9 najlepších olejov pre Lada Vesta

Na cestách našej krajiny sa objavuje čoraz viac vozidiel Lada Vestas. Novinka AvtoVAZ je vybavená dvoma modelmi motorov 1,6 a 1,8 litra s objemom 106 a 122 litrov. . resp. Aby pohonná jednotka verne slúžila bez poruchy, mali by ste zodpovedne pristupovať k výberu motorového oleja. Iba v tomto prípade budú diely dlho odolávať tepelnému a mechanickému namáhaniu, zachová sa vysoký výkon motora, hladina maziva sa nezníži v dôsledku vyčerpania alebo odparovania. Odborníci odporúčajú pri výbere motorového oleja pre vozidlo Lada Vesta dodržiavať niekoľko zásad.

Obsah článku

Odporúčania pre výber olejov pre vozidlo Lada Vesta

Odporúčania OEM.Všetky vozidlá opúšťajúce parkovisko AvtoVAZ sú naplnené technickými kvapalinami. Výrobca používa syntetické oleje SAE5W-30 alebo SAE5W-40 od známych Slovenskách ropných spoločností Lukoil a Rosneft. Tieto produkty sa odporúčajú aj predajcom, ktorí vykonávajú záručný servis vozidiel. Mazivá sa vyznačujú viacstupňovými vlastnosťami a sú schopné chrániť motor pri vysokých teplotách (30 °C) a vysokých teplotách (18 °C)…35 °C) a pri nízkych teplotách (-30 °C)..-35 °C) teplota. Interval medzi výmenami je 15 tisíc. Odborníci však odporúčajú vymeniť olej po dobe zábehu za 1,5-2,0 tisíc km. km najazdených kilometrov.

Faktor najazdených kilometrov.Hoci je Lada Vesta ešte mladá (výroba sa začala v roku 2015), mnohí majitelia navštevujú servisné strediská kvôli záručnej údržbe. Na konci záručnej doby si však mnohí motoristi chcú vymeniť olej sami. Vtedy je potrebné zohľadniť faktor najazdených kilometrov.

Ak má vozidlo najazdených 150 až 200 tisíc kilometrov, musí byť servisované v servise.Najlepší je viacstupňový olej s označením 5W30, 5W40 alebo 10W30. Tieto požiadavky spĺňajú syntetické výrobky.

Keď v motore dochádza olejviac ako štvrtina ich životnosti, V lete je povolené používať minerálny alebo polosyntetický olej 15W40 alebo 10W40. Ak je zima v regióne krutá, neexistuje alternatíva k syntetickým.

Špecifiká využívania.Interval výmeny motorového oleja závisí od spôsobu používania vozidla. V autách s miernym štýlom jazdy a v menších mestách môžete meniť olej každých 15 000 km. km. Obyvatelia veľkomiest trávia veľa času v dopravných zápchach. Ak však motorista obľubuje dynamickú jazdu, životnosť maziva je obmedzená na 10 tis. km. Tieto hodnoty platia len pre syntetické mazivá.

Vybrali sme 9 najlepších olejov pre Lada Vesta. Všetky mazivá je možné zakúpiť v predajniach automobilov v krajine. Hodnotenie je založené na názore odborníkov a majiteľov vozidiel.

Najlepšie oleje pre Lada Vesta

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie syntetické oleje pre Lada Vesta1Castrol Edge 5W-30635€
2SHELL On
 • x
   tra ECT 5W-30
 • 806€
  3MOBIL Super 3000 X1 5W-40499 €
  Najlepšie polosyntetické oleje pre vozidlo Lada Vesta1SHELL On
 • x HX7 10W-40
 • 270€
  2Castrol Magnatec 10W-40 R350 €
  3TOTAL Quartz 7000 10W40285 €
  4LUKOIL Genesis Advanced 10W-40333 €
  Najlepšie minerálne oleje pre Lada Vesta1Obruč SHELL
   a R4 X 15W-40
  230€
  2MOBIL Delvac MX 15W-401 205 €

  Najlepšie syntetické oleje pre Lada Vesta

  Syntetický olej môže poskytnúť maximálnu ochranu všetkým komponentom motora. Zachováva si špičkový výkon v extrémnych mrazoch a horúčavách. Odborníci odporúčajú plniť motor vozidla Lada Vesta týmito produktmi.

  Castrol Edge 5W-30

  Hodnotenie: 4.9

  Castrol Edge 5W-30

  Castrol Edge 5W-30 sa od konkurencie odlišuje najsilnejším filmom syntetického oleja. Nemecký výrobca to dosiahol úspešným zavedením technológie Titanium FST. Vysoká ochrana motora aj pri veľkom zaťažení. Odborníci uznávajú odolnosť výrobku voči oderu, aby sa základné vlastnosti oleja zachovali počas celej životnosti oleja. Viskozita zostáva v zime stabilná aj pri extrémnych mrazoch (-30 °C). Tento motorový olej odporúčajú odborníci používať v aute Lada Vesta pre nadšencov rýchlej jazdy. Castrol Edge 5W-30 je víťazom v našom rebríčku.

  Viac majiteľov áut si všimlo lepšie zrýchlenie, niektorí dokonca aj lepšiu spotrebu paliva. Iba zvuk bežiaceho motora je iný.

  Výhody

  • náročný film;
  • odolnosť proti opotrebovaniu;
  • stabilná viskozita;
  • úspora paliva.

  Nevýhody

  • žiadna detekcia.

  SHELL On
 • x
   Castrol ECT 5W-30
 • Hodnotenie: 4.8

  SHELL He<li></div><p>x</p><ul>tract ECT 5W-30″ src=“/wp-content/uploads/2023/10/6916666193451-539-.jpg“ height=“400″ title=“SHELL He<li>x<ul>ECT 5W-30″><p>Obľúbený motorový olej SHELL He u Slovenskách motoristov</p><li>x<ul>ECT 5W-30. Odporúčané pre mnohé vozidlá vrátane modelu Lada Vesta. Odborníci vysoko hodnotia viacstupňový charakter tohto maziva, ktoré chráni motor rovnako dobre v lete aj v zime. Optimálne pre mladé vozidlá s nájazdom do 120 tis. km. km. Výrobcovi sa podarilo vyvinúť vyvážené zloženie aditív, ktoré sú antikorózne, nemrznúce, protipenové a ďalšie zložky. Produkt je strieborným medailistom v našom porovnaní.<p>Naše recenzie chvália syntetický olej SHELL He</p><li>x<ul>tra ECT pre jeho dobrú kvalitu, zachovanie technických parametrov po celú dobu životnosti, žiadne plytvanie. Ale práve veľký počet napodobenín zabránil tomu, aby sa výrobok dostal na vrchol nášho zoznamu.<h4>Výhody</h4><ul><li>celoročný výkon;</li><li>trvanlivosť;</li><li>žiadne straty oleja;</li><li>jednoduchý studený štart v zime.</li></ul><h4>Chyby</h4><ul><li>mnoho falzifikátov.</li></ul><h3>MOBIL Super 3000 X1 5W-40</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=MOBIL SUPER 3000 X1 5W-40 (4 L)

  Syntetický olej MOBIL Super 3000 X1 dosiahol veľmi dobrý výsledok testu. Pre model Lada Vesta je ideálny z viacerých dôvodov. Odborníci považujú za najdôležitejšiu z nich vynikajúcu schopnosť čerpania za studena. Vďaka nízkemu základnému číslu (10,7 mg KOH/g) sa olej môže používať dlhý čas, a to aj pri nízko kvalitnom benzíne. Počas celej doby prevádzky (10 až 15 tisíc použití) je Castrol Magnatec 10W-40 R vysoko výkonným mazivom. km) si zachováva svoju viskozitu a poskytuje spoľahlivú ochranu všetkých častí motora.

  Tento produkt je v našom rebríčku tretí najlepší, pretože je najrýchlejší na svete. . Pri vysokých teplotách (do 100 °C) existujú určité nuansy. Pri vysokých otáčkach motora nevykazuje nadmernú spotrebu. Preto pri každodennej jazde v dopravných zápchach odborníci odporúčajú zvoliť iný olej.

  Výhody

  • vynikajúca čerpateľnosť;
  • nízka alkalická hodnota;
  • stabilná viskozita;
  • trvanlivosť.

  Nevýhody

  • spotreba oleja pri vysokom zaťažení motora.

  Najlepšie polosyntetické oleje pre Lada Vesta

  Po skončení záruky môžete prejsť na polosyntetický olej. Osvedčil sa v európskej zime, keď teplota zriedka klesne pod -20 °C. Odborníci vybrali niekoľko vhodných motorových olejov.

  SHELL On
 • x HX7 10W-40
 • Hodnotenie: 4.9

  SHELL He<li></div><p>x HX7 10W-40 “ src=“/wp-content/uploads/2023/10/2061666193451-349-.jpg“ height=“400″ title=“SHELL He</p><li>x HX7 10W-40″><p>SHELL On polosyntetický si zaslúži tie najlichotivejšie slová od odborníkov</p><li>x HX7 10W-40. Kombinuje cenovú dostupnosť s dlhou životnosťou. Zatiaľ čo väčšina konkurentov dokáže vyrobiť polosyntetický olej s životnosťou 5k. km, musíte zmeniť SHELL He<li>x HX7 možno vymeniť po 7 000 km. km. Výhodou tohto maziva je jeho schopnosť zachovať si tekutosť pri nízkych teplotách. Všetky tieto vlastnosti sú výsledkom kombinácie syntetických a minerálnych základov. Za zmienku stoja aj jedinečné čistiace prísady, ktoré udržiavajú motor vozidla Lada Vesta v dokonalej čistote.<p>Polosyntetický materiál sa stal víťazom nášho hodnotenia odolnosti, všestrannosti a cenovej dostupnosti. Kupujte ho len od dôveryhodných dodávateľov, pretože na trhu sa vyskytujú falšované výrobky.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>prijateľná cena;</li><li>jedinečné zloženie;</li><li>odolnosť proti opotrebovaniu;</li><li>vynikajúca detergencia.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>falzifikáty.</li></ul><h3>Castrol Magnatec 10W-40 R</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Castrol Magnatec 10W-40 R

  Pri vývoji polosyntetického oleja Castrol Magnatec 10W-40 R sa britský výrobca zameral na ruské klimatické podmienky. Tento prístup nezostal bez povšimnutia našich odborníkov, ktorí odporúčajú používať výrobok v systéme Vesta. Nízky bod tuhnutia, kvapalina si zachováva tekutosť aj pri -35 °C. Početné testy potvrdili mrazuvzdornosť materiálu, za ktorú sa v našom hodnotení umiestnil na druhom mieste.

  Ruskí motoristi oceňujú prijateľnú cenu, odolnosť voči nízkym teplotám, kvalitu. Tento ropný produkt sa však aktívne falšuje, preto je najlepšie kúpiť si ho od uznávaného predajcu.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • prispôsobenie sa ruskému podnebiu;
  • odolnosť voči mrazu;
  • kvalitná výroba.

  Výhody

  • mnoho falšovaných výrobkov.

  TOTAL Quartz 7000 10W40

  Hodnotenie: 4.7

  TOTAL Quartz 7000 10W40

  Polosyntetický olej TOTAL Quartz 7000 10W40 je medzi domácimi motoristami obľúbený. Toto mazivo sa používa v benzínových a naftových motoroch automobilov. Výrobok je navrhnutý podľa moderných požiadaviek a je vhodný na používanie bezolovnatého benzínu a LPG. Odborníci ocenili stabilitu viskozity v horúcom a chladnom počasí, zachovanie technických parametrov pri rôznych štýloch jazdy. Vynikajúce disperzné vlastnosti udržiavajú srdce stroja čisté. TOTAL Quartz 7000 sa v našom hodnotení umiestnil na treťom mieste.

  Ruskí majitelia automobilov si pochvaľujú francúzsky olej pre jeho prijateľnú cenu, odolnosť a trvanlivosť. Neodporúča sa používať v starších motoroch, pretože extrémne horúce výfukové plyny môžu zanechať stopy na motore a neodporúča sa používať v starších motoroch. . dochádza k značným odpisom.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • výdrž;
  • trvanlivosť;
  • všestrannosť.

  Nevýhody

  • vyteká na starších motoroch.

  LUKOIL Genesis Advanced 10W-40

  Hodnotenie: 4.6

  LUKOIL Genesis Advanced 10W-40

  Slovenská olej LUKOIL Genesis Advanced 10W-40 je určený na celoročnú prevádzku automobilov. Je založený na syntetickej technológii a vhodný pre benzínové a naftové motory. Výrobok je vhodný pre domáce vozidlá Lada Vesta, ako aj pre širokú škálu zahraničných vozidiel. Odborníci poukazujú na spoľahlivú ochranu proti opotrebovaniu, vysoký obsah aditív a vynikajúce detergentné vlastnosti vysokovýkonného motora. Pre Slovenskách motoristov sú obzvlášť zaujímavé jeho vynikajúce čerpacie vlastnosti pri nízkych teplotách. Mazivo je v tomto ohľade mnohonásobne lepšie ako jeho známi konkurenti.

  Polosyntetické výrobky sa nedostali do prvej trojky. Motoristi zistili takú nevýhodu, ako je klepanie v kompenzátoroch, keď je motor teplý.

  Výhody

  • vysoké technické parametre;
  • ľahké ovládanie v miernych mrazoch;
  • dobré detergentné vlastnosti;
  • ochrana proti falšovaniu.

  Nedostatky

  • klepanie na dilatačné škáry.

  Najlepšie minerálne oleje pre Lada Vesta

  V teplých oblastiach krajiny sa môže úspešne používať minerálny olej. Je vhodný aj na použitie v období jar – jeseň, ak vozidlo v tomto období najazdí do 5 tisíc km. km. Tu sú aktuálne najlepšie minerálne oleje pre Lada Vesta.

  Obruč SHELL
   a R4 X 15W-40

  Hodnotenie: 4.9

  SHELL Rim<ul></div><p>a R4 X 15W-40″ src=“/wp-content/uploads/2023/10/5491666193451-619-.jpg“ height=“420″ title=“SHELL Rim</p><ul>a R4 X 15W-40″><p>Motorový olej SHELL Rim</p><ul>a R4 X 15W-40 bol vyvinutý na použitie v ťažkých pohonných jednotkách. Výrobca preto venoval osobitnú pozornosť zachovaniu výkonu počas celej životnosti. Odborníci uznávajú jeho vynikajúcu neutralizačnú schopnosť, vďaka ktorej sú diely dobre chránené pred koróziou. trvanlivosť sa dosahuje použitím špeciálnych prísad. Tvoria húževnatú fóliu. Minerálny olej je vhodný pre nákladné vozidlá so vznetovými motormi, ako aj pre benzínové vozidlá. Jeho vysoká kvalita a stabilita ho zaradili na vrchol nášho rebríčka.<p>Majitelia vozidiel sú spokojní s kombináciou ceny a kvality, odolnosti proti opotrebovaniu a životnosti. Doteraz neboli zaznamenané žiadne sťažnosti na olej zo strany používateľov.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>trvanlivosť;</li><li>vysoká neutralizačná kapacita;</li><li>odolnosť proti opotrebovaniu;</li><li>stabilita.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nezistené.</li></ul><h3>MOBIL Delvac MX 15W-40</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=MOBIL Delvac MX 15W-40

  Pri výrobe motorového oleja MOBIL Delvac MX 15W-40 výrobca použil vysokokvalitné základné látky a inovatívne aditíva. Účinne odstraňujú sadze a zabraňujú korózii. Odborníci ocenili stabilnú viskozitu minerálneho oleja, ktorá sa udržiava pri vysokých (+40 °C) a nízkych (-15 °C) teplotách. Mazivo nezhustne ani v prítomnosti použitého kalu a častíc sadzí. Počas prevádzky motora nedochádza k odparovaniu servisnej kvapaliny, takže nie je potrebné dopĺňať olej od jednej výmeny k druhej.

  Motoristi vo svojich recenziách informovali o výskyte falšovaných výrobkov na domácom trhu. Preto je minerálny olej MOBIL Delvac MX 15W-40 na druhom mieste v našom rebríčku.

  Výhody

  • inovatívne prísady;
  • stabilná viskozita;
  • minimálne odparovanie;
  • Účinná eliminácia produktu spaľovania.

  Nevýhody

  • falšované výrobky.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: