Vlastnosti rozlíšenia objektívu

Kamery dnes odišli od svojho progenitika tak ďaleko, že málo pamätať, čo vyzerá prvá kamera. Považuje sa za skladateľskú kameru a prvé spomienky sa nachádzajú v BC v-IV. Ns. V stredoveku sa použil na pozorovanie solárnych zatmení a astronomických javov. Poďme však vrátiť do súčasnosti, našim známym „parapetom“ a „digitálne“ a zvážiť vlastnosti rozlíšenia objektívu.

Čo to je?

Vzhľadom na fotografiu vidí divák jasnosť alebo rozmazanie obrazu. Samozrejme, že je to vždy preferované maximálnymi ostrými obrázkami, ak ide o tie umelecké nápady, kde je rozmazaný pozadie alebo uhol špeciálnym účinkom. Takže, kvôli jasnosti obrazu zodpovedá rozlíšeniu objektívu. Umožnenie výkonu je možnosť rozdeliť malé body na obrázku tak dobre, aby mohli byť vidieť na obrázku.

Keď sa zvažuje fotosenzitivita matrice, je všetka pozornosť venovaná svojmu povoleniu. Ale šošovka hrá nič menej, ak nie je veľká úloha ako obrázok. Jednoducho povedané, to všetko závisí od toho, koľko bodov bude spadnúť z neho na matrici. Rozlíšenie nie je rovnaké v strede a okrajoch obrázka.

To je ovplyvnené nedostatkom optiky, v niektorých šošovkách, riešenie moci začne ísť na pokles v blízkosti okraja obrazu, pre iných, hladký pokles z centra na perifériu. Zvýšenie indikátorov ovplyvňuje zvýšenie zamerania – priblíženie krátkeho zaostrenia sú viac riešením energie ako dlhé phocus.

Kvalita výkresu malých častí je indikátorom povolenia, pre ktorý je čip zodpovedný vo vnútri komory. Obsahuje multimilliónový súbor fotosenzitívnych bodov. A pretože je z veľkosti snímača, že množstvo svetla spadne do fotografie, tým viac senzor, tým lepší obraz. Minimálna vzdialenosť medzi pixelom je limit rozlíšenia. Štandardné rozmery snímača, je 16 milimetrov, super 35 mm, 65 milimetrov.

Ako určiť?

Permisívna sila odchodu fotografií sa meria skúšobným mierom. Svetov pozostávajú z čiernych a bielych pásov určitej hustoty a rozdelených na bar a radiálne. Obraz svetových sú fotografoval a študuje zoom v mikroskope. Môžete zistiť definície požadovanej sily povolenia pomocou grafu MTF, je to rýchlosť frekvenčných kontrastných charakteristík. Tieto grafy sú v technických dokumentoch výrobku, umožnia pochopiť rozlíšenie zoomu.

Meranie sa vyskytuje v dvoch riadkoch na milimeter a zobrazuje porovnanie rozlíšenia a často sa vyskytujúce parametre. Aby ste pochopili plán, musíte vedieť, že horizontálna os ukazuje vzdialenosť ťahov zo stredu rámu v milimetroch. Na vertikálnej osi – parameter MTF, ktorý je rýchlosťou ostrosti. Jednoducho povedané, tým vyšší harmonogram, tým lepšie.

Pri výbere objektívu je len užitočné venovať pozornosť grafike.

Ako si vybrať objektív?

Ako štatistiky ukazujú, väčšina tých, ktorí raz zakúpili zrkadlo alebo digitálny fotoaparát naďalej používať objektív veľryby – ten, ktorý bol zahrnutý. Sú lacné a skôr mediocre v konštruktívnom. Slabá optika takmer nikdy nedáva vysoko kvalitný obraz. Dobré, správne zvolené objektív zvýšiť kvalitu obrazu.

Prvá vec, ktorú treba venovať pozornosti, je ohnisková vzdialenosť.

 • Štandardné šošovky poskytnú viditeľnú perspektívu rovnakým spôsobom, ako je vnímané ľudskou víziou.
 • Široké poľnohospodárstvo zachytáva veľké oblasti priestoru.
 • Dlhé zameranie, sú tiež nazývané „televízory“, budú zavrieť dobre a určené na streľbu objektov na vzdialených vzdialenostiach.

Superwatching (ryby oko) môže zachytiť v rámčeku nohy? fotograf. Ak chcete vybrať fotoaparát pre riešenie parametrov, musíte mať jasnú predstavu o úlohách, ktoré budú stáť pred ním. Ďalej vzdialenosť plánovanej snímania, tým vyššie je vyvolené rozlíšenie.

 • Odstránenie z diaľky menšie ako 4 metre s úspechom vykonáva kamera s ľubovoľným rozlíšením.
 • Až 8 metrov bude vyžadovať rozlíšenie 540-600 TV.
 • Viac ako 8 metrov vyžadovalo povolené kapacity od 600 TV.

Pri výbere by ste mali zvážiť veľkosť matice kamery, pre ktorú je objektív zakúpený. Úroveň osvetlenia má dôležitú hodnotu na výber. S neustálym osvetlením môžete mať model s pevnou membránou ako najvýhodnejším. V prípade malých zmien v svetelnom prúde vhodné použitie manuálnej membrány.

Ak je známe, že fotoaparát je potrebný na nočný film, s prirodzeným, neustále sa meniacim svetlom lepšie vezmite objektív s automatickým nastavením. Z jasného osvetlenia zvolené svetlo. V tomto prípade to všetko závisí od hodnoty otvoru zoomu, ktoré ovplyvňujú rozsah svetelného toku. Indikátor F / 2.8 znamená, že prúd svetla bude 2-krát viac ako indikátor F / 4. Každé zvýšenie počtu F, toto je pokles 2-násobku pevnosti svetelného prúdu.

Pre portrét obrazy sú zloy vybrané s vysokými svetlami, ako aj pre typy streľby, ktoré vyžadujú krátku expozíciu, ako napríklad športy. Zuma má vždy menšiu šošovku ako šošovky s pevnou ohniskovou vzdialenosťou a sú rozdelené na trvalé a variabilné svetlá. A tiež sa pozrite na typ upevnenia, je potrebné, aby sa zhodovali medzi fotoaparátom a objektívom. Profesionáli radia, aby odišli preferencie moderných modelov, pretože za posledných 3 rokov sa v optických technológiách nedostali výrazné zmeny. Väčšina oblastí oslavuje vážne nedostatky v Super naznačuje:

 • Informácie o nárokovaných ohniskových vzdialenostiach s „pracovníkmi“;
 • narušenie geometrických línií a aberácií;
 • extrémne nízke lipperované na dlhom konci.

  Pre cestovný ruch sa považuje za optimálnu možnosť 5-8-násobne zoomu. Pre portrét – doslovný objektív s konštantnou ohniskovou vzdialenosťou, pre krajinu – široký uhol. A nakoniec, z oblasti populárnej sci-fi: Niektorí odborníci sa domnievajú, že kamera nebude v budúcnosti zrkadliť, ale s transparentnou matricou. Prípad z materiálov podporujúcich dosiek a elektronických obvodov, vymeňte pamäťové karty a.

  Na rozlíšení objektívu nájdete v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár