Ako si vybrať zámok pre posuvné dvere?

Posuvné alebo dvere Kupé – jeden z najobľúbenejších modelov. Tento typ vám umožňuje ušetriť priestor v miestnosti. Ako si vybrať zámok pre posuvný dizajn? Aký je rozdiel medzi jeho zariadením zo štandardných modelov? Aké typy zámkov sú? Čítať o tom v našom materiáli.

Sortiment zámkov pre dvere Kupé

Dvere môžu byť kovové, drevené alebo dokonca sklo – všetko závisí od osobných preferencií vlastníka miestnosti, ako aj zo všeobecného dizajnu a dizajnu miestnosti.

V nezávislosti od materiálu, z ktorého je vyrobený, model potrebuje uzatvárací mechanizmus (najmä ak je vstup). Tento prvok určený len na posuvné dvere sa výrazne odlišuje od takýchto zariadení, ktoré sú havarované na bežné dvere.

Ak chcete začať, je potrebné poznamenať, že existuje niekoľko klasifikácií zámkov.

Môžu sa líšiť na takýchto značkách:

  • Princíp prevádzky;
  • Metóda inštalácie;
  • Umiestnenie na dverách Canvase.

Ak hovoríme o princípe práce zámkov, potom existuje niekoľko možností.

  • Mechanický. Takéto zariadenia sú zatvorené a otvorené pomocou špeciálnej západky pomocou tlačidla. Treba poznamenať, že tieto návrhy sú rozšírené a pomerne populárne vďaka svojej demokratickej cene.
  • Magnetický. Základom v tomto modeli je magnet. Hlavnou nevýhodou tejto možnosti je skutočnosť, že funguje výlučne v prítomnosti elektriny (faktom je, že magnet začne pracovať len pod akciou elektrického prúdu). V súlade s tým, v prípade, že je elektrina zakázaná, nebudete môcť otvoriť ani zatvoriť dvere.

Tieto zariadenia sú dosť drahé.

Poďme sa na diskusiu o typoch zámkov, ktoré sa líšia v metóde inštalácie.

  • Nad hlavou. Takéto mechanizmy sú inštalované na povrchu dverí, akoby sa prekrývajú (teda názov). Tieto modely sú rozdelené na mechanické a magnetické.
  • Mena. Tento druh sa považuje za vhodnejší na inštaláciu na posuvné dvere. Proces ich pripútanosti k dverám je zložitejšie a intenzívnejšie, ale v dôsledku toho dostanete bezpečnejší a spoľahlivý hrad.

Pokiaľ ide o umiestnenie na dverách, môžu byť zámky:

  • strana (štandard);
  • Spodná časť (podlaha).

Ako si vybrať?

Pri výbere zámku pre posuvné dvere je potrebné zvážiť materiál, z ktorého sa plátno vyrába. Takže, drevené ploty sú považované za najuniverzálnejšie – môžete nainštalovať takmer akýkoľvek hrad. Dbajte na to, aby ste boli s sklenenými dverami – pre neho sa zvyčajne zvolia nadzemné magnetické zámky.

Treba mať na pamäti celkový dizajn a dizajn interiéru miestnosti. Hrady by nemali hrať úlohu prízvukových prvkov, naopak – musia byť vykonané ako nepostrehnuteľné, ako je to možné a ako najlepšie „vstupujú“ v interiéri.

Musíte venovať pozornosť pohodlia otvárania dverí.

Aby bol tento proces tak pohodlný, ako je to možné, raketové zariadenia sa zvyčajne vyberajú pre dvere.

Inštalačný proces

V skutočnosti je inštalácia hradu na oddelení dverí pomerne jednoduchý proces, ktorý nespôsobí veľké ťažkosti aj z nováčikov. Hlavnou vecou je dodržiavať pokyny.

Zvážte čítanie ďalšieho procesu inštalácie drážky a réžia.

Ak chcete nainštalovať zámok, budete užitočný na ruletu, marker (môžete tiež použiť rukoväť alebo ceruzku), vŕtač, dumping a sekáč.

Takže, pred spustením inštalácie na dverných plátnoch (v mieste, kde plánujete nainštalovať zámok), musíte použiť Markup.

Ďalej budete musieť vziať vŕtačku a sekáč, cez ktorý musíte urobiť výklenok v jednom z dvoch burných dverí.

Dôležitý! Veľkosť výklenku a veľkosť zámku musí byť identická.

Po tom, otvorenie pre západkový mechanizmus by mal byť vykonaný na susednej krídle. Potom musíte opraviť bloky v pripravených otvoroch.

Ak chcete namontovať nad hlavou, budete potrebovať rovnaké nástroje, pokiaľ ide o inštaláciu zariadenia na ladu.

Podobne ako popis predchádzajúcej metódy inštalácie, v prvom rade je potrebné všimnúť si miesto, kde bude zámok nainštalovaný. Ďalej – je vytvorený výklenok (len jeden – pre západku).

Potom je potrebné upevniť bloky štruktúry a pomocou vŕtania, aby ste urobili otvory pre skrutky. Potom prejdite na inštaláciu hlavnej jednotky.

Vidíme teda, že so správnym prístupom k výberu a zodpovednému postoji k procesu inštalácie môže vaše kupé nájsť spoľahlivý hrad, ktorý zaistite miestnosť pred nežiaducimi vniknutiami.

Treba poznamenať, že na to, aby sa zámok slúžil na dlhú dobu bez poruchy, takéto javy by sa mali vyhnúť, ako je: nerovnomerné umiestnenie dverí a nesprávnej inštalácie zariadenia (jasne postupujte podľa pokynov).

Ako vložiť zámok v posuvných dverách, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár