22 najlacnejších áut v Rusku

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu ani sprievodcu nákupom. Pred nákupom je nevyhnutné odborné poradenstvo.

Výber auta za prijateľný rozpočet je už dlho klasikou medzi Slovenskámi spotrebiteľmi. Ľudia si často berú pôžičky na získanie želaného modelu bez toho, aby si uvedomili všetky riziká a kritickosť situácie. Často sa stáva, že kúpa auta určitého stavu nezodpovedá skutočným príjmom majiteľa, takže jeho udržiavanie v dobrom stave sa pri jeho využívaní ukazuje ako nákladné a prináša viac škody ako úžitku a praktického prínosu.

V dnešnej realite globálneho automobilového priemyslu nájsť auto podľa dostupných príjmov je dosť jednoduché, ale začiatočníci a skúsení majitelia áut majú často problémy pri určovaní najlepších ponúk. Preto tím Expertology spolu s internými expertmi zostavil rebríček 22 najlacnejších automobilov rozdelených do troch tematických kategórií (podľa typu karosérie). Kritériá výberu kandidátov na konečný zoznam najlepších boli objektívne technické ukazovatele, názory používateľov a autoritatívne zdroje (publikácie, nezávislí automobiloví odborníci atď.).), ako aj parameter počiatočnej a konečnej ceny dostupných konfigurácií.

Rebríček najlacnejších áut

Nomináciamiestonázov výrobkuvýchodisková cena
Väčšina lacných sedanov1Lada Granta419 900€
2Datsun on-DO378 000€
3Rena
  t Logan
439 000€
4Geely Emgrand 7639 000€
5Lada Vesta517 410€
6Hyundai Solaris654 900€
7Chery Bonus389 999€
8Ravon R3539 000€
Najlacnejšie SUV1Chery Tiggo 5 I Restyled819 900€
2Chevrolet Niva I Restyled545 000€
3Veľký múr Hover H5840 000€
4UAZ Patriot I Restyled 3794 900€
Najlacnejšie crossovery1Rena
  t Sandero Stepway
611 990€
2Lada XRAY729 900€
3Nissan Terrano829 000€
4Rena
  t Duster
539 000€
5Hyundai Creta830 000€
6Rena
  t Kaptur
994 990€
7Geely Emgrand X7989 900€
8Chery Tiggo 3839 900€
9
 • ventilátor X60
 • 619 900€
  10Nissan Qashqai1 020000€

  Väčšina lacných sedanov

  Lada Granta

  Hodnotenie auta v segmente budget: 4.9

  Lada Granta

  Najlacnejším sedanom podľa objektívneho parametra priemerných nákladov sa stal ďalší zástupca spoločnosti LADA, ktorého výroba bola spustená v roku 2011. Granta svojím príchodom na trh nahrádza klasický rad Samara, ako aj model Ka

 • na v zodpovedajúcej karosérii. V súčasnosti je k dispozícii až 14 možností, ktorých základom sú 8- a 16-ventilové motory so štyrmi valcami (usporiadanými za sebou), objemom 1,6 litra a výkonom od 87 do 106 koní. Na výber sú aj tri prevodovky:
  1. päťstupňová manuálna prevodovka (5 MT);
  2. štvorstupňová automatická prevodovka (4 AT);
  3. päťstupňová robotizovaná prevodovka (5 AMT).

  Majitelia LADA Granta tiež poukazujú na jej nízku spotrebu paliva: v kombinovanom cykle je spotreba benzínu na 100 km 6,8 litra. Za viac ako 7 rokov svojej existencie bol tento model reštandardizovaný a nedávno sa začala výroba modernizovanej série Sport, takže môžeme s istotou povedať, že Granta tu s nami zostane minimálne ďalšie 3-4 roky.

  Výhody

  • Pekný dizajn reštýlovaných verzií;
  • V sérii je 14 možností (od Standord a Classic po Luxe);
  • Vozidlo je plne prispôsobené pre ruské cesty;
  • Najnovšie modely boli mierne vylepšené z hľadiska hlukovej izolácie.

  Nevýhody

  • neboli nájdené ako súčasť bleskovej akcie.

  Datsun on-DO

  Hodnotenie vozidla v nízkorozpočtovom segmente: 4.8

  Datsun on-DO

  Lacné čínske auto Datsun on-DO, ktoré je na domácom trhu dostupné s 15 možnosťami, je o krok za lídrom rebríčka. Vo všeobecnosti sa dá rozlíšiť len minimálnou cenovkou – sotva prekročí 400 tisíc Euro (Access), zatiaľ čo najdrahšia verzia bude stáť priemerného používateľa 651 tisíc (Dream II).

  Prakticky nie je čo povedať o vzhľade vozidla: používatelia hovoria, že on-DO vyzerá ako priemerný sedan, v ktorom sa dajú odhadnúť vlastnosti mnohých predštylizovaných „spolužiakov“. Výkon motora sa tu pohybuje medzi 87 a 106 koňmi a spotreba paliva je nižšia ako 6,6 litra na 100 kilometrov (priemer). Maximálna rýchlosť sa zároveň pohybuje v rozmedzí od 178 do 184 kilometrov za hodinu a závisí skôr od typu prevodovky. Technická stránka je viac než skromná, ale vnútorné vybavenie úplne závisí od kompletnej sady: tu Číňania urobili všetko, čo bolo v ich silách, a vybavili kabínu palubným počítačom, svetelnými/dažďovými senzormi a mnohými ďalšími, spravidla už zahrnutými v základných systémoch.

  Výhody

  • vybavenie;
  • vysoké bezpečnostné normy;
  • Orientácia na Slovenská trh a prispôsobenie vozidiel príslušným cestným podmienkam;
  • relatívne lacná údržba.

  Nevýhody

  • nie najlepší dizajn.

  Rena
   t Logan

  Hodnotenie auta v segmente budget: 4.7

  Rena<ul></div><p>t Logan“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/95816666196271-4022.jpg“ height=“403″ title=“Rena</p><ul>t Logan“><p>Plnohodnotný pôvodca a ideový inšpirátor konceptu LADA Granta, ktorý obsadil čestné tretie miesto v zozname najlacnejších automobilov na Slovenskom trhu. Napriek svojmu na pomery automobilov pomerne úctyhodnému veku je rad Rena</p><ul>t Logan naďalej teší motoristov novými konceptmi a vynovenými verziami – po niekdajšej tuposti nie je dnes vo vlajkových modeloch ani stopy. Nový dizajn bol vyvinutý v úzkej spolupráci s PJSC Avtovaz, takže v modelovej rade ruskej automobilky možno vidieť známe prvky.<p>V súčasnosti spoločnosť Rena</p><ul>t Logan sa na trhu predáva v štyroch balíkoch: Access (hello, on-DO),<li>fe, Drive, Style. Rozdiely vo vzhľade medzi nimi samozrejme sú, ale nie také veľké ako rozdiely v dizajne interiéru a funkciách v kabíne. Výkon 1,6-litrového motora sa pohybuje od 82 do 113 koní (v závislosti od počtu ventilov) a používajú sa len automatické (4AT) a manuálne (5MT) prevodovky. Pokiaľ ide o prispôsobenie Slovenskám podmienkam, technické špecifikácie Loganu predpisujú celú klauzulu vrátane úpravy výkonu motora pre štartovanie v chladnom podnebí, záruky na mechanickú časť na 3 roky alebo 100 000 kilometrov a mnohých ďalších pomerne samozrejmých bodov.<h4>Výhody</h4><ul><li>Spotreba paliva v zmiešanom cykle je 5,7 a 6,7 litra na 100 kilometrov (pre 5MT a 4AT);</li><li>Maximálny výkon 113 koní;</li><li>pekný vzhľad;</li><li>Úplné prispôsobenie vozidla (až po karosériu) Slovenskám podmienkam.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Cena najdrahšieho vozidla v sérii (ale nie najlepšieho z hľadiska funkcií) presahuje 800 tisíc Euro.</li></ul><h3>Geely Emgrand 7</h3><p>Hodnotenie vozidla v nízkorozpočtovom segmente: 4.7</p><div style=Geely Emgrand 7.jpg

  Ako zástupca postupne ustupujúceho segmentu C+ vo svete sedanov sa na štvrtom mieste rebríčka umiestnil lacný čínsky automobil Geely Emgrand 7. Jeho montáž bola nejako nepochopiteľne lokalizovaná v Bielorusku, odkiaľ sa hotové modely (hoci len v dvoch variantoch) dodávajú na Slovenská trh. Auto sa ukázalo ako nejednoznačné, o čom svedčia recenzie autobloggerov a používateľov, predovšetkým kvôli množstvu konštrukčných chýb v ergonómii a konkrétne na sedadle vodiča (nejasné sedadlo na pristátie, posunuté doľava a sklonené na osi volantu atď..).

  Ak abstrahujeme od hĺbkovej analýzy, navonok pôsobí Geely Emgrand 7 celkom dobrým dojmom, aj keď sa z estetického hľadiska nevyrovná Kia Rio alebo Hyundai Solaris. Chyba takéhoto pohľadu na auto je predražená na maximum, ale skrátená kompletná súprava, v ktorej 7-ka začína robiť dojem dobrého sedanu triedy C+. Je to 970 tisíc Euro, čo je za čínske auto dosť veľa. Najmä v prítomnosti 1,8-litrového motora pod kapotou s výkonom len 133 koní a päťstupňovou manuálnou prevodovkou.

  Výhody

  • veľmi bohatý dizajn interiéru;
  • priestranný priestor pre cestujúcich;
  • Maximálny výkon 133 koní;
  • dobrý vzhľad.

  Nevýhody

  • Prítomnosť nedostatkov v interiéri, ergonómii a mnohých vonkajších detailoch – nie je to, čo používatelia očakávajú od vozidla prechodného segmentu C+.

  Lada Vesta

  Hodnotenie vozidla v nízkorozpočtovom segmente: 4.7

  Lada Vesta

  Piate miesto v rebríčku patrí jednému z najnovších koncepčných vozidiel od spoločnosti AvtoVAZ, modelu LADA Vesta, ktorého cena začína na 500 000 Euro (štandardne s manuálnou prevodovkou). Celkovo je v sortimente 23 kompletných súprav, z ktorých najdrahšia – Exclusive s päťstupňovou robotizovanou prevodovkou, ktorá stojí 746 tis. V porovnaní s vozidlom Geely Emgrand 7 vyzerá táto cenová kategória dobre, hoci Vesta je umiestnená ako vozidlo o niečo nižšej triedy.

  Pod kapotou tohto modelu sa nachádza 1,6-litrový motor s výkonom 106 koní alebo 1,8-litrový 16-ventilový agregát s výkonom 122 koní. Spárovaný len s robotom a manuálnou prevodovkou, čo je malá vlastnosť modelu, hoci trochu kontroverzná, vzhľadom na dopravné zápchy v niektorých regiónoch (roboty sú ťažké na štart / stop rytmus). Bolo by hlúpe popierať skutočnosť, že Vesta sa ukazuje ako krásna, najmä v porovnaní s predchádzajúcimi zástupcami sortimentu spoločnosti. Stále však má množstvo zdedených problémov, ale inžinieri a spoločnosť sú na správnej ceste.

  Výhody

  • Dobré výkonnostné charakteristiky;
  • Výkon 1,8-litrového motora je 122 koní;
  • Základ pre manuálne aj robotizované prevodovky;
  • Pekný vzhľad (razenie na bokoch + predná časť v tvare X).

  Nevýhody

  • pre auto tejto triedy veľmi slabá práca na izolácii hluku a vzájomnom priliehaní častí karosérie.

  Hyundai Solaris

  Hodnotenie vozidla v nízkorozpočtovom segmente: 4.7

  Hyundai Solaris

  Nepochybný líder predaja na území Ruska v posledných rokoch, najviac „populárne“, hoci kórejské, auto s úžasnou životnosťou. Hyundai Solaris je skvelým príkladom vyváženia dobrého vzhľadu s uspokojivým výkonom, automobil navrhnutý špeciálne pre ľudí, ktorí hľadajú kompromis v oblasti nákladov. Exteriér tejto lacnej vlajkovej lode z Kórey je plný výrazných prvkov a zaujímavej geometrie, ktorá priťahuje pozornosť ostatných a vyčnieva z davu.

  Pod kapotou modelu Solaris sa nachádzajú dva typy motorov:

  1. 1,4-litrový motor Kappa 1.4 MPI s výkonom pod 100 koní;
  2. 1,6-litrový motor Gamma 1.6 MPI, z ktorého sa inžinierom podarilo vyžmýkať 123 koní.

  Dokonca aj v porovnaní s Vestou (zdanlivo nová generácia auta), Kórejčan dokáže vyzerať slušne, hoci, je tu jedno veľké „ale“ v tomto. A to úplne v cene: počiatočná cena za 1,4-litrovú vzorku so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou je 730 tisíc Euro – je samozrejmé, že tu nie sú žiadne doplnky v interiéri a možnosti. Niečo vhodnejšie na dlhodobé používanie začína od 850 tisíc a končí cenou pod miliónom. Čo však nebráni tomu, aby auto zostalo jedným z najlacnejších od svojho prvého vydania.

  Výhody

  • veľmi príjemný dizajn karosérie;
  • nie je zlý dizajn interiéru;
  • vynikajúca práca na úprave motora (123 koní s pracovným objemom 1,6 litra);
  • Neustále osviežovanie exteriéru;
  • Najobľúbenejšie kórejské auto v Rusku.

  Nevýhody

  • veľký rozdiel v kvalite modelov montovaných v Kórei a v Rusku.

  Chery Bonus

  Hodnotenie vozidla v nízkorozpočtovom segmente: 4.3

  Chery Bonus

  Na siedmom mieste v rebríčku je ďalší zástupca „nebeskej ríše“ – subkompaktný sedan Cherry Bonus s dizajnovým príklonom k Volkswagenu Golf (a trochu k Fordu Focus). Počas svojej histórie (od roku 2008) prešlo vozidlo len zmenami exteriéru a interiéru, pričom mechanické usporiadanie zostalo nezmenené. Nezávislé páky McPherson sú v úlohe zavesenia vpredu a vzadu možno pozorovať štandardný obraz pre rozpočtové sedany – závislé hydraulické podpery s pružinami. Pod kapotou sa nachádza 1,5-litrový motor s výkonom 109 koní a krútiacim momentom 140 Nm.

  Celkovo sa dá povedať veľa tvrdení o kvalite výroby Chery Bonus: je zrejmé, že auto bolo vytvorené s príklonom k rozpočtovému segmentu a Číňania sa rozhodli čo najviac ušetriť na dizajne. Napriek tomu „kúzlo čísel“ robí zázraky: štartovacia cena nového sedanu bola 350 tisíc Euro a ľudia ho dychtivo kupovali… kým sa v ponuke neobjavili crossovery a SUV a nevyhnali Bonus z ruského trhu.

  Výhody

  • Lacný subkompaktný sedan s prijateľným vzhľadom;
  • 109 koní z 1,5-litrového motora.

  Nevýhody

  • množstvo „neohrabaných“ prvkov v interiéri aj na karosérii;
  • Oficiálny predajca vyradil model Bonus zo zoznamu vozidiel, ktoré je možné kúpiť v Rusku.

  Ravon R3

  Hodnotenie vozidla v nízkorozpočtovom segmente: 4.2

  Ravon R3

  V roku 2016 prišla na domáci trh spoločnosť Ravon, vlajková loď medzi sedanmi, ktorou sa stal lacný model R3 Nexia. Možno sa pýtate: „Je táto Nexia, ktorú donedávna vyrábala odkúpená spoločnosť Daewoo?“. Nie. Ide o úplne odlišné vozidlá, ktoré majú spoločnú len geografiu výroby – mesto Asaka v Uzbekistane. Má však veľa spoločného s menej zjavným vývojom od General Motors, ktorý existuje v európskom segmente – Chevrolet Aveo. Napriek typickému exteriéru sedanu sú záď aj predná časť R3 typickým odkazom na karosériu T255 použitú pre model Aveo.

  Okrem konceptu sedanu GM od Ravonu dostal aj 1,5-litrový motor s výkonom 107 koní, zrýchlenie na 100 kilometrov za hodinu s ktorým trvá 12,5 sekundy. Výsledok pre rozpočet auto celkom dobrý, ale depresívne zvýšená spotreba paliva: v priemere 8-9 litrov na každých 100 kilometrov v zmiešanom cykle. Avšak, a náklady na to za technických podmienok: vidlica na cenníku začína od 450 do 579 tisíc Euro. Pomerne skromné rozpätie, vzhľadom na počet „plyšákov“, ktoré prichádzajú so zvýšením úrovne vybavenia. Napriek tomu sa Ravon R3 v našom hodnotení neumiestňuje na žiadnych vysokých priečkach – ide o čisto rozpočtový sedan, vhodný pre hlboko rodinne založených ľudí alebo na kúpu ako prvé auto.

  Výhody

  • Prijateľné cenové rámce pre rôzne kompletné sady;
  • 1,5-litrový motor s výkonom 107 koní.

  Nevýhody

  • rustikálny dizajn;
  • Vysoká spotreba v zmiešanom cykle (8-9 litrov).

  Najlacnejší off-road

  Chery Tiggo 5 I Restyled

  Hodnotenie auta v segmente budget: 4.9

  Chery Tiggo 5 I Restyled.jpg

  Prvé miesto v rebríčku najlepších lacných SUV patrí modernizovanému modelu Chery Tiggo 5, ktorý v sebe spája vizuálnu aj technickú zložku prevahy nad svojimi súpermi. Toto auto je v podstate určené na zdolávanie ľahkých alebo stredne náročných terénov – výlety do prírody alebo mierne náročné križovatky. Bude strašne škoda jazdiť po neprejazdných cestách s takouto vonkajšou úpravou – na trhu sú na takéto účely „drsnejšie“ varianty.

  Chery Tiggo 5 tak možno zaradiť do kategórie reprezentatívnych SUV. Venujme sa však technickej časti. Pod kapotou sa nachádza dvojlitrový motor s výkonom 136 koní a krútiacim momentom 182 Nm. Na hmotnosť auta to nie je veľa, ale dynamika akoby necítila nerovnováhu. Nakoniec bude „najchudobnejšia“ konfigurácia tohto vozidla stáť používateľa 900 tisíc Euro a cena maximálnej konfigurácie s variátorom ako prevodovka bude 1 milión 200 tisíc.

  Výhody

  • Veľmi príjemný dizajn, ktorý umožňuje vozidlu dostať sa do triedy reprezentatívnych SUV;
  • K dispozícii je kompletná sada s manuálnou prevodovkou a variátorom;
  • Prijateľná spotreba paliva (10 litrov na 100 km);
  • dobrá jazdná dynamika.

  Nevýhody

  • Nie najvýkonnejší motor vzhľadom na svoju hmotnosť.

  Chevrolet Niva I Restyled

  Hodnotenie vozidla v rozpočtovom segmente: 4.8

  Chevrolet Niva I Restyled.jpg

  Od roku 2002 sa Chevrolet Niva aktívne zúčastňuje na ruskej cestnej premávke a v blízkej budúcnosti sa určite nechystá opustiť náš trh (ako dnes už neexistujúci Chevrolet Lachetti). V roku 2014 spoločnosť GM Avtovaz vypracovala veľmi zaujímavé plány na zmenu štýlu starej karosérie, ktorá v podstate získala agresívnejší a atraktívnejší vzhľad. Vyrobili prototyp, predstavili ho širokej verejnosti… a ponechali ho v podobe konceptu na neurčito. Takže máme to, čo máme: konečná restylizovaná verzia sa len málo líši od modelov starého typu, okrem opätovného vybavenia interiéru, drobných aktualizácií karosérie (šnorchel a plastové dno na ochranu oblúkov a prahov pred koróziou) a zníženia počtu možností na štyri.

  Maloobchodná cena pre Chevrolet Niva je od 680 do 800 tisíc Euro – pre kompaktné SUV s dobrou terénnou schopnosťou a „lezenie“ je celkom normálna suma (cenový strop pre klasickú „Niva“ končí tesne pod 600 tisíc). Za tieto peniaze dostane používateľ 80 koní z 1,7-litrového radového štvorvalcového motora, 10 litrov spotreby paliva v kombinovanom cykle a až 140 kilometrov za hodinu výkonu.

  Výhody

  • Jednoduché a spoľahlivé vozidlo do terénu;
  • Ľahký a kompaktný, so skrátenou základňou;
  • široká dostupnosť na trhu, vrátane trhu s náhradnými dielmi.

  Nedostatky

  • Problémy s nízkym výkonom sa nikam neposunú – technický model vývoja vozidla v dohľadnej budúcnosti nepočíta s modernizáciou motora.

  Veľký múr Hover H5

  Hodnotenie auta v segmente budget: 4.7

  Veľký múr Hover H5

  Kompaktné a lacné SUV čínskej výroby, založené na starých a úspešných vozidlách japonského a nemeckého pôvodu. Oficiálnym darcom modelu H5 sa teda stal kedysi populárny model Isuzu Axiom, vyrábaný na začiatku roka 2000. Karoséria má charakteristické črty s určitým prepracovaním pre moderný vzhľad a tiež má podporu optiky z automobilov Mazda (konkrétne modelu CX-7), čo neušlo pozornosti kritikov pri prezentácii vozidla.

  Z čisto praktického hľadiska možno Great Wall Hover H5 označiť za „pseudo SUV“, pretože jeho vizuálne a vnútorné časti boli navrhnuté skôr na jazdu v mestskom rytme, ale nie na neprejazdné močariská a blato. V Rusku sa predáva s tromi rôznymi motormi:

  1. s 2,4-litrovým benzínovým motorom s výkonom 136 koní;
  2. s 2-litrovým dieselovým motorom s výkonom 143 koní;
  3. vydaný v roku 2015 s 2,5-litrovým turbodieselom s výkonom 150 koní.

  Celkovo auto nie je zlé, ale skutočnosť, že jeho vysoká cena stále odrádza množstvo kupujúcich. Počiatočná cena základnej konfigurácie je jeden milión Euro, maximálna cena môže dosiahnuť až 1,5 milióna.

  Výhody

  • dobré možnosti motorov (benzín + dva dieselové motory s objemom 2 a 2,5 litra);
  • zaujímavý vzhľad (spojenie prvkov japonských a nemeckých automobilov).

  Nevýhody

  • pseudo SUV, vhodné najmä na jazdu v meste.

  UAZ Patriot I Restyled 3

  Hodnotenie vozidla v nízkorozpočtovom segmente: 4.4

  UAZ PATRIOT I RESTYLING 3

  S ďalšou aktualizáciou exteriéru UAZ Patriot prešiel a zmeny mechanickej časti: namiesto starého motora do rozsahu bola integrovaná nová jednotka ZMZ Pro s výkonom 150 koní (ale len pre prémiové konfigurácie). Vizuálne sa takmer nezmenil – pôsobí dosť zlým a neohrabaným dojmom, pričom si zachoval svoj bojový charakter pre jazdu v teréne.

  Napriek vysokej montáži nie je svetlá výška modelu Patriot obrovská – náprava stále znižuje svetlú výšku na 210 mm, čím absorbuje všetky nerovnosti. Jeho maximálna rýchlosť je nižšia ako 150 km/h, pretože váži 2125 kg, ale to nie je hlavný parameter pre jazdu v teréne. Spotreba paliva je v celkom prijateľných medziach: v kombinovanom cykle na 100 km sa spotrebuje približne 12-13 litrov. Interiér je tiež viac-menej prijateľný: k dispozícii je palubný počítač, dostatočne pohodlné sedadlá a všetky potrebné prvky podľa súčasných štandardov plnenia. Vozidlá sa pohybujú v cenovom rozpätí od 759 000 do 1103 000 Euro a ponúkajú výber zo šiestich možností – od Fleet po Prestige a Maximum.

  Výhody

  • modernizovaný motor v prémiových konfiguráciách (150 koní, 2,7 litra);
  • dostatočne nízka spotreba paliva;
  • rozšírený rozsah možností;
  • off-roading.

  Nevýhody

  • svetlá výška je 210 cm – náprava je stále najslabším konštrukčným prvkom z hľadiska zdvihu vozidla.

  Najlacnejšie crossovery

  Rena
   t Sandero Stepway

  Hodnotenie auta v segmente budget: 4.9

  Rena<ul></div><p>t Sandero Stepway“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/16816666196271-3622.jpg“ height=“425″ title=“Rena</p><ul>t Sandero Stepway“><p>Kategória lacných crossoverov je domovom tretieho vozidla značky Rena</p><ul>t, cenovo výhodnejší ako Kaptur a Duster. Sandero Stepway možno v zásade nazvať skromným vo všetkom: od dizajnu až po výkon. Vďaka prepracovanému exteriéru získal na kráse a viditeľnosti, ale zostáva „návrhovou“ možnosťou pre ľahký až stredne ťažký terén alebo pre pokojné a pohodové používanie ako rodinné vozidlo.<p>Áno, Sandero Stepway nemá terénne schopnosti Dustera, ale pri všetkých svojich nevýhodách sa nesnaží tváriť ako niečo koncepčne vysoké, presne pracujúce s cenou, ktorú si výrobca účtuje. Základom tohto modelu je 1,6-litrový benzínový motor s výkonom od 82 do 113 koní v kombinácii s variátorom, manuálnou (5MT) alebo automatickou (4AT) prevodovkou. Maximálna rýchlosť až 172 kilometrov za hodinu so zrýchlením na stovku za 11,1 sekundy. Spotreba v kombinovanom cykle sa pohybuje od 6,7 litra pre model s variátorom do 8,4 litra pre verziu s automatickou prevodovkou.</p><p>Pokiaľ ide o cenu, základný model Sandero Stepway bude stáť približne 723-tisíc Euro a za maximálnu konfiguráciu si vypýtajú 876-tisíc Euro.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Dobré hodnoty maximálnej rýchlosti a dobré vyváženie výkonu a hmotnosti;</li><li>Výrazné zlepšenie vzhľadu v porovnaní s predstylovanými modelmi;</li><li>Veľký výber typov motorov a prevodoviek;</li><li>Dobrá dynamika a ovládateľnosť – to, čo potrebujete pre rodinné vozidlo.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Priechodnosť je horšia ako u Dusteru (akýsi etalón značky).</li></ul><h3>Lada XRAY</h3><p>Hodnotenie auta v segmente budget: 4.8</p><div style=Lada XRAY

  Na prvý pohľad najpriaznivejším crossoverom v segmente ruského trhu je LADA XRay vyvinutá spoločnosťou AvtoVAZ. Cieľom vytvorenia tohto vozidla bolo konkurovať zahraničným značkám a získať späť časť zákazníkov v oblasti štandardných mestských SUV. Spoločnosť XRay vsadila na dizajn a v skutočnosti sa nedotkla pôvodného (a povedzme si úprimne, nie najlepšieho) podvozku – aspoň čo sa týka pocitu z jazdy.

  S veľkou dávkou istoty možno tvrdiť, že pozitívne tendencie v dizajne vyvolala spoločnosť Mitubishi, ktorá sa vhodne stala členom aliancie a poskytla niektoré prototypy na bezplatné používanie. Z hľadiska možností stojí za zmienku, že na základe dvoch motorov 1,6 a 1,8 litra s výkonom 106 a 122 koní. Rovnako ako v prípade modelu Vesta, aj XRay používa iba manuálne a robotizované prevodovky s piatimi prevodovými stupňami. O interiéri modelu je možné povedať len jedno: úsporne, ale celkom prijateľne. Ako uvádza AvtoVAZ, v blízkej budúcnosti nás čakajú minimálne dva restylingy so zmenami exteriéru karosérie, ako aj detaily interiéru. Ako rozsiahla bude konverzia – nevieme, ale dúfame, že v budúcnosti uvidíme postupný pokrok domáceho automobilového priemyslu.

  Výhody

  • kombinácia nízkej hmotnosti a dobrého výkonu motorov, vďaka ktorej je vozidlo ovládateľné a manévrovateľné;
  • Jeho cena sa pohybuje od 550 do 760 tisíc Euro;
  • Päť oficiálnych súprav a 11 druhov súprav v nich.

  Nevýhody

  • nemá vysoké bežecké schopnosti;
  • príliš kompaktný.

  Nissan Terrano

  Hodnotenie vozidla v rozpočtovom segmente: 4.8

  Nissan Terrano.png

  Nová generácia crossoverov Nissan Terrano má veľmi ostrý temperament a je určená skôr na zdolávanie terénu ako na pokojný život v meste. Hlavný dôraz v jeho tvare sa kladie na zväčšenie prvkov mriežky chladiča, miernu úpravu prednej a zadnej optiky spolu s nárazníkmi. Vozidlo napriek svojej povrchovej hmotnosti váži len 1,5 tony – 2-litrový benzínový motor s výkonom 143 koní a krútiacim momentom 195 Nm je na takúto hmotnosť úplne dostačujúci.

  Mimochodom, vyššie uvedená konfigurácia zodpovedá maximálnej konfigurácii v zostave s pohonom všetkých kolies, ktorej cena zanecháva značku v 1 milióne a 150 tisíc Euro. Najprvotnejšia verzia Terrano Comfort bude mať iba pohon predných kolies a 1,6-litrový motor s výkonom 114 koní spojený s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Náklady na túto možnosť budú približne 900 tisíc Euro. Vozidlo je tiež odolné a úsporné: v kombinovanom cykle spotrebuje maximálne 7,5-8,7 litra na 100 km a hrubý kov karosérie je navrhnutý tak, aby odolal skúške akcelerátormi a odlupovaniu a vydržal minimálne 10 rokov.

  Výhody

  • prepracovaná karoséria;
  • Až 10-ročná záruka na neporušenosť karosérie;
  • nízka spotreba paliva s výkonom od 114 do 143 koní;
  • ľahká konštrukcia.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Rena
   t Duster

  Hodnotenie vozidla v nízkorozpočtovom segmente: 4.7

  Rena<ul></div><p>t Duster“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/77916666196271-5422.jpg“ height=“384″ title=“Rena</p><ul>t Duster“><p>Jednoznačný hit medzi terénnymi nadšencami, ktorý je čoraz častejšie konfrontovaný s neporovnateľnou Nivou, pokiaľ ide o jej schopnosť prekonávať náročné prekážky. Duster je model, ktorý sa z nevzhľadnej karosérie stal plnohodnotnou a peknou vlajkovou loďou medzi crossovermi značky Rena</p><ul>t. V skutočnosti bola jeho predchádzajúca verzia predchodcom modelu Kaptur opísaného nižšie – zmenila sa len karoséria.<p>Duster je v porovnaní s ostatnými modelovými radmi jedinečný tým, že má na výber z troch motorov:</p><ol><li>1,6-litrový benzínový radový štvorvalec s výkonom až 114 koní;</li><li>Dvojlitrový benzínový motor s výkonom 143 koní (oba prešli priamo do Kapturu);</li><li>1,5-litrový vznetový motor s krútiacim momentom 240 Nm a výkonom 109 k.</li></ol><p>Našťastie, pokiaľ ide o náklady, situácia je lojálnejšia voči spotrebiteľovi: počiatočná konfigurácia s benzínovým motorom a pohonom predných kolies bude stáť od 709 tisíc Euro. Verzia Drive Plus – najkompletnejšia možná sada – bude kupujúceho stáť 1 milión a 117 tisíc Euro.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Pri stavbe sa používajú tri varianty motorov (jeden naftový a dva benzínové);</li><li>veľmi dobrá priechodnosť terénom, overená počas rokov existencie modelu na trhu;</li><li>Je relatívne nenáročný na služby;</li><li>Najnovšie verzie majú príjemný vonkajší dizajn a vnútorné čalúnenie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nenájdené.</li></ul><h3>Hyundai Creta</h3><p>Hodnotenie auta v segmente budget: 4.7</p><div style=Hyundai Creta

  Mini-majstrovské dielo od spoločnosti Hyundai, ktorá uviedla na trh „ľahšiu“ verziu modelov Santa Fe a Tucson pre fanúšikov a obdivovateľov kompaktných mestských crossoverov. Creta sa ukazuje ako prekvapivo živý a charizmatický automobil, ktorý nie je ochudobnený o bežné vlastnosti firemných modelov tohto restylingového obdobia.

  Väčšinu chvály na toto auto vyslovili nadšenci terénnych vozidiel – napriek aristokratickým vlastnostiam tejto kórejskej vlajkovej lodi nevadí, že sa bude brodiť v bahne. A čo sa týka výbavy, v prípade modelu Creta to nie je také samozrejmé, a to nehovoríme o interiéri. Pod kapotou (v závislosti od konfigurácie) môže mať len dve pohonné jednotky:

  1. Prvý – 1,6-litrový s výkonom 123 koní a spotrebou na úrovni 6,7 litra v zmiešanom cykle. Funguje spolu so šesťstupňovou manuálnou alebo automatickou prevodovkou.
  2. Druhým je 2-litrový motor s výkonom 149 koní, ktorý spotrebuje 7,5 litra na sto a jazdí len so 6-stupňovou automatickou prevodovkou.

  Dobré je, že pohon všetkých kolies je k dispozícii v oboch variantoch. Hyundai Creta za posledné dva roky zdražel a teraz môže najlacnejší model stáť až 947 000 Euro. Tí, ktorí chcú získať maximum, budú musieť vyklopiť 1 milión 325 tisíc Euro (a to nie je limit).

  Výhody

  • veľmi pekné auto z hľadiska estetiky;
  • Výborne drží na ceste a má dobrú ovládateľnosť;
  • Svižný výkon 149 koní v kombinácii s nízkou hmotnosťou a pohonom všetkých kolies;
  • Je vhodný na výlety do náročného terénu.

  Nevýhody

  • príliš vysoké náklady na vidlicu.

  Rena
   t Kaptur

  Hodnotenie vozidla v nízkorozpočtovom segmente: 4.6

  Rena<ul></div><p>t Kaptur“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/71516666196271-5122.jpg“ height=“344″ title=“Rena</p><ul>t Kaptur“><p>Ideologický súper Hyundai Creta, ktorý v skutočnosti prehráva s kórejským prakticky vo všetkých zložkách objektívneho hodnotenia. Hlavnou výhodou spoločnosti Rena</p><ul>t Kaptur spočíva vo veľmi príjemnom dizajne – zjednodušený tvar v čase prezentácie spôsobil, že kritici nervózne tria manžety na rukávoch. Okrem toho – svetelnosť, ktorá priamo závisí a akoby ju vnucovala vizuálna zložka.<p>V skutočnosti sa ukázalo, že za krásnym obalom čakajú spotrebitelia ak nie so sklamaním, tak s celkom úprimným prekvapením. Po prvé, čo sa týka izolácie hluku: človek má pocit, že tento proces bol jednoducho obídený vo fáze vypracovania technológie a montážneho postupu. Po druhé, jazdná dynamika je síce dobrá, ale nedosahuje úrovne modelu Creta. Pod kapotou modelu Kaptur sa môže ukrývať buď 1,6-litrový motor s výkonom 114 koní, alebo jeho 2-litrová obdoba s výkonom 143 koní. Pravda, všetko toto bohatstvo je kombinované s tromi prevodovkami (konkurent od Hyundai má len dva varianty): automatickou, mechanickou alebo s variátorom (CVT X-Tronic).</p><p>Mimochodom, autor tohto článku má naozaj rád auto, ale vec nie je v chuti, ale v tom, že dáva o „spolužiakov“. Kaptur jednoducho nemal dosť šťastia, aby vyšiel prakticky v rovnakom čase ako niekoľko vlajkových lodí, a cena (od 944 tisíc do 1 milióna 334 tisíc Euro) sa ukázala ako nekonkurencieschopná pre svoje vlastné podmienky.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Veľmi pekný dizajn (dvojfarebný náter – strecha je oddelená od karosérie);</li><li>nie je zlý výkon v teréne;</li><li>na výber sú tri prevodovky;</li><li>Vozidlo dokáže vyniknúť v prúde mesta.</li></ul><h4>Chyby</h4><ul><li>vysoké náklady a nie najlepšia implementácia;</li><li>problémy s izoláciou hluku v salóne.</li></ul><h3>Geely Emgrand X7</h3><p>Hodnotenie vozidla v nízkorozpočtovom segmente: 4.5</p><div style=Geely Emgrand X7

  Siedme miesto v rebríčku patrí reprezentatívnejšiemu crossoveru čínskeho pôvodu, ktorý používateľom ponúka zaujímavú optiku a miernu strohosť karosérie. Netreba dodávať, že Geely Emgrand X7 je jedným z mála nebeských vozidiel, ktoré sa z hľadiska dizajnu exteriéru ukázali ako naozaj zaujímavé.

  Jeho vybavenie je tiež v poriadku: model sa v Rusku predáva s dvoma motormi a dvoma prevodovkami – automatickou a manuálnou. Prvý motor s objemom 1,8 litra dosahuje výkon 131 koní a krútiaci moment 170 Nm, čo stačí na solídny ťah na vlastnú váhu. Druhým agregátom je dvojlitrový benzínový ekvivalent s výkonom 141 k a krútiacim momentom 191 Nm, ktorý je však spojený len s automatickou prevodovkou. V tomto ohľade môžete očakávať vyššiu spotrebu paliva a horšie terénne vlastnosti. Inak je vlajkový exemplár Geely nádherný a na úrovni ostatných konkurentov (ako Creta, Kaptur, Qashqai atď.) nie je veľmi vhodný na jazdu po ceste.) hodné kúpy. Cena Emgrand X7 začína na 990 tisíc a je obmedzená na 1 milión 280 tisíc Euro.

  Výhody

  • skutočne kvalitná montáž – jedna z mála v segmente čínskych crossoverov;
  • Dobré kombinácie motora a prevodovky;
  • atraktívny dizajn.

  Nevýhody

  • Tento crossover je určený predovšetkým do mestského prostredia – pohon všetkých kolies a dobrý výkon v teréne pravdepodobne nezachráni.

  Chery Tiggo 3

  Hodnotenie auta v segmente budget: 4.4

  Chery Tiggo 3

  Lacný crossover s celkom príjemným exteriérom, ktorý sa už dávno pevne usadil medzi domácimi milovníkmi lacných a celkom kvalitných automobilov. Súčasný vzhľad pripomína zastarané koncepty vlajkových lodí zástupcov parketov, rozrieďuje ho moderným vybavením a malými značkovými zmenami (aby sa príliš nepodobal originálu).

  Pod kapotou modelu Chery Tiggo sa nachádza benzínový štvorvalec s objemom 1,6 litra a výkonom 126 koní. Stálosť výkonu je teda podporovaná bez ohľadu na použitú prevodovku, ktoré má toto vozidlo len dve: CVT (variátor) a 5MT (manuál). Maximálny krútiaci moment dosahuje 160 Nm, čo pri čistej hmotnosti 1480 kg úplne stačí.

  Tento model funguje výnimočne v plytkých nedostatočných cestách a v bahne s priemernou ľahkosťou prejazdu – ovplyvňuje ho nedostatočná kontrola, priemerné previsy a obmedzenie na mestské prostredie. Cena modelu Tiggo 3 začína od 730 tisíc a končí na 900 tisíc Euro s možnosťou niektorých voliteľných doplnkov. Je možné ho považovať za reálny variant na dennej báze, ale ak je prioritou vyriešiť problémy s presunom na nedostatok ciest, je potrebné riešiť nákup niečoho z rodiny Rena

   t alebo Hyundai.

   Výhody

   • Dostatočne pekný vonkajší dizajn;
   • nie zlé vlastnosti motora;
   • sada zimných pneumatík je súčasťou nákupu vozidla.

   Nevýhody

   • Nie je príliš vhodný na jazdu v teréne, hoci sa na ňu dá použiť.

  • ventilátor X60
  • Hodnotenie vozidla v nízkorozpočtovom segmente: 4.3

   <li></div><p>Fan X60″ src=“/wp-content/uploads/2023/10/6516666196281-822.jpg“ height=“356″ title=“</p><li>ventilátor X60″><p>Deviaty riadok</p><li>X60 je spôsobený dvoma faktormi: po prvé, je to jediný kompaktný crossover v segmente ruského trhu s pohonom len predných kolies a po druhé, jeho jazdné vlastnosti sa od debutu v roku 2011 príliš nezmenili. Koncepčne je toto auto prepracovanou verziou Toyoty RAV4, ďalšou kópiou už tak nekreatívneho čínskeho priemyslu.<p>od roku 2012</p><li>Model X60 sa začal montovať v Čerkessku, v pomerne známom závode Derways, a odvtedy je pomerne populárnou voľbou medzi domácimi nadšencami automobilov. V priebehu rokov sa koncernu podarilo uskutočniť niekoľko restylingov, počas ktorých sa menili len drobné prvky karosérie, ako je optika (zadná časť), mriežka chladiča a kryty podbehov kolies (kvôli agresívnemu vplyvu prostredia na tenký kov karosérie). Motor je tu vždy len 1,8-litrový benzínový agregát s výkonom až 128 k a krútiacim momentom 162 Nm. Spotreba paliva však zostáva na úrovni 8,2 litra na 100 km, čo je veľa, najmä v porovnaní s niektorými rýchlejšími a lacnejšími konkurentmi. Náklady na nové auto dosahujú 1 milión Euro, avšak je to ten prípad, keď je možné ísť a na sekundárnom trhu.<h4>Výhody</h4><ul><li>Vysoká popularita v Rusku;</li><li>kompletné prispôsobenie pre ruské cesty;</li><li>dobre funguje ako mestské vozidlo.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Vysoká spotreba paliva (8,2 l/100 km);</li><li>len pohon predných kolies.</li></ul><h3>Nissan Qashqai</h3><p>Hodnotenie auta v segmente budget: 4.3</p><div style=Nissan Qashqai

   Typický japonský Nissan Parkett, ktorý bol niekoľko rokov po sebe vyhlásený za najlepší mestský crossover z hľadiska pomeru ceny a výkonu. Qashqai má pravidlo každoročnej obnovy; tieto obnovy však prechádzajú prakticky bez stopy – rozdiel oproti predchádzajúcim verziám je tak minimálny, že sa zákazníci často mýlia s číselným označením restylingu. Pre Japoncov je to však skvelá príležitosť opäť zvýšiť ceny za líniu: a aj napriek tomu je po aute naďalej aktívny dopyt.

   Základným motorom Nissanu Qashqai je 1,2-litrový motor s výkonom 115 koní – možno najzaujímavejší vývoj zo všetkých súčasných. Je pravda, že jeho spotreba paliva je nevyvážená a v kombinácii s variátorom ako prevodovkou spotrebuje vozidlo 6,2 litra na každých 100 kilometrov. Ak chcete niečo výkonnejšie – žiadny problém! K dispozícii je 130-koňový dieselový motor, ktorý v kombinovanom cykle spotrebuje len 4,9 litra paliva, alebo 2-litrový 144-koňový benzínový motor (so spotrebou 7,2 litra). Hlavná hodnota Qashqai je však v exkluzívnom komforte, ktorý je dosiahnutý vďaka použitiu viacprvkového systému zavesenia zadných kolies a McPherson vpredu, čo umožňuje účinné tlmenie vibrácií a ergonomickú jazdu aj v podmienkach Slovenskách ciest. Kúpna cena: od 1 do 1,5 milióna Euro.

   Výhody

   • Výnimočný komfort pri jazde v meste;
   • veľmi kvalitný a krásny vzhľad;
   • dobrá dynamika zrýchlenia;
   • nízka spotreba paliva vo všetkých kombináciách motora a prevodovky;
   • výborná priľnavosť na ceste.

   Nevýhody

   • Veľké rozdiely v cene stavebnice;
   • veľmi malý terénny potenciál.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: