10 najlepších fotoaparátov na cestovanie

*Prehľad najlepších od redaktora. Výberové kritériá. Tento dokument je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako návod na nákup. Pred kúpou je nevyhnutná konzultácia s odborníkom.

Dnešné smartfóny prevzali veľkú časť funkcií na snímanie momentiek, takže pre značnú časť spotrebiteľov nie je potrebné mať digitálny fotoaparát ako samostatné zariadenie. Ale pre tých, ktorí sú zvyknutí priniesť z ciest vysokokvalitné fotografické správy, zostáva otázka samostatného fotoaparátu otvorená.

My v Expertology sme pre vás pripravili prehľad najlepších digitálnych fotoaparátov, z ktorých si môžete vybrať a ktoré ponúkajú najlepšie tipy na efektívne fotografovanie na cestách s rôznym stupňom akčnosti. Naši odborníci vychádzali z prieskumu trhu na rok 2019 a zohľadnili odporúčania popredných blogerov.

Najlepšie cestovné fotoaparáty

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Najlepšie kompaktné fotoaparáty na cesty1

anasonic Lumix DMC-ZS60/TZ80

23 390 €
2Sony Cyber-shot DSC-RX10023 980 €
3Canon Powershot SX74028 283 €
4Vodotesný fotoaparát Olympus TG-526 500 €
Najlepšie bezzrkadlovky na cesty1Canon M10027 490 €
2Súprava Sony Alpha ILCE-600038 288 €
3Olympus OM-D E-M10 Mark III40 590 €
4Fujifilm X-A527 990 €
Najlepšie digitálne zrkadlovky na cesty1Nikon D350028 490€
2Súprava Canon EOS 200D34 880€

Táto recenzia je založená na analýze špecifikácií fotoaparátu RankQua

 • .

  Najlepšie kompaktné fotoaparáty na cesty

  Najskôr sa zamyslime nad výberom fotoaparátov pre tých cestovateľov, ktorí nepredstierajú vysokú profesionálnu úroveň fotografovania, ale vlastnosti ani vlajkového smartfónu im na ich účely nestačia. Kompaktné „mydlové škatule“ majú v každom prípade v priemere vyššiu kapacitu matice ako väčšina smartfónov. A možno najdôležitejší zo všetkého je optický zoom, ktorému sa smartfón z pochopiteľných dôvodov nemôže ani priblížiť k veľmi skromnému fotoaparátu.

  anasonic Lumix DMC-ZS60/TZ80

  Hodnotenie: 4.9

  Panasonic Lumix DMC-ZS60

  Číslo jedna v sérii kompaktných zariadení je pomerne pôsobivé svojou funkčnosťou „mydlovej krabičky“ Panasonic z radu Lumix. Je logickým pokračovaním úspešného a obľúbeného modelu ZS50, ktorý sa už nevyrába. Predaj sa začal v marci 2016.

  Napriek tvaru „mydlovej skrinky“ je zariadenie pomerne objemné a masívne – rozmery 112x64x38 mm a hmotnosť vrátane batérií 282 g. V porovnaní s akoukoľvek digitálnou zrkadlovkou však takéto rozmery patria do kategórie kompaktov.

  Je vybavený objektívom LEICA DC VARIO-ELMAR s 30-násobným optickým zoomom, ohniskovou vzdialenosťou 24-720 mm, svetelnosťou F3.3-F6.4. Celkovo 12 optických prvkov v 9 skupinách vrátane asférických šošoviek. Štandardný objektív má optickú stabilizáciu obrazu.

  Uznesenie 2.3-palcový snímač CMOS v tomto modeli má 19 Mpix (efektívne 18.1 milión pixelov). Faktor Krop 5.62. Rozsah citlivosti ISO od 80 do 3200.

  Na zameranie objektu môžete použiť elektronický hľadáčik alebo sa orientovať podľa obrazu vysielaného na zabudovanom 3-palcovom LCD displeji. Režim makro, expresné snímanie rýchlosťou až 10 snímok za sekundu, časovač na 2 a 10 sekúnd, štyri pomery strán snímky na výber. Zaostrovanie zahŕňa manuálne zaostrovanie, kontrastné AF, podporu 49 zaostrovacích bodov s podsvietením, AF na tvár. Rozsah rýchlosti uzávierky od 60 do 1/16000 sekundy. Clonu a rýchlosť uzávierky možno nastaviť manuálne.

  Môže ukladať nasnímané obrázky v bezstratovom formáte RAW alebo JPEG s dvoma úrovňami kompresie. Na ukladanie dát sú podporované pamäťové karty SD, SDHC, SDXC a Memory Stick PRO-HG Duo. Pripojenie k počítaču – cez USB2.0 (podporuje nabíjanie), k televízoru – cez HDMI, bezdrôtovo – Wi-Fi.

  Výhody

  • šikovné telo;
  • optický stabilizátor;
  • Výkonný optický zoom;
  • Rýchle a presné automatické zaostrovanie;
  • Podpora formátu RAW;
  • Nahrávanie videa v rozlíšení 4K;
  • Wi-Fi;
  • Mobilná aplikácia na diaľkové ovládanie.

  Nevýhody

  • nie príliš veľkokapacitná batéria vlastného formátu.

  Sony Cyber-shot DSC-RX100

  Hodnotenie: 4.8

  Sony Cyber-shot DSC-RX100

  Na druhom mieste v prehľade vám odporúčame pozrieť sa na kompaktný fotoaparát Sony, ktorý je v mnohých ohľadoch podobný vlastnostiam predchádzajúcej verzie a získal vysoké hodnotenie od odborníkov. Nie je to najnovší model, ani ten predchádzajúci, ale je overený časom a skúsený mnohými cestovateľmi, vrátane slávneho.

  Zariadenie je o niečo menšie a výrazne ľahšie ako predchádzajúce – rozmery 102x58x36 mm a hmotnosť 213 g. Objektív Carl Zeiss Vario-Sonnar so 7 optickými členmi v šiestich skupinách. Optický zoom je iba 3.Prevaha fotoaparátu spočíva v jeho 6-násobnom priblížení, čo je síce veľká nevýhoda, ale nie nevýhoda, ktorá by bola hlavnou výhodou vyššie uvedeného modelu. Ohnisková vzdialenosť od 28 do 100.8 mm.

  Snímač v tomto modeli je o niečo zaujímavejší ako predchádzajúca verzia – 20.2 milióny efektívnych pixelov v poli 13.2×8.8 mm (1 palec) umožňuje snímať s maximálnym rozlíšením 5472×3648. Orezávací faktor 2.7. Citlivosť snímača sa pohybuje od 80 do 3200ISO.

  Režimy a možnosti snímania tejto jednotky sú takmer rovnaké ako u predchádzajúcej jednotky. Užite si expresný režim s rýchlosťou až 10 snímok za sekundu, makro režim, 2-sekundový a 10-sekundový časovač, podporu štyroch rôznych pomerov strán, optický stabilizátor obrazu, manuálne a automatické vyváženie bielej. Nahrávanie videa je možné v rozlíšení až do F

   HD 1920×1080 s vysokou snímkovou frekvenciou až 60 snímok za sekundu.

   Žiadny hľadáčik, pri fotografovaní sa musíte pozerať na 3-palcový farebný LCD displej. Rýchlosť uzávierky a clonu možno nastaviť manuálne alebo v automatickom režime s prioritou uzávierky alebo clony. Minimálna vzdialenosť od objektu 0.05.

   Konfigurácia pamäte a rozhrania sú aj tu veľmi podobné predchádzajúcemu modelu: ukladanie snímok vo formáte JPEG a RAW; podpora pamäťových kariet vrátane Memory Stick; pripojenie k počítaču alebo monitoru (TV) prostredníctvom portov USB 2.0.0 a HDMI.

   Stručne povedané, kombinuje nezvyčajne veľký (na fotoaparát typu „ukáž a foť“) snímač, jasný objektív a vysokokvalitnú optiku na dosiahnutie pôsobivých výsledkov pri slabom osvetlení. Fotoaparát má minimálny šum pri vysokých hodnotách ISO a dobre zvláda scény s vysokým kontrastom.

   Výhody

   • názov značky;
   • veľký snímač
   • kvalita stabilizácie obrazu;
   • Možnosť snímania vo formáte RAW;
   • Vysokokvalitné snímky pri slabom osvetlení;
   • optický stabilizátor.

   Nevýhoda

   • Slabý optický zoom.

   Canon Powershot SX740

   Hodnotenie: 4.7

   Canon Powershot SX740

   Ďalší kompaktný fotoaparát na cesty nám ponúka výrobca, ktorého netreba predstavovať – Canon. Tento model prekonáva vyššie opísaný cestovný fotoaparát Panasonic z hľadiska celkového výkonu, a to za ešte prijateľnejšiu cenu.

   Prvá vec, ktorá tento model poteší, je jeho dlhý optický zoom 40x. Na 1/2.3″ snímač s maximálnou clonou f/3.3 existujú tu charakteristické a nevyhnutné úskalia, ako napríklad „zníženie“ rovnakej clony na f/6.9 pri maximálnom priblížení. Musíte byť na to pripravení, ale výkonný zoom sa pri cestovaní určite oplatí.

   Rozmery fotoaparátu – 110x64x40 mm, hmotnosť – 299 g vrátane batérie (vlastné vyhotovenie). Ohnisková vzdialenosť objektívu je 24-960 mm. 13 optických prvkov v 11 skupinách vrátane asférických šošoviek a šošoviek s nízkym rozptylom. Bez hľadáčika, vizuálne navádzanie prostredníctvom 3-palcového farebného výklopného LCD displeja.

   Snímač s rozlíšením 20.3 milióny efektívnych pixelov umožňujú fotografovať s rozlíšením 5184×3888. Citlivosť snímača je 100-3200 ISO. Orezávací faktor 5.62. V režime videa je kamera schopná dosiahnuť kvalitu 4K 3840×2160 pri snímkovej frekvencii 25-30 za sekundu. Pri znížení triedy aspoň na F

    lHD 1920×1080 snímková frekvencia sa dá zvýšiť až na 60 za sekundu. Limit veľkosti súboru videa 4 GB.

    V tomto modeli sa spája niekoľko kľúčových bodov: automatické a manuálne vyváženie bielej (aj zo zoznamu predvolieb); optický stabilizátor obrazu; makrorežim; expresný režim s 10 snímkami za sekundu; časovač na 2 a 10 sekúnd; podpora štyroch snímok s pomerom strán.

    Potenciálna rýchlosť uzávierky v tomto modeli je 15-1/3200 s, s možnosťami automatického a manuálneho nastavenia. Má manuálne a automatické režimy zaostrovania vrátane detekcie tváre. Minimálna efektívna vzdialenosť streľby 0.01.

    Záznamy možno ukladať na štandardné externé pamäťové karty, ale len vo formáte JPEG. Pripojenie k počítaču cez USB2.0 s nabíjateľnou batériou alebo Wi-Fi.

    Výhody

    • výkonný zoom;
    • Snímač s vysokým rozlíšením;
    • Natáčanie videa v rozlíšení 4K;
    • Wi-Fi;
    • Vo všeobecnosti je to skvelý pomer ceny a kvality.

    Nevýhody

    • RAW nie je podporovaný.

    Vodotesný fotoaparát Olympus TG-5

    Hodnotenie: 4.6

    Olympus TG-5

    Expertology dopĺňa náš výber najlepších cestovných fotoaparátov, najmä pre tých, ktorí sa počas cesty nevyhnú intenzívnemu kontaktu s vodou. Spoločnosť Olympus ponúka vyvážené riešenie.

    Tento model nie je vodotesný len z hľadiska ochrany. Ale je toho ešte viac – Olympus TG-5 sa dokáže ponoriť až do hĺbky 15 metrov. Okrem toho je odolný voči nárazom – nezávislé testy preukázali, že vydrží pád až z 2 metrov. Na rozdiel od mnohých iných lacných a kompaktných „podvodných“ riešení je tu plný 4-násobný optický zoom bez externých pohyblivých častí.

    Rozmery zariadenia – 113x66x32mm, hmotnosť 250g spolu s batériou vlastného form-faktora. Odolný kovový kryt je k dispozícii v troch farbách – červenej, modrej a čiernej. Odolnosť proti poveternostným vplyvom a proti zahmlievaniu. Objektív obsahuje 9 optických prvkov v 7 skupinách vrátane asférických prvkov. Ohnisková vzdialenosť je 25-100 mm. Clona F2-F4.9. vymeniteľné nástavce.

    Jeho obrazový snímač je slabší ako u predchádzajúcich modelov, ale z hľadiska potenciálneho využitia je to mierna nevýhoda v porovnaní s výhodami. Veľkosť 1/2.33″, 12 miliónov efektívnych pixelov, orezané na 5.7, citlivosť 100-3200ISO.

    Ďalšou funkciou, ktorú možno považovať za vynikajúcu na tejto cestovnej kamere, je rýchlostný potenciál. Rýchle snímky dokážu zachytiť až 20 snímok za sekundu (maximálna sekvencia RAW je 14), čo je dvojnásobok rýchlosti predchádzajúceho modelu. Pokiaľ ide o video, dosahuje ohromujúcich 480 snímok za sekundu. To však platí len pri rozlíšení nižšom ako HD. Pri rozlíšení 4K 3840×2160 je limit snímkovej frekvencie nižší ako 30 snímok za sekundu.

    Medzi užitočné doplnky patrí bezdrôtové pripojenie Wi-Fi a možnosť nabíjania za chodu z takmer akéhokoľvek kompatibilného zdroja cez USB 2.0, pripojenie HDMI k monitoru. Príjemným bonusom na cestách je prítomnosť navigačného modulu GPS.

    Je to batéria, ktorá je trochu sklamaním oproti jasným špecifikáciám. Pre bežného strelca je štandardná batéria úplne postačujúca. Vysoká snímková frekvencia a špičkové rozlíšenie si však vyžadujú plné nabitie, ktoré sa rýchlo „spotrebuje“. Situáciu čiastočne zachraňuje možnosť dobíjania za chodu z powerbanky, ale nie pod vodou.

    Výhody

    • Odolnosť voči vode, prachu a nárazom
    • Modul GPS;
    • Wi-Fi;
    • Fotografia HDR;
    • nabíjanie za chodu;
    • Vynikajúca snímková frekvencia.

    Nevýhody

    • Pri plnom nabití batéria udrží len režimy náročné na zdroje.

    Najlepšie bezzrkadlovky na cesty

    Medzi kompaktnými fotoaparátmi typu „namier a foť“ a plnohodnotnými digitálnymi zrkadlovkami existuje medzistupeň – bezzrkadlovky. Táto forma je optimálna pre mnohých cestovateľov, najmä ak ide o fotografovanie na profesionálnej úrovni. Hlavnými výhodami tohto riešenia v porovnaní s „telenovelami“ sú vymeniteľné objektívy, väčší snímač, všeobecne lepšia kvalita obrazu. Expertology vám prináša výber modelov, ktoré získali vysoké hodnotenie od našich expertov a odbornej komunity ako celku.

    Canon M100

    Hodnotenie: 4.9

    Canon M100

    Začnite s ďalším úspešným a komerčne úspešným produktom Canon pre kvalitné amatérske cestovateľské fotografie – bezzrkadlovkou s vymeniteľnou optikou radu M100. Štandardný objektív je súčasťou dodávky, bajonet je Canon EF-M. Model uvedený na trh v októbri 2017.

    Vybavený veľkým snímačom APS-C CMOS, ktorý má podobný formát ako snímače v digitálnych zrkadlovkách. Veľkosť snímača – 22.314.9 mm. Stále je však orezaný faktor 1.6. Počet efektívnych pixelov v snímači – 24.2 m, rozlíšenie až 6000×4000. Rozpoznáva tóny s až 42-bitovou hĺbkou ostrosti pri 100-3200ISO. Funkcia čistenia snímača.

    Rozmery a hmotnosť tohto modelu prevyšujú vyššie opísané kompaktné jednotky, ale nie príliš: rozmery 108x67x35 mm a hmotnosť 302 g vrátane batérie. Žiadny hľadáčik; obraz sa prenáša na 3-palcový otočný dotykový LCD displej.

    Kľúčové vlastnosti a charakteristiky snímania modelu M100 sú tieto. FPS až do 6.1 snímka za sekundu. Sériové snímanie umožňuje až 89 snímok vo formáte JPEG a 21 v bezstratovom formáte RAW. Má časovač na 2 a 10-sekundové oneskorenie. Rýchlosť uzávierky v štandardnej konfigurácii – 30-1/4000s. Clonu a rýchlosť uzávierky možno nastaviť individuálne. Automatické spracovanie expozície, meranie a kompenzácia expozície. Automatické zaostrovanie je fázové so 49 zaostrovacími bodmi vrátane tváre alebo manuálneho.

    Fotoaparát dokáže natáčať aj videá v kvalite F vo formáte MP4

     lHD 1920×1080 so snímkovou frekvenciou až 50-60 za sekundu. Maximálna veľkosť súboru videa – 4 GB. Všetky záznamy sa ukladajú na populárne pamäťové karty – SD, SDHC, SDXC. Dáta môžete prenášať aj bezdrôtovo cez Wi-Fi alebo Bluetooth alebo priamo do počítača cez USB 2.0. Užitočným bonusom je modul NFC Near Field Communication.

     Užitočné doplnky tohto modelu: Snímač orientácie, počítač alebo diaľkové ovládanie, režim HDR.

     Výhody

     • Kompaktný a ľahký;
     • Veľký snímač formátu APS-C
     • Vysoká kvalita záznamu videa;
     • Snímanie videa v režime F
       lHD 60 fps;
      • rôzne dobre navrhnuté režimy snímania;
      • dotykový displej.

      Nevýhody

      • Nie je to používateľsky najprívetivejší proprietárny softvér.

      Súprava Sony Alpha ILCE-6000

      Hodnotenie: 4.8

      Súprava Sony Alpha ILCE-6000 Kit.webp

      Pokračovanie nášho prehľadu najlepších cestovných bezzrkadloviek podľa časopisu Expertology je už tak trochu veteránom na trhu super dynamických fotoaparátov. Tento model sa dostal na trh v roku 2014, ale bol taký úspešný a získal takú pozitívnu spätnú väzbu od používateľov, že je stále veľmi žiadaný medzi cestovateľmi a nadšencami fotografovania.

      Stojí za to upozorniť na jednu funkciu, ktorá môže byť pre mnohých používateľov kľúčová. Dodáva sa so súpravou objektívov s bajonetom Sony E. Vďaka malej šírke pásma však zariadenie umožňuje inštalovať prostredníctvom adaptérov takmer všetky objektívy tretích strán.

      Rozmery zariadenia – 120x67x45mm bez objektívu, hmotnosť bez batérie – 285g. Karoséria je k dispozícii v troch farbách – čiernej, bielej a striebornej. Okrem 3-palcového otočného displeja LCD môžete navigovať pomocou elektronického hľadáčika so 100 % zorným poľom.

      Rovnako ako jeho predchodca využíva snímač APS-C veľkosti 23.5×15.6 mm s 24.3 milióny efektívnych pixelov. Úplne rovnaké maximálne rozlíšenie – 6000×4000 a podobný faktor orezania – 1.5. Citlivosť 100-3200ISO. K dispozícii je funkcia čistenia.

      Expozičné možnosti tohto modelu sú podľa očakávania rozsiahlejšie ako u všetkých vyššie opísaných mydlových krabíc. Rýchlosť uzávierky a clonu možno nastaviť automaticky alebo manuálne. Automatická expozícia s viacerými prioritami (uzávierka alebo clona), tri režimy merania, kompenzácia expozície a bracketing. Hybridné automatické zaostrovanie s podsvietením, zameraním na tvár a manuálnym ovládaním.

      Kvalita videozáznamu tohto modelu je o niečo lepšia ako u jeho predchodcu. Kamera môže nahrávať ako F

       lHD 60 snímok za sekundu a dokonca natáčanie v 3D. Až 11 snímok za sekundu pre statické snímky.

       Možno uložiť ako snímku JPEG, RAW alebo video AVCHD, MP4. Fotoaparát podporuje rôzne formáty pamäťových kariet vrátane vysoko výkonnej karty Memory Stick PRO-HG Duo. Alternatívy prenosu údajov – pripojenie HDMI, USB2.0, Wi-Fi.

       Kapacita batérie vo vlastnej podobe je tu 1080 mAh, čo podľa výrobcu zodpovedá približne 360 snímkam, čo vo všeobecnosti zodpovedá realite.

       Výhody

       • Spoľahlivosť a spoľahlivosť;
       • dostatočne kompaktný;
       • Snímanie videa v režime F
         lHD 60 snímok za sekundu;
        • 3D snímanie;
        • Wi-Fi;
        • Vysoká kompatibilita s rôznymi objektívmi (prostredníctvom adaptérov).

        Nevýhody

        • Oddeliť nároky vysoko špecializovanej povahy od používateľov.

        Olympus OM-D E-M10 Mark III

        Hodnotenie: 4.7

        Olympus OM-D E-M10 Mark III

        Olympus pokračuje v našom prehľade žiarivým príkladom úspechov spoločnosti Olympus v oblasti fotografickej techniky. Toto je žiarivý príklad série Mark, ktorá je síce výrazne drahšia ako vyššie opísaný fotoaparát Sony, ale funkčnosť cenového rozdielu sa úplne oplatí. Spustené v septembri 2017.

        Jedným z hlavných rozdielov oproti predchádzajúcim dvom bezzrkadlovým fotoaparátom je prítomnosť optického stabilizačného systému v tele a tento systém je podľa odborníkov veľmi kvalitný. Rozmery – 122x84x50 mm bez zabudovaného objektívu. Hmotnosť 410 g vrátane vlastnej batérie. K dispozícii sú dve farby, čierne alebo strieborné telo. Držiak Micro 4/3. Digitálny hľadáčik a dotykový displej LCD.

        Tento model má senzor

       • Iný formát ve MOS ako predchádzajúce dva. Ide o štandard MFT (Micro 4:3 17).3×13.0 mm), ktorá je o niečo menšia ako APS-C, ale má malý vplyv na kvalitu obrazu. Faktor Krop 2. Fotoaparát má 16 efektívnych pixelov.1 milión. Snímanie v maximálnom rozlíšení 4608×3456. Rozpoznávanie tónov s 36-bitovou hĺbkou. Citlivosť 100-3200ISO. Funkcia čistenia.

        Fotoaparát je schopný až 8-krát rýchlejšieho snímania v režime statických snímok.6 snímok za sekundu. Dokáže pojať až 22 po sebe idúcich snímok RAW. Časozberný režim. 2 a 12-sekundový časovač. Možnosť nastavenia rýchlosti uzávierky v rozsahu 60-1/16000 s, automatické a manuálne nastavenie, automatické riadenie expozície, korekcia expozície a bracketing. Kontrastné automatické zaostrovanie so 121 zaostrovacími bodmi, v tvári a manuálne.

        Osobitnú pochvalu si zaslúži potenciál fotoaparátu na natáčanie videa na cestách. Môžete napríklad nahrávať video MOV s rozlíšením 4K 3840×2160. Pri rozlíšení 1920×1080 môžete snímať rýchlosťou 60 snímok za sekundu a pri rozlíšení 1280×720 dvakrát rýchlejšie. Režim HDR je podporovaný.

        Výhody

        • Optický stabilizátor v tele fotoaparátu;
        • ostré a citlivé automatické zaostrovanie;
        • Snímanie videa v rozlíšení 4K;
        • Wi-Fi;
        • Široká škála programov na fotografovanie;
        • Kompatibilný s rôznymi objektívmi.

        Nevýhody

        • Nedá sa nabíjať cez USB.

        Fujifilm X-A5

        Hodnotenie: 4.6

        Fujifilm X-A5

        Výber najlepších cestovných bezzrkadloviek na rok 2018 od Expertology uzatvára amatérsky fotoaparát Fujifilm série X-A5. Napriek svojmu amatérskemu statusu má fotoaparát dôležité funkcie, ktoré sú porovnateľné s profesionálnymi modelmi. K dispozícii buď ako kompletná súprava objektívov, alebo ako telo fotoaparátu za zlomok ceny.

        Rozmery zariadenia – 117x68x40 mm bez objektívu, hmotnosť – 361 g s batériou (natívne vyhotovenie) a 311 g bez nej. Fujifilm X Mount. Klasická, takmer vintage inšpirovaná karoséria je k dispozícii v štyroch základných farbách. Bez hľadáčika, obraz sa zobrazuje na 3-palcovom dotykovom LCD displeji.

        Zabudovaný objektív dostal od našich odborníkov vysoké hodnotenie, a to aj vďaka kvalitnej optickej stabilizácii. Telo fotoaparátu nemá stabilizátor.

        Veľkosť snímača APS-C CMOS 23.5×15.7 mm obsahuje 24.2 milióny pixelov, všetky efektívne. Orezané na 1.5. Limitné rozlíšenie 6000×4000. Citlivosť 100-3200ISO. K dispozícii je funkcia čistenia.

        Rýchlosť snímania v režime fotografie až 6 snímok za sekundu. K dispozícii je režim časozberného snímania a sériové snímanie až 10 fotografií JPEG. Časovač na 2 a 10 sekúnd. Rýchlosť uzávierky je možné nastaviť v rozmedzí 30-1/32000 sekúnd v automatickom a manuálnom režime. K dispozícii je kompenzácia expozície, meranie a bracketing. Hybridné automatické zaostrovanie s 91 bodmi automatického zaostrovania je jednou zo slabých stránok tohto modelu a niektorí používatelia tvrdia, že jeho výkon je pomalý a niekedy nepredvídateľný.

        Možnosti nahrávania videa tohto modelu sú takmer totožné s predchádzajúcim modelom – rozlíšenie až 4K 3840×2160, v režime rozlíšenia 1920×1080 je snímková frekvencia až 60 snímok za sekundu.

        Zariadenie má všetky potrebné káblové a bezdrôtové rozhrania: USB 2.0 s nabíjaním, HDMI, Wi-Fi a Bluetooth. Jednotku je možné ovládať diaľkovým ovládaním. Odhadovaná výdrž batérie zodpovedá podľa výrobcu približne 450 záberom.

        Výhody

        • Vysokokvalitný obrazový snímač;
        • Natáčanie videa v rozlíšení 4K;
        • Nabíjanie cez USB 2.0;
        • Wi-Fi a Bluetooth;
        • Vintage dizajn.

        Nevýhody

        • Pomalé automatické zaostrovanie.

        Najlepšie digitálne zrkadlovky na cesty

        Tretí výber mini fotoaparátov zahŕňa už aj plnohodnotné „digitálne zrkadlovky“. Ťažká váha na cestovanie v každom zmysle, ale na profesionálne fotografovanie nemáte veľa na výber. Naši odborníci sa rozhodli v tejto recenzii zamerať len na dvoch výrobcov – kráľa trhu Nikon a Canon. Na základe kumulatívnej analýzy renomovaných fotografov a blogerov venujúcich sa cestovaniu získali nasledujúce modely najvyššie hodnotenie v cenovo dostupnej kategórii.

        Nikon D3500

        Hodnotenie: 4.9

        Nikon D3500

        Jedna z najpozoruhodnejších kombinácií ceny, kvality a funkcií predstavuje rad D3500 od spoločnosti Nikon. Je dokonca lacnejší ako mnohé fotoaparáty bez zrkadla a v cene je zahrnutý aj zabudovaný objektív.

        Rozmery zariadenia – 124x97x70 mm bez objektívu, hmotnosť – 365 g bez batérie. Klasická čierna karoséria. Bajonet – Nikon F. Optický hľadáčik a 3-palcový LCD displej 921000 bodov.

        Vybavený snímačom CMOS veľkosti APS-C (23.5×15.6 mm) s 24.2 milióny efektívnych pixelov. Citlivosť 100-3200ISO, faktor orezania 1.5. Rozpoznávanie tónov s 36-bitovou hĺbkou. Limit rozlíšenia – 6000×4000. Rozsah rýchlosti uzávierky 30-1/4000s, štyri režimy merania, bracketing. Fázové automatické zaostrovanie s 11 zaostrovacími bodmi; režim manuálneho zaostrovania, zaostrovanie s detekciou tváre, elektronický diaľkomer.

        Rýchlosť snímania v tomto modeli dosahuje 5 snímok za sekundu. Časovač má 4 režimy – 2, 5, 10 a 20 sekúnd. Video sa nahráva vo formáte MOV s rozlíšením až 1920×1080 pri 60 snímkach za sekundu. Formáty ukladania fotografií – JPEG a RAW.

        Na pripojenie fotoaparátu sa používajú rozhrania USB 2.0, HDMI, ako aj bezdrôtové pripojenie Bluetooth. Podporuje pamäťové karty SD, SDHC, SDXC. Dostatočná výdrž batérie vo vlastnom tvare, ktorá poskytuje približne 1 550 záberov.

        Na tomto mieste je potrebné upozorniť našich čitateľov na mylnú predstavu. Mnohé zdroje, vrátane autoritatívnych, v popisoch tohto modelu uvádzajú, že obsahuje „skrutkovač“ (pohon automatického zaostrovania). V tele totiž nenájdete „skrutkovač“, čo znamená, že s týmto fotoaparátom fungujú len objektívy s vlastnou pohonnou jednotkou, ktoré stoja oveľa viac.

        Výhody

        • názov značky;
        • kvalita obrazu;
        • použiteľnosť;
        • vysokokapacitná batéria;
        • ergonómia;
        • relatívne prijateľná cena.

        Nevýhody

        • nenakrúca video v rozlíšení 4K.

        Súprava Canon EOS 200D

        Hodnotenie: 4.8

        Súprava Canon EOS 200D

        Na záver nášho prehľadu sa pozrime na stroj, ktorý je v kľúčových vlastnostiach takmer podobný svojmu predchodcovi, s viacerými výhodami, ktoré určili jeho vyššiu cenu. Najdôležitejším rozdielom medzi nimi je značka v kontexte večného „čo je lepšie – Canon alebo Nikon“?“ Model spustený v júli 2017.

        Rozmery fotoaparátu bez objektívu – 122x93x70mm, hmotnosť vrátane batérie – 456g. Bajonet Canon EF/EF-S. Karoséria je klasická, kvalita dielov a spracovania je nespochybniteľná, hoci niektorých mätú plasty. Optický zrkadlový hľadáčik so zorným poľom 95 % doplnený 3-palcovým otočným dotykovým displejom. Pomerne výkonný vstavaný blesk „získa“ takmer 10 metrov efektívneho osvetlenia pre fotografiu.

        Výkon snímača je takmer rovnaký ako v predchádzajúcom modeli, len s nepatrnými rozdielmi. V tomto prípade je teda veľkosť mierne odlišná – 22.3 14.9 mm, ale rozlíšenie a kapacita sú úplne rovnaké -24.2 milióny pixelov a maximálne rozlíšenie 6000×4000. Hĺbka rozpoznávania farieb je výrazne lepšia – 42 bitov. Orezaný motor – 1.6.

        V režime fotografovania zachytí až 5 snímok za sekundu. V režime videa môžete nahrávať v rozlíšení 1920×1080 pri frekvencii až 60 snímok za sekundu vo formáte MOV s kodekom MPEG4.

        Súprava rozhraní obsahuje USB 2.0, video výstup HDMI, audio vstupy/výstupy, zásuvka diaľkového ovládania, bezdrôtové moduly Wi-Fi, Bluetooth, NFC. Pokiaľ ide o výdrž batérie, tento model už nie je taký pozoruhodný ako jeho predchodca, ale 660 pomyselných odhadovaných záberov na jedno nabitie je tiež veľmi slušný výsledok.

        Výhody

        • vysokokvalitné snímanie;
        • ergonómia;
        • Kombinácia ceny a výkonu;
        • používateľská prívetivosť;
        • wi-fi, Bluetooth a NFC;
        • vysokokapacitná batéria.

        Nevýhody

        • Nenakrúca videá v rozlíšení 4K.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: