Tetrastigm: Čo vyzerá a ako sa starať?

Krásna, nenáročný a rýchlo rastúci rastlina, pripomínajúca divoké hrozno – presne tieto slová môžu byť charakterizované tetrastigm. To môže byť ideálne pre tých, ktorí práve začínajú, aby prvé kroky v kvete.

Popis

Tetrastigm patrí do rodiny Vinogradov. Externe pripomína Lienu s mocnými stonkami, ktoré idú. Rastlina je veľmi ľahko rásť, a za normálnych podmienok môže dosiahnuť výšku 2-3 metra. Rast tetrastigms ročne môže byť asi meter, Ale najčastejšie je rastlina skrátená. Takáto závod sa často používa na výzdobu stien alebo použitie na hranie bazénov.

Listy môžu byť tri alebo päť pokovované a majú krásnu farbu: externe sú tmavo zelené s trblietami a spodnej časti listu – hnedý odtieň s bielym odtieňom. Hrany listový prevod. Maximálna veľkosť listu nebude viac ako 35 centimetrov. Existuje mnoho žliaz na listoch, takže rastlina neustále vyžaruje šťavu, ktorá je veľmi rýchlo kryštalizovaná. Vo voľnej prírode má tetrastigm majetok jarného kvetu, ale doma sa kvitnúci prakticky nepozoruje. Najmä preto, že tento kvet nie je nič zaujímavé – najpravdepodobnejšie dáždniky, ktoré necítia.

Tetrastigm je skvelý pre pestovanie v skleníku a bude neuveriteľnou dekoráciou zimnej záhrady.

Názory

Rodina Tetrastigm má asi 9 druhov rastlín, ale doma môže prežiť len pár druhov – tetrastigm Vania a pustiť.

Vania Tetrastigm – najviac prispôsobený výhľad na pestovanie doma. Toto je Liana, ktorá veľmi rýchlo rastie. Je masívny kmeň, ktorý je pokrytý hrubým otvorom a má pobočku. Listy, vybrané červenými vlasmi, hustými a charakterizovanými nerovnými hranami. Dĺžka dosiahne 25 centimetrov. Zahrieva, že tetrastigm verše držia na podporu, špirálovo podobné.

V prírode kvitnú púčiky, ktoré, po ovocí, premeniť na ovocie malinovej farby, s mnohými semenami.

Zriedka v moderných apartmánoch môžete stretnúť s iným druhom mena Tetrastigm larencentai. Na rozdiel od predchádzajúceho typu jej listov tmavej farby sa podobali rybám. Rovnako ako samotný hárok je oveľa ťažší a mäsitý. Ale vo všetkých zvyškoch tetrastigm lanceal je podobný tetrastigm vozidla.

Ďalší zástupca tetrastigiem je mimoriadne zriedkavý – Záverový. Jej listy je pripevnené na ovocie s ostrým koncom a hlúpe strany sa pozerá. A vo všetkých ostatných pripomínajúcich lancety.

Je veľmi dôležité, aby ste sa nedotýkali listov týchto typov s rukami, inak sa môžu jednoducho obrátiť.

Domáca starostlivosť

Aby bolo možné pestovať krásne zariadenie, je potrebné použiť podporu, na ktorej listy upevňujú. Takáto podpora je niekoľko druhov: drevené, plastové alebo kovové. Môže byť zakúpený v obchode s kvetinou alebo urobiť sami.

Pôda pre kvetinu musí byť drobivká a výživná. Môžete použiť univerzálny substrát, ale je potrebné pripomenúť, že v pokračovaní najväčšieho rastu závodu (jar a leto) sa Zem musí nevyhnutne obávať.

Tetrastigm je non-additívna rastlina. Ak chcete poskytnúť svoj plný vývoj, je potrebné vodu a udržiavať mokrý vzduch. Rastlina miluje vlhkosť, ale nevylejte ho. Pred zavlažovaním je potrebné uistiť sa, či sa pôda vysušila. Neodporúča sa vode kvetom s vodou z kohútika, je lepšie použiť skreslené alebo dažďovú vodu. V lete sa zalievanie uskutočňuje pomerne často, ale v zimnom období sa rastlina odpočíva, takže rezanie zalievanie na minimum.

Rastlina nemá rád suchý vzduch, Preto sa môže pravidelne striekať s nízkou tukovou vodou, ako aj odstrániť prach s mokrou handričkou.

Preferuje tetrastigm na vývoj S jasným a plným svetlom, ale ľahko sa zmieruje s výpadkom. Vyhnite sa priamemu slnečnému žiareniu.

Izbové hrozno znižuje škodu z počítačového vybavenia, čistí vzduch a nasýti s kyslíkom.

Hlavné ťažkosti pri pestovaní

Tetrastigm, podobne ako mnoho ďalších rastlín, je veľmi často prístupné pre útok web tir, chrapé a háďatky. Preto potrebujete, aby ste z času na čas nezabudli, aby ste vykonali prevenciu špeciálnych prípravkov, ktoré sa predávajú v akejkoľvek špecializovanom obchode. Len dodržiavajte pokyny v dávke, najmä keď sa prvýkrát liečia.

Nižšie sú najčastejšie problémy s kvetinou, ktoré sa vyskytujú pri nesprávnej starostlivosti.

  • Listy sa stali oveľa jasnejšími ako obvykle a výhonky sa začali natiahnuť. Rastlina nemá svetlo. Môže nahradiť prirodzené svetlo pomocou lampy.

  • Listy sa stali veľmi malými a hrany, vo všeobecnosti, začnú čierne. V pôde rastliny chýba vitamíny a minerály. Používať hnojivo.

  • Na listoch boli hnedé škvrny a začali sa rozpadať. S najväčšou pravdepodobnosťou, že rastlina presunula teplotu ostrého skoku. Snažte sa udržiavať trvalé teploty rastlín.

Transplantácia a orezanie

Musíte transplantovať tetrastigm len v tejto situácii, keď sa predchádzajúca váza stala malými. Hrniec vyberá veľké, na 4 centimetrov viac ako predchádzajúce. Podpora závodu je nainštalovaná až do zmeny.

Keď priemer banku dosahuje veľkosť viac ako 30 cm.

Na transplantáciu je vhodná hotová pôda, ktorá sa predáva, alebo ich môže pripraviť sami. Na tento účel potrebujete list a trávnik, veľký piesok alebo perlit a záhradný pozemok. V spodnej časti hrnca si uistite, že sa odvádzajú. Po transplantácii dať čas na prispôsobenie, aby to urobili, dajte ho na 2-3 dni na tmavom mieste, nie vodu a nestriekajte vodou.

Tetrastigm v orezávanie nepotrebuje, ale keď kvet dosiahne pomerne veľké veľkosti, môže byť šokovaný. Neodstraňujte mladé listy, potom, čo kvet môže prestať rásť a začne.

Reprodukcia

Tam je závod niekoľkými spôsobmi: Zbrane a odrezky, časti stonky. Reprodukcia sa odporúča na jar av lete.

Ak vyrastieme nádrže, časť stonky je potrebná na pripojenie k zemi v tej istej váze, že kvet rastie a čaká na lano. Keď je koreň posilnený, stonka musí úhľadne odrezať s nekonečným nožom a transplantovaný do novej vázy.

Reprodukcia s odrezkami je najjednoduchšia a najproduktívnejšia. Aby to urobil, odrezať hornú časť rýchlejšieho kmeňa a dajte ju na niekoľko dní vo vodnej kapacite, takže sa vytvoril koreň. Potom môže byť rastlina presunúť na nový rone so svetelnou pôdou. Je potrebné pristáť stonku takým spôsobom, že 4-5 centimetrov zostalo nad zemou, inak sa to stačí začať hnilobiť. V prvom týždni môže byť váza umiestnená v skleníku a potom sa postupne prispôsobuje podmienkam izby.

Proces sa plní veľmi rýchlo, najmä pri umiestnení závodu na jasnom mieste.

Môžete chovať rastlinu s časťami drieku. Používať takýto spôsob, odrezaný, takže existuje niekoľko obličiek a listov. Potom musíte dať tieto kotlety na zemi horizontálne, zakryť zhora s polyetylénom, takže malý skleník. Skleník sa denne postrieka. Pri zachovaní teploty +22 sa vyskytne zakorenenie do 30 dní.24 ° C.

Škodca

Tetrastigm je veľmi zriedka ohromený škodcami, ale môže sa vyskytnúť, ak to môže byť opatrné.

Tetrastigm škodcov:

  • web tick;
  • mealybug.

Webová tick je zarážajúca závod v prípade, keď sú vzduch v interiéri príliš suché. A tiež tento škodca listy za nájazdom a tenkým odtieňom. Ak chcete vyliečiť kvetinu, musíte ho dať na chvíľu pod teplou sprchou (nie viac ako + 40 ° C), a ak takýto postup nepomôže, potom musíte použiť insekticíd.

Mute Cherver opustí Listy malý biely kvet. Je potrebné utrieť všetky listy tinktúry cesnaku alebo kalendútu, a ak tieto prostriedky nepomáhajú, získavajú insekticíd v špecializovanom obchode a postupujte podľa pokynov.

Tetrastigm – rastúca rastlina. Preto, pred nákupom, musíte sa uistiť, že miesta pre jeho kultiváciu budú stačiť.

Ak má byt malé veľkosti, je lepšie odmietnuť vyriešiť túto závod vo vašej domácnosti.

Na zložitosti pestovania tetrastigms v zimných záhrad sa naučíte z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: