Vyberieme a usporiadame nábytok v malej chodbe

Moderný dizajn je reprezentovaný mnohými nápadmi, vďaka ktorému sa bývanie získava útulný a veľkolepý vzhľad. Pre rôzne priestory, v závislosti od ich účelu, je vybraný špeciálny štýl dekorácie a dekorov. Každá izba v dome je jedinečná, pretože vykonáva určitú funkciu v ľudskom živote. Samostatná pozornosť si zaslúži vstupnú halu, pretože táto miestnosť je najprv pozoruhodná pri vstupe do domu. Je z jeho dizajnu, že celkový dojem majiteľov domu, ich chute a preferencie závisí.

Funkcie voľby

K dnešnému dňu, nie každý sa môže pochváliť prítomnosťou veľkej chodby. Väčšina bytov sa plánuje takým spôsobom, že najmenšia časť obytného priestoru zostáva pre túto miestnosť. Preto vyzdvihnúť a umiestniť nábytok v malej chodbe sa niekedy považuje za veľký problém. Takže táto miestnosť je krásna a kreatívne vybavená, je potrebné použiť svoj priestor racionálne.

Správnym riešením pre veľmi malú chodbu v byte alebo dome bude výber modulárneho nábytku.

Pre mnohých majiteľov to bude ťažké navrhnúť chodbu malých veľkostí, ale ak je všetko správne na výpočet a dizajn, potom táto izba sa zmení na pôvodnú „návštevu“ karty doma. Po prvé, musíte túto izbu uložiť z objemových prvkov a zabudnite na celkové skrine.

Samozrejme, veľký nábytok môže ubytovať všetko sám o sebe, ale to bude „jesť“ a tak chýbajúcou oblasťou bývania. Preto budete potrebovať vybrať tieto modely, v ktorých môžete umiestniť veci, ktoré sa v súčasnosti používajú.

Spravidla, v skrinkách chodieb skladovať oblečenie pre sezónu, a všetko ostatné sa skrýva v skladoch alebo antlesol.

Dôležitým ukazovateľom v usporiadaní miestnosti je počet domácností, to znamená, že stojí za to zvážiť počet všetkých obyvateľov a, už z toho presadzovať, k výpočtu objemu oblečenia, topánky pre každého. Je potrebné si uvedomiť aj hosť. Ak sú majitelia domu veľmi pohostinní, často navštevujú priateľov, susedov, príbuzní, je potrebné sa postarať o pohodlie návštevníkov a prideliť im niekoľko políc, háčiky pod oblečením.

Inštalácia nábytku na chodbe by to malo byť kompetentne vyzdvihnúť svoju farbu a materiál. Pre malé miestnosti sa odporúča získať svetlé odtiene s lesklým alebo zrkadlomovým povrchom. Temné vzory v miestnosti nielenže vyzerajú bezmocne, ale aj vizuálne „ukradnúť“ a bez tohto miniatúrneho priestoru.

Preto si musíte vybrať maximálne zrkadlá a svetelné tóny. Pokiaľ ide o nábytkové materiály, správne rozhodnutie bude strom, MDF alebo LDSP.

Aby ste zjednodušili proces položenia miestnosti, môžete nakresliť jej náčrt. Tak, všetko, čo je možné realizovať v skutočnosti, bude vidieť na obrázku. Náčrty sa vykonávajú nezávisle aj na objednávku.

Prečítajte si viac  Lubricians so sídlom v chodbe: Moderné nápady

Počas návrhu malých chodieb návrhári neodporúčajú používať nasledovné:

 • Masívne moduly a fasády. Nielenže sa nezhodujú do všeobecného výhľadu na izbu, ale často sa prekrývajú v chodbách.
 • Dekoratívne police na stenách. Otvorené povrchy nebudú slúžiť ako dekorácie, ale premenia sa na trampy. Preto je najlepšie inštalovať plytké malé police pod kľúčmi a kozmetickým príslušenstvom.
 • Hlboký nábytok. V malých miestnostiach nemôžete dať skrinky s hĺbkou 600 mm.
 • Obrovské kreslá. Mnohí ľudia slúžia ako vynikajúce miesto pre pohodlné rozlíšenie, ale v miniatúrnych chodbách je to o takej forme nábytku na zabudnutie.

Odrody

Ak malá miestnosť chodby pripomína námestie úzkou pasážou, budete musieť pripojiť veľa trikov a úsilia, aby miestnosť vyzerá hodná. Okrem toho, hlavnou úlohou v takom deteriéri bude maximálne úspory oblasti. Minimalizmus je preto vhodný pre malú chodbu. Pre tento typ registrácie sú charakterizované jeho charakteristiky. Týka sa nábytku.

Pre miniatúrnu izbu bude vynikajúca možnosť:

 • Skriňa. Konštrukčné dvere nezaberajú dodatočný priestor, pretože sa otvoria v paralelnom smere na stenu. V mnohých modeloch takéhoto nábytku neexistuje žiadna stena, ktorá z nich robí oveľa kompaktnejšie. Okrem toho, podobné moduly často nútia uhlový priestor. Skrine vám umožnia uložiť veľa vecí a doplnkov, vyzerať esteticky.

 • Záves. Ak je veľkosť chodby obmedzená a skriňa sa v nich nezmestí, používanie závesov bude alternatívne riešenie. K dnešnému dňu existuje obrovský výber týchto modelov. Na rozdiel od nábytku kabinetu zaberajú minimálny priestor a sú určené na skladovanie klobúkov, dáždnikov, oblečenia a iných skrine.

Rozlišovať prílohy a podlahové vešiaky. V rovnakej dobe, prvá z nich má viacstupňový pohľad na 2-3 riadky, ktoré pomáhajú umiestniť veľa oblečenia, najmä v chladnom období. Rovnako ako pre podlahové modely, vyznačujú sa mnohými pozitívnymi momentmi a majú multifunkčnosť.

Odporúča sa získať závesy s hornými a dolnými policami na skladovanie rukavíc, šatky, klobúky a topánky.

 • Regály. V chodbe namontujte namontované konštrukcie, ktoré sú pripojené k stene. Podlahové modely pre malé izby nebudú vyhovovať, pretože zaberajú priestor. V takýchto policiach môžete zavesiť háčiky pre vrchné oblečenie.
Prečítajte si viac  Keystuck na chodbe

 • Stojan. Je potrebné uprednostniť možnosti bez zadnej steny. Ekonomicky zaberá miesto, vhodné na ukladanie topánok a drobných predmetov. Zväčšiť RACK TIER MÔŽU BYŤ BOXU. Aby to urobili, musia byť spasení pozostatkami tapety alebo farebného papiera pod tónom chodby.

 • Zrkadlo. Výborný výzdobový prvok pre malé izby, okrem priamej destinácie, tiež pomáha vizuálne rozšíriť miestnosť. Môžete zavesiť ako nástenný model a vybrať vstavaný model.

 • Police na topánky. Na chodbe je dôležité organizovať nielen skladovanie oblečenia, ale aj topánky. Multi-tired police zaberajú celú výšku steny sú najlepšie na tieto účely. Nie je zlé, pozrite sa aj do kombinovanej skrine a prázdny.

Okrem všetkých vyššie uvedených položiek nábytku na chodbe sa môžete tiež pokúsiť ubytovať oboch komôr. Tieto moduly umožňujú nielen ukladať veľa vecí, ale tiež dopĺňajú priestory dokončenia. Ak je oblasť veľmi malá v miestnosti, odporúča sa nainštalovať špeciálne police pod taškami, kľúče a rukavice.

Nábytok na chodbu je možné zakúpiť v hotovom formulári a vytvoriť vlastné. Nezávislá produkcia má zároveň viac výhod oproti štandardným modelom, pretože majiteľ bývania sa snaží ako dizajnér, vyzdvihne jedinečnú zloženie, štýl, pritiahne priestor na jeho chuť.

Dizajn

Vyzdvihnúť a usporiadať nábytok na chodbe nie je ľahké, pretože táto izba končí vstupné dvere. Preto dizajnéri pre túto izbu vytvárajú špeciálne dizajnové techniky, ktoré umožňujú rozširovací priestor.

Stojí za zmienku, že bytové lode, osvetlenie a povrchové úpravy hrali obrovskú úlohu v dekor. Zároveň musia všetky vyššie uvedené indikátory zodpovedať jednému štýlu a harmonicky zapadnúť do interiéru.

Ak chcete vytvoriť jedinečný a veľkolepý interiér, musíte sledovať niektoré pravidlá:

 • Aplikovať jednoduchosť vo vesmíre;
 • Racionálne použitie oblasti pod stropom. Tam si môžete uložiť veľa vecí;
 • Vykonajte rekonštruovať nebytový priestor;
 • Kombinovať obývaciu plochu s chodbou.
Prečítajte si viac  Vyberte si osmanskú chodbu s boxom na topánky

Voľba každej z týchto možností priamo závisí od konštrukcie bývania. Mnohí ťažké súhlasiť s reštrukturalizáciou miestností, ale existuje jeho výhody. Napríklad, ak je v dome, kúpeľňa je oddelená, je možné ho spojiť a kvôli získaným metrom štvorcových, zvýšiť chodbu. Potom je nábytok pohodlne umiestnený a skrinky budú slúžiť ako plná šatníková skriňa.

Ak možnosť s kúpeľňou nehodí, potom môžete naplniť miesto pod stropom. Inštalácia zavesených skríň rozširuje možnosti ukladania vecí. Neobvyklá myšlienka dizajnu je tiež považovaná za kombinovanú s rezidenčnou oblasťou s chodbou. V tomto prípade je prechod hladký a všetok nábytok je vybraný v jednom štýle. Prípadové moduly musia vyplniť miestnosti v etapách bez zdieľania priestoru na zónach.

Možnosti ubytovania v interiéri

V malých izbách je potrebné nábytok nainštalovaný racionálne, pretože neexistuje možnosť umiestniť sypké slúchadlá a skrine. Preto sa uhlové modely považujú za vynikajúcu možnosť, ktorá môže byť vložená do rohov miestnosti alebo pri vchodových dverách. Okrem toho sa odporúča nahradiť objemný nábytok na modulárnych položkách správnych formách.

Hlavným problémom chodby nie je len ich mini-priestor, ale aj samotná špecifikácia. Rozlišovať námestie, úzke chodby, ako aj uhlové koridor, posledný z nich je vybavený nábytkom je ťažké. Hlavnou plus uhlovej miestnosti je prítomnosť voľného uhla, v ktorej je šatníková skriňa dobre umiestnená. Tak, všetky problémy plánovania budú vyriešené, pretože na jednom mieste bude možné umiestniť všetky najviac potrebné.

Pokiaľ ide o štvorcovú miestnosť, je povolené fantazírovať a umiestniť rôzne modely nábytku.

Existuje oveľa horšie veci s úzkymi chodbami, nie sú v nich žiadny objem stien a uhlov, len úzky priestor. Aby ste urobili štýlovú chodbu z takejto miestnosti, budete potrebovať pozastavený alebo modulárny nábytok.

Aký vzhľad by nemal vstupnú halu, mala by byť vždy zdobená zrkadlami. V úzkych a malých izbách, tento dekorový prvok pomôže zvýšiť osvetlenie a vizuálne rozšíriť priestor. Dôležitou úlohou v dizajne chodby je tiež priradená k podsvieteniu, dokončí obraz miestnosti akejkoľvek formy, zdôrazňuje potrebné odtiene a štýl dizajnu.

Ako si vybrať správny nábytok v malej chodbe – nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: