10 najlepších mobilných klimatizácií

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento produkt je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred nákupom je potrebné odborné poradenstvo.

Žiaľ, nie všetci naši čitatelia majú podmienky na inštaláciu plnohodnotného split-systému. Na niektorých miestach nechcú úrady kaziť fasádu budovy a niekde je inštalácia takéhoto zariadenia príliš komplikovaná a nákladná. Preto sa mobilné chladiace jednotky každé leto tešia čoraz väčšiemu záujmu. Dajú sa ľahko prenášať z miestnosti do miestnosti a výborne ochladzujú vzduch. Najmä ak si vyberiete dôstojný model – jeden z tých, ktoré sa dostali do nášho výberu.

Hodnotenie najlepších mobilných kondicionérov

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Prenosné klimatizačné jednotky s najlepšou hodnotou1Electrolux EACM-08CL/N321 950 €
2Zanussi ZACM-10 MP-III/N120 490 €
3Ballu BPAC-09 CM16 950 €
4Royal C
 • ma RM-MP23CN-E
 • 15 090 €
  5Všeobecné C
 • kamarát GCP-09ERC1N1
 • 21 145 €
  6Timberk T-PAC09-P09E13 990 €
  Najlepšie mobilné klimatizačné jednotky z hľadiska pomeru ceny a kvality1Zanussi ZACM-12 MS/N1 Black27 990 €
  2Funai MAC-SK35HPN0328 400 €
  3Electrolux EACM-09CG/N325 590 €
  4Ballu BPAC-20CE49 950 €

  Najlepšie mobilné klimatizácie za rozumnú cenu

  Electrolux EACM-08CL/N3

  Hodnotenie: 4.7

  Electrolux EACM-08CL/N3

  Švédske výrobky Electrolux sú zvyčajne pomerne drahé. Niektoré jej produkty sú však stále za rozumnú cenu. Napríklad model EACM-08CL/N3 si zachováva svoju hodnotu za približne 20 000 EUR. Euro. Myslíme si, že mnohí čitatelia Expertology, ktorých trápia horúčavy, sú ochotní túto sumu minúť.

  Táto mobilná klimatizácia sa dodáva s diaľkovým ovládaním. Takže sa oveľa ľahšie ovláda. Nemusíte opustiť pohovku alebo posteľ, ak máte so sebou diaľkové ovládanie.

  Tento model má obvyklú bielu farbu výrobkov spoločnosti. Váži 25 kg. Kolesá bohužiaľ nie sú zabezpečené dizajnom. To znamená, že preprava jednotky z jednej miestnosti do druhej môže byť náročná. Muž to zvládne, ale žena potrebuje niekoho, kto jej pomôže. Vo vnútri zariadenia sa však nachádzajú spoľahlivé komponenty, ktoré nezlyhajú ani za jeden, dva alebo päť rokov.

  Prístroj Electrolux EACM-08CL/N3 má výkon 2 400 W. Tento údaj údajne stačí na ochladenie miestnosti s rozlohou 20 metrov štvorcových. . V skutočnosti nie je všetko také ružové – toto číslo by sa malo vydeliť aspoň jeden a pol. Ale aj takýto výsledok by mal mnohým ľuďom stačiť, pretože nie všetci žijú v bytoch s neuveriteľne priestrannými izbami.

  Túto mobilnú klimatizáciu nemožno označiť za mimoriadne žravú. V režime chladenia spotrebuje približne 920 W. Jednotka tiež nie je príliš hlučná. Zodpovedajúce merania v jeho bezprostrednej blízkosti ukazujú 44 dB. To znamená, že je o niečo hlučnejšia ako priemerná chladnička. Týka sa to však len jeho práce v zodpovedajúcom režime.

  Jednotka obsahuje chladivo R 410A šetrné k životnému prostrediu. K dispozícii je aj ventilátor, ktorý sa otáča tromi rôznymi rýchlosťami. A to možno vybrať pomocou diaľkového ovládania alebo tlačidla na jednotke. Používateľ si môže nastaviť smer prúdenia vzduchu podľa svojich potrieb.

  Výhody

  • Dokáže ochladiť vzduch v dostatočne veľkej miestnosti;
  • Dodáva sa s diaľkovým ovládaním;
  • Ventilátor je k dispozícii v troch rôznych rýchlostiach;
  • Je možné pracovať v režime vetrania;
  • Náklady na jednotku nemožno označiť za príliš vysoké;
  • Pamätá si nastavenia po odpojení od siete.

  Nevýhody

  • Nočný režim je prakticky nepoužiteľný;
  • Stále však nejde o najnižšiu úroveň hluku;
  • Žiadne kolieska.

  Zanussi ZACM-10 MP-III/N1

  Hodnotenie: 4.6

  Zanussi ZACM-10 MP-III/N1

  Musíte ochladiť vzduch v dostatočne veľkom priestore? Nechcete minúť značnú sumu za mobilnú klimatizáciu? V tomto prípade vám odporúčame zvážiť kúpu spotrebiča Zanussi ZACM-10 MP-III/N1. Zariadenie, ktoré sa predáva pod už zabudnutou značkou, je určené na obsluhu miestnosti alebo kancelárie s rozlohou do 24 m2. . Ideálny výsledok sa však samozrejme dosiahne v miestnostiach približne jeden a polkrát menších.

  Rovnako ako ostatné nie najlacnejšie mobilné klimatizácie, aj táto je dodávaná s diaľkovým ovládaním. Možno ho použiť na prepínanie medzi rôznymi režimami prevádzky. Môžete napríklad zapnúť odvlhčovanie. Ventiláciu možno tiež kedykoľvek aktivovať. Okrem toho je k dispozícii nočný režim, v ktorom je úroveň hluku mierne znížená. Nepočítajte však s veľmi nízkou hodnotou – merania v blízkosti klimatizácie ukazujú približne 50 dB. Preto je najlepšie spotrebič pred spaním vypnúť, aby vás nerušil.

  Takmer všetky moderné mobilné klimatizácie umožňujú reguláciu smeru prúdenia vzduchu. Zanussi ZACM-10 MP-III/N1 nie je výnimkou. K dispozícii je aj možnosť voľby rýchlosti ventilátora. To však vôbec nie je prekvapujúce. To však robí iná funkcia spotrebiča. Kondicionér je vybavený konektorom USB, ktorý slúži na dobíjanie smartfónov, tabletov a iných zariadení! Ukazuje sa, že nebudete ľutovať, že zariadenie zaberá zásuvku alebo sieťový filter. Výrobca tiež nezabudol vybaviť puzdro tohto zariadenia priehradkou na uloženie diaľkového ovládania. Môže sa hodiť v čase, keď je používanie klimatizácie zbytočné, napríklad na jeseň.

  Spotreba energie tohto modelu nepresahuje 930 W. To vám umožní prevádzkovať ho aj v starom drevenom dome, kde steny nie sú najlepšie elektrické vedenie. Chladiaci výkon zariadenia je 2780 W.

  Výhody

  • Nie je veľmi drahé;
  • Dodáva sa s diaľkovým ovládaním;
  • K dispozícii je režim odvlhčovania;
  • Smer prúdenia vzduchu je nastaviteľný;
  • Veľká úžitková plocha;
  • Má rozhranie USB na nabíjanie miniaplikácií;
  • Je vybavený kolieskami na ľahké presúvanie.

  Nevýhody

  • klimatizácia je veľmi hlučná.

  Ballu BPAC-09 CM

  Hodnotenie: 4.5

  Ballu BPAC-09 CM

  Tento pomerne malý kondicionér môžete používať kedykoľvek počas roka. Umožňuje totiž aktivovať režim vetrania, v ktorom jednotka vzduch, ktorý cez ňu prechádza, ani neohrieva, ani nechladí. Väčšinou si však Ballu BPAC-09 CM nekupujete preto, aby ste nahradili ventilátor. Tento model sa najčastejšie volí na udržiavanie nižšej teploty v miestnosti. a tento model túto úlohu dokonale zvláda!

  Príkon tejto klimatizácie je 2638 wattov. A v neposlednom rade nespotrebuje najmenej elektrickej energie. Vyžaduje si približne 950 wattov. Stačí na ochladenie priestoru relatívne malej miestnosti. Môžete to urobiť vo vedľajšej miestnosti. A nenechajte sa odradiť tým, že zariadenie váži 26 kg. Nie je potrebné ju zdvíhať – mobilnú klimatizáciu je možné prepraviť do inej miestnosti pomocou štyroch koliesok.

  Zariadenie umožňuje nastaviť smer prúdenia vzduchu a tiež rýchlosť otáčania ventilátora umiestneného vo vnútri. Maximálny prietok vzduchu, ktorý je možné dosiahnuť zo zariadenia, je 5,5 metra kubického. m/min. Nemožno povedať, že by klimatizácia bola pri aktivácii tohto režimu príliš hlučná. Je však pravda, že 51 dB môže byť pre niekoho nepríjemných. V minimálnom prevádzkovom režime je však hladina hluku znížená na 45 dB.

  Ballu BPAC-09 CM má určitú vlastnú pamäť. Umožňuje zariadeniu zapamätať si nastavenia pri vypnutí z elektrickej siete. Ide o veľmi vítanú funkciu, na ktorú mnohí výrobcovia podobných spotrebičov zabúdajú. A čo viac, tento model je vybavený aj funkciou Easy Window. Vďaka tomu je oveľa jednoduchšie nainštalovať odvod teplého vzduchu, nech už v miestnosti použijete akékoľvek okno. Znamená to tiež, že nebudete musieť kupovať ďalšie príslušenstvo.

  Výhody

  • Jednoduché mechanické ovládanie;
  • Smer prúdenia vzduchu sa dá nastaviť;
  • K dispozícii je viacero rýchlostí ventilátora;
  • Dobre chladí vzduch;
  • Ľahko naučiteľné mechanické ovládanie; k dispozícii sú „kolieska“;
  • Slušná rýchlosť prúdenia vzduchu;
  • Ďalšie príslušenstvo nie je potrebné;
  • Nízka cena;

  Nevýhody

  • Nie je vhodný pre veľké priestory;
  • Slušná úroveň hluku;
  • Môže prenášať citeľné vibrácie na podlahu.

  Royal C
 • ma RM-MP23CN-E
 • Hodnotenie: 4.5

  Royal C<li></div><p>ma RM-MP23CN-E“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/2071666197991-7710.jpg“ height=“420″ title=“Royal C</p><li>ma RM-MP23CN-E“><p>Je to jedna z najlacnejších mobilných klimatizácií. Z tohto dôvodu sa dočkal viacerých zjednodušení. Napríklad vzhľad jeho diaľkového ovládača nemožno nazvať nádherným. Najdôležitejšie však je, že je súčasťou. Nastavenia tak môžete meniť bez toho, aby ste sa museli pohnúť z postele alebo pohovky.</p><p>Tak ako takmer všetky moderné mobilné klimatizácie, aj táto používa chladivo R 410A. Počas prevádzky je spotreba energie 868 wattov. To zodpovedá triede A. Ak zariadenie nebude zapnuté nepretržite, sotva to vážne ovplyvní účty za elektrinu.</p><p>Tento model sa väčšinou používa v lete. Jeho základným režimom je určite chladenie. Jednotka je schopná produkovať maximálny prietok vzduchu 5,33 m3 na meter štvorcový v závislosti od dostupného priestoru. m/min. To stačí na naplnenie priestoru s rozlohou približne 23 metrov štvorcových chladným vzduchom s hlučnosťou viac ako 50 dB. . Klimatizácia by teda mala uspokojiť mnohých čitateľov Expertology. Najmä tí, ktorí žijú v tzv. chruščovovských domoch. Mohli by sa im páčiť aj kolieska, na ktorých spotrebič stojí. Vďaka nim sa nemusíte báť, že zariadenie váži 18 kg – presunúť ho do inej miestnosti nebude problém.</p><p>Ako sa predpokladá, zariadenie má režim vetrania. Jeho spotreba energie je výrazne nižšia, ale nemôžete sa spoliehať ani na chladenie vzduchom. A ak hovoríme o ventilátore, má len dve rýchlosti. Konkurenti často ponúkajú o niečo vyšší výber. Tu je možné nastaviť smer prúdu vzduchu. Výrobca nezabúda na časovač, ktorý automaticky vypne klimatizáciu po časovom intervale nastavenom používateľom.</p><p>Azda najväčšou nevýhodou zariadenia je hladina hluku, ktorá dosahuje a niekedy aj prekračuje 50 dB. Niektoré jednotky vydávajú piskľavý zvuk, ktorý zmizne pri miernom naklonení jednotky – ide o rezonanciu kompresora s iným vnútorným komponentom. Ale skôr ako teplo by uprednostnili chladnejšie prostredie. A kto by čakal, že za pár kolies zaplatí 13 000 eur?. Mobilná klimatizácia je celkom tichá? Najmä ak vôbec neexistuje.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Skromná veľkosť;</li><li>Sú tu kolieska;</li><li>Dodáva sa s diaľkovým ovládaním;</li><li>Veľmi vysoký výkon;</li><li>Nie veľmi vysoká spotreba energie;</li><li>Je možné regulovať smer prúdu vzduchu;</li><li>K dispozícii je režim odvlhčovania;</li><li>Veľmi nízke náklady.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Klimatizácia je veľmi hlučná;</li><li>Dizajn zariadenia a jeho diaľkové ovládanie nebudú vyhovovať každému;</li><li>K dispozícii sú len dve rýchlosti ventilátora.</li></ul><h3>Všeobecné C<li>kamarát GCP-09ERC1N1</h3><p>Hodnotenie: 4.2</p><div style=General C<li></div><p>mate GCP-09ERC1N1″ src=“/wp-content/uploads/2023/11/485166197991-7010.jpg“ height=“423″ title=“Generál C</p><li>mate GCP-09ERC1N1″><p>Toto je jedna z najelegantnejších mobilných klimatizácií. Jeho puzdro má zakrivený tvar. Ak sa na zariadenie pozriete zhora, vyzerá ako žralok, ktorý vyskakuje z vody s otvorenou papuľou. Alebo je to len naša fantázia??</p><p>Zariadenie má pomerne veľký displej, ktorý zobrazuje aktuálne parametre a zvolený prevádzkový režim. Samozrejme, primárnym účelom tohto modelu je chladenie vzduchu. Výrobca tvrdí, že chlad je dobre cítiť aj v miestnosti s rozlohou 30 m2. . Kupujúci však túto skutočnosť spochybňujú. Varovali sme vás. A zverejnené špecifikácie pre výkon v režime chladenia 2600 W sa tiež zdajú byť trochu prehnané. Hoci takmer všetci výrobcovia mobilných klimatizácií radi blafujú a split-systémy tiež.</p><p>Kedykoľvek môžete zo zariadenia vytvoriť ventilátor prepnutím do príslušného režimu. Rýchlosť nožov je nastaviteľná – používateľ má k dispozícii celkovo tri rôzne rýchlosti. Najviac nás však potešil tretí režim, ktorý spočíva vo vykurovaní miestnosti. Výkon v tomto režime je 1300 wattov. To zvyšuje spotrebu energie jednotky na 2620 W – v dome so starou elektroinštaláciou by to mohlo predstavovať problém. Je potrebné poznamenať, že režim vykurovania nie je prítomný pri všetkých mobilných klimatizáciách. Rovnako ako tvorba aniónov, ktoré pozitívne vplývajú na zdravie človeka, ktorý sa nachádza v priestore.</p><p>Generálny riaditeľ C</p><li>Stojany GCP-09ERC1N1 s kolieskami. Takisto uľahčujú premiestnenie zariadenia do inej miestnosti, ak máte takúto potrebu. Na ovládanie zariadenia sa používajú bežné tlačidlá. Odporúčame vám však používať diaľkové ovládanie, ktoré je súčasťou balenia.<p>Bohužiaľ, musíme vám povedať o nevýhodách. A jednotka ich má a sú dosť významné. Po prvé, klimatizácia je príliš hlučná. Môžete s ním spať len v jednej miestnosti so špunty do uší. Po druhé, má veľmi krátku hadicu na výstup horúceho vzduchu s dĺžkou sotva viac ako jeden meter. A jeden zákazník mal problém, že diaľkové ovládanie nefungovalo. Preto vám odporúčame najprv skontrolovať toto príslušenstvo.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Vysoký výkon v režime vykurovania;</li><li>Dodáva sa s diaľkovým ovládaním;</li><li>Cena nie je príliš vysoká;</li><li>Je prítomný generátor aionu;</li><li>Nastavenia sa po odpojení zo zásuvky neresetujú;</li><li>Zavedie sa teplý štart;</li><li>Kolesá sú prítomné.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Krátka hadica na prívod horúceho vzduchu;</li><li>Hladina hluku je veľmi vysoká;</li><li>Zvýšená spotreba energie;</li><li>Stále však nejde o najväčšiu plochu, ktorú môžete ošetriť.</li></ul><h3>Timberk T-PAC09-P09E</h3><p>Hodnotenie: 4.1</p><div style=Timberk T-PAC09-P09E

  Podobne ako mnoho iných lacných mobilných klimatizácií, ani táto nie je schopná vážne ochladiť vzduch v dostatočne veľkej miestnosti. Výrobca uvádza, že obsluhovaná plocha nesmie presiahnuť 16 m2, ale veľkosť digestora je obmedzená na maximálne 1100 m2. V opačnom prípade hrozí, že spotrebič bude nepoužiteľný. Mnohí Rusi však majú byty práve s takýmito izbami. Presúvanie nie je problém: kolieska ukryté pod diaľkovým ovládačom nám pomáhajú premiestňovať zariadenie z jedného priestoru do druhého.

  Tento model má v režime chladenia výkon 2400 W. Túto jednotku nemožno nazvať „žravou“, pretože jej spotreba energie je nižšia ako 900 W. Pokiaľ ide o funkciu vykurovania, táto klimatizácia ju nemá. Na jeseň sa stáva takmer úplne nepoužiteľným. V tejto chvíli môže byť užitočný iba režim odvlhčovania.

  Mnohé mobilné klimatizácie sa dodávajú so štandardným ovládacím panelom pozostávajúcim z fyzických tlačidiel. Používa dotykový panel. Niektorí to budú považovať za výhodu, iní za nevýhodu – nebudeme sa prikláňať ani k jednému, ani k druhému spôsobu. Pokiaľ ide o ďalšie režimy prevádzky, môžeme spomenúť len ten, ktorý zariadenie zmení na analógiu ventilátora. Rýchlosť prúdenia vzduchu môžete nastaviť aj pomocou priloženého diaľkového ovládania. Bohužiaľ, Timberk T-PAC09-P09E nemôže ponúknuť nič iné. Je údajne vybavený nočným režimom, ale zákazníci tvrdia, že je úplne nefunkčný. Sťažujú sa aj na príliš vysokú hladinu hluku. To znamená, že tento model je určený len na denné používanie. Budete musieť trpieť, kým budete spať.

  Výhody

  • Jednoduché ovládanie pomocou dotykovej obrazovky;
  • Nízka spotreba energie;
  • K dispozícii sú kolesá;
  • Dodáva sa s diaľkovým ovládaním;
  • Môžete nastaviť rýchlosť ventilátora;
  • Nastavenia sa po odpojení od elektrickej siete neresetujú;
  • Nízke náklady.

  Nevýhody

  • Hladina hluku dosahuje 65 dB;
  • Displej svieti jasne aj v noci;
  • Nočný režim je vypnutý;
  • Smer prúdenia vzduchu nie je možné zvoliť.

  Najlepšie mobilné klimatizácie s pomerom ceny a kvality

  Zanussi ZACM-12 MS/N1 Black

  Hodnotenie: 4.8

  Zanussi ZACM-12 MS/N1 Black

  Prevažná väčšina mobilných klimatizácií sa dodáva s bielym telom. Čo však robiť v prípade, že takéto zariadenie pokazí interiér? Pozor na vzácne modely s čiernym krytom. Dobrou voľbou je napríklad Zanussi ZACM-12 MS/N1. Spočiatku by ste si ho mohli pomýliť s jednoduchou počítačovou skriňou. Až po zapnutí je jasné, že zariadenie slúži na chladenie vzduchu. Naznačujú to aj kolieska, vďaka ktorým možno klimatizáciu presúvať z jednej miestnosti do druhej.

  Výkon tohto modelu je 3520 W. Pôsobivá postava. Signalizuje, že zariadenie je pripravené na spracovanie vzduchu v miestnosti s plochou do 30 m2. . Každú minútu prejde vnútrom spotrebiča až 5,8 cm3. m vzduch. Klimatizácia teda nie je obzvlášť žravá – jej spotreba energie pri aktivácii základného prevádzkového režimu nepresahuje 1200 W.

  Samozrejme, Zanussi ZACM-12 MS/N1 dokáže viac než len chladiť vzduch. K dispozícii je aj režim odvlhčovania. Táto funkcia môže byť užitočná na jeseň v niektorých príliš vlhkých priestoroch, aby sa zabránilo vzniku plesní na stenách. Na režim vetrania sa nezabudlo. Z ďalších funkcií možno spomenúť autodiagnostiku porúch – niečo podobné je implementované v moderných práčkach a umývačkách riadu. Možno aktivovať aj automatický systém udržiavania teploty. V noci sa však zvyčajne používa vhodný režim, ktorý znižuje hladinu hluku na 45 dB.

  Ako sa predpokladá, klimatizácia umožňuje regulovať rýchlosť a smer prúdu vzduchu. Ostatné nastavenia sa vykonávajú pomocou skrytého LCD displeja. Spolu so zariadením sa dodáva diaľkový ovládač, ktorý umožňuje prepínať medzi režimami, takže sa zariadenia nemusíte ani dotknúť. Je to možné pomocou smartfónu – tento model má zabudovaný modul Wi-Fi.

  Výhody

  • Ochladzuje vzduch v dostatočne veľkej miestnosti;
  • Môžete nastaviť smer a rýchlosť prúdenia vzduchu;
  • Nie príliš veľká hladina hluku;
  • Má diaľkové ovládanie;
  • Modul Wi-Fi je zabudovaný;
  • Kolesá sú prítomné;
  • Umožňuje autodiagnostiku porúch.

  Nevýhody

  • Pomerne vysoká cena;
  • Nočný režim prevádzky nemožno označiť za mimoriadne tichý;
  • Niektoré modely sa nedodávajú s bezdrôtovým modulom.

  Funai MAC-SK35HPN03

  Hodnotenie: 4.7

  Funai MAC-SK35HPN03

  Potrebujete mobilnú klimatizáciu, ktorá funguje aj ako ohrievač? Nechcete minúť veľa peňazí? Váš výber nie je veľmi široký. Pravdepodobne by sme odporučili zakúpiť Funai MAC-SK35HPN03. Táto jednotka je pripravená ponúknuť vám mnoho režimov prevádzky. V letných horúčavách ochladí okolitý priestor. Režim odvlhčovania môže byť užitočný v chladnej jeseni. K dispozícii je aj štandardný režim vetrania, keď je v prevádzke len „lopatka“. Nakoniec je tu režim ohrevu s výkonom 3300 W. Uvádza sa v ňom, že zariadenie vyžaruje neznesiteľné teplo.

  Potešujúce na tomto modeli je, že spĺňa energetickú triedu A. Bez ohľadu na to, aký režim si vyberiete, spotreba energie neprekročí 1200 W. A to aj napriek tomu, že klimatizácia výrazne ovplyvňuje teplotu aj v miestnosti s celkovou plochou 30 m2. ! Vďačí za to ventilátoru, ktorý vyfukuje až 5,5 m3 za minútu. m vzduch.

  Zariadenie má obvyklý dizajn. Kryt zariadenia je vyrobený z bieleho plastu. Iba vložky v hornej časti sú čierne. Touto farbou je napríklad natretá mriežka, cez ktorú sa ochladzujú prúdy studeného vzduchu. Je ľahko nastaviteľný, takže môžete zmeniť aj smer prúdenia. Nad týmto konštrukčným prvkom sa nachádzajú dotykové tlačidlá a malý segmentový displej. Nemusíte ho používať celý – v krabici nájdete diaľkové ovládanie.

  Tento model ponúka tri rýchlosti ventilátora. Bez ohľadu na to, ktorý z nich si vyberiete, hladina hluku bude približne 53 dB. Súvisí to s tým, že tu hluk vydáva kompresor, ale nie ventilátor.

  Funai MAC-SK35HPN03 sa dodáva so 130 mm odvzdušňovacou hadicou. Má dĺžku dva metre. Z hľadiska hmotnosti váži jednotka 28 kg. Nenechajte sa však odradiť. Kolieska umožňujú ľahké premiestňovanie klimatizácie v rôznych miestnostiach.

  Výhody

  • Môže byť ohrievačom;
  • K dispozícii je režim odvlhčovania;
  • Chladí veľmi veľký priestor;
  • Režim vetrania je prítomný;
  • Je možné nastaviť smer a rýchlosť prúdenia vzduchu;
  • Dodáva sa s diaľkovým ovládaním;
  • sú prítomné kolieska.

  Nevýhody

  • Nemožno ho nazvať absolútne tichým;
  • Cena nebude vyhovovať každému.

  Electrolux EACM-09CG/N3

  Hodnotenie: 4.6

  Electrolux EACM-09CG/N3

  Náklady tohto modelu možno nazvať stredné. Náš výber ukazuje, že existujú drahšie mobilné klimatizácie. Našťastie cena nie je práve nízka, takže Švédi nemuseli príliš šetriť. Výsledkom je pekný kúsok s chladiacim výkonom 2640 W. Zariadenie má skvelý ventilátor, ktorý každú minútu nasáva 5,67 cm3 vzduchu. m vzduch. Spotrebič Electrolux EACM-09CG/N3 zároveň nespotrebuje viac ako 1015 W. To znamená, že na účty za elektrinu nebude mať kondicionér príliš veľký vplyv.

  Výrobca uvádza, že jeho výtvor je určený na ochladzovanie vzduchu v miestnosti s rozlohou až 23 km2. . Prístroj štandardne nevysušuje vzduch. Ak by však takáto potreba nastala – zariadenie sa prepne do režimu odvlhčovania stlačením tlačidla. Taktiež je možné aktivovať nočný režim. Nepočítajte však s výrazným znížením hluku. Preto by sme spotrebič Electrolux EACM-09CG/N3 odporúčali len vtedy, ak ste pripravení ho v noci vypnúť.

  Jeho zabudovaná elektronika dokáže monitorovať teplotu vzduchu. Ak sa zvýši, vydá sa príkaz na zapnutie klimatizácie. Je to veľmi pohodlné, pretože umožňuje zabudnúť na existenciu diaľkového ovládania, ktoré je súčasťou sady. Možno zaznamenať aj autodiagnostiku porúch. Recenzie však ukazujú, že jednotka je veľmi spoľahlivá – takmer nikdy sa nepokazí.

  Inak je to bežná mobilná klimatizácia. Tu je možné zvoliť rýchlosť ventilátora, ako aj smer prúdenia vzduchu. Hmotnosť zariadenia je len 25 kg, takže dospelý muž ho bez problémov prenesie do bytu, aj keď sa byt nachádza na piatom poschodí domu bez výťahu. Najhoršie, čo sa tu dá kritizovať, je teplovzdušné potrubie. Je vybavený držiakom pre americké okná. Budete potrebovať trochu predstavivosti, aby ste upevnili jeho koniec na našom okne.

  Výhody

  • Dobrá kvalita vyhotovenia;
  • Slušný výkon pri chladení;
  • K dispozícii je diaľkové ovládanie;
  • Rýchlosť a smer prúdenia vzduchu možno nastaviť;
  • K dispozícii je režim vetrania;
  • Automaticky udržiava nastavenú teplotu;
  • Žiadne resetovanie po odpojení od elektrickej siete.

  Nevýhody

  • Veľmi vysoká hladina hluku;
  • Musí sa zamyslieť nad upevnením hadice na odvádzanie teplého vzduchu;
  • Cena nie je obzvlášť nízka;
  • Niektorí ľudia považujú diaľkové ovládanie za trochu komplikované na používanie.

  Ballu BPAC-20CE

  Hodnotenie: 4.5

  Ballu BPAC-20CE

  Mobilné klimatizácie sa najčastejšie nemôžu pochváliť vysokým výkonom v režime chladenia. Preto si mnohí ľudia namiesto takéhoto zariadenia radšej kúpia plnohodnotný split-systém. Existujú však výkonné modely. Napríklad Ballu BPAC-20CE dosahuje neuveriteľných 6000 W! Jednotka však spotrebuje veľa elektrickej energie – udávaný maximálny príkon je 2300 wattov.

  Tento model prekonáva väčšinu svojich konkurentov vo všetkých parametroch. Dokáže napríklad lepšie odvlhčovať vzduch. Zariadenie sa môže pochváliť aj režimom vykurovania, ktorý môže byť užitočný počas jesene alebo chladného jarného obdobia. Nezabudlo sa tu na autodiagnostiku porúch. Nebude to však potrebné – tento kondicionér má veľmi dlhú životnosť.

  Zariadenie má známy ovládací panel pozostávajúci z tlačidiel a displeja. Možno ho ovládať aj pomocou diaľkového ovládania, ktoré je súčasťou súpravy. V podstate regulujete rýchlosť otáčania ventilátora. Stojí za zmienku, že zariadenie môžete kedykoľvek prepnúť do režimu vetrania, čím sa zníži zaťaženie elektrickej siete. Spotrebič to môže robiť aj samostatne, aby automaticky udržiaval používateľom definovanú teplotu. Okrem toho je majiteľom klimatizácie k dispozícii nočný režim, v ktorom sa kompresor zapína výrazne menej často a otáčky ventilátora sa znížia na najnižšiu hodnotu. Hladina hluku napriek tomu neklesne pod 54 dB.

  Táto mobilná klimatizácia je veľmi drahá. Je drahšia ako mnohé chladničky, hoci rozmerovo je výrazne menšia! Človek by chcel, aby takéto zariadenie malo ďalšie funkcie. Pozitívnu odpoveď však môžeme poskytnúť len na hladinu v odtokovej nádrži. Hoci kvalita niektorých kópií je najväčším sklamaním. Prekvapivo je možné nájsť vadu v predaji! Niektoré zariadenia majú objímku pre odtok horúceho vzduchu nesprávne vyrazenú, a preto by ste ju mali narezať nožom, aby ste ju mohli vložiť do správneho otvoru. Iné majú poškodené potrubia kompresora, čo spôsobuje rýchle odparovanie chladiva. Jedným slovom, po nákupe by ste mali kondicionér dôkladne skontrolovať. A ak zistíte nejaké problémy, okamžite využite záruku!

  Výhody

  • Môže fungovať ako ohrievač;
  • Vysoký chladiaci výkon;
  • Existujú samodiagnostické poruchy;
  • Je možné regulovať smer a rýchlosť prúdu vzduchu;
  • Dodáva sa s diaľkovým ovládaním;
  • Má displej, ktorý zobrazuje, kedy je odtoková nádoba plná;
  • Po odpojení od elektrickej siete nedochádza k resetovaniu;
  • K dispozícii je režim odvlhčovania.

  Nevýhody

  • Existujú chybné príklady;
  • Mimoriadne vysoké náklady;
  • Vysoká spotreba energie.

  Záver

  Niektorí ľudia o existencii mobilných klimatizácií ani nevedia, pretože ide o pomerne nový vývoj. Našťastie ste si teraz vedomí takýchto zariadení. Okrem toho si teraz môžete ľahko kúpiť vhodnú klimatizáciu. Najmä ak si myslíte, že nákup príliš neovplyvní rodinný rozpočet. Uisťujeme vás, že v horúcich letných mesiacoch nebudete ľutovať svoje peniaze.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Comments: 1
  1. Miroslav

   Kde môžem nájsť podrobné recenzie a porovnanie týchto 10 najlepších mobilných klimatizácií?

   Odpovedať
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: