Hamedoriya: druh, pestovanie a starostlivosť

Hamedoriya je veľmi zaujímavou a atraktívnou domácou rastlinou, ktorá je ťažké. Exotická dlaň môže oživiť takmer akúkoľvek atmosféru, pretože vyzerá veľmi atraktívne a výrazné. Vymyslíme to, ako táto rastlina vyzerá a ako je potrebné starostlivo starostlivosť.

Popis

Hamedore je odlišne nazývaný Bamboo Palm alebo Neanta. Má nenársnosť a odtiene. Hamedorius rastie veľmi dobre doma, bez toho, aby si vyžadoval osobitný vzťah alebo drahú starostlivosť. Rýchlo rastie a vyzerá jasne.

Minie Hamedoria – horské oblasti Mexika a Strednej Ameriky. V prirodzenom prostredí nie je to veľmi veľké, ale elegantné palmy, ktorej výška môže dosiahnuť 2 m. Hrúbka kmeňa zriedka presahuje 3 cm.

Najrozšírenejší Druh kroviny Posudzovaná rastlina. Avšak, nekončia druhú rôznorodosť Chamdedcov. Existujú atraktívne kultúry súvisiace s do triedy Liana a rastliny, Mať len 1 stonku.

Treba mať na pamäti, že tvary kríkov rastú pomerne pomaly. Na rok, nie viac ako 1-2 mladé listy.

Ťažké rastliny majú svetlý rozdiel v kvetoch. V mužských plodinách rastú v nasýtenej červenej a žltej, zhromažďujú sa v elektrárenských kvetenstve. V ženských kópiách sú kvety oranžové alebo svetlé červené, sú osamelé.

V súčasnosti sa kultúra považovala za aktívne pestovať doma. Preto kvetflowers vytvárajú malý tropický roh vo vlastnom dome. HAMEDORIUS je charakterizovaný vysokou dekoratívnosťou ako a priťahuje pozornosť mnohých milovníkov voľne žijúcich živočíchov.

Závod má podlhovasté listové dosky správnych foriem. Domov Hamedoriya môže rásť až 1,5-2 m na výšku. Takáto kultúra takýchto ukazovateľov môže dosiahnuť, aj keď sa nezmizli žiadne kroky zo strany kvetu. Dosiahnutie vážnych hodnôt rastu, Rastlina zostáva veľmi elegantná a atraktívna. V priemere dlane tohto druhu je extrémne zriedkavý prekročený 60-70 cm.

Kvitne závod, ktorý sa posudzuje len 1 krát za rok, pričom prinášajú ovocie. Jasná dočasná medzera, ktorá prichádza na plodenie, nie. Je to spôsobené tým, že v prírodných podmienkach pre Chamdedores, takéto stupne závisia od mnohých faktorov – množstvo zrážok, rozsah indikátorov teploty a mnohých ďalších vecí.

Veľkosť kvetu je len niekoľko milimetrov, ale sú početné. Stáva sa to, že rastú až niekoľko stoviek. Po nejakom čase po kvitnutí, malé bobule sú vytvorené na trupe, smerom von pripomínajúci morský nádych, ale len čierny. Môžu byť konzumované.

Okrem toho tieto plody vstupujú do národných kuchýň mnohých krajín Latinskej Ameriky.

Názory

Ako je uvedené vyššie, Chamedoria je rozdelená do mnohých poddruhov, z ktorých každý má svoj vlastný vzhľad a kozmetické funkcie. Zoznámujeme sa s niektorými bežnými odrôdmi.

Ernest-august

Toto je krásny evergreen ker, ktorý je veľmi často pestovaný V zimnej záhrade alebo skleníku. Často môže byť špecifikovaná odroda splnená v kanceláriách, sálach alebo bežných obytných priestoroch. Vo výške HamEdori Ernest-Augustus môže dosiahnuť 1,2 m. Rastlina potrebuje miernu úroveň vlhkosti vzduchu a zavlažovania.

Zosúladená rastlina má krásne pevné zelené listnaté dosky. V hornej časti sú rozdelené na 2 čepele. Listy na rastline trochu – len 8-10 kusov.

„Elegancia“ (Chamaedorea Elegans)

Rozdielne sa tento chameded nazýva elegantný. Tento krovina rastliny, ktorá má plazivý trup. Z neho nie veľmi veľké množstvá rastú tenké rovné stonky, ktorých výška sa pohybuje od 1,5 do 2 m. Šírka druhá zvyčajne dosahuje 2,5-3,5 cm.

V hornách stoniek sú zvláštne lieky, ktoré sa skladajú zo 6 alebo 7 listov, ktoré sa nachádzajú veľmi blízko. V priebehu času, listy umierajú, a po tomto pádu. Vďaka povrchu stoniek sú charakteristické značky v tvare krúžku svetelného odtieňa.

Hamedoria Elegantné priťahuje mnoho kvetov Dobré rastúce, bez potreby komplexnej starostlivosti. Závod nenáročné, rozlíšené krásnym vzhľadom.

Má kompaktné rozmery, čo je plus pre ľudí žijúcich v malých bytoch, kde nie je prebytočné miesto pre objemné zelené domáce zvieratá.

Metallica

Krásne poddruhy z palmovej rodiny. Kultúra je odlišná Prítomnosť širokých listov kožených kožených listov s neobvyklým strieborným odtieňom. Zúčtovanie závod má len jeden sud, ktorý sa v priebehu rokov nevyhnutne stáva hrubšími a vážením. Navyše môže kultúra dosiahnuť 2 metre.

Metallica smutne prenáša tieňovanie a môže dokonale rásť aj v podmienkach miestnosti, kde sú prítomné malé okná.

Monochromický

Ďalší populárny druh Chamderu. Kultúra zvyčajne rastie Nie príliš vysoké. Zvlášť pohodlná sa cíti ako V podmienkach pomenovania. Závod má svetlé zelené listové dosky fúznej štruktúry malých veľkostí. Monochrómová chameteda má reed stonku.

Domáca starostlivosť

Hamedorius cíti veľký, rastie doma. Hlavná vec Postarajte sa o pohodlné prostredie pre toto očarujúce zelené domáce zviera. Budeme preskúmať na položkách, ako poskytnúť Chamhedorem optimálne podmienky pre rast.

Výber miesta

Interiérové ​​palmové relácie umožnené umiestniť aj v tienivých rohoch obydlia – v takých podmienkach sa cítia dobre. Tieňovanie by však malo byť mierne. V príliš tmavých miestach sa neodporúča umiestnenie domáceho maznáčika. Pod správnym slnečným svetlom je tiež povolený – takéto podmienky budú pre deštruktívne zariadenie.

Osvetlenie musí byť mierne. Vhodné miesto na polovicu. Z intenzity svetla závisí od vzhľadu dlane. Jasné ultrafialové lúče len vypálili lístie kultúry.

Hamedore je rozdelený do mnohých poddruhov, ale väčšina z nich rastie. Pre takéto domáce zvieratá je vhodné zdôrazniť dostatočné miesto, kde nebudú príliš úzko. Odporúča sa poskytnúť zónu Chamdedores v rohu miestnosti, je žiaduce v blízkosti otvorov okna. Vhodné pre túto a obyčajne umiestnené medzi Windows. Tu sa rastlina bude vyzerať obzvlášť atraktívna a opatrne, a nebude zasahovať do domácností.

Výber optimálneho priestoru pre Chamderu, nezabudnite Príliš prudká zmena teploty môžu byť extrémne negatívne ovplyvniť zdravie kultúry. Po nákupe dlane ubytovať, kde nie je podrobený deštruktívnym účinkom návrhov. Optimálna teplota v lete +16 … 20 stupňov a v zime +12 … 15 stupňov Celzia.

Keď je dvore náklady v lete, roh, v ktorom sa kultúra nachádza, bude potrebné vetrať. Z času na čas je rastlina prípustná preniesť na balkón alebo verandu, aby sa zmestili čerstvý vzduch.

Pôda pre pristátie

V úlohe hrnca pre posudzovanie rastlín môžete použiť akúkoľvek vhodnú rezervoár, charakterizovaný vysokou odolnosťou. Materiál výroby plavidiel. Hlavným podmienkam sa týka práve udržateľnosti, pretože Hamedoria rastie vysoko a jej listy nie sú najviac prázdne.

Pre kompaktné dlane sú hrnce vhodné, ktorých priemer je 12-15 cm, a pre viac vyššieho, má zmysel vybrať cisterny s priemerom 16-25 cm.

Plagát do rastlinného hrnca, ktorého veľkosť bude zodpovedať mu, môže byť pripravená Zem. Vysoko kvalitná pôdna zmes pre dlaň ošetrenú v hotovej forme sa predáva v záhradnom obchode. Môžete si kúpiť konvenčnú univerzálnu kompozíciu určenú na rastliny rastlín. Prípustná a nezávislá výroba vhodnej zmesi. Aby ste to urobili, musíte kombinovať takéto zložky zloženia, ako je rašelina, humus, riečny piesok, nervózna pôda. Všetky komponenty sa prijímajú v rovnakých častiach. V spodnej časti hrnca je potrebné umiestniť drenáž.

Zalievanie

Starostlivosť o vnútornú dlaň, musíte si zapamätať správne zavlažovanie. Musíme sa na to pozrieť, aby Zem nebola zamietnutá. Ale tiež nalejte domáceho maznáčika s obrovským množstvom vody, nie je tiež povolené – že budete používať len vážne škody. Mokrade sú najlepšou podmienkou pre tvorbu nebezpečných baktérií a agresívnych škodcov.

Zem by mala byť vždy mierne navlhčená – vo všetkom, čo potrebujete pozorovať moderovanie. Kvapalina, ktorá sa bude hromadiť v palete, je potrebné pravidelne naliať. Zabudnúť na to nemožné.

S nástupom pečenej letnej sezóny, rastlina bude vyžadovať častejšie zalievanie. Ak hovoríme o zime, potom v tomto období roka sa proces rastu a rozvoja rastliny spomalí, takže zavlažovanie bude musieť znížiť.

Kŕmenie a hnojivo

Ak chcete urýchliť rast domácej dlane, stojí za to premýšľať o vytvorení vhodných hnojív. Je potrebné mať na pamäti Podvozky posudzovanej kultúry sa vyžaduje len pri momentoch, na ktoré má jeho aktívny rast. Toto obdobie pokračuje od začiatku apríla a do konca septembra. Je to v tomto čase, že musíte urobiť hnojivo 2 krát mesačne.

Ten musí byť uvoľnený špeciálne pre palmy. Minerálne formulácie univerzálnych druhov.

Pre dobrý rast, niektoré kvetinové produkty radia odstrániť kvety v mladých plodinách.

Prevod

Existujú kvety, ktoré sa odporúčajú vykonať transplantáciu Chamdedoru na základe svojej vekovej značky. Mladé rastliny Tento postup bude potrebný ročne a domáce zvieratá – každé 3 roky. Avšak, mnohí odborníci, ktorí sa dlho angažovali do pestovania takýchto kultúr, tvrdia, že zmeny palmových zmien sa musia ošetriť výlučne podľa potreby.

Transplantácia môže byť potrebná v tejto situácii, ak sa domáce zviera stalo príliš úzko v jeho hrnci. Potom bude potrebné prejsť na priestrannejšiu kapacitu. So vekom dlane môže byť potrebné pristáť v hlavni alebo špeciálnej vani. Dospelý pet ťah je oveľa komplikovanejší, pretože bude mať pôsobivú hmotnosť a bude objemný. V takýchto situáciách Namiesto transplantácie je prípustné aktualizovať vrchnú vrstvu pôdy.

Dlaň musí byť transplantácia, ak to prešlo nejaké ochorenie alebo mnohé nebezpečné škodcov, schopné vážne poškodiť rastlinu. Ak sa uskutočňuje proces pôdnej vzakovania, odporúča sa tiež odkazovať na postup transplantácie CHAHEDOR.

Reprodukcia

Reprodukcia príslušnej domácej dlane sa môže vykonať niekoľkými spôsobmi: Semená, rozdelenie alebo proces. Humedoriho odrezky sa nevynášajú.

Semená

Reprodukcia palmovej metódou semien je svetlo a neberie veľa času. Bude potrebné vykonať rad manipulácií.

  • Pred začatím pristátia sa semená potrebujú namočiť vo vode (malo by ponechať 100 až 120 hodín). Odporúča sa zadať pár kvapiek špeciálneho typu hnojív.
  • Pripravte si a dezinfikujte malé hrnce. Dajte do nich substrát navrhnutý špeciálne pre palmy. Umiestnite 2-3 semená v ňom a jemne ich stlačte. Substrát sa nechá uchýliť.
  • Každý hrniec jemne zakryje polyetylénom, aby sa vytvoril „skleníkový efekt“.
  • Akonáhle každé 2-3 dňové vody pristávajú semená a niesť ich raz denne.

Výhonky budú pokračovať skôr ako 3-6 mesiacov neskôr.

Divízia

S nástupom pružiny musia byť valcované Palmové procesy odobraté a jemne odstrániť z hrnca. Pod prúdovým prúdom je potrebné umyť hlinené com. Potom bude potrebné, aby bol Bush rozdelený na niekoľko častí.

V každom z nich by mal byť prítomný aspoň jeden zdravý a tvarovaný únik a dobré korene. Len v tomto prípade sa ukáže, že sa zhoduje s oddelenými časťami a v dôsledku toho získa požadovaný výsledok. Umyté a pripravené časti vyhľadávané hrncami.

Procesy

Táto metóda chovu rastliny má veľa spoločného s divíziou. Je to iné len na to, že pre to musíte znížiť a používať koreňové výhonky, ktoré ste následne potrebujú byť naočkované na jednotlivých hrnciách.

Ako omladiť?

Obnoviť rastlina môže byť na úkor zdanlivých koreňov umiestnených na stonku. Pekne poterené palmy môžu byť odmietnuté vzduchovým reťazcom.

Ale pamätajte, že orezaný materský dmeň nemôže dať bočné výhonky a potom zomrie.

Škodcov a chorôb

Hamedorius môže trpieť niektorými chorobami a parazitmi.

  • Žlté listy. Problém môže vzniknúť z dôvodu malého zavlažovania. V lete by rastlina nemala zmiznúť.
  • Hnedé škvrny na listoch. Dôvodom je kotvenie pôdy alebo prudký pokles teploty. Poškodené listy sa čistí, správne chyby v starostlivosti.
  • Čierne tipy listov. Dôvody sú veľa: slabé alebo nadmerné zavlažovanie, suchý vzduch, účinok priamych slnečných lúčov. Stojí za to prehodnotiť starostlivosť, ktorú poskytujete rastlinu a podmienky, v ktorých je.
  • Klaso. Kvôli tomu, listy budú suché, biela flure sa môže objaviť na nich. Insekticídy môžu pomôcť v boji. Možným dôvodom vzhľadu problému je nízka vlhkosť vzduchu (OPTIMAL – 50%). Sušenie listov tiež vedie nedostatočné zavlažovanie.
  • Bledé listy. Môžu existovať veľa dôvodov: Chloróza (nedostatok železa, musí byť pod koreňom), účinok nadmerného svetla (je potrebné odstrániť dlaň z okna), vyžaduje sa nahradiť vrchnú vrstvu pôdy.
  • Vzhľad lepkavej látky a plakov na lístie. Svedčí o útoku štítu. Insekticídy pomôžu v boji, ak existuje mnoho parazitov. Ak málo – môžete robiť ľudové opravné prostriedky.

Príklady v interiéri

Humedorius bude vyzerať nádherne vo veľkej dojníc na pozadí interiéru, zvetrané v snehových tónoch.

Niekoľko palmy na vysokých a úzkych hrnci hnedej farby umiestnených v rade bude vyzerať harmonické na pozadí béžových stien a ľahkej podlahy kávy s mliekom.

Bambusová palma pestovanie v širokej hnedej váze bude atraktívne hľadá, byť v rohu svetlej miestnosti vedľa okna.

Ešte viac o starostlivosti o Chamdedores nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: