Metrosideros: Popis druhov a pravidiel

Metrosideros (MyTovová rodina) má vynikajúce dekoratívne charakteristiky. Je schopný ozdobiť akékoľvek obydlie. Vo voľne žijúcich živočíchov rastie rastlina v Indonézii, Filipínach, Novom Zélande, Malajzii, Južnej Afrike, Strednej Amerike.

všeobecný popis

Meetrosideos Shots v priebehu času. Zároveň sú ich indikátory sily také vysoké, že druhý názov v niektorých odrodách kultúry je „železný strom“. Samostatné druhy sa pestujú ako vnútorná, ktorej výška nepresahuje 1,5 m. Rastlina má lesklé lístie s hlbokou smaragdovou farbou. Odtieň spodnej časti je oveľa ľahší. Niekedy je tu jemná zbraň. Obzvlášť zaujímavé sú odrody Peplarce. Dĺžka listu sa pohybuje od 5 do 10 cm. Na okraji Zzabrinu nie. Koniec môže byť hlúpy alebo ostrý.

Neexistuje žiadne odpočinkové obdobie, takže pád listy je proces, ktorý nie je charakteristický pre metrosideros.

Január – Začiatok kvitnutia. Na mladých pobočkách sú vytvorené neobvyklé farby. Zozbierajú sa v kvetenstve a sú načesený lúč, ktorý je úplne zmontovaný z veľmi dlhých tyčiniek. Tieň závisí od konkrétneho typu: ružová, šarlátová, smotana, biela. Rastlina je obklopená príjemnou arómou, na ktorej hmyz a malé tropické vtáky prúdia. Kvety Kultúra v marci, niekedy v máji.

Na mieste kvetenstva sa objavujú boxy s malými semenami. Skutočnosť, že zrelé budú informovať svoju tmavohnedú farbu. Zaujímavé rastliny sú vybavené – rýchla strata plachtených semien.

Charakteristika druhov

V závislosti od pohľadu môže rastlina vyzerať ako obrovský strom (výška 25-30 m), Bush alebo Liana. Tam sú tiež odtiene kvetenstva, tvaru a maľovania lístia. Sa nachádzajú blízko seba, rôzne typy metrosiderov sa ľahko pohybujú. Prírodný hybridný. Preto je umelé odstránenie nových odrôd prakticky nevykonané: príroda sa robí všetko sama.

Plsť

Vlasť je Nový Zéland. Celkom metrosideros – posvätný strom pre domorodý ostrov, ktorý je centrálnym prvkom mnohých náboženských obradov. Barrelové vetvy zo základne a ide do prázdnej koruny, pokrytá oválnym 8-centimetrom listy. Spodná strana listovej dosky je pokrytá svetlom bielej chmýří. Kvitne tento druh v decembri.

Odtiene kvetenstiev sa líšia od červenej až tmavej ružovej.

Výnimkou je odroda „Aurea“, ktorá má žlté kvety. A odroda „aureus“ listy majú krásne zlaté hranice.

Karmín

Karminologický odtieň kvetenstva dal meno. Je to liananizovaný ker, kvitnúce takmer celý rok. Je vhodný na pestovanie doma (trpaslík hybrid). Vďaka obriezku výhonkov je rastlina jednoduchá požadovaná forma. Zaoblené listy majú trochu nudnú špičku. Dwarf Hybrid pestovaný v apartmánoch, sa nazýva „Carousel“. Kvitne od konca zimy na jar. Kvetenstvo majú načervenalý tón.

Kermadek

Tento druh je strom. Jeho výška v divokom dosahuje 15 m. Evergreen rastlina po celý rok pokryté svetlými červenými kvetmi. Doma Variegata sa pestuje, z toho zvláštne kúzlo, ktoré dáva žltkastú hranicu, zarámovanie centrálnej zelenej časti listov.

Holmova

Výška typu nepresahuje 4 metre, takže to vyzerá ako bush alebo malý strom s veľmi rozvetvenou korunou pokrytou zaoblenými listami. Farebné kvetenstvo – oranžová, žltá, losos. Na pestovanie v podmienkach izby je vhodná trieda „THOMAS“. Výška takéhoto krídla – 1 m.

Nestály

Mothersko sú Havajské ostrovy, kde domorodý ľudia považovali za METROSIDERUS SACRED, spoliehajúci k božskému sopky a požiaru. Podmienky rastu sú kľúčom k tvorbe vzhľadu rastliny. Môže to byť strom, liana alebo ker. Farebná škála kvetenstva je veľmi rôznorodá: žltá, ružová, červená, losos, oranžová. Vynikajúci med láka vône hmyz. Husté oválne listy sú poukázané na konce.

Šumivý

Rastie vo forme Lianas. Jeho výška v podmienkach izby dosahuje 1,5 m, vo voľnej prírode – 3-4 m. Doba kvitnutia: August – December. Husté podlhovasté listy majú Emerald Green.

Pected (perforata)

Je klamanizovaný ker, výška, ktorej výhonky môže dosiahnuť 4 m. Upokojte sú rozvetvené, pokryté vláknitou červenohnedou kôrkou. Dĺžka zaoblených malých listov nepresahuje 1 cm. Ich spodná strana je pokrytá škvrnami. Uprostred leta sú konce výhonkov pokryté veľkými slnečníkmi bielych kvetenstiev. Potom, čo rastlina prúdi, malé semená sú vytvorené v krabici v množstve 5 kusov.

Silný

Rastie vo forme vysokého stromu s rozptyľovacou korunou. Charakteristický znak – prítomnosť miest na mladých listoch. Kvetenstvo majú jasnú šarlátovú farbu.

Domáca starostlivosť

Napriek tomu, že metrosideros – exotická rastlina, vytvára potrebné podmienky pre jeho obsah v byte je jednoduché. Jeden z hlavných – hojnosť svetla. Keď je dostatočne krátke, aby ste si vychutnali obdobie kvitnutia, nebude fungovať. Dokonalá poloha – južné alebo východné okno. Žiadne tienenie: Rovné slnečné lúče nepoškodzujú.

V lete si vezmite kachtu s kvetinou v záhrade, na balkóne alebo terase. Teplota okolia by sa mala líšiť od +22 do + 25 ° C. Keď závod sa premýšľa, je znížená na +8 + 12 ° C. Čerstvý vzduch skutočne potrebuje rastlinu. Ľahko prenáša návrhy a nočný chlad. METROSIDERUS Výkonný sa nebojí ani mrazu v -5 ° C, Preto rastie v otvorenej pôde.

Zapojenie rastliny je veľmi hojné: V lete je potrebné raz týždenne, v zime – každých 12 dní. Venujte pozornosť stavu pôdy. Malo by sa sušiť o 50% až do ďalšieho zavlažovania. Neprežeň to. Nadmerná vlhkosť spôsobí koreňový systém. Použite mäkký, nie chlórovaný.

Ak je vzduch v miestnosti príliš suchý, odporúča sa postrek. Postup je však zakázaný typmi, ktoré majú listy. Inak sa objavia škaredé miesta. Biť kvapôčky vody je neprijateľné a na kvetenstvo. Ohrozuje vyblednutie.

V marci je potrebné začať hnojivá. To používa komplexné minerálne zmesi určené na kvitnúce rastliny. Kompozícia sa spája s zavlažovaním. Zároveň sa uistite, že sa oboznámte s inštrukciou, aby ste neprekročili maximálnu povolenú dávku a nepoškodil rastlinu.

Kŕmenie sa vykonáva 2-krát mesačne do septembra. Venujte pozornosť štátu Metrosideros. Zlžené listy signály, že množstvo živín by sa malo znížiť. Ak je „zmiešaná“ rastlina, potom to resetuje listy.

Povinná podmienka pre správnu starostlivosť – orezávanie. To vám umožní udržať kompaktnosť a hrúbku koruny, predlžuje obdobie kvitnutia (pri vymazaní vyblednutých kvetenstiev), poskytuje estetický vzhľad.

Uistite sa, že odstrániť staré a slabé pobočky. Orezávanie je v poriadku, môže sa konať celoročne.

Keď sa rastlina stáva úzko v hrnci, vyžaduje sa transplantácia. Periodicita závisí od veku metrosiderov. Ak je stále mladý, postup sa koná raz ročne, dospelý je potrebný raz za 3-4 roky.

V spodnej časti Kashpo nevyhnutne naskladané Odtoková vrstva (kamienky alebo vermikulitída). Substrát pre pristátie pozostáva z Z jedného kusu plechu a trávnika, dve časti hrubého piesku alebo perlitu, jedna časť rašeliny. Ak nechcete variť zmes sami, kúpiť pripravený (pre kvitnúce rastliny). Zrelé kultúry, šírenie a nepohodlné na presídlenie, vykonať čiastočnú výmenu pôdy v Kashpo.

Reprodukcia

Metrosiderus chovné semená alebo odrezky. Prvý spôsob je charakterizovaný zložitosťou. Vzhľadom k tomu, semená rýchlo stratia svoje klíčenie, musia rýchlo potopiť do zeme pozostávajúce z piesku a rašeliny. Ďalej je skleník: Tray je pokrytý filmom. Optimálna teplota stupňa: + 21 ° C. Rastliny získané v tejto metóde kvitnú až po 4 rokoch (od okamihu zakorenenia).

Rýchlejšia metóda – Shilling. Používali polovičné výhonky v marci – august a s 3-4 interbami. Spodná časť obrobku je spracovaná „Kornvin“. Stonka je vysadená na zakorenenie do zeme, aby boli dolné uzly skryté pôdou vrstvou a je pokrytá filmom.

Všeobecné informácie o kultivácii metrosiderov, ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár