15 najlepších výrobcov olejových filtrov

*Prehľad najlepších podľa redakcie. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu ani odporúčanie na nákup. Ak sa chcete vyhnúť takýmto problémom, obráťte sa pred nákupom na odborného konzultanta.

Ako vybrať olejový filter

Výber olejového filtra, napriek jednoduchosti jeho konštrukcie, zahŕňa mnoho nuáns, ktoré by sa mali vziať do úvahy. Časopis Expertology odporúča venovať osobitnú pozornosť nasledujúcim aspektom:

Typ filtra.Existujú tri typy olejových filtrov:

 1. plnoprietokové filtre – obsahujú obtokový ventil, ktorý reguluje tlak oleja v mazacom systéme. Zabraňuje poškodeniu alebo roztrhnutiu tesnení medzi blokmi tým, že umožňuje únik nadmerného tlaku z kľukovej skrine. V prípade, že sa filter úplne spotreboval (upchal), aby sa zabránilo hladovaniu oleja, ventil umožní prúdenie znečisteného oleja, aby sa zabránilo prehriatiu motora.
 2. Modely s čiastočným prietokom poskytujú jemnejšiu filtráciu ako modely s plným prietokom, čo si vyžaduje viac času na dokončenie procesu čistenia. Zabraňuje však vzniku pretlaku v prípade upchatého filtra alebo v prípade náhodného zaseknutia obtokového ventilu.
 3. kombinované – filtre na extra jemné čistenie oleja, ktoré spájajú výhody prvých dvoch typov a vyhýbajú sa ich nevýhodám. Je drahší ako ostatné, ale výrazne predlžuje životnosť a odporúča sa pre vysoko zaťažené motory.

Prevádzkovateľnosť obtokového ventilu.Tento aspekt je pri kúpe filtra pomerne ťažké skontrolovať, ale ak máte túto možnosť, vždy sa uistite, že otvárací tlak ventilu je len o niečo vyšší (len 0,1 bar) ako horná hranica príslušného tlaku v systéme. v tomto prípade určite ochránite svoj motor pred získaním nefiltrovaného oleja s vysokým obsahom abrazívnych častíc. Podobne sa dá skontrolovať aj tesnosť ventilu, aby sa zabránilo úniku oleja, keď je motor v pokoji.

Hrúbka filtračného papiera.To má priamy vplyv na životnosť filtra. Čím väčšia je hrúbka vrstvy papiera, tým je náchylnejšia na upchatie a úplné zlyhanie. Okrem toho je potrebné zohľadniť maximálnu teplotu oleja v motore. Vždy skontrolujte prípustnú prevádzkovú teplotu olejového filtra, aby sa papier počas bežnej prevádzky motora nespálil.

Integrita puzdra. Ukazovateľ sekundárneho významu, ktorý môže výrazne ovplyvniť činnosť filtra. Pred kúpou sa uistite, že telo a ventily nie sú poškodené zvonku alebo že filtračný papier nie je poškodený.

Výrobca.V tomto prípade je hodnota značkového výrobku zrejmá, pretože falšované výrobky často podliehajú rýchlej poruche a môžu viesť aj k viacerým kritickým poruchám. Preto vám odporúčame používať výrobky renomovaných značiek, ktoré sú certifikované podľa najnovších noriem kvality.

Hodnotenie najlepších výrobcov olejových filtrov

Nomináciamiestonázov výrobkuhodnotenie
Najlepšie lacné olejové filtre1GoodWill4.7
2Sakura4.6
3BelMag4.5
4Autogroup4.5
5Veľký filter4.4
Najlepší výrobcovia olejových filtrov z hľadiska pomeru ceny a výkonu1Bosch4.9
2Hengst4.8
3Fram4.8
4Nitto4.7
5Hyundai/KIA4.6
6SCT4.5
Najlepší výrobcovia olejových filtrov v prémiovom segmente1Mahle4.9
2

urflux

4.8
3Mann4.8
4Union4.7

Najlepšie nízkonákladové olejové filtre

GoodWill

Hodnotenie: 4.7

GoodWill

Spoločnosť Goodwill predstavuje vzácny typ výrobcu, ktorého sortiment obsahuje filtre v cenovom segmente budget, medium a premium. Kvalita výrobku je vo všetkých variantoch vynikajúca, zatiaľ čo životnosť výrazne závisí od jazdných podmienok zvolených používateľom, frekvencie údržby vozidla a jeho technického stavu.

Podľa odborníkov môžu olejové filtre GoodWill bez problémov pokryť až 15-20 tisíc kilometrov, možno aj s určitou zvyškovou životnosťou. Pokiaľ ide o spotrebiteľov, tí sa vo všeobecnosti vyjadrujú o výrobku komplexne, pričom si všímajú jeho veľký výber na maloobchodnom trhu. Tí, ktorí si objednávajú filtre prostredníctvom servisných stredísk nachádzajúcich sa na území krajiny, sa sťažujú na pomalosť a nekompetentnosť personálu, ale tieto problémy v súčasnosti prakticky vymizli.

Výhody

 • široká dostupnosť na maloobchodnom trhu;
 • vysoká kvalita filtrácie;
 • Životnosť je približne 15-20 tisíc kilometrov;
 • Veľmi závislé od používania.

Chyby

 • nenájdené.

Sakura

Hodnotenie: 4.6

Sakura

Tento fenomén na trhu nie je ani zďaleka nový a donedávna bol veľmi situačný, Sakura je výsledkom kvalitnej práce vykonanej s cieľom poskytnúť filtrom požadované vlastnosti pri čo najnižších nákladoch na ich následný nákup. V súlade s japonským štýlom sú všetky výrobky podrobené prísnej kontrole najdôležitejších operácií, čím sa eliminujú vedľajšie kroky vo výrobnom procese.

Výsledky takýchto manipulácií sú viac než pôsobivé: percento závad dosahuje sotva 4 % a približná životnosť sa pohybuje do 10 tisíc kilometrov. Viaceré nezávislé testy odhalili určité poruchy súvisiace s prevádzkou v podmienkach silného prehriatia, avšak v podstate takéto správanie nemožno klasifikovať ako poruchu. Spätná väzba od používateľov zasa potvrdzuje dobrú kvalitu výrobku pri menovitých prevádzkových podmienkach a uvádza stabilnú a jednoduchú prevádzku motora počas. Túto dobrú povesť posilňuje veľmi nízka cena, takmer rovnaká ako pri filtroch domácej výroby.

Výhody

 • veľmi nízke náklady na výrobky;
 • prevádzková životnosť jedného filtra je dostatočná na 10 tisíc kilometrov;
 • nízka miera zmetkovitosti vďaka prísnej kontrole výroby
 • široká dostupnosť v Slovenskách mestách;
 • prijateľná kvalita filtrácie.

Nevýhody

 • nebola zistená.

BelMag

Hodnotenie: 4.5

BelMag

Magnitogorský výrobca lacných olejových filtrov, obnovený po úplnom zastavení výroby z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov a nízkeho dopytu po výrobkoch. Sériová výroba BelMag sa začala v roku 1996, keď montážna linka domáceho automobilového priemyslu naliehavo potrebovala. Keďže spoločnosť bola veľmi závislá od jediného (de facto) zákazníka, nedokázala prežiť pokles automobilového priemyslu a vstup nových spoločností na trh a oznámila svoje ukončenie.

Ďalším míľnikom v histórii spoločnosti BelMag bolo podpísanie ďalšej dohody s koncernom Renault-Nissan o dodávkach olejových filtrov pre domáce montážne linky. Spočiatku priemerná kvalita výrobkov s rastúcou kapacitou postupne začala rásť a v súčasnosti dosiahla strop v rámci rozpočtového segmentu, pričom sa vyrovnala uznávaným veľkokapacitným.

Výhody

 • olejové filtre pre vozidlá VAZ, Renault a Nissan;
 • vysokú kvalitu v rámci segmentu;
 • nízka cena vďaka výberu lacných materiálov;
 • vysoká dostupnosť v maloobchodných predajniach.

nevýhody

 • nenašiel.

Automatická agregácia

Hodnotenie: 4.5

Avtoagregát

Slovenská výrobca, ktorý sa dostal do rebríčka najlepších vďaka výrobe olejových filtrov nielen pre osobné, ale aj pre nákladné automobily, poskytuje výrobky v celom SNŠ. Tá je možná len vďaka tomu, že spoločnosť dokázala zabezpečiť uspokojivú kvalitu filtračných prvkov už vo fáze nábehu. Neskôr bolo vlastné know-how spoločnosti posilnené zahraničnou technológiou, aby sa zabezpečilo ešte väčšie dodržiavanie prijatých noriem kvality.

Napriek nízkej cene filtrov Avtoagregat je často nemožné nájsť ich v maloobchodných predajniach. Princípy práce spoločnosti vychádzajú z potreby pracovať na základe objednávok a dodávať výrobky priamo na dopravné linky závodov VAZ, KAMAZ, Ural atď. Len malá časť vyrobeného spotrebného materiálu (nie viac ako 10-15 %) ide do maloobchodu, čo je z pohľadu spotrebiteľov najnegatívnejšia vlastnosť značky.

Výhody

 • práce na vybavení dopravníkov automobilových závodov na domácom a zahraničnom trhu;
 • nominálne vysoká kvalita výrobkov, ktorá spĺňa medzinárodné normy kvality a bezpečnosti;
 • nízka cena.

Nevýhody

 • len malá časť olejových filtrov je dostupná na maloobchodnom trhu.

Veľký filter

Hodnotenie: 4.4

Veľký filter

Bez nadsázky možno povedať, že spoločnosť Elemazzo je popredným výrobcom filtrov pre automobily, ktorý vyvíja lacné výrobky pre domáci a zahraničný trh s náhradnými dielmi. Hlavnou výhodou a charakteristikou tejto značky je zmluva o dodávkach spotrebného materiálu do závodov Volkswagen v Rusku.

Ako zdôrazňujú odborníci, hodnota spoločnosti „BIG Filter“ spočíva v širokej škále vyrábaných olejových filtrov: modelový rad má viac ako 100 druhov výrobkov, ktoré prešli viacstupňovým testovaním zhody s normami kvality. Osobitná pozornosť sa venuje najmä zabezpečeniu správneho fungovania uzatváracích ventilov, ktoré zabraňujú úniku oleja pri voľnobehu motora. Pokiaľ ide o zákazníkov, mnohí z nich uprednostňujú výmenu štandardných filtrov za filtre BIG vo fáze dobiehania a celkovo sú s výkonom motora spokojní. Je pozoruhodné, že spoločnosť sa neustále snaží obnovovať svoj sortiment výrobkov a v poslednom čase uvádza na trh čoraz viac high-tech výrobkov.

Výhody

 • Vývoj filtračných prvkov pre domáce a zahraničné automobilky
 • vysoká úroveň rozpoznateľnosti výrobku (výrazná zelená farba tela);
 • dobré spracovanie;
 • rozumná cena za celý sortiment.

Nevýhody

 • nepozorované.

Najlepší výrobcovia olejových filtrov podľa pomeru cena/kvalita

Bosch

Hodnotenie: 4.9

Bosch

Pravdepodobne najusilovnejší výrobca olejových filtrov v cenovom segmente blízkom rozpočtu, ktorý vykazuje vynikajúce výsledky z hľadiska kvality výrobkov. Kvalitu filtrácie oleja od nečistôt vo filtroch Bosch možno v podstate označiť za referenčnú vo všetkých fázach ich životnosti: obtokový ventil ani kazeta nemajú v neskorších fázach prevádzky žiadny problém s výkonom.

Podľa odborníkov je jediným problémom, ktorý prenasleduje niektoré olejové filtre Bosch, nadhodnotenie ich životnosti, čo u väčšiny používateľov vyvoláva vlnu nevôle a zmätku. Dôvod je celkom jednoduchý: vzhľadom na to, že korporácia sa zameriava na výrobu širokej škály produktov (od elektrického náradia až po iný spotrebný materiál z automobilových dielov), je kontrola procesov skladovania a prepravy veľmi náročná. Tento faktor môže byť kompenzovaný len zanedbateľnou cenou výrobku, ktorá povzbudzuje majiteľov automobilov, aby si kupovali.

Výhody

 • nízka cena prakticky celého sortimentu olejových filtrov;
 • Vynikajúca kvalita filtrácie oleja bez nečistôt;
 • Hojná ponuka v maloobchode;
 • nízka miera zamietnutia.

Nevýhody

 • niektoré filtre vyčerpajú svoju životnosť pred stanoveným obdobím.

Hengst

Skóre : 4.8

Hengst

Podľa svetových odborníkov je spoločnosť Hengst jedným z lídrov v segmente, pokiaľ ide o spoluprácu so známymi automobilkami. Trvalo viac ako 50 rokov, kým sa podarilo nadviazať kontakty a vytvoriť značku, aká je teraz, ale získaný status za to rozhodne stojí. Vďaka dôkladnej práci získala zákazky na olejové filtre pre značky Ford, Mercedes-Benz, Isuzu, BMW a mnohé ďalšie, čím si získala povesť najobľúbenejšej spoločnosti vo svojom odbore.

Ako zdôrazňujú používatelia, takýto kompletný prvok v systéme filtrácie oleja má pozitívny vplyv na integritu motora a vytvára najlepšie podmienky pre jeho stabilnú prevádzku počas celej životnosti filtra. Ak hovoríme o rozsahu výroby spoločnosti Hengst, potom za celú dobu vyrobila približne 5 tisíc rôznych filtračných modulov, ktoré sa vždy stávajú konkurencieschopnými, a to aj v porovnaní s prémiovými modelmi.

Výhody

 • Veľký počet zmlúv na dodávku výrobkov priamo na montážnu linku automobilov;
 • Počas histórie spoločnosti bolo vyvinutých viac ako 5 tisíc olejových filtrov;
 • vysoká životnosť, prísne obmedzená jazdnými návykmi majiteľa vozidla;
 • Rozumné ceny a vynikajúci pomer ceny a kvality.

Nevýhody

 • nenájdené.

Fram

Hodnotenie: 4.8

Fram

Rovnako ako Purflux, aj Fram je zástupcom skupiny Sogefi, ktorej meno je synonymom pre „kvalitu“ a „odolnosť“. Na rozdiel od svojich prémiových kolegov je táto značka zameraná výlučne na výrobu produktov pre trh s náhradnými dielmi s cieľom dodávať olejové filtre do ojazdených vozidiel.

Výber takejto špecifickej cieľovej skupiny nie je v žiadnom prípade náhodný a zameriava sa na masového spotrebiteľa. Výsledkom sú vysoké čísla predaja a priemerná cena, tisíce spokojných zákazníkov a vysoké umiestnenia vo všetkých druhoch hodnotení najlepších. Odborníci berú do úvahy aj dôraz značky Fram na šetrnosť k životnému prostrediu (vyjadrený v „odľahčených“ verziách filtrov) a snahu neustále rozširovať sortiment výrobkov. Vzhľadom na rozsah podnikania táto značka zjavne nemohla vynechať troch nominovaných.

Výhody

 • Zamerané na trh s náhradnými dielmi vo všeobecnosti a najmä na ojazdené vozidlá;
 • Vývoj „ľahších“ verzií filtrov, ktoré majú menej znečisťujúceho odpadu pri zachovaní ich výkonu;
 • Neustále rozširovanie sortimentu výrobkov;
 • priemerná cenová úroveň.

Nevýhody

 • neboli nájdené.

Nitto

Hodnotenie: 4.7

Nitto

Japonský výrobca filtračných prvkov, založený v roku 1959 v prefektúre Ibaraki, kde sa nachádza hlavný výrobný závod. Podľa oficiálnej štúdie z roku 2017 je najväčším hráčom v tomto segmente (v tomto ohľade ho predbehla spoločnosť Union) a predstavuje viac ako 20 % japonského domáceho trhu.

Hlavná výhoda spoločnosti Nitto spočíva v jej zameraní na dodržiavanie najprísnejšej kontroly vo všetkých aspektoch výroby: od výberu surovín až po fázy balenia filtrov. Takýto prístup k podnikaniu, spolu s dodržiavaním medzinárodných noriem ISO 9001 a ISO 14001, schválil zavedenie inovácií, umožnil výrazne zvýšiť úroveň prevádzkovej životnosti (až 30-40 tisíc kilometrov pri bežnom používaní automobilov), pri zachovaní pomerne lojálneho cenového rozpätia pre spotrebiteľa.

Výhody

 • vysoké hodnotenia od globálnych odborných rád a skúsených používateľov;
 • pracovať na inovácii filtračnej technológie;
 • viac ako 15 rokov skúseností na Slovenskom trhu;
 • Predĺženie životnosti výrobkov.

Nevýhody

 • nezistené.

Hyundai/KIA

Hodnotenie: 4.6

Hyundai-KIA

Úzko špecializované olejové filtre kórejskej výroby určené na montáž do vozidiel rovnakej značky. Malá popularita medzi spotrebiteľmi od začiatku výroby, hoci boli určené na montáž v servisných strediskách v rámci záruky. Dôvodom bol extrémne nestabilný výkon sprevádzaný rýchlym vyčerpaním životnosti a nutnosťou vymeniť prvok za nový v krátkom čase.

Situácia sa časom zlepšila, najmä vďaka otvoreniu plnohodnotného výskumného zariadenia na testovanie existujúcich a prototypových modelov. Kórejským inžinierom sa podarilo identifikovať slabé miesta v konštrukcii olejových filtrov a v priebehu niekoľkých rokov začali usilovne pracovať na ich odstránení. V súčasnosti sú výrobky značky Hyundai/KIA obľúbenejšie ako konkurenti od spoločností Nitto, Sakura alebo významnejších spoločností Union.

Výhody

 • vysoká životnosť;
 • Možnosť objednať si tovar prostredníctvom servisných stredísk spoločnosti, a tým aj dobrý servis;
 • priemerná cena pôvodného výrobku.

Nevýhody

 • Zostávajúca prítomnosť niektorých nedostatkov, ktoré sa čoskoro odstránia.

SCT

Hodnotenie: 4.5

SCT

Nemecká firma SCT je mnohými odborníkmi považovaná za plnohodnotného konkurenta spoločnosti Mann, ale s oveľa menším rozsahom financovania a objemu výroby. Hlavným „bodom“ predaja olejových filtrov pre ňu sú krajiny SNŠ, hlavným je samozrejme Slovensko. Domáci spotrebiteľ pozná výrobok z prvej ruky a vyjadruje sa o ňom veľmi pochvalne. Široká ponuka výrobkov obsahuje aj niekoľko nešťastných zástupcov, ale to je skôr výnimka z pravidla než systematický jav.

Podobne ako v prípade spoločnosti Mahle, hlavnou výhodou spoločnosti SCT je rozumná cenová politika, ktorá udržiava jemnú rovnováhu medzi nákladmi a výkonom. Podľa skúsených majiteľov vozidiel je to vynikajúca možnosť kúpy v strednom cenovom segmente, najmä pre staršie vozidlá.

Výhody

 • optimálnu kombináciu ceny a výkonnostných parametrov;
 • vysoká dostupnosť výrobkov v Rusku;
 • Kvalitná filtrácia mazacieho oleja;
 • Nízka úroveň šrotu a falšovania na trhu s náhradnými dielmi.

Nedostatky

 • Niektoré modely filtrov majú veľmi krátku životnosť.

Najlepší výrobcovia olejových filtrov v prémiovom segmente

Mahle

Hodnotenie: 4.9

Mahle

Podobne ako spoločnosť Mann, aj spoločnosť Mahle je zástupcom nemeckej skupiny výrobcov, ktorá sa zaoberá výrobou olejových filtrov. Len na rozdiel od konkurenta, dáva oveľa väčšiu pozornosť sekundárneho trhu, lodné na ceste „olejárov“ na dopravníky nemenej slávnych výrobcov automobilov svojej krajiny (čo spolupráca s BMW a Mercedes-Benz sám stojí nič). Spoločnosť Mahle je okrem iného aktívnym vývojárom drahého spotrebného materiálu pre vozidlá VAZ – zhodou okolností ich možno nájsť v autách Priors, ktoré sú teraz odstránené z montážnej linky.

Podľa samotných výrobcov môže jeden olejový filter pokryť až 50 000 km. odborníci všeobecne podporujú toto tvrdenie, ale sotva veria v takú prehnanú sumu, pričom sa zhodujú na menej trápnych 30 tisíc najazdených kilometrov. Na druhej strane, pre spotrebiteľov sú na prvom mieste jemné filtračné parametre, vďaka ktorým motor pracuje prekvapivo „čisto“. Vzhľadom na všetky tieto skutočnosti by sa investícia do výrobku Mahle oplatila aj s malým zásahom do buzoly.

Výhody

 • deklarovaná životnosť olejových filtrov je až 50 tisíc kilometrov;
 • dostupnosť prísnych kontrol kvality, ako aj starostlivý výber materiálov a surovín pre počiatočnú fázu výroby;
 • implementovaná koncepcia konštrukcie ventilu z vysokopevnostnej žiaruvzdornej gumy;
 • vysoká koncentrácia originálnych výrobkov na trhu s náhradnými dielmi.

Nevýhody

 • vysoká cena.

urflux

Hodnotenie: 4.8

Purflux

Ochranná známka skupiny Sogefi, pod ktorej logom sa vyrábajú spoľahlivé a cenovo primerané filtre na čistenie kľukovej skrine od cudzích látok. Keď hovoríme o „primeranej cene“, máme na mysli platnosť pomeru ceny a výkonu, na ktorý niekedy „hreší“ nemenej známa konkurencia.

Podľa tradície zástupcov prémiového segmentu Sogefi (čítaj: Purflux) sleduje komplexnú politiku poskytovania najlepších výrobkov spotrebiteľom, ktorá sa prejavuje vytvorením celého výskumného komplexu (aj keď nie v takom rozsahu ako v Union). Podľa zákazníkov sa pri dôkladnom porovnaní výkonu týchto olejových filtrov s inými často zistí mierny nárast hodnoty Purflux alebo racionálny dizajn, čo je pre značku veľké plus. Súbežne s tým odborníci zdôrazňujú pôvodný tvar filtračného papiera (má tvar rybej kosti), ktorý nedáva žiadny zmysel okrem ťažkostí pri falšovaní. Za sériu malých vylepšení a veľmi kompetentnú cenovú politiku si táto značka zaslúži druhý riadok hodnotenia.

Výhody

 • Lojálna cenová politika voči zákazníkom;
 • vysokokvalitné filtračné prvky;
 • „triky“ podoby jednotlivých komponentov kazety, čo sťažuje falšovanie;
 • výskumné centrum.

Nedostatky

 • nenájdené.

Mann

Hodnotenie: 4.8

Mann

Spoločnosť Mann vznikla spojením dvoch najstarších nemeckých výrobcov autodielov (Filterwerk Mann a Hummel GmbH) a rozrástla sa na hlavnú prevádzkovú korporáciu v celej Európe. je známa svojím veľmi prísnym prístupom ku kontrole kvality výrobkov, čo má pozitívny vplyv na mieru chybovosti (menej ako 2 % z celkového počtu). Kontrola výroby sa tu začína už od fázy prípravy surovín, čím sa eliminujú aj tie najmenšie odchýlky od nominálnych hodnôt v priebehu vývoja výrobku.

Podľa používateľov sa kvalita olejových filtrov Mann prejavuje nielen stupňom filtrácie, ale aj povestnou dlhou životnosťou filtra. Odborníci poukazujú na mimoriadne riskantnú, ale veľmi účinnú metódu dodávania novo vyvinutého výrobku priamo na dopravné linky renomovaných automobiliek, medzi ktoré patrí celá skupina VAG, ako aj viaceré známe značky v Rusku (Nissan, Peugeot atď.)..). Za zmienku stojí aj zameranie výrobcu na výrobu produktov pre maloobchodný trh v množstvách, ktoré sú dostatočné na uspokojenie potrieb majiteľov automobilov.

Výhody

 • najväčší zástupca európskych výrobcov olejových filtrov, ktorý je titulárnym dodávateľom veľkého počtu svetových výrobcov automobilov;
 • zameranie na výrobu filtračných prvkov pre domáce vozidlá;
 • Snaha o kontrolu kvality vo všetkých fázach vývoja výrobku.

Nevýhody

 • Dostupnosť veľkého počtu falšovaných výrobkov v maloobchode.

Union

Hodnotenie: 4.7

Union

Renomovaný ázijský výrobca prémiových olejových filtrov, ktorý sa v rebríčku presadil vďaka svojej vynikajúcej povesti v spotrebiteľskom segmente. Má všeobecné dohody s prevažnou väčšinou japonských, kórejských a čínskych výrobcov automobilov o dodávaní olejových filtrov na montážne linky: nájdete ich v sériovo vyrábaných vozidlách Lexus, Toyota, Hyundai, Kia atď..

Podľa odborníkov je hlavnou zásluhou Únie inovácia a neustále hľadanie lepších technologických riešení. V tomto smere sa odvážnemu japonskému koncernu nevyrovná žiadny konkurent: značka ročne vynakladá prakticky tretinu svojich celkových príjmov na výskum filtrácie oleja a zvyšovanie životnosti jednotlivých komponentov (vrátane spaľovacích motorov). Tento krok na jednej strane umožňuje posunúť celú oblasť trhu dopredu a na druhej strane zabraňuje strate významu spoločnosti v súčasnom prostredí.

Výhody

 • inovácie pri vývoji nových technických a technologických riešení, udržiavanie vlastného výskumného centra;
 • dôkladné dodržiavanie globálnych noriem kvality
 • filtrácia oleja najvyššej kvality;
 • veľmi nízka miera zmetkovitosti, dosiahnutá prísnou prevádzkovou kontrolou;
 • väčšia podpora maloobchodného trhu uvedením niektorých vyrobených výrobkov do predaja.

Nevýhody

 • veľmi vysoká cena za pôvodný výrobok.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: