Tipy na výber hrnca pre izbu Geranium

V každom dome nájdete širokú škálu farieb, ale najbežnejšia rastlina je geranium. Hosteska ju miluje nielen pre svetlé farby, ktoré po celý rok, ale aj pre užitočné vlastnosti. Aby ste pestovali geranium, potrebujete vedieť nielen pravidlá starostlivosti, ale aj vlastnosti pristátia. Vrátane jemností výberu hrnca pre ňu.

Funkcie rastlín

Geranium – vnútorný kvet, ktorý je ľahké rásť. Jeho kvetenstvo majú jasnú farbu a pravý kruhový tvar. Geraniové listy sú dosť veľké, že aj v neprítomnosti kvetov dáva jej pomp. Majú vzor, ​​ktorý sa deje vo forme pásov tmavšieho tónu alebo bielej kayma.

Kvetina má príjemnú vôňu s poznámkami čerstvej mäty a citrónom. Zoznámte sa s letničkami a trvalých druhov tejto závodu. Ale všetci sa líšia v priemernej potrebe vody, čo robí starostlivosť o domu domu je celkom jednoduchý. Vytvorte požadovanú pôdu pre rastlinu je jednoduchá. To si bude vyžadovať konvenčné primér, malý počet špeciálnych hnojív a nejaký popol. Tieto komponenty je možné zakúpiť v akomkoľvek kvetinárstve a premiešajte v súlade s pokynmi.

Po pristátí za kvetom leží v periodickom zavlažovaní, lámanie mŕtvych listov a výbuch zeme v hrnci. Ak chcete udržať veľkosť Gerani, aby sa neustále nezvýšila, je potrebné riadne vyzdvihnúť nosnosť alebo transplantáciu. Nielen veľkosť závodu, ale aj počet kvetenstiev, ako aj frekvencia kvitnutia závisí od správnej voľby kontajnera.

Rozhodnúť sa na pohľad na hrniec, musíte poznať zariadenie koreňového systému tohto kvetu. Jeho druh sa líšia, ale hlavné charakteristiky sú inherentné vo všetkých typoch kvetu. Jeho koreňový systém dokonale sa prispôsobuje rôznym typom pôdy. Väčšina druhov má rozvetvenú formu. Na konečnej časti koreňov sa nachádzajú malé zahusťované na vytvorenie zásob vody. Ich kvet používa len v suchom období. Z tohto dôvodu sa druhy miestnosti nehlasujú príliš často.

Prečítajte si viac  Agava: Vlastnosti, Typy a rastúce doma

A tiež existujú odrody s hustými malými koreňmi, ktoré akumulujú vlhkosť počas svojej dĺžky. Ich korene sa nachádzajú bližšie k povrchu. Je tu tretí druh koreňového systému. Tvorili hľuzy na akumuláciu vlhkosti a užitočných látok. Takéto vzdelávanie slúži aj na plemeno. Keď hlavná kvetina zomrie, z hľúz sa objavujú nové výhonky.

Výber hrnca je potrebné vykonať s prihliadnutím na charakteristiky odrody Gerani. Napríklad, ak má rastúci vzhľad korene, ktoré nepatria hlboko do zeme, potom môže byť rastlina vysadená v menšej váze. Existujú však aj iné kritériá na výber tankov na pristátie.

Ako si vybrať hrniec?

Vzhľadom k tomu, že kvet nevyžaduje veľa vody, bude najlepšie kúpiť hrniec s otvorom. Tým sa nadmerná vlhkosť prúdi na taška. Pri pristátí je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že väčšina odrôd tohto kvetu nevyžaduje veľa miesta pre koreňový systém. Geranium môže zastaviť rast externých stoniek a kvitnutia, pretože všetky živiny pôjdu k zvýšeniu koreňového systému. A takáto situácia sa nezmení, kým korene zaberajú celý vesmírny hrniec. Preto veľkosť kontajnera na pristátie môže byť stredná alebo malá. Mala by sa zaplatiť aj farba vázy, aby venovala osobitná pozornosť. Faktom je, že korene kvetu sú slabo reagovať na vysoké teploty, takže kontajner by sa nemal prehriať. Je lepšie zasadiť túto rastlinu do jasných vás, ktoré nie sú zahrievané, keď je naopak, ale naopak, odráža.

Postupy transplantácie sa musia vykonať raz ročne. Každá nasledujúca nádoba musí byť viac ako predchádzajúca maxima 2 cm. V tomto prípade sa výška rastliny dostane primerane, a kvet nebude vyniknúť polovicu okna. Napríklad, keď vylodenie výhonkov krásnej a populárne medzi vlastníkmi „kráľovskej“ odrody, Geraniáni si vezmú kontajner malej veľkosti, a na transplantáciu kvetiny zálivu, 12-14 cm Vanza sa získa v priemere. Výška takejto nádoby by nemala byť viac ako 15 cm. Objem hrnca sa teda získa stredom.

Prečítajte si viac  Prečo nie Bloom Calangean a čo robiť?

Materiál

Geranium pristátie tiež predpokladá prítomnosť drenážneho hrnca. V súlade s tým musí byť nádoba vyrobená z dostatočne silných materiálov, ktoré môžu odolať takýmto zaťaženiam. Hrnce pre domáce kvety sú:

 • Sklo;
 • plast;
 • keramika;
 • hlinka;
 • ílu potiahnutá (od špeciálnej glazúry);
 • kov;
 • bambus.

Sklenené geraniové hrnce sa používajú zriedka, pretože sú vhodnejšie pre rastliny, ktoré potrebujú vysokú vlhkosť: Často nie je otvorenie na odvodnenie vody. Výnimkami sú prípady, keď sú takéto vázy dôležité pre vytváranie interiérového dizajnu. V rovnakej dobe, Geranium musí byť zavlažovaný menej často, a zem je častejšia. Plastové výrobky sú celkom praktické a lacné. Majú malú hmotnosť a širokú škálu farebných riešení, tak skvele pre inštaláciu na parapete. Keramické hrnce sú tiež vhodné pre kvetinu, ale majú väčšiu hmotnosť a zvýšenú krehkosť. Voľba sa môže zastaviť na tomto formulári len vtedy, keď nie je pravdepodobné, že nebude vypadnúť váza z výšky.

Hlinený hrniec je optimálne vhodný pre pristátie geraniového, pretože materiál má póry, ktoré umožňujú dodatočné vetranie koreňa. Tým sa eliminuje nadmerná vlhkosť a rootovací systém. A tiež v kontakte s ílom z pôdy, soli začínajú umývať, čo prispieva k najlepšom vývoji kvetu. Ak je takýto hrniec pokrytý námrazom, stratí schopnosť vetrania, ktorá sa bude spáliť na rastline. Takže glazované vázy sú lepšie nepoužívať na pestovanie Gerana.

  Kovové kontajnery sú dostatočne silné. Okrem toho môžu byť jedinečným detailom interiéru. Ale na tomto sa plusy končí. Takýto výrobok má nielen vysokú cenu, ale aj tendenciu k korózii. A kovové hrnce nie sú vetrané a oneskorené vody. Bambusové vázy sa objavili relatívne nedávno, ale už sa osvedčili ako šetrné k životnému prostrediu. Sú dokonale vetrané a vyzerajú dobre. S pomocou ich pomoci môžete pridať pohodlie aj do kancelárskeho priestoru. Bambus má čas časom definíciu vlastnosť, ktorá označuje stručnosť produktu.

  Nákup takýchto hrncov je potrebné zohľadniť potrebu častejších transferov. A môže to zle ovplyvniť kvitnúce rastliny.

  Formulár

  Pri výbere formulára, zvyčajne hosteny nie sú zapojení do pestovateľov kvetov orientované len na kombináciu s interiérom. Toto nie je úplne lojálny prístup. Keďže kvety netolerujú prebytočnú vlhkosť, forma spodnej časti vázy by mala byť okrúhla. Poskytuje zásoby prebytočnej vody. Štvorcové hrnce prispievajú k jeho oneskoreniu v uhlových častiach. Tvar taniera pod vázou. Jej strany by mali byť dostatočne vysoké, pretože prebytočná voda bude rýchlo rýchlo. Z nízkych dosiek bude fúkaný cez okraj na parapete. Ohrozuje tvorbu červených škvŕn, ktoré je ťažké vydierať.

  Prečítajte si viac  Ako voda orchidea?

  Rozum

  Geraniové kríky nie vždy rastú sviežia. Na zlepšenie vzhľadu rastliny alebo vytvorenie neobvyklého zloženia v jednom hrnci, môžu byť umiestnené dva tesniace penety. Je potrebné pripomenúť, že veľkosť hrnca musí byť zameraná na celkový koreňový systém dvoch rastlín. Potom rastliny po dlhú dobu potešujú rastliny. Geranium nielen prináša estetické potešenie, ale aj prínos zdravia. Má antiseptické vlastnosti a môže chrániť miestnosť pred vírusmi. A tiež tento kvet je znechutený jeho vôňou rôznych hmyzov, ktoré sú obzvlášť dôležité. S vhodnou starostlivosťou a periodickými transplantátormi, Geranium vytvorí priaznivú atmosféru v dome.

  Prečítajte si viac v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: