10 najlepších pneumatík pre Hyundai Solaris

Poznámka redakcie: *Prehľad najlepších podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Kórejský malý automobil Hyundai Solaris je najpredávanejším autom v Rusku. Po cestách krajiny už jazdia tisíce áut v lete aj v zime. S rastúcim počtom najazdených kilometrov sa stáva otázka výmeny pneumatík akútnou. Vzhľadom na špecifiká nášho podnebia by mal mať každý majiteľ auta dve sady pneumatík (letné a zimné). Je to nevyhnutnosť, ktorá súvisí s bezpečnosťou aj hospodárnosťou prevádzky vozidla. Spoločnosť Expertology odporúča pri výbere nových pneumatík zvážiť niekoľko vecí.

Referencie výrobcu

V závislosti od modelu Hyundai Solaris výrobca odporúča niekoľko veľkostí pneumatík.

 1. Modely s 1,4-litrovým benzínovým motorom (100 alebo 107 k). .) Vybavené ráfikmi 6Jx15 ET46 a 6Jx15 ET48. Vyžadujú pneumatiky rozmeru 185/65R15.
 2. Ak máte pod kapotou motor s objemom 1,6 l (123 l), k dispozícii sú tieto možnosti. .), kolesá môžu byť R16 alebo R17. Rozmery pneumatík sú 195/55R16 a 205/45R17.
 3. Nezabudnite, že na dosiahnutie požadovaného tlaku v pneumatikách sa musí na všetkých kolesách (predných aj zadných) udržiavať tlak 2,2 kgf/ft2 (29,6 lb-ft2). pozri.

Ponuka pneumatík na domácom trhu je pomerne bohatá. Odborníci však dokázali identifikovať 10 najlepších modelov pre Hyundai Solaris. Všetky prešli skúškou času a ciest a získali pozitívne ohlasy od Slovenskách motoristov.

10 najlepších pneumatík pre Hyundai Solaris

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
Najlepšie letné pneumatiky pre Hyundai Solaris1MICHE
 • N Prvenstvo 4
 • 5.0
  2Yokohama Bluearth-Es ES324.9
  3

  irel

 • Cinturato P1 Verde
 • 4.8
  4Kumho Ecsta PS714.7
  5GOODYEAR Eagle Sport4.6
  Najlepšie zimné pneumatiky pre Hyundai Solaris1Nokian Tyres Nordman 75.0
  2Yokohama Ice Guard IG554.9
  3Zimné pneumatiky Hankook i*Pike RS24.8
  4GOODYEAR
   Grip Ice 2
  4.7
  5idgestón B
 • Záznam VRX
 • 4.6

  Najlepšie letné pneumatiky pre Hyundai Solaris

  Motoristi majú na letné pneumatiky niekoľko požiadaviek. pneumatiky musia byť schopné odolať vysokým rýchlostiam, odolné voči aquaplaningu, s pomalou stratou hĺbky dezénu. Odborníci vybrali tieto modely.

  MICHE
 • N Prvenstvo 4
 • Hodnotenie: 4.9

  MICHE<li></div><p>N PRIMACY 4″ src=“/wp-content/uploads/2023/10/9431666196281-5910.jpg“ height=“410″ title=“MICHE</p><li>N PRIMACY 4″><p>Pneumatiky MICHE priťahujú pozornosť Slovenskách majiteľov vozidiel Hyundai Solaris</p><li>N Prvenstvo 4. Odborníci ocenili vynikajúce vlastnosti gumovej zmesi. Kombinuje mäkkosť s odolnosťou proti opotrebovaniu, trvanlivosťou a dobrou priľnavosťou. V chladnom počasí (do 0 °C) guma netvrdne a zachováva si všetky svoje vlastnosti. Letné pneumatiky sú skvelé pri vysokých rýchlostiach, vodič nepociťuje nepohodlie ani pri rýchlosti 140 km/h. Vysoká odolnosť proti aquaplaningu s vynikajúcim odstraňovaním vody z kontaktnej plochy. Rut pocit, ale v rámci tolerancie. Krátka brzdná dráha je veľkou výhodou. Pneumatika je víťazom našej recenzie.<p>Domáci motoristi sú spokojní s komfortom jazdy, jazdnými vlastnosťami, dobrým odvádzaním vody a účinným brzdením. Náklady na pneumatiky sú však podľa nich vysoké.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Úspešná gumová zmes;</li><li>mäkkosť a odolnosť;</li><li>Dobrá priľnavosť;</li><li>tichý.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká cena.</li></ul><h3>Yokohama Bluearth-Es ES32</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Yokohama Bluearth-Es ES32

  Japonská pneumatika Yokohama Bluearth-Es ES32 vyniká oproti konkurencii atraktívnou cenou. Pri testoch sa preukázala vysoká pevnosť pneumatiky v ťahu a pri pretrhnutí, pričom výsledok bol približne rovnaký v širokom rozsahu teplôt. Odborníci poukazujú na vynikajúce správanie sa pneumatík v náročných cestných podmienkach, vynikajúcu priľnavosť na suchej aj mokrej vozovke. Jedným z dôvodov odolnosti voči aquaplaningu je Z-drážka, ktorá sa tiahne pozdĺž stredovej nápravy. S cieľom zvýšiť stabilitu vozidla pri manévrovaní výrobca pneumatík spojil bloky ramennej oblasti so širokými rebrami. Tento model sa v našom prehľade umiestnil na druhom mieste.

  Majitelia Hyundai Solaris si pochvaľujú pneumatiky za skvelú ovládateľnosť, mäkkosť, odolnosť a tichosť. Nie všetky pneumatiky sa však dajú kúpiť vo všetkých obchodoch v Rusku.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • mäkkosť a odolnosť;
  • Vynikajúca trakcia;
  • vynikajúca manipulácia.

  Nevýhody

  • zriedkavo sa nachádza v predaji.

  irel

 • Cinturato P1 Verde
 • Hodnotenie: 4.8

  Pirel<li></div><p>Cinturato P1 Verde“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/87216666196281-1210.jpg“ height=“414″ title=“Pirel</p><li>Cinturato P1 Verde“><p>Talianskym vývojárom sa podarilo vyrobiť ekologický a ekonomický kaučuk Pirel</p><li>Cinturato P1 Verde. Odborníci potvrdzujú zníženie spotreby paliva pri použití týchto pneumatík. Z merania hluku vyplýva, že vonku je tichšie približne o 1,5 dB a vo vnútri približne o 1 dB. Vďaka úspešnej kombinácii mäkkej gumovej zmesi a dobre navrhnutého dezénu sa výrobcovi podarilo dosiahnuť pohodlnú polohu pri jazde na vozidle Hyundai Solaris. Tri široké pozdĺžne drážky zabezpečujú účinný odvod vody z kontaktnej plochy. Ani pri vysokých rýchlostiach nedochádza k aquaplaningu vozidla. Priľnavosť na nerovných cestách; vynikajúca trakcia.<p>Súdiac podľa recenzií na Yandex.Kumho Ecsta PS71E je 5. marca medzi Slovenskámi majiteľmi áut veľmi žiadaná. Chvália tichosť pneumatiky, nízku spotrebu paliva a odolnosť voči aquaplaningu. Medzi slabé stránky patrí mäkká bočnica, takže nechcete naraziť na ostré hrany obrubníkov.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>hospodárstvo;</li><li>tichosť;</li><li>pohodlné ovládanie;</li><li>Odolnosť voči aquaplaningu.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>mäkká bočná stena.</li></ul><h3>Kumho Ecsta PS71</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Kumho Ecsta PS71

  V sortimente letných pneumatík juhokórejskej značky Kumho vyniká Ecsta PS71 svojou novinkou. Navrhnutý od začiatku, takže nie je potrebné hľadať podobnosti s jeho predchodcami. Nová pneumatika pre lepšiu priľnavosť, kratšiu brzdnú dráhu a dlhšiu životnosť. Mnohé z výhod tejto pneumatiky sú spôsobené jej vylepšenou gumovou zmesou. Nová generácia polymérov vytvorená tak, aby sa dokonale zmiešala s butadiénstyrénovým kaučukom. Zvýšený obsah oxidu kremičitého má za následok vynikajúcu trakciu za mokra. Odborníci venovali pozornosť asymetrickému smerovému dezénu, ktorý má veľa drenážnych drážok. Voda z kontaktnej plochy rýchlo odteká, behúň rýchlo schne.

  Majitelia vozidiel sú spokojní s vynikajúcou priľnavosťou, životnosťou, odolnosťou proti opotrebovaniu a krátkou brzdnou dráhou pneumatiky. Ako nevýhoda bola uvedená vysoká hmotnosť a hlučnosť.

  Výhody

  • krátka brzdná dráha;
  • dobrá trakcia;
  • odolnosť voči aquaplaningu;
  • trvanlivosť.

  Nevýhody

  • vysoká hmotnosť;
  • hlučnosť.

  GOODYEAR Eagle Sport

  Hodnotenie: 4.7

  GOODYEAR Eagle Sport

  Milovníci rýchlej jazdy by mali venovať pozornosť letným pneumatikám GOODYEAR Eagle Sport. Namontované na Hyundai Solaris poskytujú vozidlu presné športové ovládanie za každého počasia. Odborníci považujú za jeden z dôvodov dobrej priľnavosti k vozovke široké ramenné oblasti behúňa. Vývojári šikovne umiestnili široké pozdĺžne drážky. Výrazne lepšia akcelerácia a kratšia brzdná dráha vďaka širokej kontaktnej ploche. Je potrebné poznamenať, že pneumatiky majú asymetrický dezén. Pri správnej montáži by mal vodič na vonkajšej strane všetkých kolies čítať nápis OUTSIDE.

  Domáci vodiči si GOODYEAR Eagle Sport obľúbili pre jeho dobrú smerovú stabilitu, krátku brzdnú dráhu a rozumnú cenu. Obávame sa, že bočná stena je príliš mäkká, čo je náchylné na rezné rany a vznik hernie disku.

  Výhody

  • športové ovládanie;
  • dobré zrýchlenie;
  • krátka brzdná dráha;
  • prijateľná cena.

  Nevýhody

  • mäkké bočnice.

  Najlepšie zimné pneumatiky pre Hyundai Solaris

  Na zimnej ceste je dôležitou vlastnosťou pneumatík dobrá trakcia na zasnežených a zľadovatených cestách, dobrá priechodnosť na rozbielanom a zmrznutom snehu. Túto úlohu zvládnu pneumatiky s hrotmi alebo trecie pneumatiky. Našich 5 najlepších zimných pneumatík, ktoré sa osvedčili v podmienkach ruskej zimy.

  Nokian Tyres Nordman 7

  Hodnotenie: 4.9

  Nokian Tyres Nordman 7

  Mnohí domáci motoristi si spájajú pneumatiky fínskej značky Nokian s modelom zimnej gumy. Vysokú popularitu pneumatík Nordman 7 potvrdzuje veľký počet recenzií na stránke Yandex.trh. Väčšina z nich je pozitívna. Odborníci pripisujú jeho úspech úspešnej kombinácii spoľahlivosti, odolnosti a bezpečnosti. Guma zabezpečuje stabilné ovládanie vozidla Hyundai Solaris, vykazuje vynikajúcu trakciu. Tieto kolesá s hrotmi sú ideálne pre severné regióny s mrazivou a zasneženou zimou. Pneumatiky sú dobre vyrobené, takže sú vyvážené s minimálnym zaťažením. Vrchol nášho prehľadu.

  Zistenia početných preskúmaní sú jasné. Skvelé na používanie auta v zime. Hoci niektorí majitelia ho považujú za trochu hlučný.

  Výhody

  • vysoká kvalita;
  • Vynikajúca trakcia na zasnežených cestách;
  • mäkkosť a odolnosť;
  • predvídateľné správanie;
  • primeraná cena.

  Nevýhody

  • vysoká hladina hluku.

  Yokohama Ice Guard IG55

  Hodnotenie: 4.8

  Yokohama Ice Guard IG55

  Pri návrhu a výrobe zimných pneumatík Yokohama Ice Guard IG55 bola použitá najmodernejšia technológia. Vývojári využili 3D modelovanie na vytvorenie optimálneho dezénu behúňa. Odborníci vyzdvihli nový tvar otvorov, ktorý udržuje čapy pevne na svojich miestach. Nová gumová zmes obsahuje oxid kremičitý a pomarančový olej. Pneumatiky sú mierne mäkké a robustné. Jeho charakteristické výčnelky typu veterného mlyna sú tieto.

  Podľa používateľov sa pneumatiky Yokohama Ice Guard IG55 s hrotmi cítia skvele na čistých a zasnežených cestách. Môže sa teda používať v rôznych častiach krajiny. Brzdenie a manévrovanie na ľade sa nepovažuje za najsilnejšiu stránku. A pneumatiky stoja viac ako ich konkurenti.

  Výhody

  • kvalitná gumová zmes;
  • rozpoznateľný dezén;
  • všestranné použitie;
  • Dobrá priľnavosť kolíkov.

  Nevýhody

  • klzké na ľade.

  Zimné pneumatiky Hankook i*Pike RS2

  Hodnotenie: 4.8

  Zimné pneumatiky Hankook i*Pike RS2

  Juhokórejskú pneumatiku Hankook Tire Winter i*Pike RS2 považujú odborníci za solídny priemerný produkt. Tento model úspešne kombinuje dostupnú cenu, široký dezén a mäkkú gumovú zmes. Keďže vzor dezénu je symetrický a smerový, je dôležité, aby ste pri montáži kolies nezabudli na smer jazdy vyznačený na bočnici. Čapy sú bezpečne namontované s rovnomerným výčnelkom. Počas sezóny sa vyskytli ojedinelé prípady straty kovu pri pokojných jazdných návykoch. Zmenšené rozmery a zvýšený počet blokov v ramenných oblastiach uľahčujú vychádzanie zo zasnežených koľají.

  Väčšina recenzií zákazníkov je pozitívna. Chvália jeho správanie sa na snehu, ľade, bahne a kalužiach. Smerová stabilita po prekročení rýchlosti 90 km/h na zľadovatených cestách je veľmi dobrá.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • mäkká gumová zmes;
  • spoľahlivé upevnenie čapov;
  • Dobré terénne vlastnosti.

  Nevýhody

  • Nestabilná smerová stabilita.

  GOODYEAR
   Grip Ice 2

  Hodnotenie: 4.7

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: