10 najlepších Alcolock

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa považovať za návod na nákup. Pred nákupom by ste mali požiadať o odborné poradenstvo.

Súčasná dopravná situácia si od vodičov vyžaduje čoraz väčšiu opatrnosť a rýchlu reakciu. Sadnúť si za volant pod vplyvom alkoholu má vážne následky, najmä pre ostatných. Aj mierny nadbytok alkoholu vám môže vystreliť krutý žart: zastavenie dopravnými policajtmi, pokuta a odobratie vodičského preukazu vám nemusia stáť za extra porciu alkoholu.

Redakcia Expertology zostavila špeciálny rebríček 10 najlepších analyzátorov dychu, ktoré rozdelila do 3 hlavných kategórií. Kritériá pre zostavenie zoznamu boli nasledovné:

 1. Spätná väzba používateľov na prevádzku zariadenia;
 2. znalecké posudky;
 3. technické špecifikácie;
 4. parametre kvality
 5. údaje o nákladoch.

Najlepšie dychové analyzátory

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepší profesionálny Alcolock1Drager Alcotest 551034 900€
2META 02 spektrofotometrické14 900€
3AlcoHunter Professional X10 990€
Najlepšie poloprofesionálne dychové analyzátory1Dingo E-0108 900€
2ALCOSCAN AL-11009 900€
Najlepšie osobné dychové analyzátory1Alcogran AG-1005 200€
2Dingo AT-10004 400€
3Inšpektor AT5503 150€
4SITITEK PRO22 840€
5Delta AT-6001 955€

Najlepšie profesionálne dychové analyzátory

Profesionálne Alcolock testery – najmodernejšie prístroje na stanovenie alkoholu v ľudskom tele, ktoré sa používajú v službách špeciálnych agentúr a nemocníc. Sú vybavené najvýkonnejšími a najcitlivejšími senzormi, možno ich pripojiť k osobnému počítaču na diagnostiku a prenos údajov. Tieto dychové analyzátory sú drahšie ako iné a majú väčšiu veľkosť.

Drager Alcotest 5510

Hodnotenie: 4.9

Drager Alcotest 5510

Lídrom v kategórii profesionálnych alkoholtesterov je prístroj Drager Alcotest 5510, ktorý meria v rozsahu 0-4,44 promile. Na rozdiel od META 02 sa tu používa už známa elektrochemická metóda stanovenia koncentrácie alkoholových pár vo vydychovanom vzduchu, ktorá pracuje s pomerne vysokou presnosťou.

Drager Alcotest 5510 sa od konkurencie odlišuje pohodlným puzdrom a príjemným vzhľadom, ako aj pomerne nízkou hmotnosťou 0,2 kg. Príprava snímača na prvé meranie trvá len 20 sekúnd a na registráciu hodnoty sú potrebné len 3-4 sekundy fúkania. Okrem toho si model dokáže zapamätať posledných 10 meraní. Jediným problémom je, že pri rovnakých podmienkach a nie najbohatšej konfigurácii stojí 34 tisíc Euro. Predražené v každom ohľade.

Výhody

 • ergonomické puzdro, malá hmotnosť;
 • široký rozsah meraní;
 • Len 20 sekúnd na prípravu zariadenia Alcolock na prvé meranie
 • funguje pri teplotách do -5 stupňov Celzia.

Nevýhody

 • neprimerane vysoká cena.

META 02 spektrofotometrické

Hodnotenie: 4.8

META 02 spektrofotometrické

Špeciálny spektrofotometrický dychový analyzátor s rozšírenými funkciami a možnosťou pripojenia k počítaču na prácu so získanými údajmi. Nemá žiadne obmedzenia týkajúce sa počtu meraní za deň, pretože metóda získavania výsledkov nevyžaduje častú kalibráciu a výrazne znižuje životnosť snímača.

Prístroj META 02 meria koncentráciu alkoholu vo vydychovanom vzduchu v rozmedzí od 0 do 3 promile s presnosťou 0,001 %. Zároveň príprava zariadenia na prevádzku trvá celých 210 sekúnd – to je najhorší ukazovateľ v celom rebríčku. Za ďalšiu nevýhodu zariadenia možno považovať hmotnosť 400 gramov a nie najvhodnejšie puzdro. Všeobecne je Alcolock sporný, ale jeho hlavná funkcia je vynikajúca.

Výhody

 • vysokú úroveň presnosti nameraných hodnôt;
 • Počet meraní za deň nie je obmedzený;
 • Môže pracovať pri teplotách pod 0 stupňov Celzia;
 • 10 náustkov v balení.

nevýhody

 • Hmotnosť 400 gramov;
 • Pred prvým použitím počkajte 210 sekúnd.

AlcoHunter Professional X

Hodnotenie: 4.7

ALCOHUNTER PROFESSIONAL X

Je zriedkavým prípadom, keď profesionálny Alcolock stojí menej ako poloprofesionálny model. Dôvodom je, že zariadenie AlcoHunter Professional X nemožno pripojiť k počítaču alebo inému systémovému zariadeniu. Technické parametre sú však v poriadku: rozsah merania koncentrácie alkoholu je 0 – 5 ppm v stotinách. Prístroj podporuje až 140 meraní za deň, a preto ho možno uviesť do prevádzky.

Príprava zariadenia AlcoHunter Professional X trvá 190 sekúnd…To však nie je najhoršie hodnotenie. S dĺžkou fúkania to nie je také jednoznačné: na získanie presného výsledku je potrebné fúkať do náustka 9 sekúnd (!) a s konštantnou intenzitou. Dodáva sa s 5 hrotmi a 2 batériami AAA, čo je jediné dostupné príslušenstvo.

Výhody

 • primeraná cena za profesionálny dychový analyzátor;
 • Až 140 meraní za deň;
 • Nízka chyba merania.

Nevýhody

 • na dosiahnutie výsledkov je potrebných 9 sekúnd fúkania;
 • 190 sekúnd na prípravu detektora na prvé meranie;
 • Chýbajúci port na pripojenie k počítaču.

Najlepší poloprofesionálny alkohol tester

Poloprofesionálne dychové analyzátory sú medzistupňom medzi osobnými a profesionálnymi zariadeniami a môžu využívať výhody každého typu. Tieto prístroje sú kompaktnejšie, lacnejšie a poskytujú výsledky rýchlejšie ako proalkoholické prístroje. Presnosť a komplexnosť merania je však oveľa lepšia ako pri jednotlivých testeroch Alcolock.

Dingo E-010

Hodnotenie: 4.9

Dingo E-010

Na rozdiel od ALCOSCAN AL-1100 umožňuje Dingo Alcolock Tester E-010 sledovať hodnoty v číslach vďaka zabudovanému displeju. Rozsah merania od 0 do 4 ppm s presnosťou na stotiny pri 0 – 40 stupňoch Celzia. To však nie je to hlavné: prvýkrát máme k dispozícii zariadenie, ktoré sa pripája k počítačom alebo telefónom.

Dingo E-010 má pekné, ergonomické puzdro, ktoré sa dá ľahko uchopiť jednou rukou. Váži len 100 gramov a rozmery sa príliš nelíšia od osobných dychových analyzátorov. Súčasťou balenia je celých 5 náustkov a napájanie 2 batériami AAA.

Výhody

 • možnosť pripojenia k počítaču a telefónu
 • Ľahké a praktické puzdro;
 • Vysoká presnosť merania (do 0,01 ppm);
 • elektrochemická metóda analýzy;
 • 5 náustkov v balení.

Nevýhody

 • vysoká cena.

ALCOSCAN AL-1100

Hodnotenie: 4.8

ALCOSCAN AL-1100

Poloprofesionálny polovodičový analyzátor dychu na špeciálne účely, ktorý pracuje s analógovými signálmi. Jeho charakteristickým znakom je absencia digitálneho displeja, namiesto ktorého sa nachádzali 3 žiarovky. Preto nie je možné stanoviť presné množstvo alkoholu v krvi pomocou prístroja ALCOSCAN AL-1100. Ak testovaná osoba nemá v krvi žiadny alkohol, pod značkou Zero sa rozsvieti zelené svetlo. Ak je prítomný alkohol, ale v rámci povolených limitov, rozsvieti sa kontrolka Low. Ak koncentrácie dosiahnu zakázané hodnoty, je to signalizované červeným svetlom High.

Čas prípravy prístroja ALCOSCAN AL-1100 na prvé meranie je 120 sekúnd, čo nie je najlepší ukazovateľ svojho druhu. Čas fúkania je obmedzený na 2 sekundy, počas ktorých má detektor čas na primerané vyhodnotenie. Z hľadiska kvality zariadenie nie je zlé, ale náklady nezodpovedajú rozloženiu a počtu základných funkcií.

Výhody

 • vizuálna indikácia na základe 3 diód;
 • Minimálny čas fúkania a podávania správ;
 • jednoduchá a robustná konštrukcia;
 • 10-sekundová pauza pred opakovaním testu.

Výhody

 • vysoké náklady;
 • Nedokáže presne posúdiť stupeň koncentrácie alkoholu v krvi;
 • 120 sekúnd prípravy na prvé meranie.

Najlepší osobný zámok Alcolock

Osobné dychové analyzátory sú lacné a kompaktné zariadenia na osobné použitie, ktoré umožňujú okamžite zistiť koncentráciu alkoholu v krvi. Ich systém funguje na báze polovodičových senzorov a poskytuje dostatočne vysokú presnosť merania (nie však presnejšiu ako profesionálne zariadenia). Tieto zariadenia sú lacnejšie a dostupné v každom väčšom obchode s hardvérom.

Alcogran AG-100

Hodnotenie: 4.9

Alcogran AG-100

Alcogran AG-100 je najpresnejší Alcolock na trhu. Z hľadiska chyby merania je takmer porovnateľný s profesionálnymi prístrojmi, ale zložitosť vyhodnotenia a počet prevádzkových funkcií mu neumožňuje prekročiť hranice osobných dychových analyzátorov.

Merací rozsah Alcogran AG-100 je extrémne malý – iba 0 až 1 ppm, ale dosahuje presnosť tisíciny jednotky. Vo všeobecnosti je aj toto rozpätie dostatočné na určenie stupňa opitosti a možnosti viesť vozidlo. Príprava na prvý beh trvá len 10 sekúnd. Druhý beh môžete vykonať po 1 minúte. Nie je tu toho veľa, čo by sa dalo vyzdvihnúť, okrem automatického vypnutia v pohotovostnom režime a indikácie nabitia batérie.

Výhody

 • Presnosť na 0,001 ppm;
 • Podporuje až 7 testov denne
 • Môže sa merať v BAC a mg/l;
 • Súčasťou balenia je 5 náustkov.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Dingo AT-1000

Hodnotenie: 4.8

DINGO AT-1000

Elektrochemický dychový analyzátor s náustkom na meranie, s originálnym vzhľadom a pohodlným podsvieteným displejom. Meria hladinu alkoholu v rozsahu od 0 do 4 promile s presnosťou na stotinu jednotky, vďaka čomu sa oprávnene považuje za jeden z najlepších v segmente osobných prístrojov.

Prístroj Dingo AT-1000 má 35-sekundový nábehový čas pred prvým meraním a výsledok (vrátane času preplachovania) sa získa za 22 sekúnd po začatí postupu. Jednou z funkcií prístroja je funkcia „anti-deception“, ktorá vás vyzve, aby ste meranie zopakovali, ak nevydýchnete dostatočné množstvo testovanej látky. Môže vykonať až 1000 testov bez nabíjania, ale každých 500 testov si vyžaduje kalibráciu.

Výhody

 • Presnosť merania na 0,01 ppm;
 • Záruka 3 roky;
 • Príjemné ergonomické puzdro a podsvietený displej;
 • funkcia proti falšovaniu, ktorá umožňuje len správne údaje.

Nevýhody

 • pomerne vysoká cena.

Inšpektor AT550

Hodnotenie: 4.7

INŠPEKTOR NA550

Výkonnejší dychový analyzátor na osobné použitie, ktorý namiesto polovodičového snímača používa elektrochemický snímač. Tento faktor nemal takmer žiadny vplyv na cenu výrobku, ale výrazne zvýšil jeho možnosti. Obsah alkoholu v krvi sa pohybuje od 0 do 4,4 promile, čo je viac ako dvakrát viac ako u jeho predchodcov.

Inšpektor AT550 je o niečo ťažší (51 gramov) a ako batérie dostal 2 batérie AAA. Čas potrebný na prípravu snímača na prvé meranie bol 35 sekúnd a čas čakania medzi testami sa predĺžil na 120 sekúnd. Žiadne ďalšie funkcie vo firmvéri zariadenia, iba zvuková a vizuálna indikácia a automatické vypnutie s indikátorom nabitia batérie.

Výhody

 • Vysoko presná elektrochemická metóda analýzy vzorky;
 • Merania do 4,4 ppm;
 • Pohodlný prevod indikátora v mg/l;
 • Zvuková signalizácia a funkcia automatického vypnutia.

Nevýhody

 • Vyžaduje povinnú kalibráciu v servisnom stredisku po 500 meraniach.

SITITEK PRO2

Skóre : 4.6

SITITEK PRO2

Slávny analyzátor dychu SITITEK s množstvom ďalších funkcií. Jeho program obsahuje nielen pohotovostné funkcie, ako je automatické vypnutie a indikácia slabej batérie, ale aj časovač a hodiny s plnohodnotným budíkom. Polovodičové zariadenie meria hladinu alkoholu až do 1,9 promile v krokoch po 0,1 a dokáže prepočítať namerané hodnoty na BAC. oznamuje koniec testu len vizuálnou metódou, pričom zobrazuje výsledky merania.

Pokiaľ ide o rozmery testera SITITEK PRO2, prázdny tester Alcolock váži len 45 gramov. Je napájaný 2 batériami AAA. Prvé meranie možno vykonať hneď po zapnutí fúkaním cez snímač počas 5 sekúnd. Aby ste mohli vykonať ďalšie meranie, musíte počkať aspoň 60 sekúnd, aby mal obvod čas vyčistiť zvyškový vzduch vo vnútri.

Výhody

 • Pomerne presné stanovenie hladiny alkoholu v ľudskom tele;
 • Množstvo ďalších funkcií: budík, časovač, hodiny;
 • relatívne nízka cena;
 • Prvé meranie sa môže vykonať ihneď po zapnutí.

Nevýhody

 • žiadne počuteľné ukončenie merania.

Delta AT-600

Hodnotenie: 4.5

DELTA AT-600

Štandardný pevnolátkový alkohol tester na osobné použitie, ktorý meria koncentráciu alkoholu vo vydychovanom vzduchu v rozmedzí od 0 do 2 promile. Pracuje pri teplotách od 0 do 40 stupňov Celzia a môže uložiť až 10 meraní.

Delta AT-600 používa zvukovú a vizuálnu signalizáciu – výsledok testu sa zobrazuje na malom displeji. Spustenie testu trvá viac ako 20 sekúnd; pre platný výsledok musí byť senzor v prevádzke nepretržite 5 sekúnd. Alcolock má praktické telo a váži menej ako 40 gramov. Vynikajúca voľba, odporúčaná stovkami vodičov.

Výhody

 • nízka cena;
 • dostupnosť funkcie automatického vypnutia;
 • Indikátor slabej batérie;
 • Súčasťou balenia sú 4 náustky na fúkanie;
 • vďaka špeciálnemu tvaru sa pohodlne drží v ruke.

Nevýhody

 • krátky kábel USB je súčasťou balenia.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: