Všetko o TV tunerov pre telefóny

V súčasnosti sú niektoré modely smartfónov vydávané s funkciou, ktorá vám umožní vysielať rôzne televízne kanály na nich. Táto možnosť je zabezpečená špeciálnymi TV tunermi. Dnes budeme hovoriť o hlavných vlastnostiach takýchto zariadení a ich odrôd.

Zvláštnosť

Televízne tunery sú schopní ľahko zachytiť televízne signály pri určitých frekvenciách.

S takýmito malými zariadeniami môže mobilný telefón pôsobiť ako miniatúrna televízia a internetový prístup sa nebude vyžadovať.

Tieto tunery umožnia prenos na prevody nielen na smartfónoch. Predtým boli použité pre niektoré modely telefónnych telefónov (napríklad Nokia N92, vydané v roku 2005) – Ten boli vybavené malými anténmi, ktoré by mohli byť mierne pokročilé. Po vzniku operačného systému Android, ktorý je nainštalovaný vo väčšine modelov smartfónov, potreba takýchto antén zmizol, ale táto funkcia získala medzi užívateľmi ešte viac populárne.

V moderných modeloch smartfónov je anténa ukrytá vo vnútri prípadu.

V súčasnosti takéto mobilné telefóny na trhu nie sú toľko, najmä takéto smartfóny čínskej výroby.

Názory

K dnešnému dňu môžu vývojári ponúknuť spotrebiteľom rôzne typy televíznych tunerov pre smartfóny, ktoré umožňujú vysielanie prenosov bez prístupu na internet. Takéto zariadenia môžu byť rozdelené do dvoch hlavných skupín.

 • Analógový. Tieto modely sú schopné prijať a spracúvať prichádzajúce tradičné televízne vysielacie údaje. Tieto typy tunerov dostávajú signály, ktoré pochádzajú z televízorov, ako aj zo satelitných a káblových systémov. Analógové typy Zmeňte ich na nový signál, ktorý bude k dispozícii pre vaše technické zariadenia.

 • Digitálny. Takéto tunery sú považované za najobľúbenejšie medzi užívateľmi mobilných telefónov. Sú to zariadenie, ktoré je schopné prijímať a spracovať digitálne signály. Modely tohto typu sú rozdelené do niekoľkých samostatných kategórií v závislosti od toho, ktorý formát môžu podporovať. Takže stojí za to zvýrazniť tunery, ktoré podporujú SDTV, EDTV, HDTV povolenia. Zároveň sa však v Rusku prakticky nepodporované prvé možnosti, takže zariadenie HDTV bude najlepšou voľbou.

Okrem toho, všetky TV tunery pre mobilné telefóny môžu byť rozdelené do dvoch veľkých kategórií, v závislosti od toho, čo majú spôsob, ako sa pripojiť k zariadeniu.

 • Vnútorný. Takéto typy sú poplatok za predĺženie, sú inštalované priamo vo vnútri technického zariadenia. Vnútorné tunery sa považujú za možnosti rozpočtu. Ale pre ich inštaláciu budete musieť otvoriť kryt smartfónu vložiť takýto produkt na správne miesto, a nie každý používateľ môže urobiť tento postup.

 • Externý. Tieto odrody sú považované za vhodnejšiu možnosť, pretože nemusia otvárať telefónny orgán na ich inštaláciu, ale ich náklady budú v porovnaní s prvou vzorkou vyššia. Externé USB tunery vyzerajú ako flash disky. Môžu byť kedykoľvek pripojené k zariadeniu a odpojte od neho.

Populárne modely

V súčasnosti v takmer akomkoľvek obchode s elektronikou nájdete rôzne typy TV tunerov pre smartfóny. Viaceré inštancie takýchto zariadení je možné pripísať najobľúbenejším modelom takýchto zariadení.

 • Avertv Mobile 510. Model sa vyrába v malom blistri, vo vnútri, z ktorých sa nachádza samotný tuner a dva malé antény (jeden z nich je teleskopický pre mobilné použitie a druhý na drôte, je určený pre stacionárne použitie). Tento model je miniatúrny čierny dizajn vo forme obdĺžnika, jeho celková hmotnosť je len asi 8 gramov. Na jednej strane sa produkt nachádza špeciálna zástrčka určená na pripojenie k smartfónu, na druhej strane – nájdete konektor antény. Ak chcete spustiť prevádzku, vložte iba jednu anténu (teleskopické). Druhý prvok na drôte je pripojený s priradeným dýzou (najčastejšie je to prísavka alebo clothespin). To môže pevne opraviť takmer ľubovoľný povrch. Tento model môže vykonať potrebné signály v DVB-T / T2, HDTV formátoch. Okrem toho je schopný skenovať televízne transfery a záznamové vysielanie v prípade potreby.

 • PAD TV PT 360. Tento TV tuner pre telefón umožňuje zobraziť kanály, ktoré sú vysielané na území určitého regiónu (približne 20 rôznych kanálov, vrátane niekoľkých rozhlasových staníc). Zariadenie vyzerá ako konvenčná USB flash disk, sa rozlišuje miniatúrnymi veľkosťami, takže je vhodné vziať ho do dlhotrvajúcich ciest. V jednej sade spolu s tunerom sú 3 antény. Jedným z nich je posuvný systém, malý prísaha sa pripojí v spodnej časti. Táto produktová anténa môže byť pripojená k ľubovoľnému povrchu, často je inštalovaná v strojoch. Všetky ostatné prvky sú pripojené priamo k smartfónu.

 • LUNAS TV-1. Takéto zariadenie je miniatúrny blok, ktorý môže fungovať vďaka lítiovej batérii. Dizajn je vybavený tenkou zatiahnuteľnou anténou. Model umožňuje zobraziť televízne prenosy v dobrej kvalite vo vzdialenosti asi 30 metrov. Produkt vám umožňuje pripojiť niekoľko rôznych technických zariadení. Tento tuner je účtovaný najčastejšie s pomocou bežného nabíjania, v ktorom je k dispozícii konektor Micro USB. Jeden plný poplatok je dosť najmenej 4 hodiny nepretržitej prevádzky.

Telefóny so vstavanými TV tunermi

V obchodoch s elektronikou dnes môžete splniť modely mobilných telefónov, ktoré sú už vybavené tunerom na vysielanie. Takéto vzorky zahŕňajú množstvo odrôd smartfónov.

 • Texet TM-607 TV. Tento model je vybavený vysoko kvalitným a trvanlivým displejom (jeho uhlopriečka je 3,5 palca) a vysoko výkonný procesor. Tento telefón sa vyrába s malou zatiahnuteľnou anténou. Vnútorná pamäť zariadenia je 128 MB, množstvo RAM je 64 MB.

 • ALCATEL TRIBE 3041. Francúzsko-vyrobené bunkové smartfóny s vstavanými tunermi sa vyznačujú najdlhšou životnosťou, veľkosť obrazovky je 3,5 palca. Objem vstavanej pamäte je 128 MB. Takéto modely smartfónov sa vyrábajú v širokej škále farieb.

 • LG Optimus VU. Kórejský smartphone s vstavaným televíznym tunerom je vybavený vysoko kvalitným displejom, ktorého uhlopriečka je 5 palcov. Fotoaparát 8 MPIX. RAM sa rovná 1 GB, vnútorná pamäť je 26,5 GB.

 • ZTE Leo M1. Tento čínsky model sa vzťahuje na najviac možností rozpočtu. Zabezpečuje okamžité použitie 2 kariet SIM. Vzorka sa vyrába s analógovým tunerom, čo umožňuje zobraziť vysoko kvalitné televízne prenosy. Prijímajúca anténa bude slúžiť ako špeciálna headset, ktorá sa predáva spolu s telefónom sám v jednej sade. Samotný pohľad sa vykonáva pomocou aplikácie, ktorá by sa mala stiahnuť vopred na zariadení.

 • Zenfone Go. Model je vybavený vstavaným tunerom, ktorý môže udržiavať väčšinu televíznych formátov. Ak chcete zobraziť zariadenie, prvá zástrčka v anténe zahrnutej v súprave. Je to špeciálny adaptér slúchadiel.

Kritériá pre výber

Pred nákupom TV tunera pre mobilný telefón venujte pozornosť niektorým dôležitým pravidlám výberu. Takže, okamžite rozhodnúť, ktorý typ potrebujete. Vonkajšie vzorky sa považujú za vhodné na použitie, ale ich cena bude v porovnaní s interným.

A tiež pri výbere, zvážte, či sa použije množstvo zariadení tuner. Najčastejšie v obchode sú vzorky vypočítané len pre jedno zariadenie. Existujú však aj samostatné modely, na ktoré možno okamžite pripojené niekoľko technických zariadení (LUNAS TV-1).

Zakúpením telefónu so zabudovaným TV tunerom sa pozrite na hodnotu diagonálneho smartfónu.

Ak ste pravidelne zobrazovali televízne kanály v telefóne, potom je lepšie vybrať model s väčším diagonálnym. Pri použití takýchto zariadení na pravidelné výlety môžete užívať viac miniatúrnych vzoriek s malou hmotnosťou.

Prečítajte si viac o televíznych tuneloch pre telefóny Pozri v nižšie uvedenom čase.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár