Vonkajšie stĺpce: Vlastnosti a odrody

Ak je doslovne pred 40 rokmi, bolo možné snívať o tzv. Veľký objemný zvuk, teraz je to realita. Takéto systémy si môžete kúpiť v najbližšom obchode technológie alebo na objednávku na dom s jedným kliknutím na myš. Špeciálne miesto medzi takýmito zariadeniami Rank Vonkajšie stĺpce. Dávajú jedinečný zvuk, ktorý naplní miestnosť ako sotva viditeľný dym. Všetko o vonkajších akustických systémoch, ako aj na to, ako si ich vybrať, povedia tento článok.

Zvláštnosť

Je to zrejmé Hlavnými znakmi podlahových stĺpcov sú ich miesto inštalácie a rozmery. Takéto akustické reproduktory sa vyznačujú veľkými v porovnaní s bežnými modelmi, veľkostí. Výška reproduktorov je obzvlášť viditeľná. Ak je takáto technika inštalovaná doma, potom len vo veľkých alebo priestranných priestoroch. V malých izbách môže vonkajšia akustika skresliť zvuk a dávať len basy.

Takáto hudobná inštalácia môže byť vybavená reproduktormi v množstve od 1 do 7 kusov. Stojí tiež za zmienku cenu, ktorá je rádovo vyššie z podlahových stĺpcov, ako napríklad modely police.

Pomerne často, systém vonkajšieho reproduktora sa získava na počúvanie ťažkej hudby. Funkcia reproduktorov takýchto systémov – Prítomnosť špeciálneho prachového uzáveru, ktorá okrem ochrany pred znečistením robí zvuk jasnejší a čistý.

Všeobecne platí, že takéto audio systémy sú často zakúpené pre domácnosť. Používajú sa nielen na počúvanie rôznych hudby, ale aj sledovať filmy, vykonávať karaoke večery a dokonca aj do práce v malom homovom nahrávacom štúdiu.

Odrody

Najdôležitejšou charakteristikou, ktorá odlišuje typ podlahových stĺpcov, je od seba, je typ akustického systému. Zvyčajne sa rozdiely v zvuku rôznych typov, možno všimnúť len profesionálne. Bude však užitočné pochopiť len niektoré z charakteristických vlastností každého z nižšie uvedených druhov.

  1. Uzavreté modely. Takéto stĺpce prakticky nenarušujú zvuk, ktorý vám umožní úplne reprodukovať hudbu. Medzi nedostatkami – zlý zvuk basov, nedostatok vysokého objemu.
  2. Otvorené modely. Taktiež reprodukujú basy dobre, ale môžu obnoviť takzvaný smerový zvuk.
  3. Etiketinter. Naopak, má dobrý zvuk basov, vysokých hladín citlivosti, ale má nízku úroveň zvukových detailov.
  4. Pasívny emitor. Dokonale reprodukuje bases. Zvuk je hlbší a podrobný ako fázový menič.
  5. Bandpass (Bandpass). Má dobrú citlivosť, schopnú dosiahnuť vysokú úroveň objemu.

Väčšina moderných stĺpcov podlahových stĺpov je reprezentovaná typu fázového meniča, pretože to je to, čo má optimálne zvukové parametre.

Všetky takéto zariadenia môžu byť rozdelené do počtu dostupných pásov (reproduktory). Najčastejšie je však charakteristickým znakom vonkajšej akustiky – prítomnosť troch reproduktorov. Trojpásmový systém s každým reproduktorom samostatne reprodukuje nízke frekvencie, stredné a vysoké.

Každý výrobca má svoj exkluzívny dizajn a sfarbenie takýchto zariadení. Avšak, väčšina moderných modelov je úzka a má tmavý farebný prípad. Sú väčšia popularita. Deti a tínedžeri uprednostňujú model s ľahkou hudbou. Vhodná možnosť je tiež stĺpca s konektorom Flash Drive. Sú schopní reprodukovať hudbu priamo z samotného systému.

Milovníci aktívnych večerov v kruhu priateľov alebo rodiny môžu získať akustiku s karaoke.

Akumuluje špeciálne vybavenie na hranie karaoke-piesní a v súprave je jeden alebo viac mikrofónov.

Rating modely

Nižšie je uvedená recenzia a stručný opis top 10 najlepších modelov za posledných niekoľko rokov.

YAMAHA NS-F150

Rozpočtový produkt japonskej značky s dobrým zvukom je určený pre malé izby a domáce použitie. Zariadenie má mäkký zvuk, vysoký výkon, široký frekvenčný rozsah, stručný dizajn a atraktívna cena.

Canton gle 476

Tento akustický systém je fázový menič, ktorý je vybavený 2.5 prúžkov na hranie zvuku. Má malú hmotnosť a rozmery, má dobrý zvuk pri vysokom objeme, Môže sa však zapnúť.

Používatelia oslavujú „suchý“ zvuk.

HECO VOTHA PRIME 620

Tento model dostal svoju popularitu ako dodatočné vybavenie pre domáce kino. Inštalácia má trojcestný zvuk a je určený na hranie rôznych typov hudby.

Rovnako dobre reprodukuje rock, blues, ako aj iné zvukové stopy s basom.

DALI Zensor 5

Je pasívny akustický hi-fi systém. Tento model sa vyznačuje exkluzívnymi značkovými reproduktormi, štýlový dizajn v čiernej farbe, robustná základňa.

Používatelia však označili ťažkú ​​hmotnosť tejto fázy meniča.

ELAC FS 247

Predstavuje 2.5-pásmový reproduktorový systém. Rovnako dobre reprodukuje nízke frekvencie a vysoké. Tento model musia byť použité so zosilňovačmi.

Negatívne recenzie dostali telo modelu – je ľahké poškriabať.

Okrem iných zaujímavých modelov, ktoré dostali dobré recenzie, je možné poznamenať:

  • Biele stĺpce Canton Gle 496 S jeho kompatibilitou s akýmikoľvek zariadeniami;

  • Ohnisková Aria 926 s jeho ideálnym nastavením zvuku;

  • YAMAHA NS-777, ktorá sa považuje za najlepšiu cenovú kategóriu;

  • Heco Victa Prime 702, kombinovanie rozpočtovej ceny a dobrého zvuku;

  • Boston Acoustics CS 260 II S jeho stručným dizajnom.

Tipy na výber

Medzi obrovské množstvo moderných vonkajších akustických systémov pomôže vybrať niekoľko dôležitých kritérií – Ďalšie použitie, finančné príležitosti, osobné želania. Ten sa vzťahuje hlavne na návrh zvukového systému.

Neodporúča sa kúpiť akustiku s vysokým výkonom v malej miestnosti. V tomto prípade nebude zvuk príliš dobrý kvalitný prehrávanie. Pokiaľ ide o domáce kino, to je presne prípad, keď sa energia a veľké rozmery zariadenia nájdu svoju aplikáciu.

Odborníci odporúčajú nákupné systémy s dreveným puzdrom, nie plastom. Ten môže mierne zhoršiť kvalitu zvuku.

Stojí to pozorne na výber nástrojov pre detské sviatky. Malo by byť trvanlivejšie a silnejšie ako domáci systém, rovnako ako vlastniť ľahký dizajn, ktorý bude mať pohodlný na to, aby ste ho nosili.

Okrem takýchto systémov je zvyčajne potrebné získať nosič, mikrofón a niekoľko ďalších zariadení.

Inštalácia a použitie

Oblasť miestnosti, v ktorej bude stĺpec nainštalovaný, musí byť Viac ako 18 metrov štvorcových. Len v takýchto podmienkach bude zvuk akustického systému plný. Neodporúča sa dať stĺpce v rohu miestnosti. Steny na oboch stranách sú schopné „absorbovať“ časť zvuku.

Pomerne často, vonkajšia akustika je zakúpená ako ďalší prvok do domáceho kina. V tomto prípade stĺpce lepšie usporiadajú na špeciálnych stánkoch.

Dôležitou súčasťou takéhoto systému – zosilňovač. Jeho hlavná úloha – zlepšená kvalita zvuku pri vysokom objeme. Hlavným parametrom zosilňovača je napájanie – čím vyššie je, tým lepšie zariadenie reprodukuje hudbu.

Použitie takýchto systémov je zvyčajne jednoduché a pohodlné. Manažment a zobrazenie, ak existujú, sú zjednodušené čo najviac a všade majú nápisy v angličtine.

Video Review dostupných multifunkčných podlahových reproduktorov F & D T-60X Môžete vidieť nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár