6 najlepších výrobcov okien

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Dôležitým komponentom, ktorý úzko súvisí s komfortom jazdy, je zdvíhanie okien. Tento jednoduchý diel umožňuje spúšťať a zdvíhať bočné okná vozidla. Ak sa zdvíhače okien používajú často, môžu sa vyskytnúť poruchy. Jednoduchšie je vymeniť jednotku ako celok a väčšina motoristov je schopná urobiť túto prácu sama. Domáci trh ponúka širokú škálu okenných výťahov. Naši odborníci vám pomôžu vybrať komponent s najlepším pomerom cena/výkon.

Výberové kritériá

Základné typy.Bežnou praxou je rozdeliť všetky zdvíhače okien do dvoch skupín podľa typu pohonu.

 1. Mechanické modely sa ovládajú špeciálnou rukoväťou namontovanou vo dverách. Vodič a cestujúci si môžu otáčaním nastaviť okno do pohodlnej polohy. Najlepšie na mechanických oknách je, že nie sú závislé od kľúča od zapaľovania.
 2. Elektrické zdvíhanie okien je poháňané motorom zabudovaným vo dverách. Stlačením tlačidla sa okno uvedie do pohybu, uvoľnením tlačidla sa okno zastaví. Jedinou nevýhodou elektricky ovládaných okien je ich závislosť od napájania vozidla. Okrem toho mnohé vozidlá vyžadujú, aby ste pri vypnutom motore zapli zapaľovanie, ak chcete otvoriť alebo zatvoriť okno.

Funkcie dizajnu. Existuje niekoľko obľúbených konštrukcií okenných výťahov.

 1. Modely s oceľovým lanom sú k dispozícii s jedným alebo dvoma klzákmi. Oceľové lanko prenáša krútiaci moment z okennej kľučky alebo motora na okno. Smer pohybu určujú valčeky umiestnené vo vnútri dverí. Takéto konštrukcie sa vyznačujú jednoduchosťou, udržiavateľnosťou a nenáročnou údržbou.
 2. Mechanizmy páky alebo ramien majú spojenie v tvare písmena X. Poloha skla sa mení so zmenou uhla páky. Pákový mechanizmus je spoľahlivý a odolný. Náklady na nožnicový okenný výťah sú však veľmi vysoké.
 3. Káblové konštrukcie sa vyznačujú jednoduchosťou. Okno sa otvára pod vlastnou váhou a zdvíha sa navíjaním kábla.

Výber elektrického okna.Každý výrobca uprednostňuje špecifickú konštrukciu a vybavuje svoje vozidlá mechanickými aj elektrickými zdvíhadlami okien (v závislosti od konfigurácie). To však neznamená, že v prípade poruchy musíte nainštalovať presne tú istú jednotku. Namiesto mechaniky môžete ľahko nainštalovať elektrický zdvihák okien a vybrať si akýkoľvek dizajn. K dispozícii sú aj univerzálne modely (vhodné pre väčšinu automobilov), ale ich inštaláciu by mal vykonať autorizovaný servis. Najlepšie je začať s hľadaním podľa čísla VIN vozidla alebo technických údajov. Potom môžete nájsť vhodnú náhradu z hľadiska výkonu a ceny.

Preskúmali sme 6 najlepších výrobcov elektrických zdvíhačov okien. Všetky predávajú svoje výrobky na Slovenskom trhu. Pri prideľovaní miest redakcia zohľadnila názory odborníkov a spätnú väzbu od domácich používateľov.

Hodnotenie najlepších výrobcov okenných výťahov

Hodnoteniemiestovýrobcahodnotenie
Hodnotenie najlepších výrobcov zdvíhačov okien1Forward5.0
2Skupina JP Group4.9
3Garnet4.8
4

olcar

4.7
5Spal4.6
6KATRAN4.5

Forward

Hodnotenie: 5.0

Forward

Elektrické výťahy Forward sú príkladom spolupráce dvoch spoločností. Spoločnosť OOO Glazovskiy Zavod Metalware sa zlúčila so spoločnosťou OOO Tekhnicheskiye Sistemy, čo dalo rozvoju spoločností nový impulz. Nové modely elektrického zdvíhania okien pre domáce a zahraničné vozidlá. Odborníci si všímajú špičkovú technológiu výroby, prísnu kontrolu kvality, používanie moderných materiálov. V katalógu sú široko zastúpené produkty pre väčšinu populárnych automobilov. Výrobcovi sa podarilo dosiahnuť vynikajúcu kvalitu svojich výrobkov za prijateľnú cenu; 8. Značka je víťazom v našej recenzii.

Používatelia sú spokojní s presnosťou zdvíhačov okien, ľahko sa inštalujú a nevyžadujú nastavenie. Mechanizmus pracuje rýchlo a ticho.

Výhody

 • vysoká kvalita;
 • tichá prevádzka;
 • prijateľná cena;
 • rýchle zdvíhanie a spúšťanie.

Nevýhody

 • nenájdené.

Skupina JP Group

Hodnotenie: 4.9

Skupina JP Group

JP Group je dánska spoločnosť, ktorá pôsobí na trhu s náhradnými dielmi pre automobilový priemysel od roku 1976. Je oficiálnym dodávateľom dielov pre montážnu linku VW. Automobilové komponenty sa dodávajú do 70 krajín sveta a niektoré výrobky sa vyrábajú v jej vlastných závodoch, pričom spoločnosť pôsobí aj ako balička. Katalóg značky obsahuje produkty, ako sú okenné zdviháky, tlmiče nárazov, tlmiče, riadiace jednotky a ďalšie. Odborníci sa domnievajú, že najlepšiu kvalitu budú mať diely vyrobené v Dánsku a Nemecku. Bohužiaľ, na Slovenskom trhu sa diely najčastejšie dodávajú z Číny. Preto okenné výťahy nemajú vždy dlhú životnosť.

Mnohí motoristi oceňujú kvalitu produktov JP Group. V recenziách niektorí používatelia chvália diely, zatiaľ čo iní sú nespokojní s krátkou životnosťou.

Výhody

 • vysokokvalitné komponenty z Dánska a Nemecka
 • spoľahlivosť;
 • trvanlivosť;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • Nestabilná kvalita výrobkov z Číny.

Garnet

Hodnotenie: 4.8

Granat

Jednoduché a spoľahlivé okenné výťahy vyrába ruská spoločnosť Granat. Výrobky sú cenovo dostupné, čo teší domácich motoristov. Sortiment zahŕňa univerzálne káblové modely, ako aj elektrické okná pre ruské a zahraničné vozidlá. Odborníci chválili značku za jej kompletný balík so všetkým, čo potrebujete na inštaláciu jednotky. Spoločnosť Granat bola v čase svojho založenia (1998) dizajnérskou kanceláriou, ktorá vyvíjala okenné výťahy. Spoločnosť sa teraz môže pochváliť kompletným výrobným cyklom od vývoja modelu až po balenie.

Medzi domácimi motoristami prevládajú pozitívne recenzie na produkty Granat. Prevody sú rýchle, ale hlučné.

Výhody

 • dobrá kvalita;
 • interný vývoj;
 • spoľahlivosť;
 • rýchly mechanizmus.

Nevýhody

 • hlučná prevádzka.

olcar

Hodnotenie: 4.7

Polcar

Poľská spoločnosť Polcar začala svoju činnosť v malom prenajatom byte vo Varšave s rozlohou 44 m2. . Manželia Sękowski využívali kúpeľňu ako úložný priestor. Bolo to v roku 1986. Už po 10 rokoch mala spoločnosť vlastný sklad s rozlohou 4000 metrov štvorcových. . Rozloha všetkých logistických centier v súčasnosti dosahuje 110 000 metrov štvorcových. . Poľská spoločnosť nakupuje náhradné diely od výrobcov, ktorí vyžadujú trvalo vysokú kvalitu dielov. Všetky náhradné diely sú dodávané v originálnom balení, čím sa odlišujú od iných baliacich spoločností. Odborníci upozorňujú na úplnú nezávislosť spoločnosti, ktorá funguje na vlastnom kapitáli.

Ruskí používatelia majú radi výrobky značky Polcar. Diely sú dobre zabalené, mechanizmus zdvíhania okien je hojne mazaný.

Výhody

 • prijateľné ceny;
 • dobrá kvalita;
 • spoľahlivé balenie;
 • bohatý sortiment.

Nevýhody

 • žiadna vlastná výroba.

Spal

Hodnotenie: 4.6

Spal

Taliansku spoločnosť Spal založili v roku 1959 dvaja podnikatelia Terzino Spaggiari a Alberto Alberti. Prvé písmená priezviska sú názvom novej spoločnosti. Pôvodne sa spoločnosť špecializovala na výrobu plastových dielov, ale v roku 1970 sa zamerala na elektrické komponenty pre automobily. Značka oslavuje 60. výročie a do roku 2020 plánuje rozšíriť svoju výrobnú plochu na 180 000 m2. . Odborníci zaradili značku do nášho prehľadu pre jej vynikajúcu kvalitu a nedostatok falzifikátov na Slovenskom trhu.

Výrobky spoločnosti Spal zatiaľ nedokázalo oceniť veľa používateľov. Majitelia vozidiel si všímajú premyslenú konštrukciu, jednoduchú inštaláciu a bezproblémovú prevádzku okenných výťahov.

Výhody

 • vynikajúca kvalita;
 • prepracované návrhy;
 • jednoduchá montáž;
 • spoľahlivosť.

Nevýhody

 • nedostatočný sortiment výrobkov;
 • ťažko dostupné v Slovenskách obchodoch.

KATRAN

Hodnotenie: 4.5

KATRAN

Celý sortiment domácich automobilov pokrýva spoločnosť KATRAN. Katalóg výrobcu ponúka elektrické okná pre osobné automobily, ako aj výrobky pre nákladné vozidlá (ZIL, GAZ, UAZ, KAMAZ). Odborníci si všímajú jednoduchosť a spoľahlivosť domácich firemných autodielov, používatelia zvyčajne nemajú problémy s inštaláciou a pripojením. K plusom treba priradiť 2-ročnú záruku od výrobcu. Značka uzatvára top 6 nášho prehľadu, t. . sa zatiaľ nemôže pochváliť širokou škálou. a balenie okien by sa malo upraviť.

Používatelia nemajú žiadne vážne nároky na elektrické okná KATRAN. Boli navrhnuté na zvýšenie jazdného komfortu nákladných vozidiel. Chvályhodná je aj prijateľná cena produktov.

Výhody

 • dobrá kvalita
 • jednoduchosť;
 • spoľahlivosť;
 • jednoduchá montáž.

Nevýhody

 • chudobný sortiment;
 • primitívne balenie.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: