Ako urobiť chodbu urobiť sami?

Snažím sa ušetriť peniaze alebo si uvedomiť svoj plán, nie odkazujúci na dizajnérov a dizajnérov, mnoho ľudí si myslí, ako urobiť chodbu robiť sami. To je dobrý obchod, ale je dôležité zvážiť niektoré zásady a poznať všetky jemnosti.

Názory

Vo vzhľade „vstupnej“ miestnosti, všetci vaši hostia a dokonca aj náhodné návštevníci dávať dojem z obydlia ako celku. Starostlivo premýšľajte nad konceptom, základnou myšlienkou celej miestnosti. A potom pokračujte v práci, keď sa uistite, že myšlienka je praktická a uskutočnenie bude viesť k optimálnemu výsledku.

Chodba vyrobená vlastnými rukami, v každom prípade, je jedinečná na objednávku. Ale oslobodené od „opatrovníctva“ dizajnérov a inžinierov nábytkárskeho priemyslu, budete musieť nezávisle pochopiť všetky nuansy. Hlavnými typmi týchto izieb sú uhlové, otvorené, šperky a hojdačka, v závislosti od konkrétneho typu a požiadaviek na nábytok.

V rohovej miestnosti je všetko silne podriadené myšlienke maximálneho používania priestoru alebo skôr prázdnym uhlom. Otvorené police môžu stáť na stranách šatníka, na iných miestach sú skrinky a závesy klasických druhov. Okrem toho uložte oblasť chodby, ak sú dvere skrine zrkadlové.

Otvorená škála chodieb obsahuje minimum nábytku – nebudú žiadne mäkké vedieť, niekedy kabinet nenájde. Ak je to, potom relatívne malé, na zavesenie oblečenia, používať háčiky a vešiaky, prominentné všetkým. Opakom je miestnosť vo formáte priestoru, v ktorej sú skrine rovnakého mena vždy. Je ľahké vyhovieť osobné veci každého, kto žije v byte, niekedy nebudú musieť hľadať miesto na oblečenie pre rôzne sezóny.

Materiál

Zo všetkých materiálov je vhodné uprednostniť nábytkové štíty – presahujú jednoduché dosky borovicových a iných plemien dreva, neobsahujú syntetickú živicu alebo inú umelú zložku. Mínus majú len jeden – to je pevná cena.

Používanie drevotrieskovej dosky, preglejky, sadrokartónu je atraktívny v prípadoch, kde na prvom mieste pre vás ušetriť úvahy. Nebojte sa, však, dovoliť chybu voči kánonovým štýlom, možnosť navrhovania moderných materiálov je dostatočne veľká.

Ak môžete použiť MDF namiesto drevotrieskovej dosky alebo si vezmite podrobnosti zo starého nábytku, malo by to byť. To vám umožní vykonávať viac kvalitatívne, získať esteticky plný výsledok a na environmentálne parametre bude nábytok lepší. Použitie primárnych materiálov je oveľa pohodlnejšie a jednoduchšie ako pokus o používanie oceľových alebo hliníkových rúrok, pretože spracovanie kovov doma je dosť zložité.

Trim s dýh nie je príliš ťažký, ale tento materiál je drahý; Výber medzi melamínom a laminátom, jeden by mal jednoznačne uprednostniť druhú, ako silnejšiu a dlhú životnosť.

Rozmery

Keď je materiál zvolený, musíte rozhodnúť o rozmeroch budúceho dizajnu (alebo viacerých návrhov nábytku).

Aj keď je veľkosť chodby „mini“, skúste v ňom lokalizovať:

 • Miesto na skladovanie odevov;
 • Toumbo topánky;
 • Sedadlo pre jednoduchú renováciu;
 • Niekoľko políc pre rôzne najmenšie veci;
 • Skladovací systém čiapky, slnečníky a balíkov.

Všetky tieto funkcie môžu byť vykonané kombinovanými objektmi nábytku, pomáhajte uložiť priestor. S ostrým nedostatkom priestoru stojí za to obmedzené na kompaktný podlahový alebo nástenný rohový záves pripojený k jumperu a malému mäkkému sedadlu. Ak je kabinet dá, minimálna hĺbka by mala byť 40 cntimetrov (jednoducho nerobí žiadny zmysel). Pre uhlové skrinky budú optimálne parametre dĺžkou a šírkou 0,9 metra, výška je 2,5 metra, ale za predpokladu, že výška stropu umožňuje.

Farby

Farbenie nábytku na chodbe – veľmi dôležitý bod v jeho dizajne; Podľa dizajnérov je potrebné ho vybrať v súlade s:

 • Farba steny;
 • Farebné charakteristiky iných miestností;
 • Celková plocha chodby.

Light tóny vždy pridávajú nielen priestor, ale aj pocit čerstvosti, miestnosť bude vyzerať moderné. Pre úzke koridory natiahnuté dĺžky sú kategoricky neprijateľné hnedé a iné ťažké farby. Vytvoria dojem prítomnosti v podivnom ponurom tuneli. Ak je oblasť dostatočne veľká, potom biele steny spôsobia združenia s klinikou alebo laboratóriom.

Záver: Farba nábytok v rovnakých farbách ako steny by nemali.

Nádoba

Použité slučky dvierka a kravaty, rukoväte, mechaniky pre skladacie dvere. Tiež existujú prúty na zavesenie ramien, držiak regálov a boxov, kazety na topánky a kovové oka.

Switchové dvere sú najčastejšie visiace na štvorrsových slučkách, a ak sa vyžaduje kompaktnejší blok dverí, používajú sa nábytok nemeckej a talianskej výroby. Zoberte si rohové potery, ktoré sa neodporúča, ich vzhľad sa nezmestí do žiadneho slušného interiéru.

Požadované nástroje

Uistite sa, že:

 • Píl alebo elektrický skladač;
 • Stavebný nôž;
 • Meraná ruleta;
 • Emery;
 • Skrutkovač.

Odnímateľné materiály potrebujú skrutky pre nábytok, rohy a dverové slučky.

Vytvorenie výkresov a schém

Začiatočníci aj skúsení doma majstri dáva zmysel čerpať výkresy a schémy, pretože aj tie najpravdepodobnejšie môže prevziať chybu, niečo je nesprávne, aby robili alebo chýba dôležitá okolnosť. Okamžite rozhodnúť o rozmeroch a geometrickej konfigurácii, s ktorými sa použijú typy nábytku. V priestrannej izbe si môžete dať šatník, a ak je malý priestor, budete musieť nakresliť uhlovú chodbu.

Plnenie funkcií

Na úrovni pod 70 centimetrov je žiaduce opraviť non-valcované boxy a koše vo forme mriežky (sú pohodlnejšie a nie toľko nečistôt pri skladovaní obuvi). Používanie moderných konzol, môžete dať taký kôš v skrini, oveľa širšie ako oni. S ohľadom na, opäť, relatívne malé gabrity chodieb, všetky komponenty pre nábytok v nich by mali byť menšie ako tie, ktoré sa používajú v iných miestnostiach.

Štýl

Formát Krajina Priťahuje pozornosť dizajnérov, ktorí nie sú márne, pretože robí pocit pohodlia a pohodlia.

Škandinávsky štýl – Toto je kombinácia teplých prírodných odtieňov ako akcenty a spoločné svetlo pozadie. Stylistika Moderné, On je Ar-Nouveau, sa vyznačuje zakrivenými čiarami podobnými rastlinnými stonkami. Moderná chodba nemá určitý rámec, môže to urobiť to najlepšie zo všetkých ostatných štýlov a v rovnakom čase sa dizajn nemôže byť znížený na jeden z nich.

Olivový štýl Je prospešné hrať a emocionálne vylepšené, len kvôli dekoru pod starým. Ale v „škandinávskej“ chodbe sú nevhodné zbytočné dekoratívne prvky, nemali by byť nič, čo by nebolo nevyhnutné. V interiéri v duchu Ar-Nouveau, naopak, je veľmi užitočné zaviesť luxusné pozlátené detaily. Ak sú zrkadlá exquisite, sú vyrobené jasné farebné akcenty, bude to len plus.

7

Fotografia

Dizajn

V chodbe bytu „Khrushchev“ je vhodné použiť minimalistický nábytok. Odmietnite zbytočne podrobnosti, skúste všetky prvky headsetu sú jednotne. Uzavreté skladovacie systémy sú vhodnejšie, aby sa otvorili, nevytvárajú pocit preplneného priestoru a beamless. Iba vo vysokých izbách má zmysel dať otvorený záves namiesto skrine alebo boxu. Vizuálne zmiernenie rohov a maximálnych hladkých liniek – tu sú dôležitejšie požiadavky na dizajn nábytku pre chodbu.

So všetkou krásou prírodného kameňa, reliéfnych panelov a podobných objemových riešení sa im vzdajú – absorpcia priestoru príliš zle ovplyvňuje pocit. DÔLEŽITÉ: Nepoužívajte veľké vzory, len kazí dojem. Uvedenie nábytku a stien, aplikujte len kvalitné materiály a konštrukcie, ktoré nestratia atraktívny vzhľad na dlhú dobu.

Ako na to?

Ak sa rozhodne, že dekor dreveného, ​​budete potrebovať nábytkové štíty, dosky s rozmermi 200x12x1.6 centimetrov, dosky 200x24x1.8 centimetra, trojmetrové koľajnice, preglejky, slučky a rukoväte. V závislosti od konkrétnych myšlienok môžu byť tiež potrebné iné komponenty. Odporúča sa začať pracovať z triedy (veľkosti, napríklad 82x40x4 cm); Tvorky bočných stien v rohoch sa rozliajú na úzke veko v porovnaní s hlavnou časťou. Pre pripojenie častí sa používajú skrutky, dole to nevyhnutne rezané rohy pod sokou. Bar tváre by mal byť stanovený podľa ročných období.

Potom musíte urobiť jednoduché dvere (40 na 40 dimenzií), vyvŕtajte otvory pre slučky a nainštalujte položku. Buriny sú vyrobené pre valcovaciu skrinku v hornom podiele nočných stolov, sú narezané z preglejky a upevňujú na stranách.

Ďalej prichádza front veka pohovky (upevnenie na semenách), na horných koncoch sú bočné steny potrebné na skóre krátkeho nábytku nechty niekde pre dve tretiny. Aplikujte veko a kliknite naň, otvory budú umiestnené. Sú vŕtané, veko je nainštalované na prístreškoch a lepidle. K priľnavosti lepiacej vrstvy bola lepšia, mali by ste dať ťažký náklad zhora.

Ďalším krokom je výroba gauču, ktorá by sa mala líšiť od predchádzajúceho, jeho veľkosť je 82x49x40 centimetrov. Urobte vnútorné police alebo nie, a ako presne vyriešiť vás. Z bokov, dizajn je upevnenie na samosprávnej skrutke a horný segment stredného oddielu bude držať kľúče. Dvere budú musieť znížiť, upevnite slučky, pripravte si tvárový bar a opitý pre stiepky.

Je to jednoduché doma, aby sa to sám a ceruzky s rozmermi 200x40x40 cm. Bočné, horné a dolné prvky sú dôsledne vytvorené, každý z nich, s výnimkou fasádnych lamiel, bude držané s vlastným čerpaním. V rohoch dajte preglejkové rohy, dávajúc štruktúru ďalšiu mieru bezpečnosti. Police inštalované v ceruzkách padajú na držiaky z nitov s čiastočne rezaným vrchom. Každé dvere musia držať tri slučky.

Stena mriežky je vytvorená z dosiek, je žiaduce dať priečnu koľajnicu s takýmto výpočtom na upevnenie háčikov neskôr. Odrežte priestor pre nočný stolík a horná časť prepraviek by mala vziať poličku. Ak chcete, aby boli držiteľom pre ňu, vezmite len orezávanie dosiek zostávajúcich z predchádzajúcich prác. Všetky povrchy, dokonca aj vnútorné, rovnako ako konce, by mali byť dôkladne uzemnené.

Ako vidíte, nič komplikované v tejto práci pre všetkých, ktorí vlastné tesárske nástroje na minimálnej úrovni nebudú.

Výhody a nevýhody

Výslovná výhoda seba-tvorby chodby ušetrí peniaze. Keď sú deti v rodine, je veľmi užitočné pripojiť ich a tak, aby nevyrastali. Nedostatok len jedným z nich je riziko chyby.

Úspešné príklady a možnosti

Urob si nábytok z dreva a dajte ho do chodby nie je príliš ťažké. Vo veľkom koridore je možné ho umiestniť okolo obvodu, a ak je niekoľko medzier, musíte použiť uhlovú polohu. Možnosti s zrkadlami a osvetľovaním do chaty je nepravdepodobné, že by boli vhodné, takéto riešenia sú vhodnejšie používať v plnom mestskom obydlí.

Naša recenzia Video vám pomôže urobiť chodbu s vlastnými rukami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: