8 najlepších výrobcov nábojov kolies

*Prehľad najlepších podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred kúpou je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Náboje kolies a ložiská sú najviac postihnuté Slovenskámi cestami. Životnosť týchto častí priamo súvisí s kvalitou povrchu vozovky. Jednotka náboja je pevná jednotka pozostávajúca z náboja, ložiska, poistného krúžku, nápravy a upevňovacích prvkov. Hlavnou funkciou náboja je umožniť voľné otáčanie kolesa v uzamknutej polohe. Viac ako tucet značiek predáva svoje výrobky v Rusku. Naši odborníci vám pomôžu vybrať kvalitnú jednotku za primeranú cenu.

Výberové kritériá

Typ rozbočovača.V závislosti od typu pohonu vozidla sa používajú tieto typy nábojov kolies.

 1. Hnacie komponenty riadenia sú umiestnené v prednom zavesení vozidla, ktoré je vybavené pohonom zadných kolies. Pri týchto nábojoch je náprava uzamknutá v čape nápravy.
 2. Konštrukcie s riadeným pohonom prenášajú krútiaci moment z motora na kolesá prostredníctvom kĺbu s konštantnou rýchlosťou (CV kĺb). Táto konštrukcia sa používa vo vozidlách s pohonom predných kolies alebo s pohonom všetkých kolies.
 3. Poháňané neriadené konštrukcie sú umiestnené vzadu vo vozidlách s pohonom predných kolies. Zvyčajne ide o nerozložený model.
 4. Nerozmontované pohonné jednotky sa montujú na zadnú nápravu vozidiel s pohonom zadných alebo všetkých kolies. Prenášajú krútiaci moment z diferenciálu na kolesá.

Umiestnenie rozbočovača.Pri výbere novej zostavy musíte vedieť, kam ju nainštalovať. Sú k dispozícii ako ľavostranné a pravostranné náboje a ako univerzálne náboje.

Rozdiely v dizajne. Existuje niekoľko variantov rozbočovačov. Ich konštrukcia často určuje životnosť zostavy.

 1. Najjednoduchšie ložiská, ktoré sa vymieňajú oddelene od náboja, sú generácie HUB-I.
 2. Jednotky generácie HUB-II sú zložitejšie. Majú prírubu s montážnymi otvormi na upevnenie ložiska k zaveseniu.
 3. Náboje generácie HUB-III majú najlepšiu ochranu proti korózii a presné rozmery. Nerozoberateľná konštrukcia je ergonomická a ľahká.
 4. Štvrtá generácia je ešte dokonalejšia. Jednotka náboja obsahuje okrem ložiska aj guľový kĺb.
 5. HUB-V je zložitejšia jednotka, ktorá kombinuje náboje s brzdovými kotúčmi. Je potrebné poznamenať, že štvrtá a piata generácia sa ešte masovo neuplatňuje a stále sa testuje.

Systém ABS.Výber náboja kolesa je ovplyvnený prítomnosťou ABS. V prípade tejto modernej možnosti je vo vozidle potrebná špeciálna jednotka vybavená magnetickým snímačom alebo ozubeným prstencom. Ak tento prvok chýba, systém ABS nebude fungovať.

V tomto prehľade sme vybrali 8 najlepších výrobcov nábojov kolies. Všetky predávajú svoje výrobky v Rusku. Naši redaktori pri výbere vychádzali z odborných poznatkov a spätnej väzby od miestnych motoristov.

Hodnotenie najlepších výrobcov nábojov kolies

Hodnoteniemiestovýrobcahodnotenie
Hodnotenie najlepších výrobcov nábojov kolies1ILJIN5.0
2ASVA4.9
3FAG4.8
4Kortex4.7
5Koyo4.6
6Aisin4.5
7Optimálne4.4
8SKF4.3

ILJIN

Hodnotenie: 5.0

ILJIN

Juhokórejská spoločnosť ILJIN sa rozhodla špecializovať. Od roku 1978 vyvíja a vyrába náboje kolies a ložiská nábojov. Odborníci chvália vysokú kvalitu náhradných dielov a primerané ceny. Výrobky sa dodávajú do závodov Hyundai a Kia. Približne 80 % nových automobilov týchto kórejských gigantov je vybavených rozbočovačmi ILJIN. Okrem toho je výrobca oficiálnym dodávateľom VW. V súčasnosti spoločnosť rozširuje svoj sortiment náhradných dielov a už ponúka tyče riadenia, guľové kĺby a uhlové moduly. Všetky automobilové komponenty sú certifikované podľa SO14000, ISO/QS9000. Značka sa umiestnila na popredných miestach v rebríčku.

Ruskí motoristi považujú náboje ILJIN za najlepšiu alternatívu originálnych jednotiek. Vyznačujú sa spoľahlivosťou a trvanlivosťou.

Výhody

 • vysoká kvalita;
 • spoľahlivosť;
 • trvanlivosť;
 • prijateľné ceny.

Nevýhody

 • nenájdené.

ASVA

Hodnotenie: 4.9

ASVA

Výrobky čínskej spoločnosti ASVA priťahujú pozornosť Slovenskách motoristov. Predovšetkým je chvályhodná prijateľná cena nábojov kolies. Druhým dôležitým faktorom je záruka výrobcu na jeho výrobky v trvaní 6 mesiacov alebo 20 tis. km cestovnej vzdialenosti. Značku tvorí 10 tovární v Číne, ktoré sú vybavené najmodernejšími zariadeniami. Diely boli úspešne certifikované podľa noriem NAMI ROSS RU.0001.11MT14, ISO 9000 a ISO 9001. Okrem nábojov predáva výrobca na Slovenskom trhu aj kĺby C.V., nápravy, prachové kryty, vodné čerpadlá, napínače atď. . V katalógu nájdete diely pre celý sortiment európskych, ázijských a amerických vozidiel.

V recenziách používateľov prevláda chvála na rozbočovače ASVA. Vyskytli sa však aj prípady rýchleho zlyhania jednotky.

Výhody

 • prijateľné ceny;
 • záruka výrobcu;
 • dobrá kvalita
 • široký sortiment.

Nevýhody

 • chybné diely v predaji.

FAG

Hodnotenie: 4.8

FAG

FAG je nemecká spoločnosť s rozsiahlymi skúsenosťami. Od svojho založenia (1883) sa špecializuje na valivé ložiská. Skúsenosti, ktoré značka získala, z nej urobili lídra na automobilovom trhu. Spoločnosť je oficiálnym dodávateľom nábojov kolies pre mnohé známe automobilky. V prípade trhu s náhradnými dielmi sa výrobca snaží nájsť optimálnu rovnováhu medzi cenou a kvalitou. Značkové spoločnosti boli certifikované v súlade s medzinárodnými normami ISO/TS 16949 a ISO 9001. Veľký dôraz sa kladie na kontrolu kvality v továrňach, aby sa zabezpečilo, že sa chybné diely nedostanú k spotrebiteľovi. Odborníci udeľujú značke bronzovú medailu v našom prehľade.

Domáci používatelia sú spokojní s kvalitnými nemeckými nábojmi FAG. Len cena sa mnohým motoristom zdá vysoká.

Výhody

 • vysoká kvalita;
 • bohaté skúsenosti;
 • široký sortiment výrobkov;
 • trvanlivosť.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Kortex

Hodnotenie: 4.7

Kortex

Bezpečnosť vodiča a cestujúcich je pre kórejskú spoločnosť Kortex najvyššou prioritou. Preto výrobca venuje najväčšiu pozornosť kvalite. Odborníci zároveň obdivujú kompetentnú cenovú politiku, ktorú značka predvádza na Slovenskom trhu. Výrobné závody sa nachádzajú v Južnej Kórei a Číne. Zameriavajú sa na uzly pre európske a ázijské vozidlá. Sezónny dopyt po výrobkoch, regionálne špecifiká sa zohľadňujú pri plánovaní obchodu. Vďaka svojej flexibilite je spoločnosť schopná úspešne konkurovať svetovým lídrom.

Analýza recenzií domácich motoristov vedie k jednoduchému záveru. Kórejské jednotky sú známe svojou vysokou spoľahlivosťou a odolnosťou, ale to sa nedá povedať o výrobkoch z Nebeského impéria.

Výhody

 • Kórejská kvalita;
 • Kompetentná cenová politika;
 • hodnotný sortiment;
 • prispôsobenie sa Slovenskám podmienkam.

Nevýhody

 • Produkty z Číny.

Koyo

Hodnotenie: 4.6

Koyo

Ložiská od japonskej spoločnosti Koyo pozná úplne každý. Podľa odborníkov to nie je prekvapujúce, pretože spoločnosť sa zaoberá výrobou automobilových súčiastok od roku 1921. Značka sa špecializuje na štyri oblasti: ložiská, prevodovky, stroje a riadiace systémy. Silná technologická základňa a rozsiahle skúsenosti zamestnancov sú základom podnikania. Od roku 2006 patrí značka spoločnosti JTEKT Corporation, ktorá vznikla zlúčením spoločností Koyo a Toyoda Machine. Medzi najnovšie inovácie značky patrí vývoj hybridných keramických ložísk. Katalóg ponúka náboje pre širokú škálu automobilov.

Slovenskám používateľom sa páči kvalita nábojov Koyo a negatívna spätná väzba je pomerne zriedkavá. Jedinou nevýhodou podľa motoristov je vysoká cena.

Výhody

 • Japonská kvalita;
 • inovatívny vývoj;
 • Široký sortiment výrobkov;
 • trvanlivosť.

Nevýhody

 • vysoké ceny.

Aisin

Hodnotenie: 4.5

Aisin

Ďalší japonský výrobca sa dostal do top 6 nášho prehľadu. Spoločnosť Aisin pôsobí na trhu s náhradnými dielmi pre automobilový priemysel od roku 1965. Značka sa špecializuje na výrobu dielov pre japonské a juhokórejské automobily. Otvorenie európskych a amerických trhov nie tak dávno. V súčasnosti katalóg ponúka náboje kolies pre značky Ford, Volvo a Saab. Väčšina náhradných dielov opúšťa montážne linky ázijských automobiliek. Preto sú výrobky tejto značky v ruskej maloobchodnej sieti dostupné v obmedzenom sortimente. Odborníci to považujú za miernu výhodu, pretože. . počet falzifikátov sa blíži k nule.

Väčšina recenzií na tematických fórach je výlučne pozitívna. Nároky na kvalitu prakticky neexistujú. Majitelia áut sú nespokojní len so zlou konfiguráciou a vysokými cenami.

Výhody

 • vysoká kvalita;
 • moderná výroba;
 • pokročilé technológie;
 • trvanlivosť.

Nevýhody

 • zlé vybavenie;
 • vysoké ceny.

Optimálne

Hodnotenie: 4.4

Optimálne

Nemecká značka Optimal bola uvedená na trh v roku 1991. Spoločnosť začala s výrobou náhradných dielov pre zavesenie kolies, motor, riadenie a brzdový systém vozidla. Vďaka otvorenému dialógu so zákazníkmi sa spoločnosti podarilo rýchlo získať dôveryhodnosť a odborníci boli prekvapení dynamikou rastu. Výrobca venuje veľkú pozornosť kvalite výrobkov a nezabúda ani na dostupnosť náhradných dielov. Všetky produkty sú certifikované podľa noriem IATF 16949: 2016 a ISO 9001: 2015. Bohužiaľ, popularita značky viedla k falšovaniu. Táto skutočnosť ovplyvnila konečné stanovisko v našom preskúmaní.

Falzifikáty sa často dostávajú do rúk domácich motoristov. Tieto náboje zlyhávajú už po niekoľkých mesiacoch. A najazdené kilometre pôvodných kusov často presahujú 100 tisíc eur. km.

Výhody

 • je nemeckej kvality;
 • dobrá spätná väzba;
 • prijateľné ceny;
 • spoľahlivosť.

Nevýhody

 • na Slovenskom trhu sú falzifikáty.

SKF

Hodnotenie: 4.3

SKF

Osmičku najväčších výrobcov nábojov kolies uzatvára švédska spoločnosť SKF. bola založená v roku 1907, z malej spoločnosti sa stal obrovský koncern. Počet výrobných závodov presahuje 140, ktoré sa nachádzajú v 32 krajinách. SKF mala v Rusku zastúpenie už pred revolúciou, ale boľševici prinútili Švédov opustiť náš trh. V súčasnosti sa výrobky SKF vyrábajú v spoločnosti SKF Tver Ltd. a všetky sa dodávajú do regiónov krajiny. Odborníci vykonali porovnávaciu analýzu rozbočovačov vyrobených v rôznych krajinách. Ich kvalita spĺňa medzinárodné normy.

Jediným problémom SKF v našej krajine je veľké množstvo falzifikátov. Spoločnosť sa snaží chrániť svoje výrobky pred falšovaním, ale zatiaľ sa jej to veľmi nedarí.

Výhody

 • vysoká kvalita;
 • Rozvinutá distribučná sieť;
 • moderná výroba;
 • trvanlivosť.

nevýhody

 • mnoho falzifikátov.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: