Rozloženie a dizajn 1-izba „Khrushchev“

K dnešnému dňu, veľmi veľa ľudí žije v malom jednoizbovom apartmáne Khrushchev. Najčastejšie sú to nielen malé, ale majú tiež dosť nepríjemné plánovanie, najmä sa týka domov postavených v sovietskych časoch.

Avšak, ak potrebujete premýšľať o takých dôležitých momentoch ako usporiadanie a dizajn interiéru, dokonca aj z veľmi malého bytu sa ukáže, že urobí veľmi útulný, pohodlný, štýlový a moderný domov, ktorý vás poteší a všetkých členov tvoja rodina.

Plánovanie jednoizbovej „Khrushchev“

Aby ste riadne naplánovali zóny jednoizbového bytu, budete musieť nadobudnúť.

Optimálnou možnosťou bude eliminácia oddielov, Ako vám to umožní zvýšiť oblasť miestnosti a vytvoriť veľmi pohodlný a moderný štúdiový apartmán.

Je potrebné vyčistiť oddiely, ktoré môžu byť zbúrané bez poškodenia dizajnu domu. Táto otázka bude musieť byť koordinovaná so službami ZINZ. Je zakázané dotýkať sa nosných stien, vetranie a plynovodu, ako aj v kúpeľni cez obývaciu izbu alebo kuchyňu susedov. Vykonajte tieto požiadavky sú mimoriadne dôležité, pretože ich porušenie môže viesť k takýmto vkladom ako zničenie domu.

Vo fáze rozhodovania o prestavbe bytu je potrebné vziať do úvahy takýto dôležitý faktor ako počet ľudí žijúcich v 1-izbovom byte. Napríklad, ak rodičia a dieťa žijú v miestnosti, je potrebné rozlíšiť priestor do dvoch samostatných priestorov na spanie, ktoré možno rozdeliť oddiel alebo záclon.

Pri plánovaní 1-izbového bytu, v ktorom rodičia a dve deti budú žiť, bude vhodné zabezpečiť inštaláciu detskej posteľnej postele.

Moderné modely takýchto lôžok majú veľmi krásny a svetlý dizajn, Môžete si vyzdvihnúť poschodovú posteľ s obrázkom vašich obľúbených rozprávkových postáv detí, potom budú určite potešení svojimi posteľmi.

Jedna izba vo veľkosti 30 kV. m môže fungovať v rovnakom čase ako spálňa, a ako obývacia izba, a ako deti. Môže sa použiť aj ako osobná kabinet, pre ktorú by mala byť pre samostatnú tabuľku poskytnutá samostatná zóna – domácnosť bude môcť pracovať a učiť sa.

Izba nemusí nainštalovať nočné stoly – oni odoberajú len množstvo voľného miesta. A namiesto štandardného lôžka, je najlepšie nainštalovať pohovku transformátor, ktorý je veľmi jednoduchý a rýchlo sa mení na pohodlné a priestranné dvojlôžkové postele.

Tabuľka v miestnosti sa môže použiť aj posuvné – je to veľmi pohodlné pre malé miestnosti, pretože zložený stôl bude mať aspoň miesto, ale v prípade potreby sa ľahko zmení na veľký stôl, po ktorom budú nasledovať všetci vaši hostia pohodlný.

Pre malé apartmány je najlepšie použiť nielen transformátorové pohovky, ale aj kreslá, postele a dokonca aj skrine, v ktorých sa skrýva miesto na spanie.

Najčastejšie majitelia jednej izby Khrushchev zjednotte kuchyňu s miestnosťou. Toto je veľmi správne rozhodnutie, pretože kuchyne v Khrushchev sú veľmi malé, dokonca aj pár ľudí s ťažkosťami sa nachádzajú súčasne. To je dôvod, prečo optimálne riešenie bude Únia kuchyne s halou.

Avšak, tieto dva zóny môžu ešte trochu rozlíšiť – pomocou zariadenia tyče alebo oblúk. Ak takéto možnosti zón sa nepáči tieto možnosti, rozlišuje priestor s pomocou vzhľadu povrchových úprav a nábytku – použitie pre kuchyňu a miestnosti podlahy a dokončovacie steny rôznych farieb. Môžete tiež označiť rôzne zóny pomocou rôznych osvetlenia.

V apartmánoch tohto typu WC a kúpeľne sú zvyčajne oddelené, ale je lepšie, aby boli kombinované, rovnako ako nainštalovať kompaktnú sprchovú miestnosť namiesto objemného kúpeľa. To umožní mierne zvýšiť voľný priestor priestorov a aby sa interiér pohodlnejší.

S touto možnosťou naplánovať kúpeľňu, môžete dokonca nainštalovať práčku v kúpeľni, ako aj vyrezať malý priestor pre namontované police alebo skrinky, v ktorých môžete uložiť rôzne hygienické položky.

Ďalšia myšlienka, ktorá nedávno má veľkú popularitu – zmena balkóna v priestrannej glazovanej loggii. Týmto spôsobom môžete získať ďalší priestor, kde si môžete zariadiť ďalšie posteľ, alebo vybaviť kanceláriu tam.

Najdôležitejšou vecou v tejto veci je poskytnúť vysoko kvalitnú loggiu izoláciu, mala by byť vždy podporovaná pohodlná.

Všetky apartmány Sovietskeho Khrushcheva boli vybavené malými skladmi, ktoré sa teraz môžu konvertovať na pohodlné a priestranné vstavané skrine.

Dodatočné miesto môže byť tiež vyrezané, ak rozdelíme oddiel medzi miestnosťou a chodbou.

Revíziou jednej izby Khrushchev

Ako už bolo spomenuté, 1-izba Khrushchev je najlepšie premeniť na štúdiový byt, v ktorom jeden veľký priestor bude vykonávať funkcie niekoľkých rôznych zón – spanie, obývacia izba a kuchynský riad.

Začnite generálne opravy bytu je najlepšie s výmenou starých vnútropodnikových komunikácií – elektrické elektroinštalácie, prívod vody a kanalizácie, vykurovacie batérie. Aby to urobilo, je najlepšie hľadať pomoc pre profesionálov, pretože by to nemalo riskovať s takými vecami.

Tiež by si mal určite nahradiť staré sovietske drevené okná na nové moderné dvojito presklené okná. Budeme potrebovať substitúcie a vchod, rovnako ako medzireby.

Nasledujúce kroky budú podlahové potery, ako aj omietka, zarovnanie a dekorácie steny.

Dôležité odporúčanie je ešte predtým, ako začnete začať opravu, starostlivo a presne vypočítať všetky nadchádzajúce výdavky – na stavebných materiálov, ako aj na vyplácanie workshopov.

Neuvádzajte na kvalitu materiálov, pretože to bude závisieť od trvanlivosti opravy vyrobených v byte.

Možnosti dizajnu interiéru

Okrem správneho plánovania bytu je tiež veľmi dôležité, aby kompetencia zabezpečili jeho vzhľad.

Ak chcete vizuálne rozšíriť miestnosť čo najviac, aby bol viac vzduchom a útulným, interiérový dizajn musí byť vykonaný v jasných farbách. S rovnakým účelom môžete použiť v interiéri zrkadla, ako aj rôznych sklenených a lesklých povrchov.

Ďalším veľmi dôležitým bodom – Aby bolo možné ubytovať byt bol pohodlný, je potrebné správne dať nábytok.

Najlepšie riešenie v tejto situácii bude štýl „minimalizmu“, takže by nemal byť veľa nábytku.

Napríklad, ak máte v miestnosti mäkký roh, môžete bezpečne visieť cez nej štýlové sklopné police pre knihy, fotografie, figúrky a iné príslušenstvo.

V rohoch miestnosti môžete tento nábytok nainštalovať ako bufet alebo nočný stôl. Úspešné usporiadanie nábytku sú uvedené na fotografiách nižšie. Je žiaduce, aby bol všetok nábytok v jasných odtieňoch – je to veľmi dôležité pre malý khrushchev byt.

Ak máte radi moderné a neštandardné riešenia, vynikajúcou myšlienkou bude štylizácia stien kreatívnych oblúkov, výklenkov, ako aj stĺpcov.

Je tiež veľmi dôležité zbaviť sa všetkých starých a zbytočných vecí, pretože ich jednoducho nechcú uložiť v malej izbe Khrushchev. A žiť v posilňovanom byte celkom nepríjemné.

Nezabudnite na taký dôležitý problém ako osvetlenie bytu. Pre malú izbu Khrushchev je potrebný maximálne množstvo svetla, pretože týmto spôsobom môžete vizuálne urobiť apartmán priestranný, objem a útulnejší.

Použite moderné štýlové modely lampy, ktoré môžu byť inštalované na strope alebo stenách. Ak plánujete inštalovať luster – Vyberte si malý elegantný model.

Veľkého významu je prirodzené svetlo, musí byť tiež čo najviac. Preto, ak existuje takáto príležitosť, urobte veľkosť Windows čo najviac – to dosiahne znížením vzdialenosti medzi dvoma oknami.

Veľké okná veľkosti vyzerajú veľmi krásne a nezvyčajné, urobte ľahšiu a priedušnú miestnosť.

Je žiaduce, aby svetlo a strop a dekorácia steny, by sa však mala pripomenúť, že steny by mali byť aspoň pár tónov tmavšie ako strop.

Tapety môžu mať malé vzory vo forme flowerflook alebo kučery. A strop môže byť lesklý a navyše odráža a disperguje svetlo. V interiéri ľahkého miestnosti môžete pridať akcenty vo forme vankúšov, keid a ďalšie príslušenstvo vyrobené v protikladných farbách, ako je modrá, zelená alebo fialová.

Nízke stropné apartmány nemusia vybrať pozastavené stropy ako povrchové úpravy, pretože bude vaša izba ešte menej.

Tvorba interiéru bytu, pokúste sa držať jeden moderný štýl, ktorý si môžete vybrať pre váš osobný vkus.

K dnešnému dňu, takéto štýly, ako je klasický, moderný, loft, Shebbi Chic, Ethno-Style, Minimalizmus, Provence, Krajina, High-Tech, Art Deco a mnoho ďalších sú veľmi populárne.

Dokonca aj z najmenšieho izby „Khruscheev“, môžete urobiť štýlový moderný a pohodlný apartmán, potrebujete len na to, aby ste sa prestavili, rovnako ako krásne a pôvodne pokladne interiér.

deväť

Fotografia

Príkladom plánovania apartmánu Studio Apartmán Uvidíte na videu nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: