Všetko o priblížení v fotoaparátoch

Existuje niekoľko odrôb v fotoaparátoch. Ľudia, ďaleko od foto umenia a nováčikov v tomto podnikaní zle pochopiť, čo tento koncept znamená.

Všetko o priblížení v fotoaparátoch

Čo to je?

Slovo zoom premietol do ruských prostriedkov „Zväčšenie obrazu“. Výber kamery, väčšina ľudí venuje pozornosť matrici, presnejšie, počet pixelov. Tento parameter však nemožno nazvať hlavný. Kľúčové kritériá výberu sú optika. Funkcia priblíženia je veľmi dôležitá.

Ak môžete, obráťte sa na profesionálneho fotografa, aby ste pochopili, akú možnosť je lepšia. Pred zakúpením fotoaparátu preskúmajte odrody priblíženia. Toto je jedna z hlavných charakteristík objektívu, je závisí od indikátorov ohniskovej vzdialenosti. Fr označuje v milimetroch – to je vzdialenosť od stredu objektívu do cieľaného bodu.

Tento parameter vždy označte objektív s dvoma číslicami. Koncepcia priblíženia sa používa pre fotoaparáty s premennou FR.

Všetko o priblížení v fotoaparátoch

Všetko o priblížení v fotoaparátoch

Odrody

Predajcovia v obchodoch vždy hovoria, že zoom ukáže, koľkokrát je technika schopná zvýšiť predmet. FR 50 mm sú optimálne. Napríklad, pokiaľ nie je uvedené, že ohnisková vzdialenosť je 35-100 mm, hodnota priblíženia bude 3. Táto číslica sa získa rozdelením 105 až 35.

Zvýšenie tohto prípadu bude 2.1. 105 mm je potrebné rozdeliť na diaľku, pohodlné pre ľudské oko – 50 mm. Z tohto dôvodu sa veľkosť zoomu fotoaparátu ešte neuvedie, ako skutočne zvýšiť predmet. Rozlišujú sa nasledujúce typy priblížení.

  1. Optický.
  2. Digitálny.
  3. Rozsah.

Všetko o priblížení v fotoaparátoch

Všetko o priblížení v fotoaparátoch

Všetko o priblížení v fotoaparátoch

V prvom prípade sa objekt odstráni približuje alebo odstráni v dôsledku posunu objektívu v objektíve. Ďalšie funkcie fotoaparátu sa nemenia. Snímky budú vysoká kvalita. Optický typ ZOOM REGISTRUJTE AKTIVITU POŽIADAVKU. Výber techniky, zdôrazniť pozornosť v tejto veľkosti.

K digitálnemu zoomu sú mnohí fotografi nejednoznačné. Pri použití v procesore sa v procese čistí dôležitý kus, objaví sa natiahnutie obrazu v priestore matricovej matrice. Neexistuje žiadny skutočný nárast predmetu. Podobný výsledok je možné dosiahnuť v počítačovom programe zvýšením fotografie. Zvýšenie je však plnené znížením zničenia reznej časti.

Veľký počet fotoaparátov so super. Takéto vybavenie sa nazýva ultrazvuky. Indikátor optického priblíženia v takýchto kamerách kamier je viac ako 50x.

Ultrazuma produkujú dobre známych výrobcov, ako napríklad Canon a Nikon.

Všetko o priblížení v fotoaparátoch

Všetko o priblížení v fotoaparátoch

Tipy na výber

Optický zoom prehráva kľúčovú úlohu vo fotoaparáte. Nákup vybavenia na streľbu, vždy sa pozerať na tento význam. Dajte presné odporúčania na akvizíciu fotoaparátu, ktorý dáva najlepší obraz, ťažký. O kvalite obrazu ovplyvňuje nielen zoom a počet pixelov, ale aj schopnosť fotografa, funkcie odnímateľných objektov.

Výhodné sa odporúča poskytnúť optický zoom, pretože rozdiely sú stále prítomné. Pri výbere zariadenia sa pozrite na ohniskovú vzdialenosť šošoviek. Pred nákupom fotoaparátu sa rozhodnite, ktoré snímanie bude vykonané s ním. Na základe tohto a musíte urobiť rozhodnutie.

Všetko o priblížení v fotoaparátoch

Ak je fotoaparát potrebný na snímanie priateľov a príbuzných, vyberte model so širokým uhlom prezerania. Vo veľkom priblížení v takýchto prípadoch nie je potrebná. Hodnoty 2 alebo 3x budú stačiť na to, aby zastrelili druhý deň narodenia a ďalších domácich sviatkov. Ak sú plány snímaním prírodnej krásy, uprednostňujú komoru s zoomom 5x alebo 7x. Odstránenie riek a hory, držte tvrdo držať fotoaparát, neumožňujú skreslenie a rozmazanie.

Keď je potrebné získať obrázky close-up, odporúča sa priblížiť objekty bližšie namiesto zvýšenia priblíženia, inak sa vyhliadka zúžení, obraz bude skreslený. Pre snímanie s dlhým dosahom bude trvať 5 alebo 7x zoom, umožní vám uložiť všetky detaily.

Ak chcete zachytiť malé predmety umiestnené na veľkom odstránení, budete potrebovať priblíženie najmenej 10x.

Všetko o priblížení v fotoaparátoch

Všetko o priblížení v fotoaparátoch

Sprievodca

V procese snímania sa odporúča odpojiť digitálny priblíženie v nastaveniach fotoaparátu. Nie je možné nahradiť výstavbu zloženia aproximáciou alebo vzdialenosťou položiek pomocou ZUMAY TEJTO PRAVDA. Použite digitálny zoom s extrémnou opatrnosťou. Jeho použitie je prípustné len v prípadoch, keď má matrica s vysokým rozlíšením. V prípade potreby stojí za snímku s blížiacim sa objektom. Pochopenie toho, čo zoom je zjednodušiť používanie tejto možnosti.

Kontrola fotoaparátu s priblížením videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár