10 najlepších 43-palcových televízorov

*Prehľad najlepších od redaktora. Výberové kritériá. Tento dokument je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako návod na nákup. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Nie v každej izbe by mal byť obrovský televízor. Ale model s malou obrazovkou nie vždy stačí. Preto je po 43-palcových televízoroch veľký dopyt. Práve o nich budeme hovoriť v tomto výbere. Na jeho zostavenie sme preskúmali recenzie kupujúcich a recenzie špecializovaných publikácií, ktoré sa zaoberajú testovaním takýchto zariadení, takže hodnotenie zahŕňa len tie televízory, ktoré prakticky nesklamú.

Hodnotenie najlepšieho 43″ televízora

NomináciaMiestoNázovCena
Hodnotenie najlepších 43-palcových televízorov1Samsung QE43Q60TAU42 498 €
2LG 43UP76906LE32 199 €
3Samsung UE43TU8500U34 488 €
4LG 43NANO796NF33 510 €
5Samsung UE43TU7090U27 800 €
6LG 43UN73906LE28 558 €
7

ahoj

 • ps 43PUS7505
 • 26 789 €
  8LG 43UM702025 148 €
  9

  ahoj

 • ps 43PFS5505
 • 18 990 €
  10Hisense 43A7500F25 808 €

  Samsung QE43Q60TAU

  Hodnotenie: 4.8

  Samsung QE43Q60TAU

  Televízory QLED mali pred niekoľkými rokmi uhlopriečku 50 palcov. Teraz je však v predaji 43-palcový model, ktorý sa zmestí do takmer každej „steny“. Ako asi tušíte, môže sa pochváliť displejom s rozlíšením 4K. Každý tiež ocení vysoký kontrast. Úroveň čiernej tu však stále nie je taká hlboká ako vo väčších modeloch, ktoré majú kvalitný systém lokálneho stmievania. A televízor je rozhodne horší ako jeho kolegovia s technológiou OLED. Tie však tiež stoja viac a ponúkajú oveľa väčšiu uhlopriečku.

  Samsung QE43Q60TAU udivuje predovšetkým tenkým rámom obrazovky. Zdá sa, že juhokórejský výrobca sa čoskoro úplne zbaví rámu. Poteší aj obnovovacia frekvencia zvýšená na 100 Hz. Je vhodný na hranie hier a sledovanie akčných scén vo filmoch. Netreba zabúdať ani na technológiu HDR10+, ktorá umožňuje širší farebný gamut.

  Podobne ako mnohé iné moderné televízory má aj tento funkciu Smart TV. Operačný systém Tizen nemá problémy s prístupom na internet. Stačí sa vopred pripojiť k domácej sieti Wi-Fi. A je lepšie to robiť prostredníctvom vysokorýchlostného štandardu, aby bola k dispozícii dostatočná šírka pásma aj na online sledovanie obsahu 4K.

  Samozrejme, tento model sa dá použiť aj na sledovanie televízie. Podporuje pozemné, káblové a satelitné štandardy. Najlepší obraz však uvidíte len pri sledovaní filmov a videí. Možno ho uložiť na externý pevný disk (na zadnom paneli sú dva porty USB) alebo do online kina. K televízoru je možné pripojiť aj zariadenia tretích strán. Na tento účel sú k dispozícii tri zásuvky HDMI.

  Obrázok je tu sprevádzaný celkom dobrým zvukom. Od 20-wattového reproduktora by ste však nemali očakávať nič nadprirodzené. Ak chcete hlboké basy a priestorový zvuk, je lepšie si zaobstarať soundbar alebo systém domáceho kina. Zvuk je možné prenášať aj do bezdrôtových slúchadiel pomocou zabudovaného modulu Bluetooth.

  Televízor sa dodáva s diaľkovým ovládačom One Remote. Má malé rozmery a podporuje hlasové príkazy.

  Výhody

  • Zvýšená obnovovacia frekvencia obrazovky;
  • Displej je založený na technológii QLED;
  • Podporuje všetky štandardy digitálnej televízie;
  • K dispozícii je Smart TV;
  • Veľmi tenký rám obrazovky;
  • Veľký počet konektorov;
  • Moduly Bluetooth a Wi-Fi sú zabudované;
  • Diaľkové ovládanie má mikrofón.

  Nevýhody

  • Nohy nevyhovujú každému;
  • Matrica stále nie je dokonalá;
  • Nie najvýkonnejší procesor je zabudovaný.

  LG 43UP76906LE

  Hodnotenie: 4.7

  LG 43UP76906LE

  Tento 43-palcový televízor sa od ostatných líši bielou farbou krytu. Za zmienku stojí aj rozlíšenie obrazovky 4K, vďaka ktorému si vychutnáte obraz vo vysokom rozlíšení, najmä pri sledovaní kvalitného obsahu. Displej využíva technológiu IPS, takže môžete očakávať maximálne pozorovacie uhly. Nesnívajte len o veľkej čiernej hĺbke. Bohužiaľ, všetky panely IPS s tým majú problémy. A miestne stmievanie pri tejto uhlopriečke nemôže pomôcť.

  Vnútri tohto modelu sa nachádza výkonný štvorjadrový procesor. Je tu potrebný pre stabilnú prevádzku systému WebOS. Operačný systém je potrebný na online prezeranie filmov a videí zo všetkých druhov „Kinopoisk HD“, Netf

 • x, YouTube a ďalšie podobné služby. Na prístup k internetu stačí pripojiť televízor k domácej sieti Wi-Fi.11ac. Ak váš router nepodporuje tento štandard, je najlepšie použiť kábel – televízor má tiež konektor RJ-45.

  K televízoru LG 43UP76906LE môžete samozrejme pripojiť aj zariadenia tretích strán. K dispozícii sú dve zásuvky HDMI. Obe sú kompatibilné s rozhraním HDMI 2.0, ktorá umožňuje prijímať snímky v rozlíšení 4K pri 60 fps. A presne taká je obnovovacia frekvencia displeja umiestneného tu. Ak budeme pokračovať v rozprávaní o konektoroch, môžeme spomenúť aj prítomnosť portu USB, ktorým sa zvyčajne pripája USB flash disk alebo externý pevný disk. Výrobca nemyslí na výstupy pre slúchadlá. Alebo možno Juhokórejčania jednoducho veria, že zabudovaný modul Bluetooth, ktorý dokáže posielať zvuk do akýchkoľvek bezdrôtových slúchadiel, bude mnohým stačiť.

  Tento model podporuje HDR10 Pro a HLG. Rozumie aj všetkým štandardom digitálnej televízie. Obraz je tu sprevádzaný relatívne dobrým zvukom. Niektorí považujú 20 W za nedostatočný výkon. Nehovoriac o tom, že pri tejto veľkosti sa televízor nemôže pochváliť priestorovým zvukom. Na zadnom paneli zariadenia sa skrátka našlo miesto pre optický zvukový výstup.

  Výhody

  • Nie je to zlý systém reproduktorov;
  • Maximálne pozorovacie uhly;
  • Zobrazuje obraz v rozlíšení 4K;
  • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
  • K dispozícii je Smart TV;
  • Moduly Wi-Fi a Bluetooth sú zabudované;
  • Dodáva sa s diaľkovým ovládačom Magic Remote.

  Nevýhody

  • Štandardná obnovovacia frekvencia obrazovky;
  • Náklady nemožno označiť za nízke;
  • Chcel by som vidieť viac konektorov.

  Samsung UE43TU8500U

  Hodnotenie: 4.7

  Samsung UE43TU8500U

  Televízor spĺňa najvyššie štandardy kvality. Po prvé, má veľmi tenký rám obrazovky, ktorý neodvádza pozornosť od filmu alebo videa. Po druhé, displej sa môže pochváliť rozlíšením 4K. Po tretie, je tu implementovaná podpora HDR a obnovovacia frekvencia až do 100 Hz. To všetko vás núti zabudnúť na televíziu. Namiesto toho chcete sledovať iba obsah v rozlíšení 4K, napríklad Netf

 • x. Pekne sa hodí aj k modernej hernej konzole. Na pripojenie zariadení tretích strán sú k dispozícii tri zásuvky HDMI. Celkovo sú kompatibilné s rozhraním HDMI 2.0. To všetko však neznamená, že tvorcovia tohto modelu zabudli na digitálnu televíziu. Podporuje všetky štandardy digitálnej televízie – ani majitelia satelitných antén nepotrebujú prijímač.

  Ako ste už uhádli, Samsung UE43TU8500U má funkciu Smart TV. Dokonca aj operačný systém Tizen možno ovládať hlasovými príkazmi – dodávaná jednotka diaľkového ovládania obsahuje mikrofón. Interakcia s týmto príslušenstvom prebieha cez Bluetooth. Rovnaký štandard sa používa na prenos zvuku do bezdrôtovej náhlavnej súpravy. K internetu môžete pristupovať cez Wi-Fi 802.11ac.

  Keďže zariadenie má len 43-palcovú obrazovku, neočakávajte od neho pôsobivý zvuk. Pár 10-wattových reproduktorov však uspokojí mnohých kupujúcich. Inak by istá Natália nenapísala v internetovom obchode „Eldorado“ túto recenziu: „Skvelá TV. Kvalita obrazu 4K. Úhľadne zapadne do vašej domácnosti. Obraz je super, zvuk je tiež. Jednoduché ovládanie s hlasovým vyhľadávaním. Upozorňujeme, že pri inštalácii v obývacej izbe môže byť potrebné preniesť zvuk do soundbaru alebo domáceho kina. Toto sa vykonáva prostredníctvom HDMI Arc alebo optického zvukového výstupu.

  Displej je vyrobený s technológiou VA. To znamená, že pozorovacie uhly nie sú maximálne. Obrazovka vás však poteší hlbokou čiernou farbou, najmä pri sledovaní obsahu HDR.

  Rovnako ako prakticky všetky ostatné modely, ktoré boli zaradené do tohto hodnotenia, aj Samsung UE43TU8500U podporuje všetky štandardy digitálnej TV. Tento televízor možno tiež namontovať na stenu. Potrebujete len držiak VESA vo formáte 200×200 mm. Nie je potrebné, aby vám pomáhala druhá osoba, pretože váha pod ňou má len 9 kg.

  Výhody

  • Priložený diaľkový ovládač má mikrofón;
  • Zvýšená obnovovacia frekvencia obrazovky;
  • Veľmi sýta čierna farba;
  • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
  • Podpora Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth;
  • Nie je to zlý systém reproduktorov;
  • Množstvo konektorov;
  • Smart TV.

  Nevýhody

  • Pozorovacie uhly nemožno nazvať maximálnymi;
  • Mnohé kópie majú podsvietenie.

  LG 43NANO796NF

  Hodnotenie: 4.7

  LG 43NANO796NF

  Spoločnosť LG Electronics nedávno začala aktívne propagovať svoje televízory s povrchovou úpravou NanoCell. Tieto obrazovky sú vyrobené technológiou IPS. Jeho hlavnou vlastnosťou sú maximálne pozorovacie uhly. Vďaka vhodnému náteru je obraz bohatší a ostrejší. Na takomto zobrazení je možné nájsť chybu len v prípade nedostatočne sýtej čiernej farby. Ak hovoríme konkrétne o LG 43NANO796NF, tento model sa nemôže pochváliť zvýšenou obnovovacou frekvenciou obrazovky.

  Tento televízor je určený na sledovanie kvalitného obsahu. Rozlíšenie 4K a podpora HDR 10 Pro to všetko dokazujú. Rozpoznáva aj digitálnu televíziu bez ohľadu na to, akú anténu si pripojíte.

  Podobne ako mnoho iných moderných televízorov má aj tento podporu Smart TV. V tomto prípade využíva operačný systém WebOS s intuitívnym rozhraním. Prístup na internet cez Wi-Fi 802.11ac. V prípade potreby je možné zvuk prenášať do slúchadiel pomocou zabudovaného modulu Bluetooth. V predvolenom nastavení hrá cez dva 10-wattové reproduktory. Žiadny problém s pripojením soundbaru alebo systému domáceho kina – nezabudlo sa ani na audio konektory.

  Mnohí zákazníci používajú LG 43NANO796NF na prepojenie s hernou konzolou. Na pripojenie takýchto zariadení sú k dispozícii štyri zásuvky HDMI. Na zadnej strane sa nachádza aj niekoľko portov USB, ktoré slúžia najmä na pripojenie externého pevného disku alebo pamäťového zariadenia USB.

  Tento televízor môžete ľahko zavesiť na stenu, sotva budete potrebovať pomoc druhej osoby. Na ovládanie zariadenia sa používa diaľkový ovládač Magic Remote, ktorý sa dodáva so zariadením. Túto skutočnosť zaznamenal aj istý Rasplov, ktorý na stránkach Yandexu napísal.Dostal som recenziu na môj Marketplace, ktorá znie: „Dobrá televízia, filmové aplikácie fungujú skvele. Skvelé a praktické diaľkové ovládanie.“.

  Výhody

  • Maximálne pozorovacie uhly;
  • Podporuje všetky štandardy digitálnej televízie;
  • Obrazovka má povrchovú úpravu NanoCell;
  • Nie je to zlý zvukový systém;
  • Je tu Smart TV;
  • Moduly Bluetooth a Wi-Fi 802 sú zabudované.11ac;
  • Veľký počet konektorov;
  • Dodáva sa s diaľkovým ovládačom Magic Remote;
  • Cena nie je výnimočne vysoká.

  Nevýhody

  • Hĺbka čiernej farby nie je veľká;
  • Štandardná obnovovacia frekvencia obrazovky.

  Samsung UE43TU7090U

  Hodnotenie: 4.6

  Samsung UE43TU7090U

  Juhokórejská spoločnosť Samsung chce prekvapiť najtenším možným rámom obrazovky. Televízor UE43TU7090U však môže potešiť nielen týmto. Má ľahko naučiteľný operačný systém Tizen, ktorý poskytuje prístup k širokej škále aplikácií. Ak chcete sledovať film online, stačí sa pripojiť k domácej sieti Wi-Fi 802.11ac.11ac. Zariadenie dokáže prehrávať aj obsah z disku USB. Jediným sklamaním je, že na zadnej strane televízora je iba jeden port USB. V niektorých prípadoch sa táto suma zdá byť nedostatočná.

  S každým televízorom sa stretávame pri jeho obrazovke. V tomto prípade sa pozeráte na panel VA. To znamená, že budete mať hlbokú čiernu, ale v žiadnom prípade nie maximálne pozorovacie uhly. Napriek relatívne nízkej cene televízora Samsung UE43TU7090U sa môže pochváliť obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. Na túto hodnotu sa však dostane len pri sledovaní obsahu v nízkom rozlíšení. Ak však budete sledovať video v rozlíšení 4K, frekvencia klesne presne o polovicu. Tá sa nachádza v drvivej väčšine moderných televízorov Samsung, ak nehovoríme o extrémne drahých modeloch.

  Zariadenie dokáže rozpoznať všetky štandardy digitálnej televízie. To znamená, že nepotrebujete ani prijímač pre satelitnú anténu. Obraz tu sprevádza celkom dobrý zvuk, ktorý vydávajú dva 10-wattové reproduktory. A ak si chcete vychutnať viac basov, budete potrebovať soundbar alebo systém domáceho kina. Pomocou zabudovaného modulu Bluetooth môžete zvuk prenášať aj do bezdrôtových slúchadiel.

  Samsung UE43TU7090U je skvelý na hranie na PS4 Pro alebo Xbox. Nebudete však môcť pripojiť veľa herných konzol, pretože televízor ponúka len dva porty HDMI. Mnohí kupujúci si však tento bod ani nevšimnú. Napríklad Viťa napísal v internetovom obchode „M.Video“ je nasledovné: „Pracuje pre nás celý deň. Obrázok je realistický a sýty, veľmi sa mi páči. Bezrámčeková obrazovka, resp. je tak tenká, že nepôsobí rušivo. Zvuk je objemový.

  Výhody

  • Nie sú zabudované zlé reproduktory;
  • Nízke náklady;
  • Podporuje všetky štandardy digitálnej televízie;
  • Vysoký kontrast;
  • Moduly Wi-Fi 802 sú prítomné.11ac a Bluetooth;
  • K dispozícii je Smart TV;
  • Vyššia obnovovacia frekvencia obrazovky.

  Nevýhody

  • Minimálny počet konektorov;
  • Pozorovacie uhly nemožno nazvať maximálnymi;
  • Dodáva sa s nepohodlným diaľkovým ovládaním.

  LG 43UN73906LE

  Hodnotenie: 4.5

  LG 43UN73906LE

  Dobrá voľba pre ľudí, ktorí majú v úmysle umiestniť televízor do miestnosti so svetlým interiérom. Kryt tohto modelu má farbu blízku striebornej. Napriek svojej relatívne nízkej cene sa môže pochváliť všetkými najnovšími funkciami a ďalšími konektormi. Nájdete tu najmä tri zásuvky HDMI na pripojenie zariadení tretích strán. Môžete tiež pripojiť až dva externé pevné disky alebo pamäťové karty. Alebo použite jeden z portov USB na napájanie minikonzoly. Stručne povedané, všetko závisí od vašich potrieb.

  Televízor samozrejme podporuje aj bezdrôtové rozhrania. Môžete s ním napríklad používať slúchadlá Bluetooth. Nechýba ani podpora pre Wi-Fi 802.11ac. Ak sa pripojíte k domácej sieti, môžete získať prístup k službe YouTube a rôznym online kinám. Operačný systém Tizen poskytuje potrebné aplikácie. Šírka pásma je určite dostatočná na sledovanie filmu v rozlíšení 4K.

  Obrazovku možno nazvať štandardnou obrazovkou. Je to ako najväčšia záchrana juhokórejského výrobcu. Budete mať k dispozícii bežný panel IPS, ktorého charakteristickým znakom sú maximálne pozorovacie uhly. Obnovovacia frekvencia displeja je nižšia ako 50 Hz. Čas odozvy nemožno nazvať okamžitým. Všetky tieto nedostatky si však všimnú len nároční používatelia, ktorí sa už stretli s oveľa drahšími televízormi.

  Podľa očakávania model podporuje všetky štandardy digitálnej televízie a dokonale rozumie aj signálu šíreného cez satelit. Čo sa týka zvuku, je zodpovedný za dvojicu 10-wattových reproduktorov. Ak sa vám zdá, že možnosti zabudovanej akustiky sú nedostatočné, pomôže vám oblúk HDMI a optický zvukový výstup, cez ktoré môžete pripojiť domáce kino a soundbar.

  Televízor váži len 8 kg, takže s jeho montážou na stenu nebudete mať problém. Malo by sa vám páčiť aj diaľkové ovládanie, ktoré sa k nemu dodáva, pretože je to diaľkový ovládač Magic Remote.

  Výhody

  • Veľký počet konektorov;
  • K dispozícii je Smart TV;
  • Zabudované pripojenie Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth;
  • Dodáva sa s praktickým diaľkovým ovládaním;
  • Dobrá akustika;
  • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
  • Maximálne pozorovacie uhly;
  • Primeraná cena.

  Nevýhody

  • Kontrast nie je príliš vysoký;
  • Štandardná obnovovacia frekvencia obrazovky;
  • Telo sa ukázalo byť dosť krehké.

  ahoj

 • ps 43PUS7505
 • Hodnotenie: 4.4

  Philips 43PUS7505

  Televízory Philips sú už nejaký čas vybavené vlastným plášťom SAPHI. Model s názvom Philips 43PUS7505 je presne taký. Upustenie od systému Android umožnilo výrobcovi dosiahnuť plynulý chod operačného systému – spomalenia sú odteraz prakticky nezvyčajné. Áno, a toto rozhranie je oveľa lepšie prispôsobené na diaľkové ovládanie. Treba však uznať, že pre SAPHI bolo doteraz vydaných len veľmi málo aplikácií. Je možné, že klient vášho obľúbeného online kina tu nebude.

  Nebuďme však príliš nadšení. Tento televízor stojí za peniaze, ktoré ste zaň zaplatili. Začnime aspoň tým, že jeho obrazovka sa môže pochváliť rozlíšením 4K. HDR10+ a Dolby Vision sa skvele hrajú v hrách a filmoch. O pozorovacích uhloch nemožno povedať nič zlé. A iba 60 Hz obnovovacia frekvencia nie je zarážajúca. Mnohí čitatelia Expertology však môžu byť spokojní aj s touto funkciou.

  Tento model môžete používať na sledovanie digitálnej televízie. Rozumie všetkým formátom a nemá problémy ani so satelitom DVB-S2. Ale je lepšie sledovať obsah obsiahnutý v online kine. V tejto súvislosti vás však čaká jedna nepríjemná vec. K smerovaču sa odporúča pripojiť prostredníctvom vhodného kábla. Ide o to, že zabudovaný modul Wi-Fi podporuje iba štandard 802.11n, šírka pásma nemusí stačiť na stabilné prehrávanie videa 4K. Pokiaľ ide o modul Bluetooth, nie je vôbec prítomný. Ak chcete pripojiť slúchadlá, musíte použiť káblové.

  Na počet konektorov na tomto televízore sa dá len ťažko sťažovať. Čakajú na vás tri zásuvky HDMI a niekoľko portov USB. Kto si myslí, že to nestačí?? A tiež na zadnej strane sú otvory pre nástenný držiak.

  Hráči si tiež vyberajú tento televízor. Napríklad istý Boris zverejnil na stránke Yandex.Dlho som hľadal televízor na hranie na PlayStation 4 PRO a nasledujúca recenzia je z Marketu. Nakoniec som sa rozhodol pre tento model. 10-bitová matica, obraz na obrazovke IPS je úžasný, najmä po nastavení.

  Výhody

  • K dispozícii je podpora Dolby Vision;
  • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
  • Má Smart TV;
  • Veľký počet konektorov;
  • Nie je to zlý systém reproduktorov.

  Nevýhody

  • Wi-Fi nie je veľmi rýchle;
  • Žiadne Bluetooth;
  • Pre SAPHI bolo vytvorených len niekoľko aplikácií;
  • Štandardná obnovovacia frekvencia obrazovky;
  • Nie veľmi sýta čierna farba.

  LG 43UM7020

  Hodnotenie: 4.3

  LG 43UM7020

  Tento televízor vás poteší 43-palcovým displejom s rozlíšením 4K a veľmi tenkým rámom. Zariadenie sa umiestňuje na skrinku pomocou dvoch nožičiek. K dispozícii je však aj možnosť montáže na stenu s rozmermi 200×200 mm, ktorú je potrebné zakúpiť samostatne. Karoséria tohto modelu je lakovaná v známej čiernej farbe. Ovládanie je zverené jednoduchému diaľkovému ovládaču, ktorého možnosti sa rýchlo stanú nevyhovujúcimi. Televízor našťastie podporuje funkciu Magic Remote. Nezabúdajme však, že to stojí hmatateľné množstvo peňazí.

  LG 43UM7020 sa dodáva s WebOS, vyspelým operačným systémom s množstvom aplikácií. Môžete ho použiť na sledovanie obsahu online v službe Netf

 • x, MeGoGo, YouTube a ďalšie podobné služby. Stačí sa len pripojiť k routeru pomocou Wi-Fi 802!.11ac. Televízor dokáže rozpoznať aj obsah USB kľúča alebo externého pevného disku. Na pripojenie pamäťových zariadení sú k dispozícii dva porty USB. Herné konzoly a iné zariadenia sa pripájajú do troch zásuviek HDMI. Priestor pre optický zvukový výstup na zadnom paneli. To môže byť naozaj užitočné, pretože mnohí majitelia zariadenia vstavaný 10-wattový reproduktorový systém sa nebude zdať príliš veľa.

  Čo sa týka displeja, bol vytvorený pomocou technológie IPS. To znamená maximálne pozorovacie uhly, ale nie hlbokú čiernu. Preto tu HDR 10 Pro nefunguje správne. Všimnú si ho však len tí, ktorí videli drahšie televízory. A používa štandardnú obnovovaciu frekvenciu displeja. Jedným slovom, môžeme mať pocit, že Juhokórejčania sa snažili dosiahnuť cenu svojho výtvoru nepresahujúcu 27 tisíc Euro. Euro. Na čom ďalšom ušetrili – zistíte prečítaním recenzie LG 43UM7020 na

   traHD.su.

   Výhody

   • Maximálne pozorovacie uhly;
   • Množstvo konektorov;
   • Zabudované moduly Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 5.0;
   • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
   • Má Smart TV.

   Nevýhody

   • Dodáva sa s nepohodlným diaľkovým ovládaním;
   • Nie veľmi sýta čierna farba;
   • Slabý systém reproduktorov.

   ahoj

  • ps 43PFS5505
  • Hodnotenie: 4.2

   Philips 43PFS5505

   Potrebujete kúpiť 43″ televízor za relatívne málo peňazí? Pripravený zmieriť sa s definíciou F

    l HD? Napriek tomu si nechcete zaobstarať model so širokým rámom obrazovky? V tomto prípade odporúčame zvážiť kúpu zariadenia Philips 43PFS5505. Za toto zariadenie žiadajú približne 22-tisíc dolárov. A v predaji môžete očakávať ešte nižšiu cenu.

    Nemáme žiadne sťažnosti na kvalitu obrazu – rovnako ako väčšina kupujúcich. Zdá sa, že výrobca z 1080p vyžmýkal čo najviac. Sergej o ňom tiež napísal a zanechal túto recenziu v internetovom obchode „Corporation Center“: „Obraz je skvelý pre túto cenovú kategóriu, napriek F

     l HD a 43-palcové pixely sú zblízka sotva rozlíšiteľné a z metra a pol sotva rozoznáte rozlíšenie 2K. Množstvo nastavení na kalibráciu obrazu. Kupujúci si všimol aj hladkosť obrazu. Nie je to však ani zďaleka ideálne, pretože snímky sa aktualizujú len 60-krát za sekundu.

     Televízor využíva matricu IPS. Preto reprodukcia farieb netrpí skreslením, ani keď sa na televízor pozeráte z okraja. Potvrdzuje to malá recenzia Philips 43PFS5505, ktorú uverejnil jeden z kupujúcich na Otzovik. Tento text hovorí aj o dobrom zvuku. V niektorých prípadoch však dva 8-wattové reproduktory nemusia stačiť. Na to slúži optický zvukový výstup. Zvuk môžete vyviesť aj do slúchadiel pomocou príslušného konektora.

     Pripúšťame, že niektorí naši čitatelia nebudú s týmto televízorom nakoniec spokojní. Ide o to, že neexistuje žiadny Smart TV. Tento model dokáže prehrávať obsah pamäťového zariadenia USB, ale nie viac. Na zadnej strane zariadenia sa nachádzajú aj dva konektory HDMI. Slúžia napríklad na pripojenie zariadenia Nintendo Switch alebo Xbox Series S. Ak hovoríme o digitálnej televízii, Philips 43PFS5505 podporuje úplne všetky normy vrátane satelitnej DVB-S2.

     Výhody

     • Maximálne pozorovacie uhly;
     • Hmotnosť nepresahuje 7,8 kg;
     • Podporuje všetky štandardy digitálnej televízie;
     • Je možné pripojiť káblové slúchadlá;
     • Obrazovka s tenkým rámom.

     Nedostatky

     • Žiadne Bluetooth;
     • Bola by žiaduca hlbšia čierna farba;
     • Nie je to veľmi veľký počet konektorov;
     • Štandardná obnovovacia frekvencia obrazovky;
     • Rozlíšenie je 1920×1080 pixelov.

     Hisense 43A7500F

     Hodnotenie: 4.1

     Hisense 43A7500F

     Spoločnosť Hisense je už roky sponzorom veľkých medzinárodných futbalových turnajov. Každý z nich prichádza s novým modelom televízora, ktorý sa môže pochváliť buď nízkou cenou, alebo vynikajúcou kvalitou obrazu. V prípade Hisense 43A7500F, načasovaného na Euro 2020, sa vsadilo na nízke náklady – ide o 28 tisíc. Euro. Zariadenie má nezvyčajne tenký rámik a elegantný stojan v tvare písmena D v striebornej farbe. Súčasťou je aj funkcia Smart TV založená na škrupine VIDAA.

     Obrazovka, ktorú používa, sa môže pochváliť rozlíšením 4K a podporou dvoch najpopulárnejších technológií: HDR10 a Dolby Vision. Futbal môžete jednoducho sledovať v najvyššej dostupnej kvalite. Recenzenti Hisense 43A7500F to hovoria aj na

      traHD.su. Odborníci však tvrdia, že nemá lokálne stmievanie a obnovovacia frekvencia obrazovky je len 60 Hz. Skrátka, zdá sa, že výrobca sa rozhodol pre matricu, ktorá nie je najdrahšia. Svoj výtvor však vybavil dvoma 7-wattovými reproduktormi. Nie každý čitateľ bude považovať soundbar alebo pripojenie k domácemu kinu za nevyhnutné.

      Štvrtá verzia aplikácie VIDAA ponúka mnoho populárnych aplikácií. Je tu sieť Netf

     • x, YouTube a ďalšie služby. Ale klienti niektorých Slovenskách online kín ešte nie sú k dispozícii – musíte byť na to pripravení. Nie je to problém, ak plánujete sledovať najmä televíziu. Mimochodom, tento model podporuje všetky digitálne televízne štandardy – dokonca ani satelitný DVB-S2 nie je zabudnutý. Niektorí majitelia Hisense 43A7500F používajú televízor aj v spojení s hernou konzolou. Alebo aj s niekoľkými, pretože zariadenie dostalo štyri zásuvky HDMI! Tento model dokáže prehrávať aj obsah externého pevného disku. Dva porty USB sa používajú na pripojenie diskov USB flash. Televízor má zabudované konektory Bluetooth a Wi-Fi.

      Výhody

      • Používa sa veľmi tenký rám obrazovky;
      • Veľký počet konektorov;
      • K dispozícii je Smart TV;
      • Zabudované sú technológie Wi-Fi aj Bluetooth;
      • Podporované sú všetky štandardy digitálnej televízie;
      • Podpora Dolby Vision je implementovaná.

      Nevýhody

      • Chcel by som silnejšiu akustiku;
      • Pozorovacie uhly nemožno nazvať maximálnymi;
      • Dlhý čas odozvy;
      • Štandardná obnovovacia frekvencia obrazovky;
      • Pretrvávajúci plastový zápach;
      • Zatiaľ nebolo vyvinutých veľa aplikácií.

      Záver

      Teraz už viete, ktorým 43-palcovým televízorom by ste mali venovať pozornosť. Musíte sa len rozhodnúť, akú sumu ste ochotní minúť. A s tým, akú kvalitu obrazu chcete – na rôznych modeloch je to najviac vidieť na obrazovke.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: