TV Antény: Čo sa stane a ako si vybrať?

TV anténa Je to neoddeliteľná súčasť televízora, zlepšuje kvalitu príjmu televízora. Konštrukcia zariadenia určuje, či bude to analógová televízia, digitálny alebo satelitný signál. V súčasnosti sa analógová a digitálna televízia považujú za najčastejšie. Ale ako si vybrať nesprávnu anténu a dávajte si pozor na prvú?

Zvláštnosť

TV anténa – Veľmi časté zariadenie, takmer všetky televízory bez neho nebudú môcť plne pracovať. Výnimky sú tieto zariadenia, ktoré sú pripojené k káblovej televízii. Prijímače pre TV sa líšia podľa typu(„Vlnový kanál“, logoeriodická anténa, fázované mriežky a iné), zvýšenie pokrytia príjmu signálu.

Rozsah pracovných frekvencií sa líši a rozdelí Rádiá, Jedno-kanálové a prerastajúce antény. Veľmi dobrý úlovok signálu Jednostranný Zariadenia, ale, bohužiaľ, berú len jeden kanál. Range Antény Najčastejšie vybavené viacpodlažnými a verejnými budovami, tieto zariadenia majú veľké rozmery a komplexnú štruktúru. Najbežnejší Mentálne prijímače.

Rozmery prijímača sú prepojené s vlnovou dĺžkou. Vysoká frekvencia prijímania signálu signalizuje krátku vlnu a malú veľkosť vibrátora, riaditeľov a reflektora zariadenia. Zaostrovací diagram priamo ovplyvňuje faktor zisku. Ak chcete prijímať digitálne televízne vysielanie, okrem antény je potrebné, aby televízny prijímač podporil štandard DVB-T2 alebo špeciálny prijímač.

Existuje aj niekoľko funkcií, ktoré treba zvážiť.

 1. Príjem signálu sa vykonáva len v rozsahu decimetrov – Zariadenia pracujúce v rozsahu motora nie sú vhodné pre „čísla“.
 2. Prítomnosť zosilňovača musí. Zosilňovač môže byť zabudovaný alebo kúpený samostatne. Zariadenie je malý blok s autonómnym výkonom, anténny signál prejde k vstupu a výstup je pripojený k televízoru. Kvalita obrazu zlepšuje.
 3. Prijímač musí byť ostro namierený, aby sa zabránilo zbytočnému zasahovaniu do signálu.
 4. Keď je signál uvoľnený, nainštalujte zariadenie s filtrami na ochranu proti signálom LTE.

Počet televízorov Určuje aj výber prijímača, ak existuje jedno zariadenie, môžete vykonať pasívnu anténu, ak sú zariadenia trochu a signál z prijímača je rozdelený „krab“, je lepšie kúpiť Aktívna anténa.

Preskúmanie druhov

Televízne antény môžu byť rozdelené do niekoľkých Kategórie, ktoré sú zase rozdelené na podkategórie. Zvážte hlavné druhy týchto druhov.

Na mieste inštalácie

Umiestnenie trvalé umiestnenie môže byť miestnosť aj na ulici. Analyzujeme výhody a nevýhody každého typu antén.

 • Izba (HOME) Televízna anténa. Najjednoduchšia odroda, ktorá nevyžaduje špeciálne inštalačné práce. Hlavnou nevýhodou sú slabé signály. Často je navyše vybavený signálnym zosilňovačom na zlepšenie kvality príjmu.

Tieto zariadenia pre konštruktívne parametre sú rozdelené do nasledujúceho.

 1. Tón. Ľudia sú slávnejší ako „rohy“, vybavené dvoma alebo štyrmi vibračnými vibrátormi, ktorí chytíjú signály. Takáto anténa v dôsledku technických charakteristík je kompaktná a ľahko sa vyvíja. Hlavná nevýhoda – nie je možnosť univerzálnej tinktúry.
 2. Rámec. Zariadenie tohto typu vyzerá ako rám na kovovej tyči. Zachytiť signál v rozsahu decimetrov a vyžadujú povinnú inštaláciu zosilňovača. Pracovať lepšie základné antény, ale nie moc.

 • Vonkajšia (ulica) Televízna anténa. Je silnejší zdroj televíznych signálov. Takéto zariadenie je inštalované na strechách viacerých podlažných domov, často je možné spoločne používať. Výška stožiaru priamo závisí od počtu bariér pre signál, ako je viac, tým vyššie je potrebné nainštalovať anténu.

Prítomnosťou zosilňovača

Všetky antény pre túto zásadu sú rozdelené do dvoch typov.

 • Aktívny. Takéto zariadenia majú výkonový zosilňovač. Zariadenia tohto typu sú potrebné, ak je opakovač postavený ďaleko a existujú masívne bariéry, cez ktoré je signál veľmi skreslený a robí dobre. Active typu antény je tiež potrebný, ak je zariadenie umiestnené v nížine, keď nie je viditeľnosť medzi opakovačom a televíznou anténou. Takéto zariadenie môže byť použité pre niekoľko televízorov, pre to vyžaduje špeciálne tee pre kábel antény.

 • Pasívny. Ideálne antény pre tých, ktorí žijú úzko z opakovača. Jediný mínus – signál môže ísť s skreslením vďaka výkonu prijímania signálu. Táto otázka je vyriešená inštaláciou špeciálnej konzoly – atenuátora, ktorý stlmí signál na požadovanú úroveň.

Výstavbou

Podľa konštruktívnych charakteristík sú prijímače rozdelené do vnútorný, vonkajší a satelit. Už sme hovorili o prvých dvoch typoch, preto nám nepodarí pozornosť. Čítaj viac Satelitné antény, sa nazývajú „platne“.

Tento typ zariadenia má veľké rozmery ako ulica alebo prenosné domáce antény. Príjem signálov sa vykonáva zo satelitu, a nie z televíznej veže. Zariadenie je masívna kovová doska, Spravidla, maľované bielym, v ktorom sa konvertor nachádza, celkový počet konvertorov môže dosiahnuť až 3, záleží na regióne používania satelitného vybavenia. Satelitná doska je naprogramovaná len na jednom satelite, pričom všetky kanály prenášajú, a príjem signálov je viac ako 20 kanálov, vrátane platených.

Signály vysielania zo satelitu a televízneho prekladateľa sú úplne odlišné, takže okrem dosky, Potreba prijímača. Vyzerá to ako malý plastový box s displejom na prednom paneli. Tam je tiež prijímač / vypnutie tlačidiel, posun kanála, zväzok a menu, sa vykonáva v prípade poruchy diaľkového ovládania. Balenie sa nachádza na kryte, USB port, cez ktorý je pripojený externý flash disk alebo pevný disk, sa tiež používa na zmenu prijímača.

Pred niekoľkými rokmi, v prítomnosti dvoch televíznych relácií v dome a neochota sledovať ich rovnaký kanál, bolo potrebné získať satelitnú anténu pre každého, ale teraz takýto problém už nestojí. Objavil sa Univerzálne konvertory, Ich technické vybavenie vám umožňuje pripojiť dve koaxiálne káble. Aspekt, prijímač potrebné pre každú jednotlivú televíziu, ale tanier bude jeden. Konvertor Umožňuje rozdeliť signály do dvoch prúdov – a môžete sledovať rôzne kanály na rôznych televízoroch.

Satelitné antény veľmi populárny na úkor vysoko kvalitných signálov aj v oblasti s komplexnou prírodnou úľavou a existuje mnoho takýchto miest v Rusku. Interferencia do práce dosiek, samozrejme, ale výhradne kvôli silným búrkam alebo bohatému sneženiu. Na Nevýhody Takéto zariadenia zahŕňajú zložitosť samoobsluhy.

Je potrebné nielen nainštalovať zariadenie na požadovaný uhol a správnym smerom, ale aj na kontrolu kvality signálu.

Populárne modely

Moderný trh ponúka mnoho modelov rôznych vzorov a veľkostí, od malej domov do veľkej satelitnej antény. Rôzne vnútorné antény, vďaka internetových hodnoteniach sme urobili prehľad o najúspešnejších modeloch.

Selenga 104a Čínska výroba je kompatibilná s akýmkoľvek televízormi. Prijíma všetky signály zo zabudovaného zosilňovača. Zo mínov, užívatelia si všimnú nedostatočnú dĺžku kábla (len 1,5 metra) a nepohodlný dizajn antény.

Nasledujúci model „Delta K131A. 03 „ Tiež z Číny. Všetky recenzie na to možno upraviť na nasledujúci záver – je možné optimálne používať túto anténu. Len v mestských podmienkach kvôli špecifikám zosilňovača UHF 40 dB. Tento zosilňovač pracuje v rozsahu UHF alebo takzvaným „siedmym“, a tento rozsah je dobre zachytený vĺn v mestskej vlastnosti. V podmienkach krajiny, vlny rýchlejšie a signál sa stáva neistým. Aj plus je nízka hmotnosť a anténna kompaktnosť. Minusy – nízka kvalita zostavenia.

Južná Kórejská televízia Anténa Model HYUNDAI H-TAI320 S uzavretým obrysom nezvyčajného dizajnu, v kombinácii s dvoma anténmi-rohmi poskytuje najširší výber nastavení. Je to spôsobené tým, že anténa môže trvať vlny vo VHF a v pásmach UHF. Slušná kvalita sa dosahuje vstavaným zosilňovačom. Prijímanie signálov v DVB-T, DVB-T2, FM a DAB. Vynikajúca hodnota za peniaze a kvalitu.

Opäť čínsky výrobca, ale nie jednoduchá anténa Lumax DA1502A – Jeho vlastnosť je možnosť použitia vo vnútri aj zvonku. Podľa recenzií z internetu je zariadenie veľmi vysoko kvalitné a udržateľné kvapky, poteší dĺžka kábla – 3 metre. Pri použití ako vonkajšie vybavenie pre dokonalý príjem signálu, vzostup do výšky 3-4 metrov nad zemou. Záruka za 2 roky – pekný bonus od výrobcu.

Ďalšia čínska izba anténa Harper Adb-2120 Dokonale sa dokázalo na ruskom trhu kvôli jeho vlastnostiam. Patrí medzi ne veľký rozsah zachytených signálov, jedinečný vzhľad vo forme uzavretého krúžku, ktorý uľahčuje umiestnenie dizajnu na ľubovoľný povrch. Zosilňovač z tohto zariadenia je poháňaný priamo z prijímača alebo televízie – stojí za to zvážiť túto skutočnosť pri nákupe antény, pretože žiadna technika nemôže prísť.

Externé antény sú len populárne, takže sme vybrali päť najlepších zariadení.

 • Ruský výrobca RAMO vydáva pomerne dobrú anténu „RAMO BAS-1111-P Pechora“ s asymetrickým umiestnením prvkov. Vďaka špeciálnemu polymérnemu povlaku nie sú nepriaznivé poveternostné podmienky hrozné. Neexistuje žiadny signálny zosilňovač, takže iba anténa je vhodná pre rezistentný signál. Užívatelia poznamenali, že kvalita príjmu v takejto zóne je veľmi dobrá. Z nevýhod je potrebné poznamenať absenciu kábla, držiaku, zástrčky a konektora, budú musieť kúpiť samostatne.

 • Južná Kórea vo svojom zostave Anténa predstavuje model HYUNDAI H-TAE240. V zariadení nie je nič zbytočné, vyzerá to veľmi jednoduché. Anténa pasívneho typu má odolný kovový rám. Chytanie signálu dobre, ale náročné na rôzne rušenie (vysokonapäťové kolesá, výsadby, nepriaznivé počasie).

 • Čína predstavovala vonkajšiu anténu Rexant DVB-T2 RX-411 34-0411 8 prvkov. Prijímač so zosilňovačom, kvôli tejto kvalite signálu veľmi dobrý. Neodporúča sa inštalovať anténny stožiar pod 7 metrov, pretože to môže viesť k rušeniu. Dizajn je spoľahlivý, užívatelia si všimnú, že funguje pokojne vo veľmi nepriaznivých poveternostných podmienkach počas 7 rokov.

 • Vonkajší prijímač Funke ODSC100 Z holandského výrobcu má malé parametre a atraktívny dizajn. Model má koeficient zisku 24 dB a široký príjem signálov v rozsahu 174-240 MHz / 490 – 862 MHz. Treba tiež poznamenať prítomnosť inertnej technológie LTE s filtrami a tienianím, ktoré blokujú rušenie z iných sietí. Ak je televízor s DVB-T2, tuner alebo digitálna konzola môže byť pripojená digitálna alebo analógová televízia. Nevýhody sú zaznamenané skutočnosťou, že napájací injektor a kábel.

 • Anténa LOCUS MERIDIAN 07AF TURBO Plne rusky, s jedinečným patentovaným zosilňovačom s vysokou frekvenciou. Prijímač je kompaktný a ľahký, má 7 hliníkových prvkov. V špecifikáciách je potrebné poznamenať, že na získanie vynikajúceho signálu je potrebné, aby televízia slúži napájaním vstupu antény, ale nie všetky modely TV sú vybavené. V takýchto prípadoch výrobca poražuje pomocou injektora LI série. Majitelia takýchto antén poznamenali, že sú ideálne pre komplexné oblasti, hrubý terén, výšky kvapiek.

Satelitné antény, bez ohľadu na výrobcu, pracujte absolútne rovnaké. Ale medzi nimi existujú zariadenia, ktoré boli uznané ako najlepšie v práci.

Mobilné satelitné dosky Značka Azure As-35T. Medzi výhody kupujúcich zaznamenalo kompaktnú veľkosť, inštaláciu v ktoromkoľvek bode, spoľahlivej montáže a dostatočnej úplnej množine. Mínus len jeden – sadzba zisku pravidelne spomaľuje.

Najspoľahlivejším typom satelitnej antény Doska „supral 0,9 m“ z výrobcu URAL. Výhody sú optimálnou veľkosťou, vynikajúcim príjmom signálu, odpor počasia búrky. Stále je nedostatok a celkom vážne – žiadny antikorózny náter a hrdza sa javí ako rýchlo.

Najviac optimálna platňa v pomere cien medzi perforovanými satelitnými anténmi – LANS-97. Pozitívne strany sú: dobrý vzhľad, upevnenie, veľmi dobrý príjem signálu, vysoká odolnosť proti korózii. Vďaka prechodu na formát DVB-T2 sa časť divákov rozhodla kúpiť non-digitálny dekodér, ale inzerovaná japonská anténa „Booster 5G“. Na rozdiel od uistenia predajcov, toto zariadenie nielen nevysiela federálne kanály, ale tiež je obyčajná analógová anténa. Pravda, za veľmi drahý poplatok.

Ako si vybrať?

Voľba dobrej televíznej antény je často veľmi ťažká, pretože je potrebné vziať do úvahy hmotnosť všetkých druhov faktorov:

 • Podmienky v mieste bydliska,
 • Vzdialenosť od prekladateľa,
 • Počet kanálov,
 • Kvalita recepcie a mnoho ďalších.

Vzhľad nehraje žiadnu úlohu.Izbová anténa Vhodné pre obmedzený počet kanálov a pravdepodobnosť, že kvalitatívne signál bude prijatý na rôznych kanáloch rôznymi spôsobmi. Medzi takými prijímačmi stojí za to zvoliť modely smerového príjmu. Sú vhodné pre starú aj modernú televíziu.

S vonkajšími anténmi Voľba je jednoduchšia, môžu mať rôzne rozmery, hlavná vec je výška inštalácie. Prijímače pasívneho typu Pracujte perfektne v mestskom prostredí av okolí, v blízkosti predmestí alebo vidiecke, často potrebné Výkonná anténa aktívneho typu. Pre chatu potrebujete aktívne vybavenie a berúc do úvahy skutočnosť, že takéto stránky sú najčastejšie nájdené pre mestskú funkciu, je to lepšie, ak je to vonku, Dvojité štvorcové typu zariadenia.

Pre LCD TV najvhodnejšie satelitné jedlo. Pre takéto antény sú dôležité externé prírodné podmienky a pre kvalitnú prácu potrebujete poznať satelitnú frekvenciu. Inštalovať a nastaviť zariadenie môže byť nezávisle, ale v neprítomnosti skúseností, je ešte lepšie zveriť ho so špecialistom.

Prevádzkové pravidlá

Nákup vybavenia – iba prvý krok k prevádzke. Jeho Je potrebné riadiť, nainštalovať, pripojenie a kontrolu signálu kvality obrazu. Proces montáže akejkoľvek antény je opísaný v návode na to, takže pred prácou, musíte ho pozorne prečítať. Ak chcete udržiavať prevádzku zariadenia, musíte pozorovať jednoduché pravidlá.

 1. Inštalácia alebo demontáž zariadenia sa musí vykonať odstránením zo zásuvky.
 2. Nemôžete používať kompozitný koaxiálny kábel, je lepšie kúpiť šnúru vhodnej dĺžky a nahradiť ho.
 3. Na línii prevádzky antény by nemali byť žiadne veľké predmety narúšajúce signál.
 4. Podpora antény by mala byť pevne pripojená, pretože vo výškach sa vietor cítil silnejší ako na Zemi. Podpora musí odolať dosť silným nárazom vetra.
 5. Nastavenie antény je uzavreté pri orientovaní zdroja signálu a vyžaduje si periodickú aktualizáciu.
 6. Pre lepšie zariadenia kompatibility použite adaptéry.
 7. Používajte iba tie vstupy a konektory, ktoré sú určené na to.
 8. Počas búrky antény je potrebné vypnúť, najmä ak nemáte uzemnenie.

Možné problémy

  Všetky typy antén majú problémy a každý má spoločné riešenia.

  1. TELVIZOR nevidí pripojenie k anténe. Príčinou problému môže byť kábel alebo porucha samotného televízora alebo prijímača. Vyrieši sa nahradením anténneho kábla pre novú a opravu zariadení.
  2. TV nezobrazuje žiadny kanál. Často, dôvod, prečo signál chýba, nesprávne zvolené vysielacie frekvencie sa používajú. Na satelitnej doske musíte aktualizovať príjem signálu. Na izbe a vonkajšie antény je potrebné skontrolovať zásuvku antény a ak je všetko v poriadku, potom skúste trochu zmeniť polohu antény.
  3. TV Bad zachytáva signál zo všeobecnej antény. Tento problém môže byť spôsobený tromi dôvodmi:
  • poškodenie koaxiálneho kábla;
  • Porucha v „Krab“, rozdeľovač alebo kábel;
  • Prelomenie pripojenia anténnych zástrčiek.

  Problém je riešený len nahradením chybnej časti. Existuje viac problémov, ale sú vysoko špecializovaní a žiadajú o riešenie špeciálnych vedomostí. Voľba antény si vyžaduje príslušný prístup, je to potrebné nielen Preskúmajte vlastnosti televízie a kompatibility so zdrojom prijímacích signálov, ale tiež si vyberte model optimálne vo svojich vlastnostiach.

  Prehľad a montáž pasívnej antény LOCUS MERIDIAN 12F Pozri ďalšie video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: