PAPHODIM: CHARAKTERISTIKY, DRUHY, KUNLIVA

  Neobvyklé a zaujímavé kvety sú vynikajúcim doplnkom k akémukoľvek dizajnu záhradného pozemku, takže mnohí majitelia domácností uprednostňuje pestovanie pahipodium. Napriek tomu, že táto rastlina rastie vo voľne žijúcich živočíchovi, existuje mnoho odrôd, ktoré úspešne odchádzajú doma. Aby väčšinou pestovali takú kvetinu, musíte poznať pravidlá pre starostlivosť o to.

  Popis

  Paherodium je exotická rastlina, ktorá sa pestuje pre pôvodnú krajinu dizajn dekor. To sa označuje ako rodina gauč, preložená z gréckeho mena kvetu je preložené ako „hrubá noha“. Najčastejšie sa nachádza Pahipodium v ​​Afrike, Austrálii a Madagaskare. Ľahko sa prispôsobuje klimatickým podmienkam a typu pôdy. Kvetina môže dokonca rásť v opustených a suchých oblastiach, za týchto podmienok, umožňuje jeho korene hlboko do zeme dostať vlhkosť a živiny.

  Paherodium má iný vzhľad, ktorý závisí od podmienok rastu a vonkajších environmentálnych faktorov. To môže byť ako strom (jeho výška v tomto prípade dosahuje až 8 metrov, priemer valca je 1,6 m) a na oválnym tvarovaným kerom, ktorý rastie až 4 m. Pri stravovaní doma, rastlina neprekročí výšku 1 m. Okrem toho všetky pachipodium v ​​nezávislosti od varných prvkov majú mäsitý sivý trup s ľahkým strieborným odtieňom. Rastlinné kmene majú mnoho hrotov, ktoré chýbajú len na ohýbanie pobočiek.

  Paherodium Barrel mierne zahustený, táto funkcia je spôsobená tým, že vo voľnej prírode je závod potrebná počas obdobia sucha na doplnenie zásob vody. Okrem hrubého trupu sú kríky dobre vyvinuté a podzemný koreňový systém, takmer každá odroda má tiež mäkkú Caudax. Okrem toho, vlhkosť dostáva rastlinu, as pomocou hrotov, vlhkosť je oneskorená z rosy a hmly. Tip valca je pokrytá úzkymi tenkými listami. Atraktívny pohľad pahipodium získal počas kvitnutia, keď sa vzťahuje luxusné púčiky.

  Dôležitý! Dekoratívny ker je niekedy zmätený s EUFORT (Rush), pretože počas poškodenia valca a vetiev to zdôrazňuje bielu jedovatú šťavu.

  Typy a odrody

  Paherodium sa považuje za najobľúbenejšiu rastlinu, ktorá sa pestuje doma. Vzhľadom k tomu, že je príliš vysoká, je výhodné vybrať si trpasličí odrody, dosahuje výšku 1 m (krásne v záhrade aj gay a bispinkózy).

  Stojí za to zvážiť najvyhľadávanejšie rastliny.

  Sondéry

  Táto rastlina je charakterizovaná tenkým driekom sférického tvaru, ktorý má nazelenovejšiu farbu. Postupom času sa môže vetviť, tvoriť 3-4 útek. Strieky na povrchu barelu trochu, spravidla sú umiestnené v krabici 2-3 kusov. Listy z tohto typu širokej veľkosti s ostrými hrotmi, rastú na výhonkoch a líšia sa ľahkým lesklým povrchom. Rastlina krásne kvety, pokryté jedinými bielymi, červenými alebo ružovými kvetmi.

  Zhai

  Dekoratívny strom tohto druhu externe má podobnosti s kaktusom, má veľmi silnú a ostnaté sud, čo v podmienkach voľne žijúcich živočíchov dosiahne výšku až 8 m. Na vrchole stromu, listy rastú s ostrými hrotmi, sú pubes a majú hrúbku 3 cm. Mladé rastliny Spike Gray s čiernymi tipmi. Počas kvitnutia na pagipodium, jemné kvety sa objavujú vo forme zvonov, ich okvetné lístky sú charakterizované snehovo bielym farbou a žltou škvrnou na strede.

  Ak pestujete rastlinu doma, potom jeho výška nepresahuje 60 cm.

  Lamer

  Toto je Madagaskar Palm, ktorej rodisko je ostrov Madagaskar. Strom miluje rásť na vápno a kamenistých pôdach, jeho výška môže byť od 3 do 8 m. Kmeň tejto odrody je hrubý a pokrytý vyčnievajúcimi tuberkulmi, z ktorých každý sa nachádza 2-3 točí. V hornej časti stonky z tmavého zeleného listu sa vytvorí hustý výstup, listy v rastline sú dlhé (až 9 cm). Keď kvitne, je pokrytá krémové biele bootons s ružovým odtieňom, po kvitnutí, plody oválneho tvaru a zelenej dozrievania.

  Shortostebelny

  Rodisko tohto druhu je tiež ostrov Madagaskar (centrálna časť). Jeho rozlišovacia vlastnosť je považovaná za nízky zvláknitý kmeň. V priestrannom stave, výška kríka nepresahuje 60 cm, jej hlaveň je plochý, šťavnatý a trubica. Vonkajšie sa krátkodobý Pakhipodium pripomína šedý kameň. Zaujímavé druhy dávajú rastlinné žlté kvety vo veľkosti v priemere od 2 do 5 cm.

  Šťavnatý

  Táto rozmanitosť Pahipodium rastie v Južnej Afrike, ale často sa nachádza v krajinnom dizajne mnohých krajín. Strom má výrazný trup, na báze je zosilnený a jeho priemer môže byť až 15 cm. Pozemná časť rastliny sa vyznačuje rozvetvením a mäsitou, jeho výška nepresahuje 90 cm. Mladé pobočky sú pokryté chrbticami a lístím až 6 cm. Leto na tvarovaných kríkoch kvitne krásne svetlé červené kvety, majú podobnosti s zvončekmi.

  Khorombenze

  Táto odroda je nezvyčajná dekoratívna rastlina s hustým nízkym trupom. Tieto druhy listy majú malú sivú zelenú farbu, sú úzke a na koncoch vetiev tvoria luxusnú zásuvku. Kmeň je hladký, na tom sú pobočky.

  Táto rastlina sa zvyčajne pestuje zo semien, po siatí sa začne kvitnú za 2-4 roky. V zime, rastlina kvapká lístie, toto môže byť pozorované v lete, ak chýba slnečná farba.

  Histookels

  Hlavnou charakteristikou tohto typu palibok je mäsitý kmeň, ktorý v priemere presahuje 30 cm. Rastlina je skvelá pre pestovanie v chatách, pretože dosiahne výšku až 90 cm. Letáky sú umiestnené na vrchole trupu, vyzerajú väčšinou v kvitnúcich obdobiach treetu, pôvodne dopĺňať svoje svetlé zelené odtieň žlté kvety. Túto odrodu rastie veľmi pomaly a s nesprávnym opustením zariadenia môže resetovať svoje listy.

  Na juh

  Táto odroda je ideálna pre pestovanie hrncov, napriek tomu, že doma môže kultúra rásť až 1,2 m. Tento pahipodium má veľmi dlhé, úzke a zelené. Čokoládový valec a hladký (bez chrbtice). Keď dekoratívny strom kvet, objavujú sa na ňom obrovské ružové kvety s jemnou arómou. Kultúra rastie celkom rýchlo a príde ľahko bez ohľadu na klimatické podmienky.

  Otočenie

  Táto odroda má špeciálnu formu trupu. Vyzerá smerom von, sa podobá obrovským plavidlom s niekoľkými krkmi, z ktorých každá „drží“ svetlé zelené. Skrinka hladká, pokrytá hrotmi. Kríky listy tvoria svieži. Hlavnými výhodami druhov je jeho kompaktná veľkosť a malá výška (až 1,5 m). Kvety žlté kvety ker, ktoré majú tvar zvončekov, na každom pedazike sa zvyčajne nachádza 3-4 púčiky.

  Rutenberg

  In vivo, taká figurína môže dosiahnuť výšku až 8 m, s jeho domácim kultiváciou, jeho rast je obmedzený na 60 cm. Pobočky rastliny sú krátke a obiškované stodolami, sú jasné zelené lístie. Šírka každého listu je 4 cm, dĺžka – 15 cm. Kvety rastliny s veľkými snehovo bielymi kvetmi, ktoré sa zhromažďujú v kvetenstve 3-4 kusov.

  Ako si vybrať?

  Pred zakúpením jednej alebo inej škály Pakhipodium je dôležité starostlivo preskúmať svoje vlastnosti a rozhodnúť sa rozhodnúť o mieste pristátia. Na pestovanie v domácnostiach a apartmánoch je žiaduce získať trpaslík druhy, ktoré v priemere nepresahujú 40 cm. Obrovská úloha zohráva aj výška kvetu – ak dosiahne 4 m a viac, potom môže byť rastlina vysadená len v záhrade.

  Výber výsadby, mali by ste uprednostniť zdravé sadenice s dobre vyvinutým koreňovým systémom.

  Ako rásť?

  Takmer všetky odrody pakhipodium zvýšili vytrvalosť nepriaznivých klimatických podmienok, takže starostlivosť o neho je jednoduchý. Rastlina je nenáročne na zalievanie, nebojí sa priameho slnečného žiarenia a nepotrebuje pravidelné kŕmenie. Napriek tomu, že obsah kvetu je jednoduchý, neznamená to, že nie je potrebné starostlivosť o neho vôbec.

  Aby sa príde včas kvitnú, a rastlina bola spokojná so svojím zdravým názorom, bolo by potrebné splniť určité pravidlá.

  Črepník črepník rastlín Odporúča sa dať na systém Wandážil. Ak nie sú žiadne okná s výhľadom do bytu v byte alebo dome, je umiestnený vo východnom smere. Treba poznamenať, že dekoratívny ker bude dokonale pestovať dokonale na polovicu, jediná vec, ktorá za takýchto podmienok začne stratiť svoju krásu a jeho výhonky budú predĺžené.

  Kvetina sa môže ľahko prispôsobiť oboch miestnosti aj vonkajšie teploty, v lete by malo prekročiť + 30ºС. Ak rastlina rastie v miestnosti, potom v teple môžete byť prevzatý na balkón alebo lodžiu. Pri pestovaní ker pri chate v záhrade je dôležité zvoliť si vhodné miesto, ktoré chcete byť chránené pred návrhmi. Okrem toho, pouličný kvet na jeseň bude musieť transplantovať vo veľkom hrnci, keď sa teplota vzduchu pod + 15ºС považuje za kritické. Pri opätovnom zafarbení na jeho bolesti, listy je ohnuté a vidí mäkkosť trupu.

  Pokiaľ ide o zavlažovanie, Paherodium miluje miernu vlhkosť, z toho môže zničiť rastlinu. Preto je potrebné nájsť „zlatý stred“ v kultivácii, takže pôda nie je príliš suchá a mokrá. Vodný kvet, ktorý potrebujete na vodu proti neoprávnenej teplote miestnosti.

  V prírodných podmienkach, dekoratívne kríky rastú na kamendiá a piesočnatých pôd, ktoré sú slabé na prospešné látky, takže časté aplikácie hnojív môže negatívne ovplyvniť ich rozvoj doma. Odborníci odporúčajú kŕmiť kvetinu s malými časťami stopových prvkov na jar a leto, zatiaľ čo je kategoricky zakázané aplikovať organické kompozície a hnojivo.

  Mnohé odrody patchpodium sa vyznačujú pomalým rastom, pretože ich rast nie je viac ako 5 cm. Vďaka tomu je rastlina nemusí transplantovať. Mladé kríky, keď rastú po 1-2 rokoch po pristátí presťahovali do priestranných kontajnerov, ktoré sú na ďalšie 3 roky. Vykonať transplantáciu s výhodou skorú pružinu alebo jeseň pred nástupom zima.

  Rastliny na transplantáciu (pristátie) sú najlepšie získané v obchodoch, musí byť určený len na sukulenty a kaktusy. Ak je to žiaduce, pristávací substrát môže byť pripravený nezávisle, miešanie tehlových omrviniek s dreveným uhlím, pieskom a trávnikom.

  Je dôležité, aby všetky komponenty komponenty boli spracovaním mangánového roztoku.

  Vzhľadom k tomu, že tento typ rastlín má ihlu na trupe, potom, keď môže byť konfrontovaný s obrovským problémom. Aby nedošlo k poškodeniu ruky a chrániť sa ďalšou starostlivosťou kvetov, hroty musia byť orezané ostrými nožnicami. Potom je rastlina úhľadne vytiahnutá s hlinenou miestnosťou so starým hrncom a jemne umiestnený v novom kontajneri. Často, keď pristátie, Pahipodium môže zlomiť korene, takže musia byť opatrní s nimi.

  Choroby a škodcov

  Dekoratívna rastlina tejto rodiny odolná voči škodcom a chorobám. Ak sa v procese rastu s ňou stanú nejaké problémy, potom sa považuje nesprávna starostlivosť. Napríklad, kvet resetuje listy, keď je studená alebo pôda bola príliš mokrá. Okrem toho, ak rastlina je zalievanie s tečúcou vodou, potom letáky na jeho vrchole sú žlté, potom čierne a pád. Okrem toho príčiny ochorenia môžu byť nasledovné:

  • návrhy;
  • Sharp Zmeniť teplotu vzduchu počas dňa a noci;
  • časté striekanie lístia;
  • Zmeniť miesto hranol
  • Nerovnomerné osvetlenie.

  Pokiaľ ide o škodcov, figurína sú najčastejšie priťahované k vyrovnaniu ciest a cunínov. Aby ste predišli aktívnej reprodukcii týchto parazitov, musíte urobiť včasnú prevenciu vo forme striekania s terapeutickými liekmi.

  Reprodukcia

   Pahipodiaky sa množia niekoľkými spôsobmi, z ktorých najobľúbenejšie je šiling. Vykonáva sa takto:

   1. Po prvé, počkajte, kým sa kvet narazí na rast;
   2. potom, čo je skrátené;
   3. Odrezky z vrcholov sa používajú na výsadbu; Najlepšie je vykonať podobný postup na pružine, odrezať odrezky s dĺžkou aspoň 15 cm s ostrým nástrojom;
   4. Úseky sekcií na materskej rastline a kotlety sú posypané aktivovaným uhlom, mierne mokrý s vložkou;
   5. Potom pripravte nádrž na pristátie, zaspím so špeciálnou pôdou;
   6. V spodnej časti hrnca je potrebné dať drenážnu vrstvu;
   7. Odrezky sú vysadené do zeme, mierne ich utesnenie, napojené na prvý deň po tom, čo pristátie nie je možné;
   8. Hrniec umiestnený s miernym osvetlením, a tiež pravidelne vodu rastlina teplou vodou.

   Mnohé výrobky kvetov tiež znásobujú bočné sprievody kvetu (niektoré odrody pakhipodium majú početné bočné výhonky). Na tento účel je proces zvolený vopred, opatrne ho oddeľte od hlavného trupu a spracovávajú miesta „rany“ aktívne uhlie. Transplantácia začína druhý deň, proces je umiestnený v priestrannom hrnci. Potom je dôležité pozorovať, ako to vyjde, nie je možné povoliť sušenie pôd.

   Reprodukcia semien rastlín sa tiež ukázala, pretože v prírodných podmienkach sa týmto spôsobom vynásobí. Samozrejme, získanie sejacieho materiálu doma je ťažké (musíte počkať, kým kvet nedosiahne staršieho veku), ale je ľahko nákup v špeciálnych predajniach. Na tento účel je vybratá vhodnejšia krovina a pôda je pripravená na pristátie. Malo by byť voľné a jednoduché. Semená sa sito nepreháňajú do mokrej pôdy, po ktorej je nádoba pokrytá vekom a vložte dobre osvetlené miesto.

   Nebojte sa, ak sa výhonky nezobrazujú rýchlo, semená klíčia veľmi pomaly. Akonáhle postupujú, môžete otvoriť kontajner na vzduch, po týždni sa veko úplne odstráni.

   Počas rastu mladých rastlín je potrebné vykonávať periodické zavlažovanie. V dôsledku toho sa drobné výhonky zmenia na elegantné sadenice.

   Tipy na kvety

   Keď je Pakhhiodium pestuje doma prvýkrát, kvet je dôležité nielen dodržiavať všetky pravidlá v starostlivosti, ale tiež poznať odrodové charakteristiky rastliny, pretože každá odroda má svoje požiadavky. Pekní záhradníci vyhýbajú mnohým chybám pomôže jednoduché odporúčania špecialistov.

   • Na ochranu koreňového systému kvetu z hniloby a listy – od pádu by mali kontrolovať úroveň pôdnej vlhkosti. Okrem toho, ak je vlhkosť vysoká, závodná hlaveň bude vyzerať škaredo (zhoršuje sa a získava mäkkú štruktúru). Ak kvet nie je dlhý čas, začne strácať.
   • Je nemožné vodu rastlina s chladiacou tečúcou vodou, povedie k tomu, že jeho mladá zeleň sa otočí a otočí. Zvlášť sa to týka zimného času, keď kvet potrebuje vodu len teplú vodu.

   Informácie o tom, ako transplantovať pahipodium, pozrite si nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: