Balzamin Terry: Charakteristiky, odrody a starostlivosť

Rodina balzamínu zahŕňa bylinné rastliny objednania (oddelenie) Nožnice. Môžu byť ročné a trvalé. Mahve a Afrika a Afrika. Do Európy bol rastlina priniesla z iného kontinentu v XVI storočí. Predpokladá sa, že to bolo potom domáce pestovanie tohto kvetu vznikla.

Z piatich stoviek rôznych typov rastúcich na ich historickej vlasti, len viac ako pätnásť stupňov sa nachádza v strednom pruhu. Balzamin Mahrome môže byť nádherná výzdoba kvetinových lôžok alebo prosím svojich majiteľov doma na Windowsill. Je to rastlina asi 50 cm vysoká, s vrecami stestami a vetvový systém. Iskry sú hladké, s oválnymi listami nasýtenej zelenej farby. Mnohé okvetné lístky kvetu sú zostavené v ružici a pripomínajú sa miniatúrnu ružu. Na jednej rastline môže súčasne tvoriť až päťdesiat kvetov.

Užitočné vlastnosti BALZINE

Niekoľko ľudí vie, ale mladé balzamínové výhonky je možné jesť – to ukazuje krásny vitamín obloha. Semená rastlín sú tiež považované za jedlé. Z nich robí korenie na zeleninu. Ak semená nalievajú ovocný sirup, bude tam veľmi chutné cukrovinky – analóg všetkých známych Kozinakov.

Balzamin môže byť použitý ako liek. Z okvetných lístkov kvetov si môžete pripraviť liečebný tinktúr, pôsobiaci ako antibiotikum, ako aj masť z popáleniny a bradavíc.

Rôzne mená Balzine

Tento kvet je populárny v mnohých krajinách a má mnoho mien. Kvôli schopnosti rastlinnej boxu, počas zrenia, rozptyl semená, keď sa dotkol, kvet nazval rozmazanie. V čase renesancie Bauketic Balzamine Balzamin Cavalers prezentovali dámy z najvyššej spoločnosti, takže kvet bol považovaný za symbol nerovnosti a lásky túžby. V Amerike, jeho prezývka „Challenge Liizi“ – snáď vzhľadom na to, že obdobie kvitnutia Balzamínu je takmer nepretržité.

V Rusku a na území post-sovietskeho priestoru sa nazýva kvet „Vanka-stojan“ Vzhľadom k tomu, že stopka rastliny sa vždy usiluje hore bez ohľadu na pozíciu, v ktorej bude hrniec s kvetinou. Aj baltiemin „Vanka mokrá“. Listy absorbujú vlhkosť, ktorá potom vyčnieva na povrchu vo forme rosných kvapôčok. Ďalšie prvotné meno balsamínu – „Ogonok“. Toto je spojené s jednou legendou. Hovorí o dievčine, ktorá čakala na svojho milovaného z vojny, a tak, že sa nestratil, dal kvet s jasnými červenými kvetmi na okno, takže svieti, ako svetlo, a slúžil ako usmernenie.

Rôzne druhy balzamínu

Všetky početné typy Balmamínu sú rozdelené do troch hlavných skupín.

 • Tradičné odrody Majú kvety s bielou, jemnou ružovou alebo jasnou šarlátou farbou.
 • Hybridné odrody v prvej generácii – Sú to nízke – asi 30 cm vysoké – rastliny s jasnými farbami. Okrem tradičného sfarbenia môžu byť kvety žlté alebo oranžové.
 • Hybridy v druhej a následnej generácie majú listy z farby spoločnosti Petrya a odolnejšie voči nedostatku vlhkosti. Vo vedeckej literatúre sú označené indexom F1.

Podľa stupňa terénu a v závislosti od vzhľadu sa vyznačuje navitickou kvetovou balzamímmi, rozdrvenými, rovnako ako camelaroidoul.

Starostlivosť o Balzamin Macher

Ako je uvedené vyššie, Balzamin Terry je považovaný za kvet, ktorý nie je v domácnosti, ako aj v otvorenej pôde. Avšak, že kvet je spokojný s jeho jasným slávnostným pohľadom, je potrebné dodržiavať niektoré odporúčania.

 • Pri pestovaní inštancie spálne Balzamine, vyberte si príliš široký tank. Mať okolo seba veľa voľného miesta, korene rastliny začínajú vytvárať prívesky, čím sa dostávajú rad stoniek a v dôsledku toho brzdenie procesu kvitnutia.
 • Balzamin Terry by sa mal uchovávať v dobre osvetlenom mieste. Avšak, príliš silné slnečné lúče môžu spáliť rastlinu, takže v lete by sa kvet mohol byť buď odstránený z parapetu, alebo vytvoriť ochrannú bariéru (napríklad od sledovania alebo pekárenského papiera).
 • Dokonalá pôda pre vnútorný balzamín – zmes riečneho piesku, spomalenia listov, tyče a rašeliny.
 • Počas kvitnutia, rastlina potrebuje organické hnojivá. Pre ďalšiu výživu môžete použiť suchú cibuľu šupku, skosené netrtles, vták vrh, mozgové ryby. Bude to tiež stáť zastreliť kvetinu so zhoršeným vaječným plášťom a vodným srvátkom.
 • Optimálna teplota pre vnútorný balzam – od +15 do +25 stupňov. Aby sa zabránilo prehriatiu rastliny na slnku, je buď čistená od zdroja tepla (môžu byť slnko alebo batéria), alebo striekanie dvakrát denne.

Reprodukcia doma

Balzamin Terry môže byť chovom semien a procesu.

Semená pred pristátím v teréne sú vopred umiestnené v slabej malte mangánu na 15-20 minút, aby ich dezinfikovali v prípade choroby. Zmes semien s pôdou je pokrytá vrstvou piesku asi 2-3 mm a pokrytá filmom, ktorá poskytuje mikroklímu. Mini-skleník je periodicky vetraný, a po klíčení semien a vzhľadu prvých dvoch letákov na procesoch, sedí do samostatných nádob s priemerom viac ako 10 cm. Postup je lepší stráviť na konci zimy alebo skorého jari.

Spôsob reprodukcie s odrezkami (alebo procesmi) vyžaduje určité skúsenosti s rastom kvetov. V dospelej závode sú horné vetvičky rezané na výšku asi 6 cm, takže 3-5 listov zostávajú na kutikule. Zároveň sa musí incízia vykonať rýchlo, v jednom pohybe. Znížené odrezky sú umiestnené vo vode, takže listy vo vode nespadajú. Potom, čo sa korene objavia na rezaných vetvách, môžu byť vyhľadávané do zeme.

Predpokladá sa, že týmto spôsobom môžete chovať kvety celoročne.

Katalóg Balzine Mapowrow Balzama

Uveďte stručné charakteristiky niektorých odrôd tohto kvetu

  Atena

  Táto odroda sa vyznačuje rôznymi farbami. Rastlinné kvety môžu mať inú farbu: z varenej bielej, ako je vesta vesta, na tmavú červenú alebo fialovú. Niektoré odrody môžu mať dve farby. Veľkosť kvetu je asi 5 cm, má nejakú podobnosť s klinčekmi. Výška závodu pre dospelých je približne 15 cm a na kvete kvetov sa môže natiahnuť dvakrát toľko. Odroda má niekoľko sérií.

  • Séria APHRODITE ATHENA S veľkými bielymi kvetmi s jasne hliníkovými tipmi. Ideálne na vytvorenie trávnika.

  • Séria „ATHENA F1 ČERVENÁ FLAME“ je hybridný a externe pripomína predchádzajúci pohľad. Prevláda červenú farbu s malými bielymi striekaním.

  • Séria „Athena Artemis“ Je to puzdro až do výšky 30 cm s hustým lístkom a svetlými červenými kvetmi. Vyzerá to veľmi pôsobivo ako na parapete aj na kvetinovom zábere.

  • „Athena Demeter“. Autobusový príliv s výškou 30-35 cm, vyznačujúci sa hojnosťou lístia a froté kvetenstvo. Na jednom kríku, bielej, bledo ružovej a jasne červené kvety sa môžu objaviť v rovnakom čase.

  • „Athena Bright PARPE“. Rastlina Annel. Výška rastliny v závislosti od biotopu môže byť od 10 do 25 cm. Kvety sú veľké, svetlé crimson.

  • „Athena Coral Pink“. Výška kríka je až 25 cm, kvety sú veľké, asi 4 cm v priemere, jasná ružová farba s koralovou odtieňou, vyzerajú ako malé ruže.

  • „Athena Juon“. Striekacia rastlina s výškou o niečo viac ako 30 cm s kvetmi jemných ružových farieb zozbieraných v Terry sférické kvetenstvo. Vhodné pre pristátie doma, na balkóne v lete, ako aj pre kvetinu a Kashpo.

  • „ATHENA MHYK“. Táto séria je o niečo väčšia ako druhá – Bush rastie až 45 cm na výšku. Listy s textúrou prevodov pozdĺž okrajov, veľkých kvetov (4-5 cm), na jednom kríku sa objavujú biele, ružové, svetlé červené a lilac púčiky.

  • „Athena F1 Orange Flame“ Hybridná séria je vhodná pre záhradu aj domov. Bush je zbavený, len 10-15 cm vysoko. Kvety ich svetlej oranžovej farby av skutočnosti sa podobajú hlavám ohňa, najmä veľkolepé pohľad na polovicu.

  • „Athena Pallada“. Výška kríka je asi 30 cm, asi 5 cm kvety sa zbierajú v purpurových terrotických kvetenstve; Vhodné pre otvorené pôdy a uzavreté miestnosti.

  Rôzne petés

  Tam sú séria pre záhradu – o výške metra – a možnosti izby – až 35 cm – táto odroda. Tmavo-zelené listy, kvety sú zvyčajne jasne červené, ale sú tu aj odrody s bielymi, lilac a nasýtené hnisavé kvety.

  Trieda Vallera

  Je hybridný a má tiež rôzne sfarbenie. Táto odroda sa nachádza v charakteristickom sfarbení: pruhované dvojfarebné okvetné lístky a farby. Farba okvetných lístkov je jemných pastelových tónov: biela, jemná lila, bledo modrá, alebo agresívne sfarbenie – tmavo burgundsko, hustý-lilac. Listy s červenohnedým odtieňom.

  Stupeň „FIESTA“

  Je to považovaná za miestnosť. Séria tejto odrody sú nasledujúce.

  • „Temo“. Plytká séria – 25 cm. Rozlišuje sa nezvyčajne krásne froté kvetenstvo s broskyňou, karmínmi a oranžovými lístkami.

  • „Accent“. Trpasličí rastliny do 15 cm. Kvety sú veľké, okvetné lístky dvojfarebné, ružovo-oranžové.

  • „Farefly“. Busta 25 cm vysoko s malými početnými kvetmi, ideálny pre izbu.

  Zoradiť „Tomb Samb“

   Zoradiť z Číny. Leafs s ozubenými hranami rozšírenej formy sú podobné rukám ruže. Terry Kvetenstvo s mnohými lístkami sa tiež podobajú ružovým púčikom.

   Stupeň sa odporúča ako leto – presne toľko trvá obdobie jeho kvitnutia. Okrem toho, s nedostatkom osvetlenia, výhonky sú silne vytiahnuté a Bush stráca formulár.

   O akých charakteristík Balsam Machrrhrow má, pozrite sa na nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
   Zdieľať s priateľmi
   Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
   Pridať komentár