10 najlepších hydraulických zdvihákov

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou prístroja Alcotest 5510 je vhodné poradiť sa s odborníkom.

Naša recenzia je venovaná hydraulickým valcom. Ide o jeden z najpopulárnejších a najobľúbenejších typov zariadení, ktoré má takmer každý majiteľ auta. Naše hodnotenie zahŕňa 10 modelov zdvihákov od Slovenskách a zahraničných výrobcov. Pre pohodlie používateľov sme nominované zariadenia rozdelili do dvoch skupín podľa typu konštrukcie – zdviháky na fľaše a pojazdné zdviháky.

Pri výbere konkrétnych modelov berieme do úvahy nielen známosť značky a technické vlastnosti, ale aj to, ako sa zariadenie správa v reálnych situáciách. Za týmto účelom sme preštudovali spätnú väzbu od používateľov, ktorí zdvihák používajú už dlhší čas, a dokázali sme identifikovať všetky výhody a nevýhody zariadenia.

Na zostavenie hodnotenia hydraulických zdvihákov sme použili informácie z rôznych zdrojov – stránky so spätnou väzbou, fóra o prípadoch, súkromné recenzie na online zdrojoch, údaje z hlavných trhovísk.

10 najlepších zdvihákov na fľaše

NomináciamiestoNázovCena
Najlepšie hydraulické zdviháky na fľaše1AVS HJ-B20001 435 €
2AUTOPROFI DG-04 (4 t)1 891 €
3ZUBR T50 43060-2_z012 070 €
4BERGER Trumberg BG1274 (2 t)3 191 €
5matica 50752 (3 t)2 020 €
Najlepšie mobilné hydraulické zdviháky na fľaše1BAK BAK.00531 (2 )3 615 €
2STAYER Red Force 43152-2 (2 t)3 276 €
3VICHR DMK-2 (2 t)4 230 €
4Delo Tehniki 904128 (2 t)6 294 €
5ZUBR T65 43057-2.5-K (2.5 )7 076 €

Najlepšie hydraulické zdviháky na fľaše

Táto kategória zahŕňa 5 modelov zdvihákov na fľaše od Slovenskách a zahraničných výrobcov. Tento typ zariadenia je osvedčený z hľadiska spoľahlivosti a praktickosti, takže ho možno nájsť nielen v batožinovom priestore osobných automobilov, ale aj v malých dielňach.

Napriek celkovej podobnosti konštrukcie a princípu fungovania má každý model svoje silné stránky, ktorými sa odlišuje od svojich konkurentov.

AVS HJ-B2000

Hodnotenie: 4.9

AVS HJ-B2000

Našu recenziu otvára konektor AVS HJ-B2000 od jedného z lídrov ruského trhu v oblasti autopríslušenstva. Vyrobené v Číne v najmodernejšom zariadení s viacstupňovou kontrolou kvality.

Zásuvka na fľašu je v kompaktnom červenom kovovom puzdre. Model má len jednu pracovnú tyč. Nosnosť zariadenia je 2 tony, čo umožňuje zdvíhať nielen vozidlá, ale aj iné bremená tejto hmotnostnej kategórie. Medzi jeho vlastnosti patrí mechanizmus s hladkým chodom, ktorý umožňuje používateľovi vynaložiť minimálne úsilie na zdvihnutie bremena.

Vrátane dvojsegmentovej sklápacej rukoväte. Výrobca tiež ponúka samostatne zakúpiť gumovú podperu pre maximálnu stabilitu zdviháka.

So zdvihom 150 mm a maximálnou výškou zdvihu 308 mm od zeme. Postačuje na výmenu kolesa alebo iné opravy.

Majitelia si pochvaľujú jednoduchosť, hladký chod a nízku cenu zdviháka. Medzi nevýhody patrí absencia cestovného puzdra v súprave.

AVS HJ-B2000 odporúčame všetkým automobilovým nadšencom, ktorí si chcú kúpiť lacný, ale kvalitný zdvihák na manipuláciu s bremenami s hmotnosťou do 2 t.

Výhody

 • nízka cena.
 • Nízka hmotnosť (2.2 kg).
 • Tyč s plynulým zdvihom.

nevýhody

 • Súčasťou balenia nie je puzdro na prenášanie.

AUTOPROFI DG-04 (4 t)

Hodnotenie: 4.8

AUTOPROFI DG-04 (4 t)

Pokračuje naša recenzia AUTOPROFI DG-04 (4t) jack od ruského výrobcu autopríslušenstva. Zariadenie je zmontované v Číne a výrobca naň poskytuje 1 rok záruky.

Model je vyrobený v tradičnom tvare, ktorý je typický pre všetky konektory na fľaše. Telo vyrobené z kovu, ktoré zaručuje zvýšenú mechanickú pevnosť výrobku. Farba saka – červená.

Medzi špeciálne funkcie patrí zabudovaná ochrana proti preťaženiu. V telese zdviháka je ventil, ktorý uvoľní tlak, ak sa prekročí prípustná hranica zaťaženia o 25 %. Tento systém umožňuje zachovať hydraulické komponenty a predlžuje životnosť zdviháka.

Je navrhnutý na zdvihnutie až 4 ton, takže je ideálny pre majiteľov SUV, crossoverov a ľahkých úžitkových vozidiel. Ďalšou vlastnosťou tohto modelu je jeho výška po zostavení, ktorá je len 180 mm. umožňuje montáž zdviháka aj pod nízkoprofilové vozidlo.

Jednou z výhod zdviháka je vysoká nosnosť a systém ochrany proti preťaženiu. Žiadne kritické chyby, ale niektorí zákazníci si všimli, že farba karosérie sa počas používania rýchlo odlupuje.

Vďaka nízkej cene a dobrej zdvíhacej kapacite je zdvihák AUTOPROFI DG-04 (4 tony) jedným z lídrov vo svojej cenovej skupine.

Výhody

 • Nosnosť do 4 ton.
 • Výška v zloženom stave len 180 mm.
 • Bezpečnostný ventil (ochrana proti preťaženiu).

Nevýhody

 • Nie príliš odolná povrchová úprava (podľa spätnej väzby od zákazníkov).

ZUBR T50 43060-2_z01

Hodnotenie: 4.7

ZUBR T50 43060-2_Z01

Ďalším zdvihákom v našom rebríčku je ZUBR T50 43060-2_z01 od výrobcu autopríslušenstva a náradia Zo Slovenska. Výrobky sa montujú v Číne v závodoch s viacstupňovou kontrolou kvality.

Tento model sa príliš nelíši od podobných produktov iných výrobcov v tomto cenovom segmente. Telo je vyrobené z kovu, balenie obsahuje skladacie držadlo z dvoch segmentov. Charakteristické vlastnosti: oficiálna päťročná záruka, ktorá poukazuje na dobrú kvalitu konštrukcie.

Maximálna nosnosť 2 tony, vhodné na použitie ako výmenník kolies, ako aj na rôzne stavebné a opravárenské práce.

So 180 mm výškou karosérie v zloženom stave je možné zdvihák inštalovať pod vozidlá s nízkoprofilovou karosériou.

Výhody

 • Zdvihák ZUBR T50 43060-2_z01 odporúčame všetkým majiteľom automobilov, ktorí chcú kvalitný a spoľahlivý zdvihák za prijateľnú cenu.
 • Výhody:
 • 5 rokov oficiálnej záruky.
 • Výška 180 mm v zloženom stave.

Nevýhody

 • V jednom okamihu možno zdvihnúť iba jedno koleso (podľa zákazníkov).

BERGER Trumberg BG1274 (2 t)

Hodnotenie: 4.7

BERGER TRUMBERG BG1274 (2 T)

Pokračuje hodnotenie najlepších zdvihákov na fľaše BERGER Trumberg BG1274 (2T). Spoločnosť s nemeckými koreňmi je registrovaná na Taiwane a výrobné zariadenia sa nachádzajú najmä v ČĽR v moderných továrňach.

Model má dve tyče, ktoré tvoria teleskopický systém. Toto konštruktívne riešenie umožnilo zmenšiť veľkosť telesa (150 mm) a zvýšiť zdvih tyčí až na 210 mm.

Zdvihák je schopný zdvihnúť až 2 tony a váži len 2.6 kg.

Medzi vlastnosťami nástroja stojí za zmienku aj dobrá výbava. Na pohodlné skladovanie a prepravu je k dispozícii puzdro a na prácu s materiálmi a povrchmi, kde je otvorený kontakt s kovom nežiaduci, je na „päte“ tyče gumová výstelka.

Pre bezpečné pracovné podmienky je zdvihák vybavený bezpečnostným ventilom, ktorý chráni hydraulické komponenty pred preťažením. Tým sa výrazne predĺži životnosť jednotky.

Majitelia zdviháka k výhodám zariadenia patria kompaktné rozmery a dobrá prevádzka zdvihu. Nevýhodou je nepohodlné zdvíhacie rameno, ktoré nemá závit a často skĺzne.

Kompaktné rozmery, dostupnosť dvoch tyčí, dobrá výbava a nízka cena umožnili zdviháku BERGER Trumberg BG1274 (2T) zaujať jednu z popredných pozícií v našom prehľade.

Výhody

 • Teleskopický systém s dvoma tyčami.
 • Kompletný s gumovou podložkou a puzdrom na prenášanie.
 • Pracovný zdvih do 210 mm.

Nevýhody

 • Nepohodlná montáž páky (podľa spätnej väzby od zákazníkov).

matica 50752 (3t)

Hodnotenie: 4.6

matica 50752 (3 t)

Matica 50752 (3 t) dopĺňa prehľad v kategórii najlepších zdvihákov na fľaše. Samotná značka je registrovaná v Nemecku, ale všetka výroba sa nachádza v moderných továrňach v Číne. Zariadenie patrí do kategórie poloprofesionálneho náradia, takže je určené na domáce použitie a nemožno ho používať v servisoch a opravárenských skladoch. 1 rok záruka na výrobok.

Telo zdviháka je vyrobené z ocele, čo zaručuje vysokú mechanickú pevnosť a odolnosť konštrukcie. Kov potiahnutý strieborným smaltom na spoľahlivú ochranu proti korózii.

Schopnosť zdvihnúť až 3 tony, vhodné pre všetky automobily a niektoré terénne vozidlá. Výška rukoväte je 194 mm a zdvih 129 mm.

Výhody: plastový kufrík s dvoma držadlami a západkou na jednoduchú prepravu a skladovanie. Na rozdiel od textilného puzdra poskytuje ochranu pred poškodením a vlhkosťou.

Jednoduchá a robustná konštrukcia, nízka cena a dobrá nosnosť zaraďujú maticový zdvihák 50752 (3 t) v našom prehľade do vlastnej triedy.

Výhody

 • Nosnosť do 3 ton.
 • Ochrana proti korózii.
 • Plastové puzdro so zámkom.

Nevýhody

 • Nemusí byť vhodný pre vozidlá s nízkou svetlou výškou (podľa spätnej väzby od zákazníkov).

Najlepší mobilný hydraulický zdvihák

Táto skupina výrobkov zahŕňa 5 nominovaných výrobkov od renomovaných domácich a zahraničných výrobcov. Automobilový zdvihák je jedným z najvýkonnejších domácich zdvihákov. Často sa nachádzajú na malých čerpacích staniciach alebo v garážach. Mnohé modely sa používajú na zdvíhanie vozidiel s nízkou svetlou výškou, kde sú iné zdviháky nepoužiteľné.

Každý z prezentovaných kandidátov má svoje vlastné výhody a vlastnosti, vďaka ktorým sa stal najlepším vo svojej skupine produktov.

BAK BAK.00531 (2 )

Hodnotenie: 4.9

NÁDRŽ.00531 (2 T)

Otvorená kategória valcovanie jack BAK.00531 (2 ). Vyrobené v Číne a vzťahuje sa na ne ročná záruka.

Stroj sa vyznačuje kompaktnými rozmermi, vďaka ktorým je vhodný na použitie v malých dielňach alebo namiesto štandardného zdviháka. Nosnosť 2 tony, takže náradie je vhodné pre automobily.

Oceľový kryt je potiahnutý čiernym smaltom, ktorý poskytuje dodatočnú ochranu proti korózii. Vďaka kompaktnej konštrukcii má zdvihák výšku 135 mm, čo umožňuje jeho použitie na montáž pneumatík na vozidlách s nízkym profilom.

Kvalitný a spoľahlivý hydraulický mechanizmus zabezpečuje plynulé zdvíhanie a spúšťanie nákladu.

Model je vybavený plastovým kufríkom na prenášanie a skladovanie náradia.

Majitelia zdviháka oceňujú najmä jeho kompaktné rozmery a nízku výšku zdvihu. Medzi nevýhody zariadenia patrí krátka páka a nie príliš veľká výška zdvihu (len 320 mm).

Odporúčame BAK jack.00531 (2t) všetkým majiteľom osobných automobilov na vykonávanie štandardných prác pri výmene sezónnych pneumatík.

Výhody

 • Kompaktnosť.
 • Nízka cena.
 • Úložný a prenosný kufrík.
 • Nízka výška zdvíhania (135 mm).

Nevýhody

 • Nízka výška zdvíhania (do 320 mm).
 • Krátka a nepohodlná páka (na základe spätnej väzby od zákazníkov).

STAYER Red Force 43152-2 (2 t)

Hodnotenie: 4.8

STAYER Red Force 43152-2 (2 t)

STAYER Red Force 43152-2 (2t) je obľúbený pojazdný zdvihák od nemeckej značky domáceho náradia a vybavenia. Vyrobené v Číne a vzťahuje sa na ne plná dvojročná záruka. Tento model patrí do profesionálnej triedy, vďaka čomu je vhodný na intenzívne používanie (napr. v garážach alebo na čerpacích staniciach).

Nízka výška plošiny od 125 mm umožňuje zber pneumatík s nízkou svetlou výškou, takže je vhodná pre vozidlá s nízkou svetlou výškou. Dve hlavné kolesá a dve otočné kolesá uľahčujú manévrovanie a zabraňujú neúmyselnému pohybu s nákladom.

Výška zdvihu 320 mm pre všetky autá, ale nie je vhodná pre väčšinu crossoverov a SUV.

Majitelia vyzdvihujú jeho pevnú a robustnú konštrukciu, ako aj jednoduché používanie a absenciu dodatočnej údržby. Jednou z nevýhod, ktorú niektorí používatelia považovali za nedostatok, bola nízka výška zdvihu zdviháka.

STAYER Red Force 43152-2 (2t) vysokokvalitné vyhotovenie, ovládateľnosť a kompaktné rozmery z neho robia lídra vo svojej cenovej skupine.

Výhody

 • Robustná konštrukcia, hrubá oceľ.
 • Výška postroja 125 mm.
 • Dobrá ovládateľnosť.

Nevýhody

 • nie je vhodný pre krížové vozidlá kvôli nízkej výške zdvihu (na základe spätnej väzby používateľov).

VICHR DMK-2 (2t)

Hodnotenie: 4.7

WHIRLWIND DMK-2 (2T)

Ďalším dvojtonovým zdvihákom v našom prehľade je VICHR DMK-2 (2t). Ide o mladú domácu značku, ktorá sa teší popularite vďaka širokej ponuke výrobkov a prijateľnej cene. Celá výroba je sústredená v Číne a kontrolovaná Slovenskámi inžiniermi, čo zaručuje dlhú životnosť výrobkov.

Model je navrhnutý v štandardnom tvare – nízkoprofilová karoséria, štyri kolesá a zdvíhacia plošina. Maximálna výška zdvihu je 135 mm a maximálna výška zdvihu je 355 mm. To je celkom dobrá hodnota, vďaka ktorej môže zdvihák zdvihnúť nielen osobné vozidlá, ale aj niektoré crossovery.

Ide o zabudovanú bezpečnostnú funkciu, ktorá zabraňuje zdvihu zdviháka nad 2 tony a chráni tak hydraulické komponenty zdviháka.

Majitelia vozidiel poukazujú na priaznivú cenu zdviháka, dobrú výšku zdvihu a kvalitné spracovanie. Nevýhodou je nepohodlný systém uvoľňovania tlaku a hmotnosť nástroja.

Zdvihák VICHR DMK-2 (2 t) odporúčame všetkým majiteľom osobných automobilov a kompaktných crossoverov, ktorí si chcú kúpiť kvalitný, praktický a spoľahlivý núdzový výmenník pneumatík.

Výhody

 • Pohodlná dlhá rukoväť.
 • Bezpečnostný ventil.
 • Výška zdvihu 355 mm.

Nevýhody

 • Ťažké (9.9 kg).
 • Nepohodlné na uvoľnenie tlaku (podľa spätnej väzby od zákazníkov).

Delo Tehniki 904128 (2 t)

Hodnotenie: 4.6

KUFOR NA TECHNIKU 904128 (2 TONY)

Ďalším konektorom v našej recenzii je Delo Tekhniki 904128 (2 t) od ruskej značky. Výroba zariadení je sústredená v Indii, čo je nezvyčajné pre väčšinu značiek náradia a automobilového príslušenstva. Záruka na jack 12 mesiacov.

Tento model má konvenčný tvar, ale vyznačuje sa kompaktnými rozmermi a zväčšenou šírkou základne, čo vedie k zvýšenej stabilite zariadenia. Maximálna hmotnosť nákladu je 2 tony. umožňuje používať ho na servis pneumatík na osobných automobiloch a väčšine crossoverov. Pracovný rozsah je od 145 mm do 400 mm.

Medzi vlastnosti patrí mrazuvzdorný olej vo vnútri hydraulických prvkov, ktorý umožňuje pracovať so zdvihákom vonku pri teplotách vzduchu až do -40 stupňov Celzia. Ďalšou výhodou zariadenia je jeho spoľahlivosť vďaka zabudovanému bezpečnostnému ventilu, ktorý chráni komponenty pred preťažením.

Samotný zdvihák sa dodáva v plastovom puzdre, ktoré uľahčuje skladovanie a prenášanie nástroja.

Automobiloví nadšenci ocenia vysokú kvalitu vyhotovenia zdviháka, robustnú konštrukciu s odolným kovovým krytom a výšku zdvihu 400 mm, ktorá uľahčuje výmenu pneumatík na crossoveroch a niektorých terénnych vozidlách. Prakticky žiadne nevýhody, len niektorí zákazníci uvádzajú vysokú výšku zdvihu, ktorá bráni použitiu zdviháka na zdvíhanie automobilov s nízkou svetlou výškou.

Odolný kovový rám, robustná konštrukcia s bezpečnostným ventilom a vysoký výkon urobili zo zdviháka Delo Tehniki 904128 (2t) jedného z lídrov vo svojom cenovom segmente.

Výhody

 • Mrazuvzdorné mazivo do -40 stupňov.
 • Vhodné pre osobné vozidlá a crossovery.
 • Zabudovaná ochrana proti preťaženiu.
 • Súčasťou balenia je úložný kufrík.

Nevýhody

 • Nevhodné pre niektoré stroje s nízkou svetlou výškou.

ZUBR T65 43057-2.5-K (2.5 )

Hodnotenie: 4.5

ZUBR T65 43057-2.5-K (2.5 T)

Náš prehľad dopĺňa pojazdný zdvihák ZUBR T65 43057-2.5-K (2.5 ). Model sa od konkurencie odlišuje zosilneným rámom a nízkoprofilovým krytom. Minimálna výška zdvihu 89 mm umožňuje použitie náradia na vozidlách s nízkou svetlou výškou.

Jack má kapacitu 2.5 ton a maximálna výška jazdy do 360 mm. Nie je vhodný pre väčšinu crossoverov.

Medzi funkcie patrí otočná rukoväť, ktorú možno otáčať o 360 stupňov. To uľahčuje prácu v stiesnených priestoroch. Na tele sa nachádza rukoväť na jednoduchú prepravu zdviháka na iné miesto. Plastový box v balení na prepravu a skladovanie zariadenia.

majitelia zdvihákov vyzdvihujú jeho kompaktné rozmery a robustnú konštrukciu. Žiadne kritické nedostatky, ale niektorí používatelia sa sťažujú na vysokú hmotnosť zariadenia (približne 14 kg), ako aj na nízku výšku zdvihu.

Odporúčame pojazdný zdvihák ZUBR T65 43057-2.5-K (2.5 t) pre všetkých majiteľov automobilov, najmä tých s nízkou svetlou výškou. Vysoko výkonné zariadenie, robustná konštrukcia a ideálna voľba pre domácu garáž.

Výhody

 • Výška rukoväte 89 mm.
 • Vrátane puzdra.
 • Otočná rukoväť.
 • Rukoväť na prenášanie.

Nevýhody

 • Nízka výška zdvíhania (do 360 mm).
 • Hmotnosť náradia (14 kg).
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: