7 najrýchlejších a najvýkonnejších štvorkoliek

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa považovať za návod na nákup. Pred kúpou si nechajte poradiť od odborníka.

Štvorkolka je ľahko ovládateľná vďaka svojim kompaktným rozmerom a mobilite v každom teréne. Čím výkonnejší je motor kvadrokoptéry, tým vyššiu rýchlosť môže vozidlo dosiahnuť pri priamom pohybe. Na močaristom teréne alebo piesku sa vďaka vyššiemu výkonu zlepšia jazdné vlastnosti a môžete jemne nabrať rýchlosť tam, kde by iní uviazli. Naši odborníci analyzovali, ktoré štvorkolky sú najvýkonnejšie a najrýchlejšie z tých, ktoré sa predávajú v Rusku.

Rebríček najrýchlejších a najvýkonnejších štvorkoliek

ophy Pro EPS CVTech
Nomináciamiestonázov výrobkunová cena (2020)
Najvýkonnejšie a najrýchlejšie športové štvorkolky1CAN-AM MAVERICK X3 X RC TURBO RR3 303 000 €
2

Scrambler XP 1000 S Black Pearl

1 548 000 €
3Yamaha YFM 700 Raptor979 000 €
Najrýchlejšie a najvýkonnejšie úžitkové štvorkolky1CAN-AM OUTLANDER MAX 1000R LTD1 816 000 €
2KAWASAKI
UTE FORCE® 750 4X4I EPS
945 000 €
3

Sportsman XP 1000 HL Onyx Black

1 630 000 €
4Stroje ATV 850 Guepard

814 000 €

Najvýkonnejšie a najrýchlejšie športové štvorkolky

Športové modely sú určené na rýchlu turistiku a prehliadku pamiatok, ale sú vhodné aj na jednoduchú jazdu pre radosť. Používajú sa na súťaženie. Vďaka nižšej hmotnosti sú ľahšie ovládateľné, ale to neplatí pre všetky stroje. Tu sú najvýkonnejšie varianty predávané v Rusku, ktoré sú známe svojou dynamickou jazdou.

CAN-AM MAVERICK X3 X RC TURBO RR

Hodnotenie: 5.0

AN-AM MAVERICK X3 X RC TURBO RR

Na vrchole zoznamu je štvorkolka s najvýkonnejším turbomotorom s objemom 900 cm3, ktorý dosahuje výkon 195 koní. Nie všetky športové sedany a hatchbacky dosahujú takúto úroveň výkonu. Na trati a rovných poľných cestách dosiahne táto štvorkolka maximálnu rýchlosť 150 km/h. Výkonný stroj, ktorý je nielen rýchly, ale aj pohodlný. Má uzavretú kabínu a dve plnohodnotné sedadlá s operadlami. Zvyšuje komfort jazdy a bezpečnosť. Štvorkolka s rozmermi 3416x1849x1740 mm ponúka väčší priestor v kabíne. Rýchle zrýchlenie zabezpečuje plynulý variátor so vzduchovým chladením. Rekultivovaní jazdci sú spokojní so zdvihom predného odpruženia 559 mm, ktorý chráni pred nárazmi pri zdolávaní hlbokých výmoľov alebo kameňov na ceste. 32-palcové pneumatiky ponúkajú všestrannosť na rýchlu jazdu v teréne a inom nerovnom teréne.

Poháňa ho motor Rotax ACE od rakúskej spoločnosti, ktorá vyrába aj pohonné systémy pre letectvo. Výkonný motor s turbodúchadlom a medzichladením pracuje hladko a má predĺženú životnosť, takže rýchla jazda sa na jeho stave čoskoro neprejaví.

Výhody

 • veľmi výkonný motor s objemom 195 litrov..;
 • maximálna rýchlosť 150 km/h;
 • dve plnohodnotné sedadlá;
 • dlhý zdvih odpruženia;
 • Strecha na ochranu pred poveternostnými vplyvmi.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • Hmotnosť 850 kg.

Scrambler XP 1000 S Black Pearl

Hodnotenie: 4.9

Polaris Scrambler XP 1000 S Black Pearl

Štvorkolka na druhom mieste má motor s objemom 952 cm3, ktorý generuje 89 l.. Samozrejme, je oveľa nižší ako vyššie opísaný model, ale váži 400 kg oproti 850 kg, takže je aj na ceste dosť rýchly. Ak prepnete na 2WD, krútiaci moment sa prenáša len na zadnú nápravu, takže pri rozjazde sa predné kolesá zdvihnú. Vyzerá to veľmi pôsobivo. Štvorkolka sa krásne šmýka do zákrut. S pohonom 4WD môže jazdec jazdiť s istotou na piesku, blate alebo snehu vďaka lepšiemu výkonu ICE pri nízkych otáčkach. Tlmiče s priemerom 292 mm a 350 mm sú tuhšie ako u konkurencie, čo znamená, že karoséria sa po nerovnostiach rýchlejšie stabilizuje.

Americkú štvorkolku sme vyzdvihli pre jej spoľahlivú automatickú prevodovku PTV. Má viacero režimov (P/R/N/L/H) a je „naostrený“ pre rýchly, športový štýl jazdy. Konštrukcia zaručuje, že vydrží dlhšie ako variátory na štvorkolkách s podobným pohonom.

Výhody

 • dobrá ochrana motora a chladiča s výkonnými rúrkami;
 • bahenná guma sa nezanáša kameňmi;
 • spoľahlivú prevodovku;
 • Elektronicky riadený 4-taktný vznetový motor.

Nevýhody

 • Len pre jedného jazdca.

Yamaha YFM 700 Raptor

Hodnotenie: 4.8

Yamaha YFM 700 Raptor

Ďalšou výkonnou štvorkolkou je model YFM 700 Raptor od značky Yamaha. Športový motor japonského športového motocykla s objemom 686 cm³ bol špeciálne navrhnutý tak, aby zvládol energické požiadavky agresívneho štýlu jazdy. Pohonná jednotka poskytuje vyšší výkon a krútiaci moment. Motor sa dá naštartovať ľahkým stlačením tlačidla štartéra. Majitelia si užívajú výkon tlmičov ATV s vyrovnávacími nádržami. Prebytočný olej do nich odteká, čo umožňuje spustiť karosériu a jazdiť po hladkom teréne. Pri prejazde výmoľmi poskytuje dodatočný objem oleja zvýšenú pružnosť odpruženia a dlhý zdvih tyčí.

Japonskému výrobcovi sa podarilo dosiahnuť optimálnu kombináciu výkonových a rýchlostných charakteristík. S relatívne malým zdvihovým objemom motora 48 l.., vozidlá dokážu uháňať po ceste rýchlosťou 120 km/h. Takže hoci na väčšinu svojich konkurentov stráca počtom „kociek“, z hľadiska rýchlosti nedobehne všetkých.

Výhody

 • Prístrojová doska LED;
 • hliníkové diely na zníženie hmotnosti;
 • Jednoduché štartovanie tlačidlom;
 • Elegantná konštrukcia s vysokými blatníkmi.

Nevýhody

 • Relatívne malé pneumatiky s veľkosťou 22 palcov.

Najvýkonnejšie a najrýchlejšie úžitkové štvorkolky

Použitie týchto štvorkoliek je všestrannejšie. Môžu sa používať na rybolov, lov, hubárčenie alebo len na plavbu. Nákladná plošina umožňuje priviezť palivové drevo z lesa, plodiny z poľa alebo stavebný materiál z obchodu. Vyšší výkon vám poskytne lepší výkon v teréne a viac nákladu, ktorý môžete prepraviť naraz. Maximálnu rýchlosť prekonávajú športovejšie verzie, ale výkon vás vytiahne z každého terénu.

CAN-AM OUTLANDER MAX 1000R LTD

Hodnotenie: 4.9

CAN-AM OUTLANDER MAX 1000R LTD

Kategóriu výkonných úžitkových štvorkoliek vedie aj zástupca americkej značky Can-Am, ktorý len ťažko nájde rovnocenného partnera vo výkone benzínovej jednotky. Motor s objemom 976 cm3 produkuje 91 l.. Existuje mnoho recenzií a videí o tomto rýchlom modeli, ktoré ukazujú, že je reálne dosiahnuť rýchlosť až 108 km/h, a to aj na zlých cestách. To je vysoká hodnota vzhľadom na rozmery štvorkolky 2388x1219x1350 mm a suchú hmotnosť 408 kg. Štvorkolka je navrhnutá na prepravu dvoch osôb a vďaka rozloženému delenému sedlu a operadlu spolujazdca je sedenie pre každého pohodlnejšie. Dynamický posilňovač riadenia uľahčuje riadenie a kolesami môžete otáčať doslova na mieste v bahne. V závislosti od terénu sú k dispozícii režimy Mud, Work a Sport.

Zvýšený výkon a inteligentný systém automatickej uzávierky diferenciálu robia túto štvorkolku výnimočnou. Kvôli úspore paliva a rýchlej jazde je vždy zapnutý len pohon jedného kolesa. Ak sa však jedno z kolies začne otáčať, krútiaci moment sa prenáša na všetky štyri kolesá. Vďaka tomu sa môžete sústrediť na cestu a výhľady, a nie sa rozptyľovať detailným riadením.

Výhody

 • Elektronický digitálny prístrojový panel;
 • tri jazdné režimy;
 • výkonný dynamický posilňovač riadenia;
 • automatická uzávierka diferenciálu.

Nevýhody

 • niekedy sa vyskytujú problémy s prevodovkami;
 • vysoká hodnota.

KAWASAKI
UTE FORCE® 750 4X4I EPS

Hodnotenie: 4.8

KAWASAKI</div><p>UTE FORCE® 750 4X4I EPS“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/79316666195981-447-.jpg“ height=“478″ title=“KAWASAKI <br />UTE FORCE® 750 4X4I EPS“></p><p>Japonskú štvorkolku poháňa dvojvalcový motor do V s objemom 749 cm3 a výkonom 50 l.. To umožňuje motoru zrýchliť na 6 750 otáčok za minútu. Štvorkolka s nízkou hmotnosťou 319 kg a variabilnou prevodovkou rýchlo zrýchľuje a dosahuje maximálnu rýchlosť 100 km/h. 25″ pneumatiky a vysoký schodík ponúkajú svetlú výšku až 240 mm na prekonávanie spadnutých stromov, skál alebo iných prekážok. Štvorkolka môže byť poháňaná benzínom AI-95 a má 19-litrovú palivovú nádrž. Systém kvapalinového chladenia umožňuje plavbu na dlhé vzdialenosti a plné využitie výkonného motora pri ťahaní prívesov. Podľa našich recenzií je vahadlové zavesenie šetrnejšie na zlých cestách – pri prekonávaní nerovností sa nemusíte postaviť na nohy. Dva batožinové priestory pre väčšiu kapacitu nákladu.</p><p>Zároveň sme ho vyhodnotili ako najlepší z hľadiska stability. Pri krátkej dĺžke 2195 mm je šírka 1180 mm a rázvor 1285 mm, takže je oveľa menšia pravdepodobnosť prevrátenia v rýchlosti v zákrute.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>duplexný robustný rám;</li><li>nízka hmotnosť 319 kg</li><li>kvapalinové chladenie;</li><li>elektrický štartér.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>rustikálny vzhľad;</li><li>Len pre jednu osobu.</li></ul><h3><p>Sportsman XP 1000 HL Onyx Black</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Polaris Sportsman XP 1000 HL Onyx Black

Americká úžitková štvorkolka je poháňaná motorom s objemom 952 cm3 a výkonom 85 k. Štvorkolka dosiahne rýchlosť 45 km/h už pri rýchlosti 2 km/h.5 sekúnd a maximálna rýchlosť je až 90 km/h. K dispozícii je niekoľko režimov prevodovky, ktoré poskytujú výkon len na zadnú nápravu alebo na obe nápravy súčasne. Redukčná prevodovka v kombinácii s výkonným motorom umožňuje bezproblémové vychádzanie zo suchého piesku a snehu. Svetlá výška 340 mm pre dobrú priechodnosť terénom. Skúsenosti ukazujú, že je prakticky nemožné „sedieť na bruchu“. Ak uviaznete, nemusíte volať o pomoc. Štvorkolka má výkonný elektrický navijak s hákom, ktorý sa dá zaháknuť za najbližší strom a vytiahnuť ho na vlastnú päsť.

Recenzentom sa páči, že ATV má chladič na hornej časti kapoty. Panel chladenia kvapaliny je navyše pokrytý silnými podložkami, ktoré chránia zraniteľnú časť pred údermi konárov. Umožňuje jazdu na štvorkolke aj v náročnejších podmienkach a v krovinatej krajine bez poškodenia.

Výhody

 • Pneumatika na blato Outlaw 2;
 • elektrický navijak;
 • Svetlá výška 340 mm;
 • výkonný nárazník;
 • Dokáže ťahať ťažké prívesy s hmotnosťou do 680 kg.

Nevýhody

 • Niektorí ľudia nemajú radi analógový tachometer.

Stroje ATV 850 Guepardophy Pro EPS CVTech

Hodnotenie: 4.6

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: