Vlastnosti a výber zrkadlových kamier

Zrkadlové kamery dnes sú šialene populárne. Podobné zariadenie je prezentované v najširšom rozsahu – na predaji existujú kópie rôznych kategórií cien a s rôznym funkčným. V tomto článku sa dozvieme o zvláštností moderných zrkadlových kamier a bude sa zaoberať tým, ako by mali byť riadne vybrané.

Čo to je?

Pred oboznámím s charakteristikami a zvláštnosťou moderných „zrkadiel“ je vhodné pochopiť, čo predstavujú.

Takže, zrkadlová kamera (alebo zrkadlová komora) je zariadenie, ktorého hľadáčik je platný Na základe zrkadla, ktorý je okamžite za objektívom v uhle 45 stupňov v porovnaní s jeho bezprostrednou optickou osou.

Vďaka takýmto vlastnoskám vnútorného zariadenia sa objaví možnosť návštevy prostredníctvom odnímateľného alebo pomocného objektívu.

V súčasnosti sú zrkadlové kamery veľmi populárne a dopytu, pretože vám umožní získať veľmi krásne, vysoko kvalitné obrázky s šťavnatými a nasýtenými farbami. Takéto zariadenia majú obrovský zdroj práce a celkom jednoduché ovládanie, s ktorým je ľahké pochopiť. Zvážte, aké ďalšie výhody sú charakteristické pre posudzovanú techniku.

 1. Moderná zrkadlová kamera funguje Účinne a spoľahlivo. Zameranie sa na iný objekt zaberá najrýchlejšie a jasne. Táto výhoda hrá jednu z najdôležitejších rolí pri výbere podobného typu zariadenia.
 2. Použitie takéhoto vybavenia, môžete to vidieť Výsledný obrázok sa okamžite prenáša, bezodkladne na rozdiel od iných zariadení.
 3. Zrkadlá sú atraktívne a skutočnosť, že Objektív v nich môže byť vždy nahradený iným. Často je v súbore s jedným fotoaparátom zahrnutý balenie rôznych šošoviek s rôznymi ohniskami. Tieto komponenty sú inštalované veľmi ľahko, pretože sú odstránené.
 4. Moderné zrkadlové kamery sú vyrábané multifunkčné. Mnohé zariadenia poskytuje možnosť zmeniť nastavenia, kvalitu rámu. Môžete nájsť aj takéto kópie, na ktorých je vhodné dokonca upraviť prijaté fotografie. Súčasné vybavenie je často doplnené vstavanými bezdrôtovými sieťovými modulmi (Bluetooth, Wi-Fi).
 5. Práca so zrkadlovým fotoaparátom môže užívateľ Plne monitorovanie streľby. Môžete samostatne nastaviť určité nastavenia, napríklad vyváženie bielej, rýchlosť uzávierky, stupeň nasýtenia farieb a mnoho ďalších dôležitých parametrov.
 6. Väčšina zrkadiel sa môže pochváliť Výkon batérie. Jeden poplatok môže stačiť na obrovské množstvo personálu.
 7. SLR kamery Chystáte sa na moderné technológie. Kvalita zostavy takýchto zariadení môže byť bezpečne nazývaná bezchybná. Kamery sú dobre chránené pred vlhkosťou a prachom. Táto technika hovorí o svojej spoľahlivosti, silu a trvanlivosti.
 8. Kupujúci nájdu Nielen veľmi drahé, ale aj rozpočtové modely vysoko kvalitných zrkadiel. Dnes mnohé značky produkujú lacné, ale funkčné a spoľahlivé vybavenie.
 9. Moderné zrkadlové kamery atraktívne a pohodlné ovládanie. Väčšina modelov je vybavená informatívnymi a svetlými displejmi. Na bývanie je k dispozícii dostatočný počet tlačidiel, na úkor, z ktorých na kontrolu techniky čo najjednoduchšie a pohodlné.

Výhody zrkadlových kamier sú dosť vážny, takže taká technika a vyhral trh. Ale existujú nejaké mínusy, ktoré by ste mali tiež vedieť.

 1. Napriek tomu, že zrkadlové kamery sú zastúpené v širokej škále cenových kategórií, väčšina z nich Je to drahé. Rozdiel je obzvlášť viditeľný, ak porovnáte tesnenia s tzv. „Soapnya“.
 2. Mnohé zrkadlové komory majú impozantná hmotnosť. Rozmery takýchto zariadení sú tiež často významné. Z tohto dôvodu nie sú semená úplne pohodlné, aby sa nosili alebo dali do vrecka.
 3. Táto technika si bude vyžadovať pravidelné dobíjanie. Dokonca aj najsilnejšia batéria bude musieť byť nabitá a zabudnúť na to by nemali byť v neočakávanom momente zostať bez krásnych fotografií. Táto funkcia je ťažké volať vážnu mínus, ale musí sa zohľadniť.

Zrkadlové kamery nemajú iné vážne chyby. Samozrejme, ak rozoberte funkcie špecifických modelov z určitých firiem, potom môžu byť si všimnuté ďalšie nedostatky, ale vo všeobecnosti je to populárne a vysoko kvalitné vybavenie. To vám umožní získať jasné a realistické fotografie.

História pôvodu

Bol navrhnutý prvý zrkadlový fotografický objektív V roku 1861 t. Seatton. V tom čase sa táto udalosť stala jednou z najdôležitejších v histórii fotografických zariadení. Už v tých dňoch, nová šošovka dovolená získať veľmi krásne, jasné obrázky.

Prečítajte si viac  Ako pripojiť tlačiareň na notebook bez inštalačného disku?

Prvá zrkadlová komora mala pôsobivé veľkosti. Vyzerala ako objemný box s vekom. Stál celý dizajn na silnom statív. Vzhľadom na prítomnosť krytu nemohol svetlo preniknúť do vnútornej časti zariadenia, ale pozorovanie cez to bolo možné. Focus by mohol byť chytený pomocou objektívu na skle. Na ňom bolo vytvorené požadovaný obrázok.

V roku 1883 sa George Eastman rozhodol vymeniť sklenené dosky filmom. O 5 rokov neskôr urobil svoju prvú svetlú komoru Kodak.

Porovnanie so systémovej komory

Zrkadlové kamery sa líšia v mnohých smeroch z konvenčných systémových kamier. Zvážte, aké sú hlavné rozdiely.

 • V prípade potreby je možné zmeniť zrkadlové šošovky. Vo väčšine jednoduchých kamier sa takéto opatrenia neposkytujú.

 • Vo väčšine zrkadiel K dispozícii je vysoko kvalitný optický hľadáčik, ktorý slúži jednému z najdôležitejších prvkov celého mechanizmu technológie. Ale messroom, spravidla, existujú len LCD displeje, ktoré nie vždy pomáhajú plne zvážiť zloženie.

V niektorých kópiách je hľadáčik, ale elektronické. Zobrazuje obrázok z matrice a nie cez zrkadlový systém.

 • Zrkadlové komory, proti zrkadlovej, sa môže pochváliť Rýchlejšie a vysoko kvalitné autofocus. Všetky komponenty, ktoré potrebujete v takýchto zariadeniach, sú umiestnené priamo pod zrkadlom. Obyčajné cammles v tomto málo horšie ako zrkadlové modely, aj keď nájdete viac pokročilých zariadení, ktoré sú zamerané rýchlejšie a presnejšie.

 • A bežné a v zrkadlových komorách Obrovské množstvo nastavení snímania. Väčšina zrkadiel však má viac možností a rôznych schopností ako zariadenia MESMER.

Mnohí nováčik fotografi sú pohodlnejšie na „vyplnenie ramena“ na zrkadlovej technológii, pretože tu sú viac potrebných automatických režimov, strieľať, s ktorým je to jednoduché a jednoduché.

 • Podiel leva na zrkadlových kamier má Výkonné batérie, Ktoré chytia 600-800 záberov bez dobíjania. Jednoduché fotoaparáty v tomto ohľade sa ukážu, aby boli slabšie a prepustené rýchlejšie.

Ak chcete urobiť veľa rámcov, pre takéto zariadenia je potrebné zásobovať ďalšie batérie.

Preskúmanie druhov

Zrkadlové kamery sú rozdelené do dvoch hlavných kategórií – SLR, TLR. Zásada prevádzky týchto komôr je usporiadaná inak. S týmito odrodumi SLIRLOKUJE ZOBRAZUJEME.

SLR

Najväčšia kategória je jednoduchá šošovka. Tieto zariadenia zahŕňa špeciálne mobilné zrkadlo, ktoré presmeruje svetlo zo snímacieho objektívu do okna rámu, alebo na obrazovke hľadáčika. Tam sú takéto modely, v ktorých na zníženie oneskorenia práce uzávierky a eliminácia oscilácie sa použilo pevné priesvitné typové zrkadlo.

TRUE, podobná schéma výrazne znižuje svetlo objektívu, takže nebol schopný rozšíriť.

Tlr

Tak uveďte Dvojlôžkové kamery, ktoré boli veľmi populárne v rokoch 1940-1950. Táto technika poskytuje samostatný objektív hľadáčika. Jeho zaostrenie automaticky synchronizované s hrotom šošovky. Oblasti zobrazenia týchto komponentov sa zhodujú, vďaka ktorým sa ukazuje presnejšie a zreteľne obraz o plodinách.

Dvojhodobinové úpravy kamier boli pôvodne zapojené na natáčanie fotografie na filme. Ale jedna-limitová kamera bola pôvodne ekvivalentná zrkadlovým zariadeniam.

Populárne modely

V súčasnej dobe kvalitné a multifunkčné tesnenia produkujú mnoho známych značiek – kupujúci majú niečo na výber. Zoznámujeme sa s niektorými obľúbenými modelmi a zistime, aké vlastnosti majú.

Prečítajte si viac  HDR v televízii: Čo to je a ako povoliť?

Súprava Nikon D3300

Najvyšší model má matricu s rozlíšením 24,7 megapixelov. Odstráni rámy s maximálnym rozlíšením 6000×4000. Typ matrixových prístrojov – CMOS. Batéria tejto zrkadlovej komory je dosť pre 700 vysoko kvalitných obrázkov.

Vo svojej triede sa tento model stal jedným z najobľúbenejších a predaných. Veľmi jednoduchý a zrozumiteľný model v riadení, vybavených uzáverom statívu. Fotoaparát je možné ovládať a na diaľku, ktorý je veľmi pohodlný. Existuje vstavaný blesk, ktorý pracuje vo vzdialenosti 12 m. Na bývanie je vysoko kvalitný a informatívny displej.

Štruktúra techniky tiež poskytuje konektor mikrofónu. To znamená, že súprava Nikon D3300 možno bezpečne používať ako dobrý kamkordér.

CANON EOS 100D KIT

Vysoko kvalitné prístroje s maticou z 18,5 megapixelov. Odstraňuje fotografie s maximálnym rozlíšením 5148×3456. Typ matrice je presne rovnaký ako v exempláre opísanej vyššie od Nikon. Rýchlosť snímania je 4 snímky za sekundu. Batéria z Canon je trochu horšia ako rovnaká súprava Nikon D3300 – stačí len pre 380 fotografií.

Toto zariadenie sa môže pochváliť prítomnosťou pohodlného dotykového displeja na puzdre. Hľadáčik je schopný pokryť aspoň 95% rámu. Všetky nastavenia Togramovaný fotografom sa môže meniť manuálne. Na tomto zrkadle môžete strieľať originálne rámy ako HDR, je možné pripojiť diaľkové ovládanie.

Canon EOS 100D Kit priťahuje svoje kompaktné veľkosti (nie je príliš malé, ale nie objemné).

Sony Alpha SLT-A58

Slávny japonský výrobca vyrába nádherné zrkadlové komory. Telo Sony Alpha SLT-A58 má matricu 20,4 mp. Rýchlosť snímania tu je 8 snímok za sekundu. Kapacita batérie Miesto dostatočne pre 690 fotografií. Maximálna veľkosť fotografií – 5456×3632 a Video – 1920×1080.

Sony prístroje je pokročilejšie a moderné. To si môžete kúpiť milenci získať krásne fotografie a zlepšiť ich zručnosti pri streľbe. Toto je vynikajúce riešenie pre tých, ktorí sú unavení z jednoduchých amatérskych fotografií a chce sa naučiť niečo nové. Zariadenie má vynikajúci optický stabilizátor s maticou posunu.

Okrem toho sa vyznačuje dizajnom s veľmi pohodlnou rotačnou obrazovkou.

CANON EOS 600D KIT

Ďalší populárny model z známej značky Canon s rozlíšením matice 18,7 mp. Maximálne rozlíšenie fotografie – 5184×3456. ISO tu je 100-3200. Batéria nie je najčastejšie a dosť z toho len 440 fotografií. Bez objektívu, zariadenie váži 570 g.

Zariadenie sa začalo predávať v roku 2011, ale dodnes zostáva populárny a je vo veľkom dopyte. Toto je jedno z najlepších lacných zrkadlových kamier. Canon EOS 600D Kit je ideálnym zariadením v pomere cien kvality.

Vybavený vhodnou obrazovkou otočenia, sa rozlišuje veľmi ergonomickým umiestnením ovládacích tlačidiel na puzdre.

PENTAX K-50 KIT

Populárny model modelu s maticou 16,5 MP. Rýchlosť snímania je 6 snímok za sekundu. Batéria je dosť pre 480 fotografií. Maximálne rozlíšenie fotografie – 4928×3264 a Video – 1920×1080.

Súprava PENTAX K-50 sa líši od všetkých ostatných zariadení prítomnosťou dokonale chráneného puzdra, ktoré nenecháva vlhkosť, chránená pred zmenami prachu a teploty. Fotoaparát poskytuje časový prenos a režim snímania HDR. AA Batérie môžu byť použité ako zdroj napájania.

Kit Nikon D5200

Zrkadlová kamera s maticou 24,7 mp. Odstraňuje fotografie s maximálnym rozlíšením 6000×4000. Typ matice – CMOS. Rýchlosť snímania zariadenia je 5 rámov za sekundu. Bez objektívu, zariadenie váži 555 g.

Veľmi vysoká kvalita, ale zároveň lacná kamera. Môže sa ľahko stať vynikajúcim asistentom pre nováčik fotografa. Zariadenie podporuje biele a expozičné bostácie, vybavené vysoko kvalitnou rotačnou obrazovkou. Batéria je dosť pre 500 obrázkov.

Užívateľ môže túto techniku ​​ovládať na diaľku.

Ako si vybrať?

Do zrkadlovej komory spokojného s užívateľom a nepriniesli sklamanie, musí byť správne zvolené. Zvážte, čo stojí za to platiť pozornosť hľadaniu „jeho“ modelu modelu.

 1. Najprv sa odporúča, aby sa rozhodol, Na aké účely chce kúpiť fotoaparát. Z toho bude závisieť od toho, aký model bude vhodnejší. Musíte vedieť, že vysoko kvalitné zrkadlo môže byť použité pre dobré video. Spotrebitelia si môžu vybrať vhodné zariadenie pre profesionálne aj amatérske.
 2. Výber kamery, Musíte venovať pozornosť rozlíšeniu a veľkosti matrice. Podivne, veľmi často zbytočne veľké množstvo pixelov, v prípade zrkadla, naopak nepriaznivý vplyv na kvalitu obrázkov.
 3. Odporúča sa dozvedieť sa o fotosenzitividnosti a možnostiach stabilizácie obrazu. Čím viac ISO môžu fotoaparát poskytnúť viac vysoko kvalitných obrázkov. Dobrá stabilizácia obrazu pomôže zbaviť sa extra mazania počas snímania.
 4. Je potrebné zvážiť kapacitu batérie fotoaparátu. V rôznych modeloch existujú rôzne ukazovatele. Musíte si vybrať takýto zdroj, ktorého poplatok bude stačiť na plánované natáčanie. Ak má technológia príliš slabú batériu, fotograf bude musieť prenášať ďalšie batérie.
 5. Odporúča sa kúpiť takéto fotoaparáty, Kto sa zdajú byť používateľovi čo najpohodlnejšie, ergonomické. Pred nákupom je vhodné držať fotoaparát vo vašich rukách, kliknite na tlačidlá v prípade. Uistite sa, že umiestnenie všetkých komponentov vám vyhovuje a je pre vás vhodné.
 6. Voľba v prospech konkrétnej kamery, Je potrebné pozorne pozerať na značkové exempláre. Fotoaparát z dobre známy výrobca bude trvať dlhšie, bude lepšie a spoľahlivé, bude distribuované na záruku výrobcu. Neodporúča sa kúpiť príliš lacné čínske fotoaparáty z neznámych firiem – takéto zariadenia nepriniesli dôveru.
 7. Kúpiť vysoko kvalitný zrkadlový fotoaparát sa odporúča v osvedčenom obchode. Môže to byť veľký sieťový alebo mono-značkový obchodný bod. Tu môžete voľne skontrolovať prevádzku zariadenia a po zaplatení získať záručnú kartu.
Prečítajte si viac  Ako pripojiť predponu hry Dendy na modernú televíziu?

Ak si vyberieme správne foto zariadenia, potom v ňom nikdy nesklamal. Obchod je lepší ísť pripravený, presne vedieť, prečo je fotoaparát zvolený.

Ako použiť?

Aby ste riadne používali zrkadlo, je žiaduce poznať aspoň minimálny základ fotografií. Na takomto fotoaparáte sa užívateľ môže naučiť fotografovať lepšie, lepšie. Zvážte niektoré z výhonkov streľby, s ktorým stojí za to oboznámiť s zrkadlom.

 1. Existuje Režim A (AV), v ktorom osoba nastaví určité parametre membrány a zdvíhanie fotoaparátu sa vyberie.
 2. Fotograf by mal vždy Sledujte membránu robiť krásne rámy. Priorita membrány je zvyčajne označená písmenom f. Toto je režim, s ktorým môžete strieľať vynikajúce portréty. Môžete si najviac otvoriť membránu a získať veľkolepé bokeh.
 3. Vhodné použiť Automatické režimy, Medzi ktorým existujú „krajiny“, „portrét“, režim snímania v noci (keď chcem krásne odstrániť mesiac alebo hviezdnej oblohe).
 4. V zrkadlách a Režim priority expozície – S (TV). V tomto prípade to fotograf vytvorí určitý výňatok a kamera membránovej hodnoty sa vytvorí. Takže, ak chcete „zmraziť“ niektoré pohybujúce sa objekty, aby ste urobili veľkolepé obrázky, potom musíte nastaviť krátky čas (merané vo frakciách). Ak potrebujete objekty, aby ste sa mierne mazali (napríklad padajúci sneh), čas, naopak, musíte dať dlho.
 5. Režim autonómie je „manuálny mód“. Tu si fotograf zvráti vhodné hodnoty a membrány a expozície. Ak ste sa práve začali učiť, je lepšie začať s inými režimami – A a S.

Stále existuje mnoho ďalších nastavení zrkadla. Pochopiť, zriadiť a ovládať prácu takýchto zariadení je jednoduchšie, než sa zdá.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: