Porovnanie Španielska a Talianska | Kde sa ubytovať

Taliansko a Španielsko patria medzi najobľúbenejšie európske krajiny pre turistov z celého sveta. Čo nie je prekvapujúce, pretože ponúkajú nielen vynikajúcu dovolenku na pláži, ale aj bohatý kultúrny program s jedinečnými výletmi a vynikajúcou zábavou. Ktorú krajinu by ste však uprednostnili?? Toto zistili naši odborníci.

Taliansko

Visa

Taliansko a Španielsko sú súčasťou Schengenskej dohody, takže pre vstup do týchto krajín je potrebné vízum a impozantný súbor dokumentov. Za turistické víza sa platí konzulárny poplatok 35 eur. Okrem toho budete musieť zaplatiť určitú sumu za prípravu a odoslanie dokumentov (je to približne 1 000 Euro a líši sa v závislosti od kurzu eura).

Doklady na talianske víza sú totožné: kópie pasu Ruskej federácie a zahraničného víza, žiadosť o vízum, potvrdenie o zamestnaní, potvrdenie o finančnej stabilite (bankový odkaz s pohybom na účte), fotografie určitej veľkosti, súhlas so spracovaním osobných údajov, dotazník, dokumenty potvrdzujúce účel návštevy (rezervácia hotela, spiatočné letenky atď.), žiadosť o vízum.).

Vstupné víza môžete získať zvyčajne do 10 dní. Po podaní žiadosti o balík dokumentov môžete počítať so získaním schengenského víza na obdobie do 90 dní (do pol roka).

Ako lietať

Čas letu a náklady na let do hlavných miest dovolenky alebo do hlavného mesta (Taliansko aj Španielsko) sú približne rovnaké, s malými rozdielmi. Napríklad najdôležitejšie talianske mestá pre cestovateľov sa nachádzajú takmer 3000 kilometrov od ruského hlavného mesta. To znamená čas letu približne 3,5 hodiny. Našťastie, množstvo leteckých spoločností pôsobiacich v tomto smere poskytuje dostatočný počet letov z najväčších miest Ruska. Pokiaľ ide o náklady na lístok, potom v závislosti od mesta a ročného obdobia sa cena pohybuje v priemere od 5 do 18 tisíc Euro.

Let do španielskeho hlavného mesta trvá približne 4,5 hodiny a cena letenky napríklad do Barcelony je približne 6 000 Euro. Najvyššie ceny sú v lete a v októbri, niekedy presahujú 20 tisíc Euro.

Sezónnosť

Taliansko sa považuje za mimosezónnu destináciu: všetko závisí predovšetkým od účelu vašej návštevy. Pobrežie je nádherné, ale môžete si oddýchnuť aj v alpských horách. Najdôležitejšie je vybrať si správne obdobie na cestu a prispôsobiť ho svojim plánom.

Pokiaľ ide o plážovú sezónu v Taliansku, tá sa začína približne koncom mája a končí v októbri. Lyžiarsku dovolenku v krajine pohostinných Talianov je lepšie plánovať od polovice decembra do prvých aprílových dní. Pokiaľ ide o poznávacie výlety, v zásade neexistujú žiadne obmedzenia, hoci Taliani odporúčajú staviť na jarné obdobie (apríl-máj), keď nie sú úmorné horúčavy, a začiatok jesene (september-október), keď je ešte teplo, ale už nie horúco.

Španielsko je horúca dovolenka v každom zmysle slova. Plážová sezóna sa začína v máji a končí v prvej polovici septembra. Treba mať na pamäti, že v hlavnej sezóne je počet dovolenkárov na pobreží rekordne vysoký. V mestách s vysokou koncentráciou atrakcií je však aj plný dom.

POZNÁMKA.Španielsko je najlepšie navštíviť na jar a na jeseň a vianočné nákupy v novembri. Španielske výhodné ponuky sú v predaji v júli a januári.

Plážové strediská

Plážové strediská

Výhodná poloha Talianska na Apeninskom polostrove viedla k vzniku pôsobivého množstva plážových letovísk, keďže krajinu obmývajú štyri moria. Medzi najobľúbenejšie plážové strediská v Taliansku patria Lido di Jesolo, Puglia, Rimini, Amalfi, ktoré sú mimochodom považované za najlacnejšie (resp. najmasívnejšie). Na dovolenku s deťmi bude ideálny o. Sicília a špičková dovolenka v San Reme, Porto Cervo a Viareggio.

Španielsko môže ponúknuť nemenej rozmanité letoviská vhodné na dovolenku na pláži. Costa Brava, Sitges, Costa del Sol atď. sú turisticky najobľúbenejšie oblasti. Rovnako obľúbené sú Marbella, Corralejo, Nerja atď.

Rekreácia je na ostrove dostupná po celý rok. Tenerife, ktoré je blízko africkej pevniny, takže sa môže tešiť na teplé počasie po celý rok. Pre tých, ktorí si chcú užívať na pláži, je skvelou voľbou výlet do Toskánska alebo na Ibizu. Ibiza je slávne letovisko a jedno z najjasnejších miest pre dovolenku mládeže. Najprestížnejšou plážovou dovolenkovou destináciou v Španielsku je bezpochyby o. Mallorca.

Vybavenie a služby hotela

Taliansko je známe svojou pohostinnosťou. Služby v hoteloch (a nielen v nich) sú na vysokej úrovni: personál je priateľský, ochotný (ale bez zbytočnej servilnosti, ako napríklad v Turecku, a nie je milý), vždy v prísnom súlade s vnútornými predpismi. Nezabúdajte, že v Taliansku je vítané priateľské správanie turistov, ale arogancia nie je vysoko cenená.

Španielske hotelové služby sú zložitá záležitosť. Často to ani nezávisí od kategórie hotela, ale od nákladov na život v ňom a dostupnosti dobre rozvinutej infraštruktúry. Jednou z najväčších výhod väčšiny hotelov (okrem apartmánov) v krajine je každodenná výmena bielizne v izbách.

POZNÁMKA. V plážových hoteloch v Taliansku/Španielsku, zvyčajne mimo hlavnej sezóny, detské minikluby nefungujú. To isté sa dá v zásade povedať aj o animáciách, takže turisti sa musia na území hotela zabaviť sami.

Na záver niekoľko slov o ubytovacích zariadeniach v Taliansku a Španielsku. V prvých dostatočne pozoruhodných hoteloch 3 * a 4 *. Päťhviezdičkové hotely ponúkajú špičkové služby a elegantné interiéry. Pri registrácii v takomto hoteli by ste nemali zabudnúť zaplatiť zálohu (vo väčšine prípadov) a za slnečníky/ležadlá na pláži si možno budete musieť priplatiť.

Španielska hotelová scéna je niečo úplne iné. Na rozdiel od väčšiny európskych krajín, v Španielsku nie je jasná kategorizácia veľmi vítaná, a preto sa tu pojem „plážový hotel“. Väčšina hotelov nemá vlastné pláže, ale ponúka všetko, čo potrebujete pre dobrú dovolenku.

Výletný potenciál a zábava

zájazdy do Španielska

Taliansko dokáže ohromiť každého „skúseného“ turistu množstvom kultúrnych a historických pamiatok, ktoré sa na jeho území zachovali. Nekonečné množstvo zaujímavých miest navždy upevnilo povesť krajiny ako jednej z najnáročnejších pre „objaviteľov“ výletov. V Taliansku sú doslova stovky miest, ktoré si môžete pozrieť (a to nie je úplný zoznam pokladov). Hrady, galérie, múzeá a chrámové komplexy (aj zo staroveku).

Čo sa týka zábavy, milovníkov lyžovania príjemne prekvapia a potešia alpské strediská, fanúšikovia aktívnej dovolenky na pláži – všetky druhy vodných športov, a čo stojí za horskú turistiku, rybolov, víno a gastronomickú turistiku. Osobitnú zmienku si zaslúži zábava počas rôznych sviatkov (najmä Veľkej noci a Vianoc).

Španielsko má rovnako veľa dôvodov byť hrdé na. Krajina dokáže ohromiť nádhernými prírodnými scenériami, zábavnými parkami s vynikajúcou infraštruktúrou, ako aj úžasnými archeologickými náleziskami. Španielsko má dve najobľúbenejšie destinácie, samozrejme, pláž a pamiatky. Nemôžete však zavrhnúť myšlienku robiť niečo iné, ako napríklad extrémnu dovolenku, nakupovanie, gastronómiu atď. Za zmienku stoja najmä tematické podujatia ako Gaudího noc, Festival troch kultúr, Noc vína, vynikajúce podujatia o jedle a víne, je tu veľa možností, ako sa zabaviť.

Nakupovanie

Kde inde sa dá lepšie nakupovať ako v Taliansku? Je to hlavné mesto sveta. Pri hľadaní nových kolekcií sa sem schádzajú tisíce fanúšikov kvalitných výrobkov z celého sveta: Rimini, Florencia, Miláno, Turín pohostinne otvárajú svoju náruč turistom. Značkové oblečenie, starožitnosti, víno, jedlo, šperky atď. Chcete si zaobstarať kvalitné kožušiny? Vitajte v Bologni alebo Marche. Do Ríma sa môžete pozrieť vďaka ponuke oblečenia a limitovaných edícií.

Španielske nákupy sú rovnako dobré ako talianske. Objavte miestne značky kvalitného oblečenia za rozumné ceny. Na predmestiach sa nachádza množstvo outletov, ktoré ponúkajú módne oblečenie so 70 % zľavou (v porovnaní s mestskými nákupnými centrami).

Turisti si zo Španielska často odvážajú aj množstvo chutných potravín: olivový olej a džemón, sladkosti, syry, vína, ako aj suveníry, čipky atď. a množstvo ďalších pochúťok. Absolútnymi nákupnými lídrami sú Madrid a Barcelona.

Ak to zhrnieme

Obe krajiny si v tomto rovnocennom súboji určite zaslúžia palmu, takže výber destinácie je skôr otázkou vkusu. Nakoniec sme však zostavili prehľad výsledkov.

Kritérium hodnotenia

Taliansko

Španielsko

Turistická sezóna

Máj-október

máj-září + „celoročné ostrovy

Hotelová základňa

Veľmi dobre rozvinutá infraštruktúra, najmä 4* a 5* hotely

Rozvinutá infraštruktúra, neexistuje jasná korešpondencia hotely „hviezda“ gradácia

Pláže

Rozmanité pláže pre každý vkus: od odľahlých a atmosférických pláží až po luxusné pláže

Rozmanitosť pláží pre každý vkus: od odľahlých a atmosférických pláží až po luxusné

Visa

Schengen

Schengen

Zaujímavosti

Rozmanitosť kultúrnych, historických a prírodných zaujímavostí

Rozmanitosť kultúrnych, historických a prírodných zaujímavostí

Cesta

Let trvá približne 3,5 hodiny

Let trvá približne 4,5 hodiny

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: