Pelargonium ENNARYDY: Popis a pestovanie

Medzi rôznorodosť dekoratívnych rastlín pre genium, je popredné miesto obsadené pelargonium. Zamilovala sa do mnohých kvetov pre nízky rast, kučeravé a svieži kríky, bohaté budov, ako aj na dlhé obdobie kvitnutia. Táto bylinná kultúra bude prerokovaná v článku.

Pelargonium ENNARYDY: Popis a pestovanie

Pelargonium ENNARYDY: Popis a pestovanie

Zvláštnosť

Prvýkrát sa táto kvetináči našla na africkom kontinente v južných regiónoch Ázie. Neskôr začal rásť v rôznych krajinách sveta.

Kultúra je obdaná stonkami, ktoré môžu byť buď flutruing na zemi alebo v pravej strane. Stonky sami sú krátke, z tohto dôvodu sa Palergonium počíta za povahu trpaslík rastlín.

Listy sa vyznačujú rôznymi formami. Oni sú:

  • bežné a cigaretové prvky;
  • Raschai na dotyk, ako prstami list.

Pelargonium ENNARYDY: Popis a pestovanie

Pelargonium ENNARYDY: Popis a pestovanie

Colorons rastú v tvare lopty, sú veľmi hrubé a svieža. Kvety v Pelargonium Malé, okvetné lístky sú rozdelené do Terryho, jednoduché, existuje zakrivená konfigurácia. Závod vo svojom zložení má rad esenciálnych olejov, vďaka tomu je obdarený jasnou arómou citrusov. Docela široká farebná gamut. Púčiky môžu byť jemné ružové a majú bohaté odtiene, ako je koralový tón. Pelargonium sa pestuje v hrnci, vázy, kontajneroch, kaši a iných tankoch.

Zdobia vašu záhradu, terasu alebo balkón, za predpokladu, že S najmenšou recesiou teploty vzduchu do +5.7 stupňov Celzia, kvety budú prenesené do teplej miestnosti. Zvyčajne je pelargonic na ulici zasadený do vazonov. Nevydrží návrhy a chutný vietor.

Ak vaša kvetina rastie doma, potom vyberte izby pre to, s výhľadom na južnú stranu s dobrým osvetlením.

Pelargonium ENNARYDY: Popis a pestovanie

Názory

Chov veľké množstvo rôznych odrôd a hybridov rastlín. Pelargonium je rozdelený do skupín.

  1. Zóna. Zahŕňa stovky vysokých a trpaslík kríkov. Medzi dekoratívnymi farbami sa zvažuje Pelargonium ENNARYDS ALEXIS.
  2. Kráľovský. Má vysoký kmeň, husté kríky sa sústreďujú na ňom s frotémi a polo-námornými kvetmi.
  3. Kultúra môže byť plyšová rastlina. Dostala svoje meno pre zvláštnu formu listov, podobne ako brečtan a dlhé stonky, padajúce na stranách kontajnera, v ktorej kvetu. Kvetenstvo sú svieža a hrubé kefy.
  4. Pelargonium je stále rozdelený do sukulentnej a voňavej kultúry.

Sukulentné druhy sú charakterizované hrubými zakrivenými stonkami s malými listami a veľkými kvetmi.

Pelargonium ENNARYDY: Popis a pestovanie

Dwarfová skupina obsahuje niekoľko desiatok populárnej kvety pelargonium. Patrí medzihal: Annelie, Hilda, Otto, Bentte, Gusten, Lilian, Olivia, Ebon, Ljuvliga, Julia, Jazz, Alizeria, Pippi, Rasken, Clarissa, Lina, Lady Molly, WindCatcher, Maestro, jeden z druhu a mnoho ďalších mien.

Pelargonium ENNARYIDS ALEXIS sa ukázal dobre. Je to trpaslík Bush s jasnými zelenými listami a bielymi, s ružovým striekaním. Kvety Tvar je veľmi krásny, vyzerajú ako čipky. Tento peargonium kvitne skoro a dlhé a dlhé žľazy jeho bohaté kvety.

Pelargonium ENNARYDY: Popis a pestovanie

Mnohé milujúce rastliny rastú doma Pelargonia Ankelie. Toto je Bush s bielymi ružovými a frotými púčikmi. Stredné kvety, listy majú tmavý odtieň. Kvitnúce sa začína veľmi skoro, na konci mája alebo začiatkom júna.

Pelargonium ENNARYDY: Popis a pestovanie

Grade Hilda Veľmi populárne s kvetinovou vodou. Trpaslík Bush s tmavými listami. Fotografie kvetov sú husté, majú dvojitý odtieň. Biely tón do stredu kvetu hladko ide do lososa. Buds Terry a bohatý na štruktúru.

Tento trpaslík je dobre toleruje horúcu sezónu a kvitne dlho.

Pelargonium ENNARYDY: Popis a pestovanie

Vo vázach, ako zdobenie arbors alebo terasy, zasadené Otto pelargonium. Je vybavený frotickými oranžovými kvetmi, ktoré prechádzajú do lososového tónu. V procese rastu sa vytvárajú veľké farby klobúky. Dosiahne rastlinu 8-10 cm na výšku. Kvety celé leto od mája.

Pelargonium ENNARYDY: Popis a pestovanie

ENNARYDYS BENTE – relatívne nový kvet, nie tak dávno odvodené švédskymi chovateľmi. Vzťahuje sa na typ zonalu pelargonium. Výška stúpa 8-10 cm. Kvetenstvo sú veľmi krásne, froté a svieži v strede. Najčastejšie sú jemnou marhuľou farbou, mení sa na bohatý odtieň, podobne ako červený piesok. Pelargonia kvitne v máji.

Celodé leto môžete obdivovať šľachtické kvety tohto kríka až do konca septembra. V tejto dobe skončí Bloom.

Pelargonium ENNARYDY: Popis a pestovanie

Pristátie

Vzhľadom k tomu, kultúra je hlavne trpaslíka, potom by sa mal rastlina na vylodenie kúpiť malú tak, aby sa zameranie závodu nebol vykonaný na jeho koreňovú časť, ale na úteku,. Pozemok na pristátie by malo obsahovať nejaký piesok a rašelinu.

Semená vysadené v rašeliniskách. Sadenice by mali byť v interiéri s teplotou vzduchu nepresahujúce +20 stupňov Celzia. Zvyčajne sa výhonky objavujú za 21 dní po pristátí. Počas celého obdobia je potrebné vyrábať zavlažovanie zavlažovaním z postrekovača.

Pestované pre letné stromčeky vyžadujú pristátie v zemi začiatkom mája. Odporúčajú sa ponoriť do pôdy nie viac ako 40 mm. Uzamknutý útek je potrebné mierne zachytiť prsty a potom nalejte vodu.

Pelargonium ENNARYDY: Popis a pestovanie

Starostlivosť

Po výsadbe rastliny musí byť zavlažovanie každých 2-3 dní. Pôda by nemala byť príliš mokrá, ale nie je povolená suchá.

Pôda pravidelne je potrebné oplodniť. V obchodoch kvetov predávajú formulácie obsahujúce dusík, draslík a fosfor. Mali by trvať rastlinu počas jej vegetácie, ale nie častejšie ako 2-krát mesačne.

Keď sa na kríkoch vytvorilo dostatočný počet listov a farieb, potom môžete vytvoriť „čiapku“ od kvetu, aby ste zmiernili listy na raste Busha v šírke a bol elegantný, svieži kvet.

Pelargonium ENNARYDY: Popis a pestovanie

V letnom období by Pelagrony mal dostať maximálne množstvo čerstvého vzduchu pre dobrý rast. Odporúča sa prenášať balkóny, terasy, záhradu pod strommi, miesta chránené pred priamym slnečným svetlom. Teplota nad +25 stupňov Celzia kvetina toleruje neochotne.

Pelargonium ENNARYDY: Popis a pestovanie

V zime sa odporúčajú v chladných priestoroch s teplotou nepresahujúcou +13 stupňov Celzia. Vodná kultúra v tomto ročnom období potrebujú viac ako dvakrát mesačne.

Transplantácia kvetov sa vyrába 1 čas za 3 roky. Urobte to na jar, na konci marca alebo v apríli. Do júna, rastlina zakorenená na novom mieste, kvitne a celé letné potešenie s krásnymi púčikmi.

Pelargonium ENNARYDY: Popis a pestovanie

Ako pestovať pelargonium, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár