Top 5 snežných skútrov Yamaha

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Japonská spoločnosť Yamaha je jedným z najväčších výrobcov športového vybavenia na svete. Vyrába aj snežné skútre. Vyznačujú sa dlhou životnosťou, vynikajúcou spoľahlivosťou a vysokou technológiou.

Zostavili sme rebríček 5 najlepších snežných skútrov Yamaha s vhodným vozidlom pre skúsených aj začínajúcich jazdcov.

Najlepšie hodnotenie snežných skútrov Yamaha

Hodnoteniepriestornázov výrobkucena
Najlepšie snežné skútre Yamaha v rebríčku1Yamaha VK Professional II EPS 20191 164 000€
2Yamaha VK540 V 2019785 000€
3Yamaha RS Venture TF1 251 000€
4Yamaha Sidewinder X-TX SE 141 20191 430 000€
5Yamaha Sidewinder M-TX SE 162 20181 399 000€

Yamaha VK Professional II EPS 2019

Hodnotenie: 4.9

Yamaha VK Professional II EPS 2019

Prečo je to: Vlajkový model v ponuke úžitkových snežných skútrov spoločnosti 2019.

Špičkový snežný skúter s úžitkovým účelom – to znamená, že to nie je len „hračka“ na zimnú rekreáciu, ale plnohodnotné vozidlo na mnohakilometrové bežecké preteky. Poháňa ho štvortaktný trojvalcový motor s objemom 1 050 cm3, ktorý je vybavený patentovaným systémom vstrekovania paliva a variátorom s klinovým remeňom. To zaručuje ľahké štartovanie aj v najextrémnejších podmienkach a vysokú rýchlosť jazdy aj pri zaťažení.

A vďaka špeciálnej konštrukcii prednej nápravy vrátane A-ramien a krátkych náprav vykazuje snežný skúter vynikajúcu manévrovateľnosť. Stabilitu zabezpečuje nielen optimálna šírka koľaje (99 cm), ale aj zakrivené vedenie koľaje Camoplast Co
a.

Vozidlo tak zvládne akúkoľvek výzvu, či už ide o príjemnú prechádzku v zasneženom údolí, alebo o bežecké lyžovanie v tundre.

Výhody

 • Kombinácia výkonu a hospodárnosti;
 • Maximálne technické vybavenie;
 • Vysoká úroveň pohodlia.

Nevýhody

 • Porovnávacie náklady.

Yamaha VK540 V 2019

Hodnotenie: 4.8

Yamaha VK540 V 2019

Prečo: Vysoká úroveň pohodlia, dobré technické vybavenie.

Vlajkový model série Viking. Vozidlo dobre zvláda aj tie najagresívnejšie poveternostné podmienky, dobre sa správa v hlbokom snehu a má vynikajúcu ovládateľnosť. Jeho hlavnou výhodou je však nosnosť. Môže prepravovať dve osoby (jazdca a spolujazdca), je vybavený nosičom a môže ľahko ťahať ťažký náklad.

Model 2019 má prepracované takmer všetky funkčné prvky s cieľom zlepšiť ovládateľnosť a pohodlie. Aktualizovaný motor si zachoval svoj výkon vďaka zdvihovému objemu 535 cm3, ale je úspornejší. Vylepšené predné a zadné odpruženie s nezávislými tlmičmi poskytuje plynulejšiu jazdu. Prepracovaný interiér a exteriér snežného skútra zvyšujú pohodlie vodiča.

Výhody

 • Vysoký komfort;
 • Vynikajúca nosnosť;
 • Dobrá autonómia vďaka veľkej palivovej nádrži (44 litrov).

Nevýhody

 • Ostré rozjazdy, pomerne pomalé brzdy;
 • Porovnateľne drahé.

Yamaha RS Venture TF

Hodnotenie: 4.8

Yamaha RS Venture TF

Prečo je to: Najlepší snežný skúter na cestovanie.

Tento snežný skúter je špeciálne navrhnutý tak, aby dlhé jazdy po zasnežených pláňach boli čo najpohodlnejšie. Napríklad variabilná konfigurácia zadného sedadla zvyšuje pohodlie vodiča bez ohľadu na to, či jazdí na tomto „snežnom člne“ sám alebo so spolujazdcom. Jednoduché riadenie bez námahy s elektrickým posilňovačom riadenia. Motor s objemom 1049 cm3 ponúka dostatok krútiaceho momentu a je doplnený systémom radenia D-Mode.

Zadné odpruženie ProComfort 151 od spoločnosti Yamaha, špeciálne navrhnuté tak, aby poskytovalo hladkú jazdu aj v najťažšom teréne, ďalej zvyšuje komfort. Jazdu spríjemňuje aj predĺžená výška čelného skla.

Elektrický štartér a systém vstrekovania paliva umožňujú naštartovať motor stlačením tlačidla bez ohľadu na počasie.

Výhody

 • Jednoduchá ovládateľnosť;
 • Veľké konfigurovateľné sedadlo;
 • Pohodlné riadenie.

Nevýhody

 • Ťažká váha;
 • Menšia autonómia ako pri predchádzajúcom modeli v rebríčku, ale podobná cena.

Yamaha Sidewinder X-TX SE 141 2019

Hodnotenie: 4.7

Yamaha Sidewinder X-TX SE 141 2019

Prečo práve on: Vlajkové vozidlo.

Najvyšší model z charakteristického radu snežných skútrov Sidewinder od spoločnosti Yamaha. Vďaka kompaktným rozmerom, prepracovanej ergonómii a aerodynamike a výkonnému motoru s výkonom 190 koní je veľmi rýchly.

Maximálnu rýchlosť zabezpečuje motor Genesis Turbo s objemom 998 cm3, ktorý poskytuje dostatok výkonu a krútiaceho momentu bez ohľadu na podmienky. Prepracované hnacie ústrojenstvo zabezpečuje ostré rozjazdy a rýchle zrýchlenie. Karoséria z vysokopevnostného plastu je ľahká, ale robustná – všetko v tomto snežnom skútri je skonštruované pre maximálnu rýchlosť.

Nezabúda sa však ani na pohodlie jazdca. Vyhrievaný volant vám zaistí komfortnú jazdu aj v extrémnych poveternostných podmienkach. Elektronické ovládanie realizuje každé želanie jazdca stlačením tlačidla. Tento snežný skúter si zachováva silu, rýchlosť a výkon bez ohľadu na to, či sa pohybuje na upravenej trase alebo v hlbokom snehu.

Výhody

 • Vysokorýchlostný, „ostrý“ motor Genesis 998 Turbo;
 • Dokonalá ergonómia pre bolid;
 • Agresívny dizajn.

Nevýhody

 • Nevhodné na úžitkové alebo turistické účely (úzka špecializácia);
 • Drahé;
 • Nízka úspora paliva.

Yamaha Sidewinder M-TX SE 162 2018

Hodnotenie: 4.7

Yamaha Sidewinder M-TX SE 162 2018

Prečo je to: Snežný skúter zameraný na preteky a navrhnutý špeciálne pre extrémne podmienky.

Tento snežný skúter-bolid sa vyznačuje nielen vysokým výkonom generovaným produktívnym turbomotorom Genesis 998 (ako v predchádzajúcom modeli v rebríčku), ale aj maximálnou priechodnosťou. V druhom prípade je vybavený predĺženým pásom Camoplast Power Claw s 3-palcovými drážkami. Vďaka nemu nestráca rýchlosť ani výkon ani pri extrémnych stúpaniach, v náročnom teréne a v hlbokom snehu.

Inak snežný skúter zdedil prednosti pretekárskych motocyklov Yamaha Sidewinder vrátane maximálnej ovládateľnosti, pohodlia jazdca a špeciálne navrhnutej konštrukcie, ktorá je ľahká a spoľahlivá.

Snežný skúter je vyrobený v „horskej“ konfigurácii, to znamená, že je vybavený príslušným podvozkom, lyžami a odpružením. Zabezpečujú stabilitu na nerovných svahoch vrátane kamenistých a trávnatých pôd. Samozrejme, že si ľahko poradí so zjazdmi a stúpaniami.

Výhody

 • Vysoká rýchlosť, náhle štarty;
 • Horská konfigurácia – podvozok, lyže, odpruženie, trať;
 • Agresívny dizajn.

Nevýhody

 • Úzka špecializácia;
 • Len jedna farebná možnosť (sivozelená);
 • Drahé.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: