Typy a odrody peperomy

Dnes je hojnosť a rozmanitosť vnútorných rastlín jednoducho úžasné. Existujú kvety, ktoré si zaslúžia obzvlášť blízka pozornosť, napríklad peperomy. V tomto článku sa zvážia dostupné odrody a rôzne odrody tejto závodu.

Typy a odrody peperomy

Typy a odrody peperomy

Zvláštnosť

Pecheromia je korenie kvetina. Často nazývané dekoratívne korenie bez ovocovania. Závod má kompaktný formulár, ako aj skôr neštandardný vzhľad. Jeho rozmery môžu byť absolútne iné, ale v každom prípade je kvet veľmi nenáročný pre rastové podmienky. Táto izba závod má niekoľko odrôd, ktoré sa líšia od seba takmer všetky kľúčové parametre.

Hlavným rysom tejto rastliny je všestrannosť. Peperomia výrazne rastie nielen v blízkosti, ale aj v jednom hrnci prakticky s akýmikoľvek rastlinami.

Typy a odrody peperomy

Typy a odrody peperomy

Okrem toho má kvet na nasledujúce funkcie.

 • To vám umožní urobiť určitú odrodu Na hometón. A vzhľad kvetu a svetelnú vôňu jeho listov sa podobá niektorým odrodám korenia a vizuálne je veľmi odlišné od iných vnútorných rastlín.
 • Je to za to, že je peperomy má priaznivý vplyv na auru v dome a zlepšuje vzťah manželov.
 • Toto je táto izba, A presnejšie, jeho listy a kvety sa aktívne používajú v ľudovom medicíne na liečbu rôznych ochorení žlčníka a mliečnych žliaz.

Nezabudnite, že samotný kvet je veľmi nenáročný pre podmienky jeho smútiacej, najmä zloženia a kvality pôdy. Preto je možné rásť takmer v každom priestoroch.

Typy a odrody peperomy

Typy a odrody peperomy

Odrody

Moderné typy tejto rastliny len úžasná predstavivosť. Medzi nimi existujú jednotlivé skupiny s rovnakými vlastnosťami pre každý konkrétny druh a kvety, ktoré sú kombináciou niekoľkých poddier naraz. Názvy odrôd tejto miestnosti kvetu vo väčšej miere charakterizujú svoj vzhľad. Napríklad melite alebo peperómia. Tam sú také poddruhy ako „Angulat“ a „Rubela“.

Typy a odrody peperomy

Existujú tri hlavné skupiny peperomy a každý z nich obsahuje niekoľko poddruhov tejto miestnosti kvetu.

Prenasledovanie

Rastlina tohto druhu má pomerne vysoký kmeň. Jeho maximálna dĺžka môže dosiahnuť polovičný meter. Hlavná charakteristika – prítomnosť hrubých a dosť mäsových listov rôznych veľkostí.

Táto skupina peperomies obsahuje nasledujúce typy.

 • Graveriens – jazyk rastlín až do štvrťroku. Vo vzhľade dosť podobný morským koralym. Oválne tvarové listy, mierne ohnuté hore. Ich horná časť je natretá v zelených tónoch a spodnej časti koraly alebo burgundy. Kvety cintortence jasne žlté malé kvety-zvončeky.

Typy a odrody peperomy

 • FerreiraVzťahuje sa na odrody sukulátorov, pretože má schopnosť robiť hojné vodné rezervy v ich listoch. Často je to tento druh peperomy, ktorý si vyberie formou podpory akejkoľvek inej rastliny. Z tohto dôvodu sa niekedy pripisuje epifytom. Kmeň tejto kvety je rovný, a na neho v šachu často, listy sú usporiadané na polovicu. Ich farba – od svetlého zelenej do nasýtenej tmy.

Typy a odrody peperomy

 • CUSIELISTE PEPEROMY odlišné od iných farieb formy miniatúrnych sladkostí a veľmi veľké listy umiestnené na nich. Farba listu je tmavo zelená, s jasnou fialovou lemovaním pozdĺž okrajov. Niekedy sa môžete stretnúť s rastlinami MOTLEY TENTO DRUH. Ich farba – zelená, fialová, červená a šalátová pasáž. Listy rastú na dne kmeňa, ale kvôli svojej veľkej veľkosti vytvárajú druh klobúka na jeho farbe.

Typy a odrody peperomy

 • Rešpektická peperomy. Charakteristickým znakom tejto kvetu je malé listy, ktoré rastú na vrchole stoniek v hromade niekoľkých kusov. Ich farba je tmavo zelená, a sú dosť ťažké. Predkovia tejto rastliny dnes rastú vo voľných podmienkach vo Venezuele, Nikaragui a Kolumbii.

Typy a odrody peperomy

 • Vodný melón pepheromy volal tak kvôli farbe jeho listov. Sú okrúhle, tvar z nich sa podobá tvaru pštrosového vajca, farba je identická s farbou šupky obyčajného melónu, okrem toho, že trochu matný. Stonky červeného tieňa a vysoké najviac 15 cm.

Typy a odrody peperomy

 • HEPPI BIN– kompaktná výška rastlín nie viac ako 25 cm. HOME Zvýrazniť zobrazenie – forma jeho listov. Sú zakrivené, ako keby boli struky zelených fazule alebo hrášok, ale je to len externá ilúzia.

Vnútri listov, samozrejme, nič. Farba – svetlo zelená, lesklý. Kmeň vo farbe sa nelíši od listov.

Typy a odrody peperomy

 • Thilled peperomy (Dolbormis) – Toto je rastlina v tvare zásuvky. Ako je staršie, ťažšie a kamenné sa stávajú jeho listy. Najjasnejší zástupca sukulátorov medzi farbami v miestnosti tohto druhu. Stopky hrubý, mäsitý, nie viac ako 12 cm vysoký. Listy sú okrúhle, zložené na polovicu a medzi polovicami je malá medzera.

Typy a odrody peperomy

 • Columella. Tento typ rastlín v našej krajine sa objavil relatívne nedávno. Má jedinečný výhľad – stonanie až do výšky 20 cm, skôr hrubé a mäsité, listy sú malé a tesne spojené s stonkou proti ich rastu. V takomto závode, a presnejšie, jeho listy, podobajú šupinovému. Farba – od svetlého zelene až po zeleno-fialovú.

Typy a odrody peperomy

Všeobecné charakteristiky týchto poddruhov kvetu miestnosti: Schopnosť hromadiť vodu dobre, mäsité listy, ako aj malú výšku – až 30 cm.

  Krutý

  Peperomy tohto druhu, ako je už pochopiteľné od mena, majú korupčný tvar, a stále nerastú do výšky viac ako 15 cm. Preto sú môže byť pestovaný aj v najmenšom.

  • Rozdrvený peperomy – Toto je kompaktný chopper s krásnymi vlnitými listami tmavej burgundovej farby s malým zeleným pot. Stopka krátke, a preto na tom umiestnené listy, ako keby sa cloud spoľahlivo skrýva z popríhových očí. Na konci zimy a predčasného jar sa objavia vysoké spikelety-púčiky, ktoré kvitnú v oslnách bielych kvetov malých veľkosti.

  Typy a odrody peperomy

  • Rosso„Má krátke kvitnúce obdobie, ktoré sa deje raz ročne, ale jeho vzhľad a tak priťahuje pozornosť. Veľké listy, podlhovasté, top – zelené, lesklé a spodné – nasýtené-červené. Kmeňová tmavo zelená je spoľahlivo skrytá pred zvedavými očami, a to všetko kvôli tomu, že listy sú umiestnené na ňom v tvare hviezdy.

  Typy a odrody peperomy

  • LillianToto je krásne izbové zariadenie s tenkými listami v tvare tmavo zelených srdcov. Kvety sa nachádzajú na vysokých stonkách a v ich tvare sa pripomínajú obyčajné ľalia, ich farba – z bielej až zlatého žltej farby. Často na listoch môžete zistiť malú flure vosk v hornej časti.

  Typy a odrody peperomy

  Typy a odrody peperomy

  • Strieborný peperomy dostal svoje meno kvôli farbe listov. Samotná rastlina dosahuje výšku 14 cm, zatiaľ čo má veľmi veľké listy so šírkou až 8 cm a až 15 cm dlhé. Strieborné farebné listy mierne riedi tmavo zelenú farbu ich pruhov. Cherry farba – tmavo fialová.

  Typy a odrody peperomy

  • Jeho peperomia Nebolo prijaté z farby, ale kvôli frekvencii rastu listov – sa zriedka nachádzajú. Farba je matná, zelená, veľkosť priemeru – asi 3-5 cm. Mladé rastliny tohto druhu majú jasné opakované výhonky. S vekom, ich farbou stmavne, a oni sa začnú podpísať. Leafs a stonky sú pokryté malým fuchom strieborného odtieňa.

  Typy a odrody peperomy

  • Peperomia Multi-Kinny alebo Rindrop. Listy majú tvar v tvare kužeľa, maľuje ich tmavozelené, povrch je pokrytý tenkou vrstvou vosku. Výška samotného kvetu nikdy nepresahuje 20 cm. Kvety rastlín sú tenké, vysoké, majú tmavohnedú farbu a kvety sami sú malé a natreté v žltom tóne.

  Typy a odrody peperomy

  Napriek rôznorodosti farieb a foriem listov a peperomy stonky tohto druhu, všetky tieto rastliny majú jednu spoločnú čiaru – ich kvety majú kolonický tvar, a kvety sú vždy týčiace nad listami a stonkami.

   Ampelnaya

   Charakteristickým znakom rastlín tejto podskupiny sú dlhé stonky rôznych farieb a hrúbky.

   • Peperomia creeps Doma sa bude cítiť skvele, rastie v jednom hrnci alebo v tesnej blízkosti inej, väčšej rastline. Má tenké a dlhé stonky, ktorých farba sa pohybuje od svetlého zelenej do nasýtenej fialovej. DEPUSTRIE MALÉHO, OVALIČNÉHO FARBU.

   Typy a odrody peperomy

   • Healous peperomy Mám také meno kvôli jeho forme. Môže byť pestovaný a ako surová, a ako AMPEL. Farbenie stonky – od tmavo zelenej až svetlo fialovej, zelené listy sami. Zvláštnosť tohto kvetu je, že v osvetlenejšom mieste, ktoré rastie, najväčšia farba jeho listov sa stáva. Druhý názov tohto druhu – „GLBELL“.

   Typy a odrody peperomy

   • HEMOMY KRUGLITE – najviac miniatúrna závod tejto skupiny. Má tenké jemné stonky a veľmi malé listy. Farba kvetov – svetlo zelená, lesklý. Listové listy majú tvar vajca a veľmi citlivú textúru.

   Typy a odrody peperomy

   • Muškálna peperomy. Listy majú zaoblený alebo diamantový tvar, ich farba je sivá alebo tmavo zelená. Packers sú takmer úplne neprítomné a listy sú zostavené v muse. Coloros vysoká a dosť hrubá.

   Typy a odrody peperomy

   • Pecheromia Lubya (prostata) – Možno najobľúbenejšie poddruhy tejto miestnosti kvetu. LEAFS Zmeniť tvar a farbu s vekom. Po prvé, sú zaoblené a svetlo zelené, potom sa stanú podlhovastým a sivom. Rastlina je absolútne nenávratná v starostlivosti av teplej sezóne, to rastie dokonale aj v záhrade.

   Typy a odrody peperomy

   • Peperomia Roatundifolia Rastie v tvare kríka, jeho výška nie je vyššia ako 30 cm. Farebné stonky a listy – tmavo zelená, s lesklým povrchom. Listy sa nachádzajú v pároch a majú podlhovastý tvar, s vekom na nich sa na nich objavia tmavo sivé pruhy.

   Typy a odrody peperomy

   Typy a odrody peperomy

   Charakteristickým znakom Ampel Peperomy niektorých poddruhov je jeho listy, ktoré sú vždy veľmi pekné zarámované na okraj kvetinového hrnca.

   Ako si vybrať?

   Mnohí ľudia sa zoznámia so širokou škálou druhov tejto miestnosti, mnoho ľudí len vstúpi do slepého konca, pretože nevedia, ktorú závod na nákup. Nie urobiť chybu s výberom, by sa mali pripomenúť na nasledujúcich dôležitých faktoroch.

   • Oblasti miestnosti, kde kvet bude rásť. To je dôležité, ak nie faktor kľúčovej voľby. V malej miestnosti, veľká rastlina bude vyzerať nevhodné, a naopak, ak má miestnosť veľkú plochu, potom príliš malý kvet môže len stratiť v ňom.
   • Intenzita osvetlenia. Tam sú peperomies, ktoré milujú svetlé a bohaté slnečné svetlo, a tam sú pohľady na tento kvet, ktorý, naopak, jasné a intenzívne svetlo striktne kontraindikované.
   • Všeobecný interiérový dizajn. Je veľmi dôležité, aby rastlina zapadla do celkového štýlu priestorov a dobre susedných s inými hrncami, ktoré už rastú.
   • Dostupnosť voľného času. Ďalším dôležitým faktorom, pretože medzi poddruhmi tejto kvety sú tie, ktoré potrebujú pravidelnú starostlivosť, a existujú aj tie, ktoré rýchlo umierajú alebo začínajú ublížiť.

   Typy a odrody peperomy

   Typy a odrody peperomy

   A samozrejme nezabudnite na dôvod na získanie takejto závodu. Ak si vyberiete kvet len ​​pre domu a tvoju dušu, je lepšie si vybrať veľa rastlín. Ak je kvet nastúpil výlučne s dekoratívnym účelom, stojí za to venovať pozornosť ampelových typov peperomy.

   Základné pravidlá obsahu

    Ale len málo si vybrať rastlinu. Na chvíľu si vychutnať svoj krásny vzhľad, správny rast a rozvoj, Je potrebné poznať a dodržiavať základné odporúčania pre jeho kultiváciu doma.

    • Všetky typy peperomy sú epifhyts, Preto by sa mala voľná pôda, v ktorej rastú. Dokonalý je považovaný za kombináciu lesnej pôdy, rašeliny, piesku a humusu v pomeroch 3: 1: 1: 1.
    • Pred výsadbou rastlín v zemi Musí sa dezinfikovať. Na tento účel je zmes pre kvetinový hrniec naleje plochou vrstvou na plechu na pečenie a zahrieva sa v peci počas 1 hodiny pri 100 ° C. Potom sa zima a potom sa použije len na priamy účel.
    • Nevyhnutne potrebovať drenážnu vrstvu v hrnci. V tomto prípade by mala byť jeho výška aspoň 6 cm. Najlepšie je kúpiť špeciálny mix v špecializovaných pestovateľských obchodoch.
    • Osobitná pozornosť by sa mala venovať zavlažovaniu peperomy. Malo by to byť včasné, ale nie príliš vzácne alebo hojné. Ideálny čas na zavlažovanie je okamih, keď horná vrstva pôdy vyschne na 1 cm hlboké. Po zavlačení by voda v žiadnom prípade nemala zostať v paliet.
    • Osvetlenie – Ďalším dôležitým faktorom. Napriek tomu, že Peperomy je tropická rastlina, nie všetky jeho druhy lásky intenzívne osvetlenie. Preto v závislosti od konkrétneho typu kvetu je potrebné zvoliť a umiestniť svoju inštaláciu.
    • Teplota vzduchu v teplej sezóne – od 22 do 25 stupňov nad nulou, V zimnom období – od 18 do 22. V rovnakej dobe, teplota samotnej pôdy by nikdy nespadla pod +17 stupňov a zvýšiť nad +19 stupňov.

    Typy a odrody peperomy

    Typy a odrody peperomy

    Typy a odrody peperomy

    Okrem hlavných podmienok pre obsah peperomy akéhokoľvek druhu, pre jeho správny rast a vývoj, musia byť dodržané niektoré ďalšie odporúčania.

    Užitočné odporúčania

    • Voda na zavlažovanie Používa sa iba filtrované alebo odolné. Jeho optimálna teplota je indikátor od 23 do 30 stupňov, to znamená, že 5 stupňov teplejšie ako teplota samotného substrátu.
    • Mimoriadne neodporúča Použite minerál (aj bez plynu) alebo destilovanej vody.
    • So vhodným plantátom Zavlažovanie sa vykonáva raz za 3-4 dni.
    • Pecheromia potrebuje pravidelné hnojivo. Môžete použiť akékoľvek hotové minerálne zmesi. Zároveň sa odporúča dávkovanie uvedená výrobcom, aby sa znížila dvakrát.
    • Je dôležité vedieť, že počas vegetačného obdobia Aplikácia hnojív sa vykonáva každých 15 dní, počas zvyšku roka, s výnimkou zimy – 1 krát za 35 dní. Ale v chladnom období, peperomy sa nepodáva.

    Typy a odrody peperomy

    Typy a odrody peperomy

    Iba dodržiavanie týchto odporúčaní poskytne kvet najpriaznivejší mikroklím, ktorý bude mať prospech a jeho vzhľad a zdravie.

    Prevod

    Manipulácia Danae sa uskutočňuje prvýkrát 4. ročník života av budúcnosti – aspoň raz za dva roky. Bolo to počas prvých 3 rokov, že koreňový systém je vytvorený na peperomy, av budúcnosti, pre jeho normálny vývoj a fungovanie, kvet by mal byť transplantovaný častejšie. V priebehu niekoľkých dní (a lepších týždňov) pred postupom je potrebné pripraviť novú pôdu a nový kontajner pre rastlinu, opatrne ich umyte a dezinfikovať.

    Potom bude postupnosť akcií nasledovná:

    • Zariadenie je napojené a úhľadne odstránené zo starého hrnca;
    • Vrstva odvodnenia sa naleje do spodnej časti novej nádoby a zhora – vrstva pôdy s výškou 3 cm a jemne nastaví koreňový systém rastliny;
    • Zostávajúci priestor je pokrytý pripraveným substrátom.

    Typy a odrody peperomy

    Tam je tu Niekoľko dôležitých bodov.

    • NOVÉ BALENIE Pre rastlinu by mala byť najmenej o 30% viac ako predchádzajúca.
    • Prvý zavlažovací kvet Po transplantovaní iba 4 dni po zákroku.
    • Korene transplantovaného peperomy musia byť pokryté pôdou pre dva centimetre a vzdialenosť od koreňov na steny nádoby by nemali byť menšie ako 3 cm. Len v tomto prípade bude kvet normálne rásť a rozvíjať.

    Typy a odrody peperomy

    Súlad so všetkými týmito jednoduchými, ale skutočne dôležité odporúčania umožní rásť krásne a zdravé absolútne akékoľvek peperomy.

    Pohľad na typy peperomy Pozri ďalšie video.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár