Vintage svietniky: druh, tipy na výber

Aj keď teraz všade je elektrina, staré svietniky sú stále populárne, najmä medzi znalcami štýlových dekoratívnych palcov.

Názory

Použite sviečky namiesto požiaru ocele na dlhú dobu. Ak predtým boli umiestnené len na kamene, potom v budúcnosti sa stánok začal postupne zlepšovať. Trochu neskôr prišiel Candelabra alebo tak, ako boli nazývané – svietniky. Sú to krásne dekoratívne stojany, ktoré majú jedno alebo viac vetvenia. Spočiatku boli použité len na ochranu povrchov tabuliek a políc z voskových škvŕn, ktoré by sa na ne mohli dostať. Ale teraz sa venuje pozornosť predovšetkým tým, ako vyzerajú takéto dekoratívne prvky.

Rovnako ako moderné a vintage svietniky sú rozdelené do niekoľkých poddruhov.

  • Desktop. Vo väčšej miere boli takéto svietniky použité na vytvorenie romantického nastavenia alebo na prenájom izieb na dovolenku. Boli inštalované na stoloch, klavíroch a malých nočných stoloch. Úspešne doplnili interiér izby. V starých dňoch boli ľudia príliš poverčia, takže nebolo možné dať tri sviečky na stôl, pretože predchádzal mŕtveho muža v dome. Na slávnostných stoloch, najčastejšie bolo možné splniť Candelabras s dvoma „rohmi“.

  • nástenný. Nástenné svietniky boli pomerne populárne naraz, pretože s ich pomocou môžete vytvoriť uvoľnenú atmosféru v miestnosti. Môžu byť dvojité a jednotné. Takéto svietnice môžete umiestniť na stenu, napríklad na oboch stranách zrkadla. Tento prístup umožní vizuálne rozšíriť hranice miestnosti. Okrem toho, predtým, ako v mnohých domoch, môže byť benálové sviečky vidieť aj na stene v blízkosti postele. Teraz je možné použiť takéto štylistické riešenie.

  • Vonkajší. V niektorých obchodoch nájdete starožitné podlahové svietniky. Sú dosť vysoké a zaberajú veľa miesta. Zároveň sa takéto svietniky vyzerajú štýlovo a žiadne miesto nie je obsadenie veľa priestoru. Pomocou klasických podlahových svietnikov, môžete vytvoriť atmosféru v miestnosti do minulého storočia, ktorý bude presne ako skutočný romance.

Materiál

Až do XVIII storočia sa väčšina svietnikov odlišovala od striebra a až potom, čo začali robiť z rôznych železných kovov alebo bronzov. Ich cena bola výrazne nižšia ako klasické strieborné výrobky, ktoré umožnili, aby sa tieto subjekty objavili v každodennom živote od bežných občanov. Okrem toho začali ich používať aj na uliciach pre ich nočné osvetlenie. Rovnako ako v domácnostiach obyčajných ľudí a dokonca aj vo verejných inštitúciách bolo možné vidieť výrobky z bronzu a mosadze alebo liatiny. Medené svietniky vyzerali veľmi pekne.

Avšak, pre všetky svietniky bolo potrebné starostlivosť. Zahŕňa nielen odstránenie voskov z nich, ako aj ich úplné čistenie. Ak chcete odstrániť vosk, stačí počkať, kým to ochladzuje a potom ho zvážte pomocou akútneho predmetu. Ak svietnik nie je príliš veľký, môže to chvíľu dať V mrazničke. Takže vosk bude trvať oveľa rýchlejšie a bez predsudkov Candelabra. Okrem toho sa môžete zbaviť vosku S teplou vodou.

Čo sa týka čistenia starých svietnikov vyrobených z mosadze alebo bronzom, je možné použiť obvyklý amoniak alebo etylalkohol.

Pre tento výrobok musí byť ponorený do roztoku z akéhokoľvek z týchto prostriedkov a nechať ho niekoľko minút. Po tom, svietnik musí dobre utrieť a poľsky. Zubná pasta je tiež vhodná ako zubná pasta, ktorá sa aplikuje na hmoty alebo dokonca kefku a čistenie. Vynikajúce prostriedky pre mosadz alebo bronz je roztokom z amoniaku. Ak svietnik nie je čistený prvýkrát, postup môžete zopakovať. Zdá sa, že také jednoduché prostriedky, Ale s ich pomocou, produkt získa lesk a krásu, stane sa ako nový.

Stylistické riešenia

Ak hovoríme o móde, potom sa svietniky zmenili podľa svojich požiadaviek. Ak v tých starých časoch boli dosť skromné, s vyrezávaným zálivom alebo vo forme pravidelnej veže, potom 19. storočie prinieslo mnoho zmien. Produkty získali nezvyčajný vzhľad a začal vyzerať krajšie a fantázie. V niektorých domoch, bronzové svietniky s číslami.

Takže produkty v barokovom štýle začali zdobiť javorové listy a malé kvety, ktoré dopĺňali len interiér miestnosti zdobené v rovnakom štýle. Candlesticks v klasickom štýle väčšinou zistili vo forme starovekých gréckych stĺpcov alebo takmer holé dievčatá. V tomto čase sa stali pomerne spoločnými, čo výrazne znížili svoju cenu. Preto majstri začali dopĺňať svoje vložky pre slonoviny alebo dokonca zlato. Ani teraz je cena takýchto vintage produktov veľmi vysoká.

Staroveké rímske výrobky, najmä zasiahli vzhľad. Oni sa líšili od ostatných s ich pompom. Vo väčšej miere boli takéto svietniky krásne zdobené miskou s tyčou alebo vo forme morského drezu. Okrem toho bolo možné stretnúť sa s vintage svietnikmi, kde boli farby prepletené detailmi. Tieto výrobky môžu byť pripísané takému štýlu ako rokoko. Okrem toho niektoré z nich boli doplnené statívom. K dnešnému dňu môžete vidieť takú krásu v niektorých múzeách Londýna.

V západnej Európe bolo veľmi populárne, aby ozdobili bronzové svietniky s rôznymi postavami. Mohlo by to byť ľudia aj zvieratá. Dnes je cena takýchto výrobkov pomerne vysoká.

Kúpte si starý nemecký svietnik môže byť v špeciálnych starožitných obchodoch alebo len obdivovať ho v múzeu.

Tipy na výber

Predtým, ako si kúpite svietnik, musíte sa rozhodnúť na svojom mieste v dome. Mal by slúžiť len ako stojan pod horiacimi sviečkami, jeho úlohou je zapadnúť do celkového interiéru celých priestorov. Keď musí zdôrazniť pozornosť, potom je potrebné pozrieť sa na výrobky zo striebra alebo bronzu. Preferencie je najlepšie dať svietnikom, ktoré boli vyrobené na začiatku Storočia XIX. V tomto čase boli dosť vynikajúce a krásne.

Dôležitý! Pri nákupe starožitností je potrebné zabezpečiť, aby existovala stigma, ktorá bude dôkazom jej originality. Najčastejšie sa mohli nájsť na svietnich z mosadze alebo bronzu.

Krásne príklady v interiéri

Vintage svietniky dokonale zapadnú do akéhokoľvek interiéru, Okrem toho sa stanú vrcholom vybranej miestnosti.

  • Moderný štýl. Krásny svietnik jednoduchý tvar bude vynikajúci doplnok k modernej izbe. Okrem toho bude kombinovaná s farebným rozsahom všetkých priestorov. Zakrivený tvar základne svietnik môže tiež pristupovať buď pod vzormi na stenách, alebo za vlastností svietidla.

  • Moderný štýl. Skutočná výzdoba modernej kuchyne bude stolový vintage svietnik. Je dobre vhodný pre večeru tety-a-tet a pre prijímanie hostí.

  • Na terase. Celkom krásne a štýlové budú vyzerať na podlahovú svietniku. V lete je možné preniesť na terasu a vychutnať si svetlo sviečky vo večerných hodinách spolu so svojou milovanou osobou alebo práve v rodinnom kruhu.

  • Pozastavená svietnačka. Nie menej krásne a svietniky visiace zo stropu. Pomáhajú tiež vytvoriť romantickú atmosféru v dome. Môžu byť použité denne namiesto bežných žiaroviek na relaxáciu po dlhom pracovnom dni.

Vintage svietniky môžu byť veľmi odlišné Môžete si ich vybrať pre každú chuť. Okrem toho si ich môžete kúpiť v akomkoľvek obchode, Hlavnou vecou je uistiť sa, že pravosť zakúpeného tovaru.

Ako urobiť starobylý candlestick z baroseny, pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár