12 najlepších autorádií

*Najlepšie podľa redakcie. Výberové kritériá. Táto publikácia je subjektívna, nie je reklamou a nemala by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred kúpou vozidla by ste mali požiadať o odborné poradenstvo.

Väčšina automobilových nadšencov sa snaží postarať o kvalitnú akustiku v kabíne a ako prvé inštalujú nové výkonné reproduktory. Samotné reproduktory však nestačia a pri výbere autorádia musíte byť obozretní.

Spoločnosť Expertology analyzovala trh na druhú polovicu roka 2020 a začiatok roka 2021, vybrala 20 najlepších autorádií a rozdelila ich podľa ceny, kvality a štandardných funkcií.

Výberové kritériá

Prvá vec, ktorú treba zvážiť, jena veľkosti zariadenia. Rozdeľujú sa do dvoch hlavných kategórií, 1DIN a 2DIN, kde DIN znamená nemeckú normu kvality a číslo veľkosti vozidla. Znalosť rozmerov prístrojovej dosky vám pomôže vybrať správnu veľkosť a typ autorádia pre vaše vozidlo.

Existuje mnoho názorov na výber najlepšieho autorádia. Analyzovali sme názory zahraničných výskumníkov a porovnali ich s postojmi domácich odborníkov, ktorí sa riadia realitou ruského trhu. Spoločnosti Harman International a Sound Certified sú vysoko uznávané a dôveryhodné pre svoje podrobné recenzie o tom, ako si vybrať správne autorádio, a pre svoje vlastné testovacie laboratóriá.

Spoločnosť Harman International tvrdí, že najvyšší výkon z hľadiska objektívnych zvukových parametrov bol dosiahnutý vo vysokokvalitných OEM systémoch od známych výrobcov, ktoré sú zvyčajne aj najdrahšie. Po rokoch testovania stoviek automobilov a autorádií však zistili, že prestížne logo nie je vždy zárukou skvelých výsledkov. To platí aj pre iné audio produkty.

Výskumník Sean Olive vykonal dvojito zaslepený test počúvania. Jedným z najinformatívnejších bol test počúvania s tromi rôznymi vysokokvalitnými reproduktormi.

Reproduktory boli umiestnené za čiernym zvukotesným závesom, aby ich účastníci nemohli vidieť, a mohli sa postupne posúvať do optimálnej polohy na počúvanie pomocou série motorizovaných panelov, na ktorých boli reproduktory namontované. Všetci testujúci boli požiadaní, aby ohodnotili kvalitu zvuku svojich reproduktorov na stupnici od 1 do 10 pomocou rovnakých hudobných skladieb prehrávaných počas niekoľkých sekúnd.

Aj bez toho, aby účastníci videli reproduktory, nemali problém rozoznať jednu skladbu od druhej podľa charakteristického zvuku. Keď boli na konci testu vyhlásení „sprievodcovia“, výsledky ukázali, že mnohým sa prekvapivo páčil najlacnejší z týchto troch reproduktorov. Olivovo hodnotenie sa zhoduje so závermi iného uznávaného technologického novinára, ktorý sa tiež zúčastnil testu.

Odborníci na zvuk Certified vám poradia, na čo si dať pozor pri kúpe boomboxu. Treba vyskúšaťFunkcie, ktoré sa majú použiť na: USB audio, CD, HD rádio, Bluetooth, priame ovládanie telefónu po pripojení cez USB kábel a iné.

Ak sú výstupy reproduktorov v poriadku, mali by ste skontrolovať ostatné hlavné zvukové funkcie, ktoré plánujete pravidelne používať:

 1. Prehrávač CD: musí byť schopný bez problémov načítať disk, prečítať skladby, prehrávať, meniť skladby a vysunúť ho.
 2. Rádio HD: Ak je k dispozícii, uistite sa, že rádio funguje primerane, keď je pripojená anténa FM rádia.
 3. Streamovanie cez Bluetooth: pripojte smartfón a uistite sa, že sa rádio nielen správne pripojí k zariadeniu Bluetooth, ale aj udrží spojenie bez prerušenia alebo samovoľného odpojenia – čo je pomerne častý problém.
 4. Prehrávanie z USB a pamäťovej karty: v prípade potreby bude potrebné zapísať niektoré zvukové súbory na pamäťovú kartu USB alebo SD/microSD, aby ste sa uistili, že ich zariadenie „vidí“ a plynule prehráva. Niektoré pamäťové karty nemajú dostatočnú prenosovú rýchlosť na prehrávanie skladieb vo vysokej kvalite.

Hodnotenie najlepších autorádií

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie autorádiá vo veľkosti 1 DIN5JVC KD-X1764 215 €
4JVC KD-X1653 387 €
3Sony DSX-A212UI5 390 €
2Alpine CDE-193BT13 058 €
1Alpine UTE-92BT12 490 €
Najlepšie autorádiá 2 DIN3JVC KW-X830BT11 500 €
2

ioneer FH-S720BT

10 665 €
1Alpine iLX-W650BT34 990 €
Najlepšie rádiá s dotykovým displejom2Incar AHR-938021 835 €
1Alpine INE-W928R72 100 €
Najlepšie autorádiá s výsuvnou obrazovkou2

ioneer SPH-10BT

8 578 €
1

ioneer AVH-3100DVD

18 905 €

Najlepšie autorádiá 1 DIN

Všetky veľkosti 1DIN sú prísne regulované. Preto sa oplatí skontrolovať veľkosť otvoru vo vašom aute. Veľkosť autorádia 1DIN – šírka 180 mm a výška 50 mm. Preto budú rozmery tohto štandardného boomboxu s minimálnymi predpokladmi približne rovnaké a boombox iného štandardu sa do výklenku jednoducho nezmestí.

JVC KD-X176

Hodnotenie: 4.8

JVC KD-X176

Tento autorádio prijímač je vyrobený v Indonézii. Model je vybavený odnímateľnou prednou časťou, ktorá má tlačidlá s pre tohto výrobcu charakteristickým farebným podsvietením. Podsvietenie doplnené a obrazovka boomboxu, inštalácia LED diód v bielej farbe. Vďaka tomu je predná maska ešte výraznejšia a podsvietenie zaručuje čitateľnosť obrazu z akéhokoľvek uhla.

Tento model je vybavený predným portom USB, cez ktorý môžete pripojiť akékoľvek zariadenie na prehrávanie hudby a videa, ako aj na dobíjanie elektronických médií. Na prednej strane rádia sa nachádza aj vyhľadávaný konektor AUX. Prehrávať možno formáty MP3, FLAC, WAV a WMA.

Digitálny rádiový tuner, ktorý dokáže blokovať rušenie z jazdy medzi budovami, aby bol zvuk čo najčistejší. Pri vyhľadávaní kanálov v pamäti zariadenia môžete uložiť až 24 rozhlasových staníc

Napájanie zabezpečuje 4-kanálový predzosilňovač – menovitý výkon 4×22 W a maximálny výkon 4×50 W. 3-pásmový grafický ekvalizér na doladenie zvuku v prípade potreby. Vďaka 15 predvoľbám je možné ľahko nastaviť akustické prostredie podľa hudobného žánru a osobných preferencií. Automatické ukladanie nastavení po vypnutí bolo príjemným bonusom.

Model KD-X176 je vybavený prednou zásuvkou AUX, dvoma pármi linkových výstupov, výstupom pre subwoofer a konektorom ISO. Za zmienku stoja aj položky zahrnuté v nákupnej súprave, ktoré nie všetky podobné funkčné jednotky majú: prijímač, predný panel s krytom, dekoratívny panel, kryt sedadla, káblový zväzok, kľúč na demontáž.

Výhody

 • Informatívny LCD displej;
 • Dramatické podsvietenie;
 • Jednoduché párovanie s mobilnými zariadeniami a tabletmi;
 • Konektory USB, AUX;
 • digitálny tuner;
 • Potlačenie rádiového rušenia;
 • Funkcia uloženia nastavení;
 • Odnímateľný predný panel.

Nevýhody

 • bez Bluetooth.

JVC KD-X165

Hodnotenie: 4.9

JVC KD-X165

Pokračujme v našom prehľade jedného z najdostupnejších systémov 1DIN. Krajina výroby – Indonézia. Rad bol uvedený na trh v roku 2019 a okamžite si získal popularitu, pričom výrazne predbehol konkurenciu. Kvalita konštrukcie za danú cenu nie je zlá a priťahuje ju najmä používateľská prívetivosť ovládacieho panela a výrazný dizajn.

Tento model je bezdiskový a k zariadeniu sa pripája najmä prostredníctvom portu USB, ktorý je umiestnený na prednej strane autorádia. Špecifikácia konektora USB pre toto rádio je 2.0. Podporuje mnoho hudobných formátov, ako sú FLAC, MP3, WAV, WMA atď. Podporovaný systém súborov pamäte USB je FAT16/32.

Ponúka širokú škálu frekvenčných nastavení a 15 predvolieb EQ. Výkony až do 50 W x 4 / 50 W x 2, čo spolu poskytuje viac ako dostatočnú hlasitostnú rezervu a dobré pokrytie všetkých rozsahov pre systém tejto úrovne. Hlasitosť je uzamknutá mechanickým otočným gombíkom, takže môžete odvrátiť pozornosť od cesty a používať systém „naslepo“.

KD-X165 má zabudovaný tuner s AM a FM pásmami. Počet buniek pre rozhlasové stanice je dostatočne veľký: v rozsahu FM – 18 buniek, v rozsahu AM – 6 buniek. Žiadny TV tuner ani Bluetooth.

Tento model má malú obrazovku s maximálne dvoma riadkami textu. Rozhranie boomboxu je v ruštine a môžete upravovať názvy prehrávaných skladieb. Výrobcovia zapracovali aj na nastaviteľnom podsvietení prístroja – všetky nainštalované tlačidlá sú podsvietené rôznymi farbami, ktoré si môžete vybrať podľa svojho vkusu.

Okrem zásuvky USB, ktorá umožňuje nabíjať akékoľvek prenosné zariadenie, je tento model vybavený aj jednou zásuvkou pre subwoofer (RCA), dvoma portami linkového výstupu a prednou zásuvkou AUX. Toto autorádio podporuje synchronizáciu so smartfónmi so systémom Android. Prenosné zariadenia so systémom Apple sa nedajú prehrávať.

Autorádio je vybavené funkciou uloženia nastavení pri vypnutí zariadenia. Bonusom pre používateľov tohto modelu je synchronizácia s tlačidlami na volante a voliteľnými monitormi. Model má po namontovaní šírku 185 mm, výšku 53 mm a hĺbku 100 mm. Hmotnosť je malá – 0.6 kg.

Z recenzie používateľa služby Yandex.Stav testovaného používateľa: „Pripojené priamo k mojim starým reproduktorom, bez zosilňovačov – hlasitosť je viac než dostatočná.

Výhody

 • kvalitný zvuk
 • skvelý výber nastavení;
 • Konektory USB, AUX, RCA;
 • FM tuner;
 • Podpora volantu;
 • LCD displej.

Chyby

 • bez Bluetooth.

Sony DSX-A212UI

Hodnotenie: 4.8

Sony DSX-A212UI

Ďalším v zozname najlepších autorádií 1 DIN od spoločnosti Expertology je DSX-A212UI v známom dizajne s rámom X. Vyrobené v Thajsku. Tento model podporuje súbory FLAC a synchronizuje sa s akýmkoľvek zariadením so systémom Android. A zabudovaný port USB podporuje systém Android Open Accessory 2.0.

Kvalitný 10-pásmový ekvalizér, typický pre produkty Sony vo všeobecnosti. Zariadenie má nenápadný slot Smart na pripojenie hudobných prehrávačov. K rádiu možno ľahko pripojiť akékoľvek malé zariadenie a ukryť ho v zásuvke. Táto technológia umožňuje synchronizovať a nabíjať mobilné zariadenia. Priehradka sa nachádza za jednotkou a ukrýva pripojený prehrávač. Toto usporiadanie pomáha zabrániť zamotaniu káblov a chráni jednotky pred náhodným poškodením alebo pádom.

Pozoruhodnou funkciou je technológia ZAPPIN, ktorá uľahčuje vyhľadávanie zvukových súborov a ich prehrávanie priamo z akéhokoľvek kompatibilného zariadenia. DM+ obnovuje komprimovaný zvuk na kvalitu CD. FM tuner s funkciou automatického vyhľadávania a pamäťou na 30 staníc vám umožní počúvať širokú škálu hudby a nahrávať obľúbené skladby prostredníctvom aplikácie. Nadšencov spevu potešia aj prednastavené a rozšíriteľné skladby. Režim karaoke je hlavným prvkom tohto boomboxu a predstavuje skvelú zábavu na pikniku.

Okrem toho má boombox špeciálne tlačidlo pre zosilnenie basov Extra Bass, ktorého stlačením môžete získať oveľa hlbšie basy. Vybavený 2V výstupmi predzosilňovača na rozšírenie audio systému: umožňuje pripojenie zosilňovačov, subwooferov a reproduktorov.Vstavaný zosilňovač poskytuje výstupný výkon 55 W x 4 / 20 W x 4.

Výhody

 • rozsiahle možnosti ladenia zvuku;
 • Synchronizuje sa so smartfónmi a tabletmi;
 • Konektory USB a AUX;
 • FM tuner;
 • Režim Extra Bass;
 • Technológia ZAPPIN;
 • Pohodlná priehradka Smart na pripojenie zariadení.

Nevýhody

 • bez Bluetooth.

Alpine CDE-193BT

Hodnotenie: 4.9

Alpine CDE-193BT

Vyrobené v Japonsku. Tento model je vybavený funkciou, ktorá umožňuje synchronizovať mobilné zariadenia prostredníctvom aplikácie TuneItApp, ktorá funguje s nositeľnou elektronikou so systémom iOS a Android. Môžete tak počúvať mediálne súbory, prijímať oznámenia v sociálnych sieťach, komunikovať prostredníctvom videohovorov, vymieňať si údaje a prehľadávať online zdroje.

Prehrávač CD a DVD je vybavený rozhraním prehrávača CD a DVD, ktoré je synchronizované s ovládacími prvkami na volante, ako aj s rozhraniami reproduktorov, ktoré sú oddelené od autorádia. Ak je vaše vozidlo vybavené funkciou Start/Stop pre úsporný motor a úsporu paliva, CDE-193BT bude pokračovať v prehrávaní aj po vypnutí motora vozidla.

Model CDE-193BT je na prednej strane vybavený portom USB na pripojenie pamäťových kariet a prenosných pevných diskov s požiadavkou na napájanie do 1000 mA.Podporuje formáty MP3, WMA a FLAC.

Inžinieri spoločnosti Alpine pridali do modelu CDE-193BT variabilné osvetlenie, takže si môžete ľahko prispôsobiť vzor farebného kolieska a upraviť jas displeja.

Tento model je vybavený aktívnym crossoverom X-Over, ktorý obmedzuje frekvenciu výstupného signálu. Každý kanál sa ovláda samostatne, takže každý pár reproduktorov reprodukuje len frekvencie, ktoré sú preň určené. Vysokofrekvenčné alebo nízkofrekvenčné filtre pre všetky rozsahy možno nastaviť pomocou kríženia.

CD tunerCDE-193BT je vybavený celým radom pokročilých funkcií na ladenie zvuku, ako je 3-pásmový ekvalizér, vyrovnávanie a dokonca aj digitálna korekcia času, a technológiou Alpine MediaXpander na presné prehrávanie komprimovaných médií.Môžete tiež prehrávať súbory FLAC a počúvať hudbu v bezstratovom komprimovanom formáte. Vylepšite svoj zvuk a prispôsobte si ho pomocou širokej škály doplnkov a vylepšení Bass Engine Pro.

Integrované rozhranie Bluetooth vám umožní telefonovať bez použitia rúk, takže môžete svoj smartfón jednoducho používať aj v aute. Môžete tiež prepínať medzi hovormi prichádzajúcimi do smartfónu. umožňuje vyhľadávať skladby a prehrávať hudbu cez Bluetooth pomocou smartfónu alebo hlasového asistenta.

Dá sa ovládať cez aplikáciu CarPlay od Apple pomocou hlasového ovládania Siri. Táto funkcia funguje aj pre mobilné zariadenia so systémom Android.

Z recenzie používateľa na stránke Yandex.Stav overeného používateľa: „Môže si vybrať medzi rôznymi nastaveniami prostredníctvom aplikácie AlpineTuneltApp a rýchlo obnoviť obľúbené nastavenia po resetovaní batérie.

Výhody

 • Zabudovaný modul Bluetooth;
 • Variabilné osvetlenie;
 • Aktívny X-Over crossover;
 • Technológia BassEnginePro;
 • Synchronizácia s mobilnými zariadeniami;
 • Hlasové ovládanie;
 • pripojenie k rozhraniu volantu.

Nevýhody

 • príliš skromný dizajn.

Alpine UTE-92BT

Skóre : 4.8

Alpine UTE-92BT

Vyrobené v Japonsku.Synchronizuje sa so zariadeniami iOS a Android prostredníctvom aplikácie TuneIt. Je možné nielen upravovať zvukové prúdy, ale aj zdieľať súbory s používateľmi, ktorí majú nainštalovanú rovnakú aplikáciu. Aplikácia TuneIt na posielanie textových správ a monitorovanie obľúbených sociálnych sietí.

Autorádio podporuje formáty MP3 a FLAC.Podobne ako mnohé súčasné modely Alpine je kompatibilný so všetkými prístrojmi vo vozidle, od ovládania na volante až po voliteľné monitory v kabíne. Pripája sa priamo k elektroinštalácii bez dodatočnej krabice, takže na inštaláciu nie sú potrebné žiadne ďalšie káble ani zosilňovače.

Je v ňom zabudované rozhranie Bluetooth, takže môžete používať funkciu hands-free a uskutočňovať a prijímať hovory bez toho, aby ste spustili oči z cesty. Takisto je možné bezdrôtovo synchronizovať akékoľvek prenosné zariadenie s rádiom a plne využívať hlasového asistenta na ovládanie prehrávača médií. Tento model podporuje širokú škálu aplikácií, ktoré vám umožnia používať ho ako prenosný počítač, počúvať hudbu, prezerať videá a fotografie, používať ho ako navigátor GPS alebo ako parkovacieho asistenta.

Okrem bezdrôtového pripojenia možno toto autorádio pripojiť aj k portu USB. Takže môžete ľahko synchronizovať svoj smartfón bez ďalších aplikácií alebo prehrávať požadované súbory pripojením flash disku alebo externého pevného disku.

Tento model je vybavený 10-pásmovým ekvalizérom, nastaviteľným podľa vašich preferencií, s režimom ukladania. Na vytvorenie priestorového zvuku môžete použiť spárovaný kanál niekoľkých reproduktorov a ďalší pár pre reproduktor, ktorý reprodukuje stredobasové pásmo.

Výhody

 • synchronizácia s riadiacimi zariadeniami vo vozidle;
 • Pohodlný a kvalitný ekvalizér;
 • synchronizácia s prenosnými zariadeniami;
 • Modul Bluetooth;
 • Port USB s podporou priamej synchronizácie;
 • funkcia hands-free.

Nevýhody

 • nie je to najvhodnejšie nastavenie.

Najlepšie autorádiá 2 DIN

Pri kúpe 2DIN rádia, ktoré je väčšie a funkčnejšie ako tradičné 1DIN, by ste mali zvážiť nielen kvalitu zariadenia, ale aj to, či reproduktory nainštalované vo vozidle budú schopné zabezpečiť kvalitu zvuku, ktorú od zakúpeného multimediálneho systému očakávate. Tieto jednotky majú veľký displej a sú vybavené množstvom zaujímavých a praktických doplnkov. 2 DIN boomboxy väčšinou vybavené režimom digitálneho rádia, funkciou „dvojitej obrazovky“, synchronizáciou s väčšinou prenosných zariadení, GPS a niekedy aj 3G modemom.

JVC KW-X830BT

Hodnotenie: 4.9

JVC KW-X830BT

Za posledné tri roky bol model KW-X830BT považovaný za jeden z najspoľahlivejších a najkvalitnejších prijímačov JVC s výrazným dizajnom, vysokou kvalitou zvuku a príjemnou škálou funkcií.

Predný panel je odnímateľný a má pekne podsvietené tlačidlá s plynulou zmenou farby. Displej tohto rádia je podsvietený bielym pruhom po obvode s nastaviteľným jasom. Reproduktory podporujú výber jazyka pri písaní vrátane ruštiny.

Kabína rádioprijímača je určená na nastavenie 24 predvolených staníc, ktoré sa pri vyhľadávaní automaticky ukladajú do pamäte. Režim Radio Data System umožňuje zobraziť informácie o trati, nastaviť čas a získať prístup na internet, kde sa zobrazí predpoveď počasia. Port USB na prednom paneli. K boomboxu možno pripojiť akékoľvek zariadenie na dobíjanie a prehrávanie multimediálnych súborov.

Modul Bluetooth s plnou funkcionalitou – hovory, hands-free, hlasové ovládanie. Model je možné synchronizovať aj s volantom auta, ďalšími monitormi, kamerami na zadný a predný pohľad.

JVC KW-X830BT sa môže pochváliť štvorkanálovým zosilňovačom MOS-FET s výstupným výkonom 4×22 W. Na vylepšenie zvuku poskytuje 13-pásmový ekvalizér s 11 nastaviteľnými predvoľbami.

Ďalšou výhodou je zabudované digitálne vylepšenie zvuku, ktoré umožňuje zvýšiť vzorkovaciu frekvenciu dát – výsledkom je zvuk ako v štúdiu.

Z recenzie používateľa na stránke Yandex.Stav overeného používateľa: „Autorádio má veľmi vysokú kvalitu zvuku. Bez ohľadu na to, či je telefón pripojený cez USB alebo Bluetooth, reproduktory poskytujú čistý zvuk a dobré basy aj bez zosilňovača.

Výhody

 • Režim DriveChange;
 • Výkonový zosilňovač MOS-FET;
 • synchronizácia s prenosnými zariadeniami;
 • Režim nastavenia pre štúdiový zvuk;
 • Podpora Bluetooth;
 • hands-free.

Nevýhody

 • Vysoká cena za JVC.

Pioneer FH-S720BT

Hodnotenie: 4.8

Pioneer FH-S720BT

Tento model patrí medzi špičkové modely autorádií značky Pioneer v parametroch a kvalite reprodukovaného zvuku, ako aj vďaka možnosti pripojenia k periférnym zariadeniam.

Okrem štandardných spôsobov synchronizácie zariadení, ako v mnohých autorádiách tohto typu, je tu zabudovaný modul Bluetooth, ktorý umožňuje uskutočňovať hovory v režime hands-free počas jazdy, ako aj prehrávať audio a video súbory z akéhokoľvek prenosného zariadenia. Nemusíte používať displej autorádia ani obrazovku smartfónu, stačí pripojiť funkciu „hlasového asistenta“ a ovládať pripojenie na diaľku.

Toto autorádio podporuje spoluprácu s akýmikoľvek prenosnými zariadeniami so systémom iOS a Android. Na pripojenie nie je potrebné inštalovať ďalšie aplikácie ako pri väčšine autorádií. Pripojenie pomocou kábla USB, ktorý možno použiť na paralelné nabíjanie smartfónu.

Tento model prehráva zvukové súbory MP3 a FLAC. Zariadenie je vybavené 13-pásmovým ekvalizérom a vstavaným zosilňovačom s výstupným výkonom 4×50 W. Boombox umožňuje používať všetky tri konektory RCA na pripojenie externých systémov – reproduktorov, subwoofera, zosilňovačov.

Model podporuje funkciu Sound Retriever, ktorá transformuje kvalitu zvuku na nahrávanie ako v štúdiu. Výrobcovia sa postarali o pohodlie cestujúcich a pridali možnosť pripojiť dve prenosné zariadenia súčasne.

Výhody

 • podpora bežne používaných formátov;
 • Flexibilné párovanie s externými zariadeniami;
 • Zlepšenie zvuku Sound Retriever;
 • MOSF-ET;
 • Podpora Bluetooth;
 • hlasový asistent.

Nevýhody

 • Obmedzený výstupný prúd USB.

Alpine iLX-W650BT

Hodnotenie: 4.9

Alpine iLX-W650BT

Rovnako ako jeho predchodca sa aj tento model vyrába v Japonsku. Vybavený 7-palcovým dotykovým displejom. S nainštalovanou aplikáciou Apple CarPlay sa ILX-W650BT môže synchronizovať so smartfónmi so systémom IOS a uskutočňovať video a audio hovory, pristupovať k službám messengera a sociálnych sietí, prehrávať hudbu z telefónu a akejkoľvek nainštalovanej aplikácie a navigovať pomocou online máp.

Prístup k aplikáciám je možný cez dotykovú obrazovku alebo stlačením tlačidla mikrofónu, čím sa aktivuje hlasový asistent Siri. Všetky vreckové zariadenia so systémom iOS sa pripájajú iba káblom

 • ghtning. Je tiež kompatibilný s aplikáciou AndroidAuto, ktorá si vyžaduje voliteľnú inštaláciu. Synchronizácia smartfónov so systémom Android prostredníctvom kábla USB.

  Smartfóny a iné prenosné zariadenia sa môžu k rádiu pripojiť aj prostredníctvom zabudovaného modulu Bluetooth. môžete prehrávať svoje obľúbené skladby, sledovať videá, prezerať fotografie, používať funkciu hlasového asistenta a uskutočňovať hovory v režime hands-free.

  Model iLX-W650BT je prvým modelom v rade, ktorý má špeciálne navrhnutý a otestovaný systém založený na gestách, ktorý vám umožňuje ovládať hudbu bez toho, aby ste spustili oči z cesty. Potiahnutím prsta pred obrazovkou môžete upraviť hlasitosť, prepínať súbory a zapnúť požadované doplnkové funkcie. Napríklad gesto roztiahnutia a spojenia prstov stupnice a vzdialenosti navigačných máp.

  Je tiež vybavený funkciou asistovaného parkovania, ktorá funguje na základe prepojenia prednej a zadnej kamery.

  Z recenzie používateľa služby Yandex.Stav „Overený používateľ“ Marketa: „S režimom gest je oveľa jednoduchšie na cestách, svalová pamäť si pamätá gestá, a potom všetko na stroji. Autorádio sa častým používaním tejto funkcie nespomalí.“.

  Výhody

  • funkcia MediaXpander;
  • Podpora Bluetooth;
  • Nabíjanie cez USB;
  • synchronizácia so zariadeniami;
  • hlasové ovládanie;
  • zabudované cestovné mapy;
  • ovládanie gestami;
  • hands-free.

  Nevýhody

  • krehké bývanie.

  Najlepšie autorádiá s dotykovým displejom

  Zvážte teraz výber najlepších autorádií vybavených dotykovým displejom. Tieto autorádiá sú veľmi žiadané medzi motoristami, ktorí uprednostňujú pokročilé technologické inovácie.

  Incar AHR-9380

  Hodnotenie: 4.8

  Incar AHR-9380

  Krajina výroby – Čína.Tento model možno bezpečne nazvať nielen zábavným systémom, ale aj plnohodnotným informačným asistentom. Navrhnuté špeciálne ako relatívne lacná náhrada OEM jednotiek v automobiloch vyššej triedy a ďalších.

  Výraznou výhodou tohto modelu bola rozšírená funkčnosť GPS navigácie, ktorá umožňuje vybrať si platformu a mapy z rôznych pripravených možností. Navigačný systém v tomto modeli zaujme rýchlosťou pripojenia a prenosu dát, presným navádzaním po trase, podrobnými 3D mapami a ďalšími možnosťami. Vrátane antény GPS.

  Autorádio je vybavené pomerne výkonným modulom Bluetooth na bezdrôtový prenos skladieb a videa, ako aj funkciou handsfree. Po pripojení smartfónu k rádiu sa na zariadení zobrazia všetky informácie zobrazené na displeji telefónu.

  Napriek funkčnej podobnosti s mnohými autorádiami tohto typu sa Incar AHR-9380 vyznačuje príjemným „pumpovaním“. Tento model má zabudovaný modul w-fi a podporuje modemy 3G/4G. To všetko vám umožňuje jednoducho inštalovať aplikácie, aj keď máte len pripojenie GSM, používať online navigačný systém a nechať cestujúcich, aby sa počas cesty zabávali sledovaním YouTube.

  Inžinieri spoločnosti Incar vykonali hlbokú prácu na elektronike tohto boomboxu a nainštalovali digitálny signálový procesor DSP, ktorý vám umožní vyladiť zvuk s veľkou presnosťou a vysokým rozlíšením zvukového spojenia.

  Výhody

  • jednoduché párovanie s externými zariadeniami;
  • Výkonný signálový procesor;
  • kvalitný zvuk;
  • na stránke
  • ne a off
  • ne navigácia;
  • Zabudované Wi-Fi a Bluetooth;
  • Povrchová úprava proti oslneniu;
  • Podpora modemov 3G/4G;
  • funkcia hands-free.

  Nevýhody

  • Vysoká cena.

  Alpine INE-W928R

  Hodnotenie: 4.9

  Alpine INE-W928R

  Toto autorádio je vyrobené v Japonsku. Pokročilý OneLookNavi XL s veľkosťou displeja XL. Takáto veľká obrazovka umožňuje, aby boombox fungoval v režime rozdelenej obrazovky.

  Konštruktéri radu zaviedli dvojitý distribuovaný systém riadenia. To je užitočné najmä vtedy, keď vozidlo príležitostne používajú dvaja rôzni vodiči. Každý si nastaví zariadenia podľa svojich vlastných nastavení a uloží ich do vlastnej sekcie. Výrobcovia nevytvorili len autorádio, ale veľmi všestranný multimediálny zábavný systém.

  Zariadenie prehráva súbory z nositeľných miniaplikácií so systémom iOS, synchronizácia prebieha bezdrôtovo. Multimediálny obsah možno počúvať aj z úložísk USB a diskov DVD/CD. Umožňuje streamovanie hudby cez zabudované rozhranie Bluetooth, takže môžete uskutočniť viac hovorov.

  Na počúvanie prostredníctvom mobilných zariadení sa čoraz častejšie využíva bezdrôtový prenos a smartfóny postupne nahrádzajú známe USB kľúče. Je to naozaj pohodlné – stačí synchronizovať smartfón s rádiom alebo použiť hlasového asistenta a priradiť príkaz na prehrávanie požadovaného zvukového alebo video súboru. Okrem toho sa zlepšilo ovládanie ďalších funkcií v rozhraní tohto rádia, napríklad boli vyvinuté „veľké tlačidlá“, ktoré sa ľahko stláčajú. Zariadenie je vybavené 9-pásmovým ekvalizérom s desiatimi nastaviteľnými režimami.

  Tento model je synchronizovaný s tlačidlami, ktoré sa nachádzajú na volante v mnohých automobiloch, a ak má vaše vozidlo ďalšie displeje, rádio sa k nim bez problémov pripojí. Nainštalovaný softvér je iGO Primo 2. Firmvér tohto softvéru obsahuje pokročilý navigačný systém s pokrytím takmer všetkých krajín Európy, funkciu 3D máp a ďalšie možnosti, ktoré nie sú k dispozícii v mnohých porovnateľných modeloch.

  Okrem iného je tu systém OneLookSafety, ktorý zahŕňa podporu pre zadnú kameru.

  Výhody

  • Systém dvoch obrazoviek a rozdeleného ovládania pre rôznych používateľov
  • rozhranie s externými zariadeniami;
  • Disková jednotka DVD, CD a CD-RW;
  • synchronizácia s tlačidlami na volante;
  • ľahko stlačiteľné tlačidlá;
  • iGO Primo 2;
  • modul luetooth;
  • hands-free.

  Nevýhody

  • komplikovaná inštalácia.

  Najlepšie autorádiá s vyskakovacou obrazovkou

  Venujme teraz pozornosť ďalšiemu typu autorádií – tým so zasúvateľnou obrazovkou. Ceny týchto rádií boli vždy citeľne vyššie, a to aj na pozadí veľmi „ochudobnených“ zariadení štandardnej veľkosti 2DIN.

  Autorádiá s výsuvnou obrazovkou 1 DIN sa hodia prakticky do všetkých automobilov, dokonca aj do úžitkových vozidiel. Displeje týchto rádií sú pomerne veľké, až 7 palcov veľké. K dispozícii je aj model vybavený TV tunerom, na ktorom môžete sledovať televízne programy.

  Pioneer SPH-10BT

  Hodnotenie: 4.8

  Pioneer SPH-10BT

  Prehľad dopĺňa ešte jeden model svetoznámej značky Pioneer.Toto autorádio je pozoruhodné kombináciou bohatej funkčnosti za relatívne prijateľnú cenu, keďže pre túto triedu zariadení je cena.

  Navonok sa zariadenie výrazne líši od štandardných autorádií a často sa nazýva inteligentný prijímač. Príjemným doplnkom sú výsuvné držiaky pre mobilné zariadenia a tablety, ktoré nahrádzajú predinštalované displeje. Smartfón sa stáva nielen zdrojom hudby, ale aj nepostrádateľným prvkom boomboxu. Obrazovka zariadenia pripojeného k rádiu sa používa ako plnohodnotný dotykový displej, ktorý umožňuje prístup k aplikáciám, ovládaniu systému a hlasovému asistentovi.

  Zaujímavým doplnkom tejto verzie je synchronizácia so systémom parktronic pomocou štyroch snímačov. Zariadenie vydáva zvukové upozornenie, keď sa vozidlo priblíži k objektu, a na obrazovke sa zobrazia výzvy, ktoré vás informujú o zostávajúcej vzdialenosti od prekážky. Funkcia parkovacieho asistenta funguje aj bez pripojenia smartfónu k zariadeniu.

  Reproduktory podporujú pripojenie k zariadeniam so systémom Android a iOS. Pripojenie je možné cez Bluetooth alebo cez port USB na prednej strane. Okrem pripojenia pamäťového zariadenia USB alebo mobilného telefónu sa tento port používa aj na nabíjanie zariadení. Aplikácia PioneerSmartSync sa musí pred synchronizáciou nainštalovať do mobilného telefónu; bezplatná pre všetky zariadenia. Poskytuje prístup k množstvu populárnych služieb, od Google Maps a Yandex.Navigátor, na Youtube. Zabudovaný mikrofón, ktorý umožňuje používať funkciu Hands-Free.

  Pomocou zabudovaného výstupu predzosilňovača RCA a ďalšieho páru konektorov môžete pripojiť predné a zadné reproduktory, ako aj predný a subwoofer. Boombox má zabudovaný 31-pásmový grafický ekvalizér s 5 predvoľbami. Vybavený aj funkciou zosilnenia basov – Super Todoroki Sound a možnosťou prispôsobiť zvuk parametrom vozidla.

  Z recenzie používateľa služby Yandex.Uvedené na trh ako overený používateľ: „Veľmi bezpečný držiak pre mobilné telefóny, čo je dôležité, pretože bez neho nie je na autorádiu žiadny displej. Na našich cestách by mi telefón vypadol z akéhokoľvek držiaka, ale tu je to celkom pevné a bezpečné upevnenie – vložte ho a zabudnite.

  Výhody

  • možnosť pripojiť akúkoľvek externú obrazovku
  • inštalácia na výsuvné závesy;
  • jednoduchá synchronizácia s mobilnými zariadeniami;
  • Podpora Bluetooth;
  • Navigácia GPS;
  • voľné ruky;
  • funkcia zosilnenia basov;
  • Užitočná bezplatná aplikácia Pioneer Smart Sync.

  Nevýhody

  • bez zásuvky AUX a bez diskovej jednotky.

  ioneer AVH-3100DVD

  Hodnotenie: 4.9

  Pioneer AVH-3100DVD

  Ďalší prijímač renomovanej značky, tentoraz s výsuvnou obrazovkou. Veľkosť obrazovky je najbežnejšia medzi veľkými formátmi – 7 palcov. Podporuje funkciu ClearType, ktorá vyhladzuje písma na obrazovke a odstraňuje efekt rybej kosti. Veľkosť magnetickej kabíny – 1DIN.

  Tento model je vybavený rádiovým tunerom FM s možnosťou uloženia až 24 rozhlasových staníc a funkciou manuálneho a automatického vyhľadávania. Vďaka podpore viacúčelového štandardu RDS môžete priamo na displeji získať informácie o aktuálnom čase a počasí, streamovať prehrávanú skladbu a mnoho ďalšieho.

  Prehrávač AVH-3100DVD je vybavený DVD prehrávačom, ktorý pred vypnutím uloží najbližšiu pozíciu posledného prehrávaného súboru. Kompatibilné formáty zvukových súborov sú MP3, WMA a WAV; formáty videa sú

  X a MPEG. Pripojenie Bluetooth, bohužiaľ len káblové, bez Bluetooth.

  Dôležitým prínosom je štvorkanálový zosilňovač kvality MOSF-ET s výstupným výkonom 50 W na kanál. Kvalitu zvuku navyše zvyšujú dolnopriepustné a hornopriepustné filtre. Tóny možno doladiť pomocou 5-pásmového ekvalizéra.

  Z recenzie používateľa služby Yandex.Na trhu so statusom „Overený používateľ“: „Dotyková obrazovka jednoducho funguje aj v zime -30!“.

  Výhody

  • veľká výsuvná obrazovka;
  • Výkonový zosilňovač MOSF-ET;
  • výkonný procesor;
  • Prehrávač DVD;
  • Podpora RDS;
  • Dotykový displej ClearType;
  • Kompatibilné s ovládaním na volante;
  • pripojenie ďalších obrazoviek.

  Nedostatky

  • žiadny modul Bluetooth.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: