6 najlepších tlačných motoriek

*Najlepšie podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Občania severných regiónov Ruska môžu mať z tlačných remorkérov veľký úžitok. Na zasnežených priestranstvách sa cítia sebaisto, pomáhajú rybárom a poľovníkom pri pohybe. Často sa táto technika používa na výrobu dreva na oheň alebo na fotografovanie na pozadí prírody. Charakteristickým znakom motorového nakladača je montáž sánkarského modulu pred pásovú jednotku. Keďže sane hnetú sneh, stopy sa pri jazde nezasypú. Odborníci na expertízu odporúčajú pri kúpe motorového tlačného vozíka venovať pozornosť niekoľkým technickým vlastnostiam.

Ako si vybrať spoľahlivý postranný vozík

Samohybné zariadenia sa líšia zvonku aj zvnútra.

Rozmery a hmotnosť.Hľadanie tlačného zariadenia by ste mali začať podľa rozmerov a hmotnosti.

 1. Ak potrebujete zariadenie prepravovať autom, mali by ste uprednostniť najkompaktnejšie a najľahšie modely.
 2. Tí, ktorí žijú v blízkosti lesov, jazier a riek, využijú ťažšie a objemnejšie zariadenia.

Výkon motora.Vozidlo je vybavené štvortaktným benzínovým motorom. Výkon stroja by mal byť v ideálnom prípade prispôsobený celkovej hmotnosti vozidla.

 1. Najťažšie práce sú pripravené vykonávať tlačné stroje s motorom s výkonom 15-20 koní. . Dokážu zvládnuť náklad s hmotnosťou až 500 kg.
 2. Ak náklad nepresahuje 200 kg, je lepšie zvoliť vlečný vozík s motorom 8-10 litrov. . Zvládne danú úlohu a zároveň ušetrí benzín.

Prenos.Prevodovka prenáša výkon z motora na koľaje. Dodáva sa v dvoch verziách.

 1. Prevodovka zabezpečuje plynulé rozbiehanie a nemá pocit, že by „išla všade“. Jednotka však nie je určená na veľké zaťaženie a jej oprava bude majiteľa stáť veľa.
 2. Variátor je drahší, ale v prípade preťaženia jednoducho prešmykne remeň. V najhoršom prípade budete musieť remeň vymeniť, čím sa vyhnete veľkým poruchám. Variátor umožňuje využiť plný výkonový potenciál motora.

Pozastavenie. Tieto modely majú dva typy odpruženia. V závislosti od prevádzkových podmienok môže byť pri niektorých modeloch možné vymeniť obe verzie.

 1. Štíhly záves sa jednoducho ovláda a je cenovo dostupný. Keďže na ochladenie svahu je potrebný sneh, neodporúča sa používať ho v iných ročných obdobiach.
 2. Valčekové zavesenie sa považuje za celoročnú možnosť. Na mäkkom snehu však stroje s takýmto zavesením fungujú horšie ako skelvis.

Vybavené. Pri porovnávaní ceny rôznych tlačiarov by ste nemali zabúdať na konfiguráciu modelov. Niektorí výrobcovia, ktorí sa snažia prilákať zákazníkov za nižšiu cenu, zahŕňajú do základnej sady minimum možností. Nie je zriedkavé, že sa sane montujú ako voliteľná výbava. Každý potenciálny kupujúci sa musí sám rozhodnúť, ktorý súbor možností je pre neho najlepší.

Po dôkladnom preskúmaní domáceho trhu vybrali odborníci z Expertology 6 najlepších tlačných uterákov. Tieto modely boli úspešne testované používateľmi v náročných podmienkach a získali pozitívnu spätnú väzbu.

6 najlepších tlačiarov

NomináciaUmiestnenieNázovCena
6 najlepších tlačiarov1Uragan Sibir husí krk. 500158 590 €
2Tofalar 500105 000 €
3MUKHTAR 15R NOVÝ179 900 €
4KOiRA Bogatyr 20 R.120 377 €
5Minka 500 Compact 20L..93 900 €
6Albatros-L872 000 €

Hurikán sibírska hus. 500

Hodnotenie: 4.9

Uragan Sibir husí krk 500

Spoľahlivosť a mobilita v teréne robia z modelu Uragan Sibir víťaza našej recenzie. Odborníkom sa páčil prístup výrobcu, ktorý ponúka každému zákazníkovi zostaviť vozidlo s požadovaným súborom možností. Základňa je nezmontovaný rám, v ktorom je umiestnený čínsky motor Loncin LC192F alebo

 • motor 460 výkon 20 litrov. . Namiesto rozpočtového odpruženia je možné za príplatok objednať valčekovo vyvážené odpruženie. Vybavený 500 mm širokými pásmi a 18W LED svetlometom. Vpredu sú nainštalované sane šedej farby s rozmermi 1600x920x320 mm s nárazníkom, kovovým hrebeňom a obložením. Sedadlo a volant s ovládacími prvkami. Medzi voliteľné funkcie patrí elektrický štartér, vyhrievané rukoväte, čelné sklo, vedenie reťaze atď. .

  Používatelia si pochvaľujú jeho terénne schopnosti, vysokú kapacitu, spoľahlivosť a jednoduchú obsluhu. Niektorým majiteľom chýbajú niektoré základné funkcie.

  Výhody

  • jednoduchosť a spoľahlivosť;
  • kapacitu;
  • prijateľná cena;
  • Široká škála možností a funkcií;
  • priechodnosť.

  Nevýhody

  • niekoľko možností základného vybavenia.

  Tofalar 500

  Hodnotenie: 4.8

  Tofalar 500

  Strieborným medailistom v našom prehľade sa stal Tofalar 500. Odborníci oceňujú výhody modelu, ako je jeho nízka cena, dobrá výbava, vysoká ovládateľnosť a spoľahlivosť. Slovenská výrobca umožňuje inštaláciu mobilného modulu vpredu aj vzadu. Nosnosť zariadenia zostáva v rozmedzí 500 kg. Odpruženie valčekovými pružinami je dobré na akomkoľvek povrchu. Model má atraktívny vzhľad, ktorý ho odlišuje od konkurencie. Stroj je poháňaný štvortaktným benzínovým motorom s objemom 15 litrov. . Dokáže zrýchliť až na 40 km/h.

  Ohlasy chvália kvalitné vyhotovenie, dobrú priechodnosť terénom a nízku spotrebu paliva. Vysoký dopyt však znamená, že na dodávku musia čakať viac ako mesiac.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • priechodnosť;
  • hospodárstvo;
  • manévrovateľnosť;
  • krásny dizajn.

  Nevýhody

  • nedostatok v predajnej sieti.

  MUKHTAR 15R NOVÝ

  Hodnotenie: 4.7

  MUKHTAR 15R NOVÝ

  Mnoho pozitívnych recenzií získaných od domácich používateľov motocykla MUKHTAR 15R NEW. Odborníci pripisujú úspech modelu od známej značky IRBIS spoľahlivosti a udržiavateľnosti zariadenia. Jednou z výhod vlečného vozíka Mukhtar je možnosť variabilnej konfigurácie. Vpredu je možné namontovať riadené sane alebo lyžiarsky modul. Na letné použitie sú namiesto lyží k dispozícii kolieska. Pomocou benzínu používatelia čistia cesty od snehu, vykonávajú vyrovnávanie plôch s ľahkým podkladom. Nové tlačné vozidlo je poháňané čínskym motorom

 • Výkon 15 litrov. . Je možné ho naštartovať ručným alebo elektrickým štartérom. Prenos krútiaceho momentu na 500 mm široký rozchod sa uskutočňuje pomocou variátora Safari a reverznej prevodovky Buran. Maximálna rýchlosť modelu je obmedzená na 45 km/h.

  Majiteľom sa páči jednoduchá výmena odpruženia, multifunkčnosť, bohatá výbava. Mínus sa považuje za skromné užitočné zaťaženie (200 kg).

  Výhody

  • spoľahlivosť;
  • udržiavateľnosť;
  • multifunkčnosť;
  • Rozsiahle vybavenie;
  • jednoduchá výmena zavesenia.

  Nevýhody

  • skromné užitočné zaťaženie.

  KOiRA Bogatyr 20 R.

  Hodnotenie: 4.6

  KOiRA Bogatyr 20 R

  Odborníci nazvali jedinečný ťahač KOiRA Bogatyr 20 R. V parametri vlastnej hmotnosti (105 kg) prevyšuje mnohých konkurentov. Model zobrazuje silu bogatyra, pretože. . nosnosť viac ako 500 kg. Vozidlo je vybavené čínskym motorom

 • ventilátor KP 460 F s výkonom 20 litrov. ., ktorý spotrebuje približne 3,5 litra benzínu za hodinu. Ovláda sa ručne. Krútiaci moment sa prenáša na 500 mm široký rozchod kolies prostredníctvom variátora Safari. Odpruženie predstavujú veľké (priemer 200 mm) kolesá s gumovým vencom na odpružených nápravách. Konštrukcia nemá kryt na motore, ale nemá vplyv na výkon motora. Výrobca si zaslúži pochvalu za použitie lesklej práškovej farby, ktorá spoľahlivo chráni kovové časti pred koróziou.

  Vo svojich recenziách používatelia chvália Bogatyr za trakciu, nenáročnosť, dobrú schopnosť resetovať modul. Nepáčilo sa mi látkové sedadlo, ktoré je mokré.

  Výhody

  • ľahkosť;
  • Dobrá nosnosť;
  • priechodnosť;
  • nenáročnosť.

  Nevýhody

  • textilné sedadlo sa namočí.

  Norka 500 Compact 20 hp..

  Hodnotenie: 4.5

  MINK 500 COMPACT 20 HP

  V modeli Norka 500 Compact našli odborníci niekoľko výhod. Monolitický rám je vyrobený z 3 mm kovu, na ktorom je upevnená vrstva laminovanej preglejky, lôžko motora a variátor. Stroj je vybavený benzínovým motorom s objemom 20 litrov. ., rozdeľuje krútiaci moment pomocou variátora Safari. štandardne sa dodáva s motocyklovou reťazou s jednoduchým a ľahko použiteľným napínačom. Kompozitné pásy poskytujú spoľahlivú priľnavosť v zasneženom teréne. Výrobca sa postaral o rýchlu výmenu odpruženia – výmena sklíčok na valcoch trvá 30 minút bez špeciálneho náradia. Ľahko odnímateľný kryt na ochranu zariadenia pred dažďom, snehom a ľadom.

  Mnoho majiteľov na fórach informuje o spoľahlivosti modelu Norka 500 Compact a jeho prijateľnej cene. Slabým miestom stroja sú podľa nich ložiská.

  Výhody

  • robustný rám;
  • primeraná cena;
  • výkonný motor;
  • spoľahlivosť.

  Nevýhody

  • ložiská s krátkou životnosťou.

  Albatros-L8

  Hodnotenie: 4.5

  Albatros-L8

  Najvýhodnejšia cena vyniká v porovnaní s konkurenciou motocyklovým ťahačom Albatros-L8. Nemá vysoký výkon (8 l. .) a nosnosť (do 210 kg). Zariadenie je však také kompaktné, že sa dá prepravovať v kufri auta. Hmotnosť bez vybavenia je 70 kg s rozmermi 1100x470x610 mm. Model je vybavený japonským motorom Honda GX240, ktorý spotrebuje iba 325 g benzínu za hodinu. Žiadne problémy s manuálnym štartovaním motora. Vďaka rovnomernému rozloženiu hmotnosti vodiča medzi ťažné vozidlo a sane dosahuje výrobca vynikajúcu pohyblivosť v teréne. Šírka rozchodu je len 380 mm. O prenos krútiaceho momentu sa stará dvojstupňová prevodovka s automatickou odstredivou spojkou.

  Majitelia sú spokojní s kompaktnosťou a ľahkosťou zariadenia, prijateľnou cenou. Zadná časť stroja je skonštruovaná tak, aby mohla pracovať s odnímateľným podvozkom v šikmej polohe.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • kompaktnosť a ľahkosť;
  • hospodárstvo;
  • dobrá priepustnosť.

  Nevýhody

  • často sa nakláňa do strán.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: