Benjamin Ficus Stary doma: termíny, technológie, tipy na starostlivosť

Domáce ficuys – Evergreen krásy a symboly pohodlia – obývajú bývanie ľudí z dlhého času. Oni zdobia interiér, majú priaznivý účinok na auru, odstráňte napätie a očistite vzduch. Jedným z mnohých druhov tejto rastliny je Ficus Benjamin (Ficus Benjamina je pomenovaný po anglicky Nerd Benjamin Jackson, ktorý otvoril tento typ). Ficus – jeden z obľúbených obľúbených položiek vnútornej flóry.

Zvláštnosť

Poznateľné kvetinárstva sú presvedčení: Aby ste sa aspoň stali „sprievodcom“, musíte pristáť doma Ficus Benjamin.

S veľkou túžbou, určitými zručnosťami a trpezlivosťou môžete vytvoriť neprekonateľné majstrovské dielo z tejto rastliny, s úžasne krásne na farbe listov, bizarely skrútených stoniek a veľkolepou tvarovanou korunou pôvodnej konfigurácie.

Ficus Benjamin má veľa odrôd, ktoré sa líšia dekoratívnymi vlastnosťami, rýchlosťou rastu a kultivačných podmienok. Tu sú niektoré populárne odrody Benjamin Fikas: „Natasha“, „Nicole“, „Kinki“, „Starlight“, „Naomi“, „Anastasia“, „Daniel“, „Exotic“ – A toto nie je úplný zoznam slávnych odrôd.

Ficks patria do skupiny rastlín, nenáročných v starostlivosti. Treba však pripomenúť, že jeho vonkajšie dekoratívne vlastnosti, úspešný nárast a zdravý vzhľad by mali byť úplne závislé od vysoko kvalitnej kompetentnej starostlivosti.

Charakteristickým rysom Benjamin Ficus – neradi mení svoj biotop v byte. Snažte sa spočiatku vybrať permanentné miesto pre neho, kde nie sú žiadne návrhy a priame slnečné svetlá, ďaleko od vykurovacích radiátorov, aby sa maximalizovali pohyb vázy v byte z jedného miesta na druhú.

Kedy transplantovať?

Najlepší čas Benjamin Ficus Transfer – obdobie aktívneho rozšírenia metabolizmu v rastline, ktorá spadá na jar a začiatok leta. Toto je najpriaznivejší čas obnoviť po prenesenom stresu.

Ani na jeseň, ani v novembri, ani v decembri, ani v iných chladných mesiacoch opätovného výsadby Ficus neodporúča.

K transplantačnému postupu, pokiaľ ide o jednu z hlavných zložiek starostlivosti, sa musí prijať spoločne od nadobudnutia sadeníc v obchodnej sieti. Pre neho je to už zmena „Miesto bydliska“, a ako reakcia na nové podmienky môžu začať „zoznam Falls“, ktorý sa zastaví po úprave.

Frekvencia transplantátu priamo závisí od veku rastliny.

 • Opätovné zopakovanie pôdy NOVÝCHUJÚCEJ PODNIKANIA NOVÉHO ZAHRNUTÉHO POTREBUJÚCEHUJÚCEHO SKUPINY A PO 2 – 3 TÝKUMU.
 • Mladé rastliny do 6-7 rokov by mali každý rok transplantovať. Len tak môžete získať ročnú transformáciu rastliny a jeho dekoratívne vlastnosti sa z roka na rok zvýšia.
 • Viac starších transplantačných rastlín sa bude vyžadovať každé 2-3 roky. Znamenie potreby transplantácie bude korene, vznikajúce z drenážnych otvorov v spodnej časti vázy.
 • Asi 12 rokov rastliny už nie sú transplantované. Nasleduje len periodicky (raz za 2-3 roky), aby nahradil v horných vrstvách pôdy vo vázení vyčerpanej pôde na nové, obohatené o živiny (do hĺbky asi 10 cm). Je potrebné starostlivo zvládnuť korene na náhodné poškodenie, narovnanie ich.
Prečítajte si viac  Prečo Calatei schováva listy a ako s ním zaobchádzať?

Predtým, ako sa konečne rozhodnete o zmene transplantácie, určitý čas by sa mal pozorovať pre rastlinu. Ak korene začali klíčiť cez pôdu alebo prejsť cez otvory v spodnej časti – čas prišiel na transplantáciu rastliny.

Ako transplantovať?

Periodická transplantácia na inú vázu s aktualizovanou pôdou je základným prvkom starostlivosti, takže by mal byť pripravený na prípravu.

Prípravná fáza

Najprv musíte pripraviť pôdu. Je možné zakúpiť v špecializovanom nákupnom centre (predané špeciálne pre ficuys zodpovedajúceho zloženia), je ľahké sa pripraviť a my. Optimálne ako súčasť substrátu pre mladého ficus tri hlavné prvky sú považované za: Turf (40%), Listová pôda (40%), veľký piesok rieky (20%). Pre fikúšy dospelých je zloženie živínovej zmesi je lepšie pripraviť sa z rovnakých častí trávnika, vlhkého, listovej zeme, ihličnatej zmesi, rašeliny.

Po zmiešaní zložiek sa pôda spracuje mangánom (slabý ružový roztok) alebo horúcou vodou na neutralizáciu patogénnej mikroflóry, aby sa zabezpečilo optimálne podmienky pre najrýchlejšie zhodnocovanie a zabrániť možným chorobám.

Indikátor pH pôdy by mal byť trvalý v rozsahu 5,5-6,5 S každým transplantáciou, pretože odchýlka v jednom smere alebo inom nepriaznivo ovplyvňuje absorpciu živín a stopových prvkov, čo vedie k zníženiu dekoratívnych vlastností Ficus.

Zodpovedný moment je výber nového hrnca. Musí byť 2-3 cm viac ako predchádzajúci priemer, výška, s odvodňovacími otvormi v dolnej časti. Výber hrnca Viac Odporúčaná hodnota by nemala byť – korene by mali byť pohodlné v optimálnej tesnosti dostatočné pre plnú výživu a výmenu procesov celej rastliny.

Výhodne si vyberte masívne keramické alebo hlinité hrnce – Ak niekto náhodne spadne na taký hrniec, Ficus nie je nikdy únik. Okrem toho sú ich steny viac hygroskopické ako plastové. Pred nástupom, asi jeden deň, musí byť nový hrniec liečený 3-percentným roztokom formalínu na dezinfekciu.

Prečítajte si viac  Popis a pestovanie odrôd fialového "modrého draka"

Pre úspešnú a pohodlnú transplantáciu potrebujete pripraviť potrebné nástroje vopred – rukavice, secuteurs alebo záhradné nožnice na orezávanie koreňov a suchých listov, malého čepele a tenkého prútika na miešanie zložiek pôdy.

1-2 dni pred údajným transplantátom je potrebné aktívne vybuchnúť vrchnú vrstvu pôdy a nalejte rastlinu, aby sa hojne odstránil ficus zo starej vázy.

Technologický postup

Pred pokračovaním do práce na transplantácii FICUS by ste mali starostlivo preskúmať pravidlá pre organizovanie tohto zodpovedného postupu a krok za krokom, aby ste ho splnili, po všetkých odporúčaniach. Podlaha v miestnosti pred prácou je žiaduce, aby sa videl papier, celofán alebo starý olej, aby sa ľahko odstránila nevyhnutná neporiadok na konci práce.

 • Aby sa zabezpečila výmena vzduchu pôdy a prietok extra v palete na dno hrnca, by mali byť hrnce uložené drenáž (malý rozdrvený kameň, štrk, kamienkový) približne 15-20% objemu, dať rieku piesok, potom nalejte malý zemitý substrát.
 • Pomaly extrahovať z vlhkostnej zeme starého hrnca obce, opatrne fajčiť korene z zeme a starostlivo preskúmať. Zlikvidované oblasti by mali byť orezané a spracovanie fungicídov.
 • Nainštalujte obec do zvoleného hrnca striktne v strede, neumožňuje príliš nízke pristátie (na sledovanie odrážky koreňového hrdla z horného okraja hrnca 2-3 cm).
 • Postupne naplňte pôdnu zmes bohatého priestoru, neumožňuje tvorbu dutín, mierne utesniť pôdu rukami, snaží sa zabezpečiť, aby sa strom udržal.
 • Hojné zavlažovanie nie je potrebné, dostatočne ľahké zvlhčujúce s menším množstvom vody.

Takže môžete transplantovať sadenice a mladé ficuys prvých rokov života.

Staršie rastliny najčastejšie transplantované prekládkou. Zároveň sa jedna osoba vyrovná s takýmto dielom, bude ťažké. Opýtajte sa niekoho z vašich blízkych, aby vám pomohol, aby jedna osoba mohla podporovať Vazan a druhý, aby z neho extrahoval dosť veľkú rastlinu. S touto metódou s koreňovým systémom, potrubia aspoň zem, rastlina sa prenesie do nového vavoru spolu s malým starom, prázdnota je naplnená novou nutričnou pôdou.

Prečítajte si viac  Ako rásť Begonia zo semien doma?

Následná starostlivosť

Po ukončení transplantačného postupu by ste nemali relaxovať. Snažte sa zaplatiť závod na maximálnu pozornosť, aby sme mu pomohli vyrovnať sa so stresom. Príslušná starostlivosť umožní, aby sa Ficus úspešne prispôsobil. Držanie to niekde v odľahlej tieňovanom rohu asi dva až tri dni, vráťte ho na jeho miesto v dome, kde vždy bol, získal obvyklý objem svetla.

Niektorí kvetinárstvo sa odporúčajú na pokrytie rastliny transparentným uzáverom z polyetylénu a prevzdušňovania je dvakrát dvakrát.

Efekt skleníka pomôže elektrárne obnoviť rýchlejšie. Keď je Ficus mierne opravený, môže byť obal odstránený.

Prvé zavlažovanie – 2-3 dni po transplantácii. Po 25-30 minútach musí byť nadmerná vlhkosť z palety zlúčiť, inak korene začne pretekať. Ak pôda ešte nevyslovuje, potom s zavlažovaním, môžeme ešte naštvať deň alebo dva. V lete musíme otočiť obce 2 krát týždenne s varenou alebo nosnou vodou.

Nenechajte sa ponáhľať s žiadnym kŕmím – to môže byť vykonané nie skôr ako za mesiac.

Možné problémy

Ak si všimnete, že váš mazistôt po transplantácii sa stal pomalý, prestal rásť a postupne obnovil listy – nemali by ste sa báť. Toto je prirodzený stav živých organizmov po interfered. Pokračujte v sledovaní závodu, starostlivo sa o ne postarajte, postupujte podľa podmienok obsahu. Asi mesiac za priaznivých podmienok bude Ficus Benjamin plne zotaviť, pôjde znovu a ako predtým, bude vás potešiť aktualizovanou krásou.

Tipy na kvety

Skúsených kvetinárstiev Odporúča sa nikdy nezabudnúť na niekoľko jednoduchých, ale dôležitých bodov v Agrotechnológii Benjamin Ficus:

 • Súlad so zmenou transplantácie;
 • Trvalý biotop;
 • dostatočné osvetlenie;
 • Optimálny teplotný režim;
 • Mierne zalievanie (bez prebytku alebo nedostatku vlhkosti);
 • dostatočné množstvo výživy a kyslíka;
 • Včasná detekcia a eliminácia škodcov.

Úspešne rásť krásna luxusná fontána – nie je toľko ťažké. Budeš sa usadiť doma Ficus Benjamin, nezabudnite na skutočnosť, že rýchlo rastie, a časom bude potrebovať výrazne viac priestoru ako na začiatku.

S najpresným plnením všetkých odporúčaní špecialistov z hľadiska podmienok a pravidiel starostlivosti, budete radi, že budete chváliť túto úžasnú rastlinu, ktorá sa stane obľúbeným všetkým členom vašej rodiny.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: