teplotou. V takejto miestnosti je zviera chránené pred infekciami, hubami, parazitmi a hmyzom. Na vypustenie vrhu sa použili rôzne ľudové prostriedky, napríklad na koni rašeliniská, íl. Teraz je na tento účel veľký výber rôznych ekologických moderných prostriedkov.

Popis a vymenovanie

V priestoroch a stánkoch pre domáce zvieratá sa používajú kanalizácie vrhov – tento prášok alebo granule svetlej béžovej, bielej. Hlavnou zložkou tohto fondu je adsorbent – znamená, že absorbuje vlhkosť. Môže to byť bentonitová ílu (montmorillonit) alebo diahymitóza (Kizelgur) – sedimentárna hornina, pozostávajúca z diatónu zvyškov rias. Obaja sú prirodzené prírodné minerály.

Rôzni výrobcovia sa pridajú hydrosilát vápenatý, hydrodión vápenatý, absorbujúci amoniak baktérie, rôzne éterické oleje (borovica, eukalyptus, jedľa).

Montmorillonitída a diahymity sa skladajú hlavne z negatívne nabitých častíc, zatiaľ čo soli ťažkých kovov a rôznych toxínov – z pozitívnych iónov. Pri interakcii s vlhkosťou sa prášok napučia a priťahuje pozitívne častice. Toto je hlavná zásada prevádzky sušičiek.

Tento prášok sa rozpadá v izbách pre kravy, teľatá, ošípané, vtáky. Zvážte, aký účinok sa dosiahne s týmto vysušením.

Vysoká vlhkosť v miestnosti je zdrojom reprodukcie rôznych patogénnych mikroorganizmov a skutočne je to nepríjemné prostredie. Nástroj absorbuje nadmernú vlhkosť, dezinfikuje miestnosť a tiež pôsobí ako fungicíd, to znamená, že tento nástroj môže byť použitý z parazitov a z škodlivého hmyzu.

Olej-obsahovaný olej obnovený vzduch v interiéri, absorbovať pár amoniaku a vodíksulfidových párov, ktoré sú dôsledkom životne dôležitého aktivity zvierat a vytvárajú deodorizačný účinok, ktorý uľahčuje dýchanie zvierat a zabraňuje výskytu bronchopulmonálne ochorení.

Okrem uvedených, Dehumidifikátory sa používajú na spracovanie rán, likvidácie živočíšnej plienky, na prevenciu mastitídy z kráv, na premočenie mladých, ako aj suchých kúpeľov pre vtáky.

Pri transplantovaní novorodencov a ciciakov, prášok znižuje prvok stresu u detí, pretože znižuje citlivosť na cudzie pachy.

Najlepší výrobcovia

Zloženie sušičiek od rôznych výrobcov sa od seba líši, ale všetci majú silný absorpčný majetok s antibakteriálnym účinkom.

Tu sú najobľúbenejšie výrobcovia a ich produkty.

  • Miragro LLC a jeho produkt „Agrobend“ – hygienický odvlhčovač založený na bentonitovom ílovi, obsahuje rastlinné extrakty a uhličitan vápenatý. K dispozícii vo vreciach 2 kg a 5 kg. Čas použiteľnosti – 12 mesiacov.
  • Llc „biorost“ produkuje bio-ventum – činidlo absorpčné vlhkosti pre živočíšne vedecké farmy a hydinové domy, ktoré obsahujú borovicový éterický olej, kremičitan vápenatý, dioktahedral montmorillonit. Balenie – 25 kilogramov, Čas použiteľnosti – 24 mesiacov.
  • Firma „KVANT“ produkuje nástroj NDP-D-700, pozostávajúce zo 100% diatomitisového prášku. Balenie – 15 kg.
  • AST-EKO LLC a jeho vysoko kvalitný tovar Ed-Sorb 15, ktorý je široko používaný v chovu ošípaných, nová generačný liek, ktorý má silné antivírusové, antibakteriálne, insekticídne a fungicídne vlastnosti. Predáva sa v taškách 25 kg.

Inštrukcie na používanie

Na obale každého typu sušidla existuje podrobná inštrukcia na použitie. Existujú menšie rozdiely v dávkach pri používaní sušičiek rôznych výrobcov, ale priemerné hodnoty sú približne:

  • Pre hovädzí dobytok a MRC 50-150 g / kV. m roztrúsenia v stánkoch s periodicitou 1-2 krát týždenne, v teliat – 100 g / kV. m každý druhý deň;
  • U chovu ošípaných – 100 g 3-krát týždenne, môže sa zvýšiť na 300 g pre ciciaky;
  • V domoch pre rôzne vtáky je suma trochu iná, pre kuracie koňa dosť 50 g / kV. m a pre kačice, husi, morky – 80 g / kV. m 2 krát týždenne.

Bezpečnostné opatrenia

Ihneď možno poznamenať, že všetky vyššie uvedené prostriedky sú netoxické, hypoalergénne a absolútne neškodné pre ľudí aj pre zvieratá. NEBEZPEČNOSTI TRIEDY – 4 (LOGY NEBEZPEČNOSTI).

Pri práci so sušičkami môžete odporučiť pomocou masky a výrobkov na ochranu očí, pretože prášok je jemne rozptýlený. Ľudia s obzvlášť citlivou pokožkou môžu spôsobiť dychový pocit, takže je lepšie používať rukavice.

Ale v každom prípade môže tento prostriedok spôsobiť len slabé podráždenie pokožky a oči, ktoré rýchlo prechádzajú.

O tom, ako aplikovať odvlhčovače vrhov pre teľatá, môžete sa naučiť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár