Preskúmanie a výber fotografických rámov

Dokonca aj obrázky už dlho prestali byť predmetom bezprecedentného elegantného a zaplaveného domáceho interiérov a dobré fotografie je možné vidieť na stene v takmer každom dome.

Pre krásu a dodatočnú ochranu je fotografia odoslaná do rámca, ale musíte si vybrať takéto výrobky s mysľou, ste presvedčený, že to bude vyhovovať veľkosti ich „plnenia“.

Aké sú štandardné rozmery?

Naraz si umelci znížili plátno, ako to, prosím. S príchodom fotografie sa situácia zmenila ďaleko od okamžite – v prvých desaťročiach po vytvorení prvého fotoaparátu boli výrobcovia aktívne experimentovať s formou a veľkosťou ako samotný rám (Fragment filmu), Takže vytlačené výsledky. V tých dňoch o akomkoľvek štandarde fotografií, bolo možné len sen, a každý z nich musel byť objednaný oddelene od Majstra, ktorý v tom čase robil a tak drahý.

Postupom času sa výrobcovia pochopili, že oveľa lacnejšie a výhodnejšie na to, aby sa vytvorila výroba filmových a tlač fotografií na potoku, a na to je potrebné zjednotiť parametre pre rámy, foto a fotorámčeky. Je naivné myslieť si, že absolútne všetci výrobcovia majú rovnaké normy, avšak v absolútnom prevládajúcom počte prípadov si vyberte rám na upevnenie fotografie na stenu nebude ťažké – to je určite vytlačené v jednom z najobľúbenejších formátov Že si sami a vyberte si.

S najväčšou pravdepodobnosťou je váš rám vytlačený v jednom z nasledujúcich formátov.

 • Na 7. Pre fotografiu je tento formát najtypickejší – je to slávny 9 o 13 cm. Je však dosť skôr albumové rozmery – na stene, obraz bude vyzerať príliš malý, podrobnosti sa stratia, pretože tak malé rámy sa splnia zriedkavo.
 • A6. Druhá väčšina štandardných fotografií podvozku je 10 na 15 cm, štvrtina klasického A4. Pod ním, tiež, oni často robia albumy, ale A6 je už vhodný pre stolové rámy.
 • Na 6. Snáď najväčšia z najbežnejších možností klasickej fotografie – 13 až 18 vytlačiť v akomkoľvek fotografii adolescencii. Ak chcete umiestniť na stenu, je to najviac – a rámec takejto pomerne veľa, a veľkosť rámca je dostatočná na zváženie detailov z diaľky.
 • A5. Takáto veľkosť sa vo veľkej miere objavila kvôli tomu, že väčšina moderných tlačiarní pracuje so známym formátom A4. V súlade s tým, A5 je jeho polovica a mnohí ľudia majú záujem o rámec takýchto dimenzií, ak vytlačia fotografie domu pre dvoch na stránke. Existujú variácie fotografických rámov 15 o 20 centimetrov (typická voľba steny) a 15 až 21 (často sú desktopové riešenia s zadným stojanom).
 • A4. Akonáhle niekto vytlačí fotografiu dva kusy na stránke, musí existovať niekoho, kto nebude ľutovať farbu na celom hárku, len aby bol jasne viditeľný. Treba poznamenať, že rámec tejto veľkosti je veľmi rozšírený kvôli tomu, že mnohé dokumenty hodné demonštrácií sú vytlačené na domácich tlačiarňach – napríklad vďačnosť, certifikáty, diplomy a diplomy. Rovnako ako v prípade A5 je to v skutočnosti približne dve veľmi podobné normy – 20 až 30 a 21 až 30.
Prečítajte si viac  Zelené orchidey: Popis odrôd a pravidiel

Neštandardné formáty

Nájdite rám niektorého z vyššie uvedenej veľkosti nie je ťažké – aj keď z akéhokoľvek dôvodu v najbližšom mieste obchodovanie s fotografickými rámami, neexistuje žiadny produkt správneho formátu, budete s istotou zistiť na nasledujúcom mieste. Ďalšia vec je, že Všetky najobľúbenejšie normy sú prísne obdĺžniky a s pomermi asi dva až tri. Niektorí ľudia kreatívneho, ktorí chcú dať interiéru nejakého kúzla alebo originality, to sa zdajú byť príliš nudné a banálne, pretože v prípade potreby aj obdĺžniková fotografia doma môže byť rezaná tak, aby získala atypickú formu.

S neštandardnými fotografickými rámami alebo výrobkami, ktoré nie sú najobľúbenejšie veľkosti, bude mať trochu komplikovanejšie – v modernom svete je pre nich jednoduchšie objednať na internete, než nájsť v obvyklom obchodnom bode.

Ak hovoríme o obdĺžnikových verziách, ktoré sme nepovažovali vyššie, je z nich dosť veľa. Vo väčšine prípadov napodobňujú populárne formáty listov papiera a lepenky – napríklad A3 (30 až 40), A2 (40 na 50 alebo dokonca 60), A1 (60 na 80) alebo A0 (80 až 120). Toto, resp. 2, 4, 8 a 16 zvyčajných listov A4. Vzhľadom k popularite papiera príslušnej veľkosti, podobné fotorámiky sú relatívne populárne, aj keď sa nepoužívajú častejšie pre fotografie, ale pre plagáty a maľby.

Približne rovnaká logika je relevantná pre normy s písmenom v názve – pokles počtu na jednotku znamená zdvojnásobenie rozmerov rámu. Formát B4 vo verzii 24 až 30 sa považuje za najväčšiu plochu, ktorá má zadnú nohu – všetko, čo je väčšie, priori na stenu.

Normy kategórie B4 a vyššie sú dopytom relatívne zriedkavo, najčastejšie sa používajú na navrhovanie krajinných fotografií.

Okrem A a B je ďalšia, relatívne vzácna skupina noriem v pomere dvoch až tri – SRA. Podľa čísel označujúcich počet rozmerov je táto veľkosť niečo priemerne medzi A a IN. Takže SRA3 je 30 45 centimetrov a SRA0 – 90 až 120. Ak je obdĺžniková forma v zásade vnímaná ako banálna, môžete venovať pozornosť oveľa viac vzácnych štvorcových riešení. Vďaka správnosti obrázku môže takýto riešenie poskytnúť špeciálne estetické pocity, ale na vstup do fotografie v interiéri bude ťažšie.

Prečítajte si viac  Hayedor Fials: Odroda Popis, Výsadba a starostlivosť

Samostatná téma je okrúhla (tiež známa ako Rondo) a oválne fotorámiky. Takmer vždy tento typ produktu sa používa na dizajn na výšku.

Samotná skutočnosť, že fotografia nemá rohy, spôsobia, že publikum v súvislosti s niečím ročníkom, preto dáva zmysel vybrať si rám s napodobňovaním ráfika pre staroveké, a fotografia je vybrať si to, že napodobňuje tradície fotografií posledných desaťročí.

Ako vyzdvihnúť?

Hlavná vec, keď si vyberiete fotorámik, je poznať veľkosť fotografie, takže nemusíte orezať obrázok a v rámci rámca neexistuje voľné miesto. Naučte sa veľkosť fotografie môže byť doma pomocou bežnej čiary. Potom zostáva len na porovnanie údajov prijatých s populárnymi štandardmi a informuje predajcu v obchode (alebo vyhľadávač na internete) názov veľkostí.

Rámy sú so sklom a bez pohára, a hoci si môžete vybrať čokoľvek pre váš vkus, zvyčajne foto rámček sa nazýva len výrobky so sklom – Ten pomáha rozšíriť život fotografie a chrániť ho pred náhodným mechanickým nárazom.

Zároveň je sklo odlišné a malo by sa tiež správne vybrať. Tu sú dostupné možnosti:

 • Leštený kremičitan – Veľmi transparentné, bez inklúzií, nie je narúša obraz vôbec, ale má príliš vysoké reflexné schopnosti, čo je dôvod, prečo v miestnostiach s jasným osvetlením je nevhodné, najmä pre tmavé fotografie;
 • Matte Anti-Reflexné – Vďaka hrubému povrchu sa neusiahne, ale tá istá drsnosť robí určité skreslenie v kontúrach a reprodukcii farieb, čím sa obraz zbytočná nevoľnosť, ako niektoré okuliare;
 • Múzeum Anti-Reflexné – kombinuje najlepšie znaky dvoch rozhodnutí opísaných vyššie, neovplyvňuje a nemá vplyv na voľný priechod svetla, dostal titul „neviditeľný“ pre svoje vlastnosti, ale je to drahé.

Materiál baguettes, ktorý zarámoval fotorámik, je dôležitý pre holistické vnímanie fotografovania.

   Drevo je dobré s jeho všestrannosťou – vo vnútri, ktoré môžu byť snímky vložené čokoľvek a v akomkoľvek štýle, Ale náklady na uhryznutie dreva, ak neboli použité lacnejšie chipové materiály. Plast je v tom zmysle v tom zmysle, že stojí za to penny, ale je schopný prirodzene napodobniť akékoľvek iné materiály, vrátane toho istého dreva. Kov – najlepšia voľba pre znalcov Minimalizmu, Glass Ideálne pre futuristický dizajn.

   Prečítajte si viac  Retro Garland: Ako vytvoriť a inštalovať?

   O tom, ako urobiť foto rámček s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: