Výlety na orchidey: Ako sa s nimi vysporiadať?

Orchidey sú veľmi krásne, takže nie je náhoda, že mnohí dávajú prednosť tejto kvete. Aby, že rastlina potešilo svojho majiteľa dlhý život a kvitnúce, je potrebné ho starostlivo sledovať, venovať pozornosť stavu listov. Ak sa letáky začali otáčať žlto a kohútik, môžu byť vidieť sivé škvrny pokryté čiernymi bodkami, je možné, že Phalaenopsis zaútočil triples.

Čo vyzerá?

Výlety sú malé hmyz. Vidieť ich problematické, pretože veľkosť jednotlivca sa líši od 0,5 do 2 mm. Vďaka dlhým tenkým nohám sa škodca rýchlo pohybuje na rastline. A na úkor prísavných šálok umiestnených na končatinách sa hmyz nepodáva s orchideami. Má žltkasté hnedé krídla. Parazity majú typu swing-sania orálneho prístroja a šťavu z rastlín – ich jedlo.

Žena kladie vajcia do listovej tkaniny. Larva vyliahol z nich vyzerá ako dospelá osoba, ktorá sa líši v veľkosti a farbe. Je to transparentné, možno biele, so žltkastým nádychom, nazelenalým. Po niekoľkých dňoch sa jeho veľkosť zvýši a stáva sa dospelým. V prípade, že okolité podmienky pre rast orchideí sú priaznivé, v priebehu roka vyvíja 12 generácií hmyzu. Ovplyvňujú fialky, chryzantémy a orchidey: Phalaenopsis, Cymbidium, Miltonia a iné.

Niekoľko druhov výletov, ktoré poškodzujú orchidey.

  • Kalifornia. Je to najväčšie. Dĺžka bledo žltej alebo svetlohnedého tela dosiahne 2 mm. Jasné žlté larvy. Kolónie Pest sú väčšinou rozšírené na farby, menej často – na listoch. Perfektná teplota okolia pre nich +20.30 ° C. Skutočnosť, že vaša kvetina bola napadnutá, povie farbu listov. Namiesto zelenej, stanú sa bronzom.
  • Tabak. Maximálna dĺžka taurus – 1,3 mm. Farba sa líši od tmavohnedého na čiernu farbu. Taurus larvae transparentné, má žltkastý alebo belavý odtieň.
  • Americký. Otvoril tento druh bol v 90. rokoch dvadsiateho storočia. Parazit uprednostňuje mladé rastliny Miltonu, veľmi miluje hybrid theitoglotis farakcie.
  • Drobný. Charakteristický prvok – čierna a biela taurus, ktorej veľkosť nepresahuje 1,3 mm. Ovplyvňuje väčšinou listy. Modro-transparentná farba larvy.
  • Oranžový dom (alebo čierny). Farba dospelej je tmavo hnedá, maximálna dĺžka tela – 1,5 mm. Ohromiť opačnú stranu listov a kvetov. Priaznivé podmienky existencie – mierna teplota, nedostatok jasného osvetlenia, neustále mokré kvetinové pot.
Prečítajte si viac  Ako propagovať orchidea doma?

Ako rozpoznať na rastline?

Výlety Pierces list a saje šťavu z toho. V mieste prepichnutia sa objaví určitá zdanie webu. Kvôli týmto parazitom sú často zmätené s webovými kliešťami. Miesto prepichnutia je naplnené vzduchom, takže plech získava strieborný odtieň. V priebehu času sa objaví čierna, proces fotosyntézy je narušený, lístie zomrie.

Lézia listov sa zvyčajne vyskytuje zo zadnej strany, takže je dôležité pravidelne kontrolovať orchidea pravidelne, najmä ak sa rastlina stratila svoju bývalú atraktívnosť – listy začali otáčať žltou, kohútiv.

Ak sa na vašom závode usadili Kalifornia alebo tabakové druhy, potom sprievodný príznak je deformácia listov, farieb a púčikov.

Ako sa zbaviť škodcov?

Najbežnejším zdrojom infekcie je nová, novo zakúpená rastlina. Zvlášť ak ste ho zakúpili z netestovaného a pochybného predajcu. Prineste parazity ako ľahké s kvetmi.

Mnohí majitelia exotickej vegetácie robia svoje obľúbené v lete balkóna. Čerstvý vzduch je určite užitočný, ale riziko stať sa obeťou TRYPov v rovnakom čase sa zvyšuje. Ak nebudete mať vhodné opatrenia včas a nezačnete s nimi bojovať, orchidea zomrie.

Opatrenia na kontrolu škodcov zahŕňajú množstvo akcií.

  1. Akonáhle ste objavili prítomnosť hmyzu, naliehavo izolujte postihnuté zariadenie od zvyšku. V opačnom prípade budú paraziti premiestnené do iných kópií vašej zbierky a bude pokračovať v ich nadvláde.
  2. Obľúbená destinácia výletov – Kvety. Budú musieť znížiť. Žena odkladá larvy a púčiky, takže musíte odstrániť túto časť orchidea.
  3. Ohnisko presídľovania hmyzu, vajcia sa odstránia konvenčným mokrým bavlneným diskom.
  4. Opláchnite orchidea a substrát s teplou tečúcou vodou. To znižuje počet hmyzích. Všimnite si, že stagnačná voda je deštruktívna pre orchidey. Preto sa uistite, že odstráňte vodu z hriechov. Ak to chcete urobiť, fúkaná vlhkosť so suchým bavlneným kotúčom a dať rastlinu do dobre vetranej miestnosti.
Prečítajte si viac  Biele orchidey: Typy a starostlivosť doma

Chemikálie

Výlety spôsobujú obrovské poškodenie rastlín. Boj ich nie je možné bez použitia chemikálie. Môžu byť zakúpené v špecializovaných predajniach pre kvety. Tvar takýchto látok je iný: prášky, emulzie, granule, tyčinky. Pred začatím ich použitia si prečítajte pokyny, rozhodnite o dávkovaní a podmienkach postupu.

Ak sa základňa olejových liekov, neodporúčajú sa používať na boj proti hmyzu, usadili sa na tenkých colostal orchides a phalaenopsis. Nástroj má silnú opozíciu voči škodcom, ale paralelne obklopuje listy ako film. Výsledkom je, že rastlina je ťažké dýchať. List môže zomrieť.

Granulované látky majú substrát. Rozpustenie, padajú do rastliny a stáva sa jedovatým pre výlety. Zároveň takéto prostriedky sú úplne bezpečné pre orchidey. Okrem toho niektoré z nich majú hnojivá, takže sú tiež užitočné na kvetu.

Medzi najbežnejšie chemikálie, ktoré sa široko používajú na bojové tryp, môžete alokovať: Neudorf, Celaflor, Pyretrum (Prášok), Aktellik.

„Aktellik“ má širokú škálu nárazu a je vhodná na spracovanie nielen vnútorných rastlín, ale aj rastúce na domácom pozemku. Toto je silne koncentrovaná emulzia, ktorá sa vzťahuje na triedu fosfuusov. Vydanie Formulár – Ampulka. Akumulácia v nervovom tkanive parazita, liečivo spôsobuje otravu, porušenie funkcií rôznych orgánov a následná smrť hmyzov.

Teplota okolia počas spracovania „Actelik“ by nemala prekročiť + 30 ° C. Nie je dovolené komunikovať s alkáliou a kvapalinou.

Na prípravu roztoku, distribuovať 2 ml „dosiahnutia“ v dvoch litroch vody. Ide o mimoriadne prípustnú koncentráciu pre orchidea. Nie je možné ho zvýšiť. Je dôležité zvážiť, že účinnosť riešenia nezávisí od jeho nasýtenia chemickej látky. Hlavnou vecou je starostlivo zaobchádzať s rastlinou bez toho, aby chýbalo jedno miesto.

Bez ohľadu na to, aké prostriedky, ktoré máte prospech, jednorazové spracovanie nestačí. Po 5-7 dňoch určite opakujeme.

Ľudové metódy

Jednoduchá a cenovo dostupná metóda – liečba rastlín s mydlovým roztokom. Mriežkový mydlo. Vezmite 15 g čipov a rozpúšťajte sa v jednom litri vody. Táto kompozícia sa aplikuje na postrek orchénu počas 20 minút, potom sa premyje tečúcou vodou.

Prečítajte si viac  Decentrist: spôsoby pristátia a starostlivosti

Sprejová rastlina sa môže vyriešiť roztokom pripraveným od 100 g tabaku a litra vody. Pred použitím napätia.

Postihnuté oblasti sú spracované škaredým z cesnaku. Pre jeho prípravu 4-5 cesnakových kaucí nalejte vriacu vodu. Po 4 hodinách je kompozícia pripravená.

Ak máte olivový olej doma, môžete úspešne aplikovať na boj proti výletom. Budete musieť rozpustiť v 1 litri vody 2. lyžice, dobré chvenie a sprej orchidey.

Z kvitnutia môže byť tiež pripravený na striekanie. Drvené kvety (60 g) naliali litr vody a oheň. Od momentu varu musíte variť 1-1,5 minút. Trvá na takomto prostriedku nasleduje 3 dni. Po tomto období je zmes kmeň a použitie na vymenovanie.

Výlety umierajú z Chuseel. Potrebujete 2-3 blossoming lúč médium veľkosti. Sursové materiály sa naliali teplou vodou (1 l) a nechajte deň na tmavom mieste. Striekanie môže byť strávený niekoľkokrát týždenne.

Preventívne opatrenia

Po nákupe orchideí sa neponáhľajte, aby ste ho umiestnili do iných farieb. Stráviť druh karantény a sledujte stav dva týždne. Ak sa nestalo nič s rastlinou, znamená to, že je to skvelá a nie infekcia od iných zástupcov vašej zbierky.

Periodicky usporiadať na orchidey teplú sprchu.

Plánované spracovanie liekov. Pomôže to zastaviť vzhľad hmyzu.

Starostlivo preskúmajte orchidey. Výlety sa veľmi rýchlo chová, a ak si nevšimnete jeho prítomnosť a nezačínate zničenie včas, zničí kvet.

Tipy pre zbavenie sa výletov na orchidea, pozrite si nasledujúce video

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: