11 najlepších čínskych televízorov

Mnohí z našich čitateľov si dobre pamätajú časy, keď boli v obchodoch prítomné iba televízory z Južnej Kórey, Japonska a nanajvýš Zo Slovenska. Teraz sa situácia pomaly mení. Nie zlé televízory Čínske spoločnosti začali vyrábať. Stále však produkujú aj priamu trosku. Ak sa chcete vyhnúť kúpe mizerného televízora, odporúčame vám prečítať si našu ďalšiu recenziu. V tomto texte sa budeme venovať len tým čínskym televízorom, ktoré by vás nemali sklamať. Preskúmanie vychádza z technického prehľadu na analytickom portáliv/.

Najlepšie čínske televízory

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie čínske televízne hodnotenia1Xiaomi Mi TV 4S 7577 890 €
2TCL L65P6US40 900 €
3BBK 65LEX-8161/UTS2C43 730 €
4HARPER 65U750TS41 090 €
5Xiaomi Mi TV 4S 55 T231 900 €
6BBK 55LEX-8127/UTS2C25 699 €
7Thomson T55FSL513025 270 €
8Tajomstvo MTV-5533UTA225 019 €
9TCL L43P6US17 493 €
10BBK 50LEX-8158/UTS2C20 900 €
11TCL LED40D291012 615 €

Xiaomi Mi TV 4S 75

Hodnotenie: 4.9

XIAOMI MI TV 4S 75.jpg

Keď ľudia hľadajú čínsky televízor, zvyčajne očakávajú, že si zariadenie kúpia za relatívne málo peňazí. Ak však hovoríme o špičkových modeloch, ktoré majú veľký displej, sú veľmi drahé. Nedá sa nič robiť, mnohé komponenty stoja rovnako pre všetkých výrobcov televízorov, či už ide o Xiaomi alebo Samsung. Ako príklad možno uviesť model s názvom Xiaomi Mi TV 4S. Cena tohto 75-palcového televízora je 80 tisíc. Euro!

Z vonkajšej strany vyzerá toto zariadenie veľmi pôsobivo. Budete mať k dispozícii veľmi tenký rám a televízor bude umiestnený na televíznom stojane pomocou dvoch kovových nôh. Upozorňujeme, že sa nachádzajú po stranách televízora. Ak ho chcete umiestniť do výklenku v obývačke, uistite sa, že je široký aspoň 168 cm. Alebo je lepšie zavesiť zariadenie na stenu. Ale nie na sadrokartón, pretože televízor váži impozantných 25 km. Na zavesenie na stenu budete potrebovať nástenný držiak VESA 400×200 mm.

Ako sa patrí, tento televízor zobrazuje obraz v rozlíšení 4K. A ak to obsah podporuje, obraz bude vo formáte HDR. To poteší najmä majiteľov moderných herných konzol, ktoré s týmto formátom pracujú bez problémov. Môže sa tiež pochváliť najväčšími pozorovacími uhlami na svete. No čas odozvy, ktorý nepresahuje 8 ms, hráčov opäť poteší.

Displej tohto modelu je vyrobený technológiou IPS. Obnovovacia frekvencia je 50 Hz. Nie je to veľa, ale softvér dokáže obraz vyhladiť, takže žiadne obavy. Pokiaľ ide o obsah, môžete ho čerpať nielen z flash disku, ktorý má dva sloty USB, ale aj z internetu. Wi-Fi 802.11ac a operačný systém Android. Samozrejme, radi by sme tu videli firmvér s jednoduchším rozhraním, ale pre Číňanov nie je k dispozícii.

Tento televízor podporuje technológiu Bluetooth. Tento štandard sa používa na pripojenie slúchadiel. Pomocou koaxiálneho výstupu môžete zvuk vyviesť aj do reproduktorov alebo soundbaru. Prečo tomuto bodu venujeme toľko pozornosti?? Áno, vec je, že Xiaomi Mi TV 4S má úprimne mizerné pre túto veľkosť reproduktory. Sú len dva a výkon každého z nich je len 8 W.

Samozrejme, môžete ho prepojiť s inými zariadeniami. Najbežnejšie sú tri zásuvky HDMI. Mimochodom, na zadnom paneli je port RJ-45. Pre prípad, že váš router nepodporuje vysokorýchlostné Wi-Fi. Ďalšou pozoruhodnou funkciou je hlasové ovládanie – ide o vzácny televízor so systémom Android s diaľkovým ovládaním vybaveným mikrofónom.

Je pravda, že to nie je práve najlepšia čínska televízia. Je výnimočne nápadný svojou veľkosťou. Pre zvyšok je to typický „čínsky“, ktorého výroba bola ušetrená aj na USB portoch. Kúpiť Xiaomi Mi TV 4S by ste mali len vtedy, ak ste pripravení v budúcnosti kúpiť ďalšie reproduktory.

Výhody

 • Obraz sa zobrazuje v rozlíšení 4K;
 • K dispozícii je podpora pre Smart TV;
 • Maximálne pozorovacie uhly;
 • Podpora HDR10;
 • Nízky čas odozvy;
 • Podporuje Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth.

Nevýhody

 • Systém Android nefunguje najlepším spôsobom;
 • Televízor má veľkú hmotnosť;
 • Veľmi slabý zvukový systém;
 • Vysoké náklady;
 • Čierne farby nie sú ani zďaleka ideálne.

TCL L65P6US

Hodnotenie: 4.8

TCL L65P6US.jpg

Tento televízor má o niečo menšie rozmery. Ale aj 65-palcová uhlopriečka obrazovky sa môže na prvý pohľad zdať obrovská. Na rozdiel od výtvoru spoločnosti Xiaomi má tento model striebornú farbu. Farbu televízora však môžete určiť len podľa nôh. Ide o to, že šírka rámu je zmenšená na pomerne minimálnu hodnotu. Výsledkom je, že najčastejšie uvidíte len spodnú časť rámu.

65-palcový displej má rozlíšenie 4K. Samozrejme, podporuje technológiu HDR. Vďaka tomu si môžeš na konzole PS4 užívať realistické hry. Pomerne veľa videoklipov HDR nájdete aj na YouTube. Prístup k tejto službe je možný prostredníctvom špeciálnej aplikácie. Bohužiaľ tu nenájdete žiadne neobvyklé programy, pretože funkcia Smart TV je implementovaná na základe operačného systému

 • nux. Ak vás však najviac zaujímajú „inteligentné“ funkcie, pravdepodobne nebudete spokojní so žiadnym čínskym televízorom.

  Na záver rozhovoru o obrazovke nemôžeme vynechať maximálne pozorovacie uhly. Hráči konzolových hier ocenia dobu odozvy 8 ms. Obnovovacia frekvencia displeja je štandardná – nepresahuje 60 Hz.

  Čo ešte má televízor, ktorý sa predáva v Slovenskách obchodoch za 60 tisíc UAH (60 tisíc dolárov)?. Euro? Po prvé, podporuje úplne všetky štandardy digitálnej televízie – od pozemného vysielania až po satelit. Po druhé, zariadenie získalo značný počet konektorov, aj keď nie rekordný. Kupujúci očakáva najmä dva porty USB a tri zásuvky HDMI. Na pripojenie k routeru môžete použiť port RJ-45 alebo sieť Wi-Fi.

  Optický zvukový výstup je určený na výstup zvuku do reproduktorov. Chcete ho používať od prvých dní vlastníctva televízora. Je to spôsobené tým, že inštalovaný reproduktorový systém má výkon 16 W. Ak televízor nainštalujete do obzvlášť veľkej miestnosti, určite sa vám nebude zdať dostatočne veľký. A kam inam umiestniť 65-palcového obra? Bohužiaľ, čínske spoločnosti stále venujú najmenšiu pozornosť zvuku.

  Zaujímavosťou je, že tento model má konektor na slúchadlá. Podobné televízory ju zvyčajne nemajú. Smutné je, že je to jediný spôsob, ako vydať zvuk na slúchadlách, podpora Bluetooth tu chýba.

  Okrem toho je to typický čínsky televízor. Nemusíte ho umiestňovať na stojan – zadný panel TCL L65P6US má otvory na upevnenie VESA 400×200 mm. Uistite sa však, že je robustný, pretože tento model váži 22,2 kg!

  Výhody

  • Obraz sa zobrazuje v rozlíšení 4K;
  • Je tu podpora HDR10;
  • Smart TV je prítomný;
  • Na výber sú dve farby karosérie;
  • Maximálne pozorovacie uhly;
  • Nízky čas odozvy;
  • Veľký počet pripojení HDMI;
  • Pevné kovové nohy;
  • VA-matica poskytuje dobrú čiernu farbu.

  Nedostatky

  • Funkcia Bluetooth nie je k dispozícii;
  • Je to pomerne veľká hmotnosť;
  • Nie je to najlepšia implementácia Smart TV;
  • Vysoké náklady;
  • Slabý akustický systém.

  BBK 65LEX-8161/UTS2C

  Hodnotenie: 4.7

  BBK 65LEX-8161UTS2C.png

  Spoločnosť BBK Electronics pozná mnoho čitateľov Expertology podľa jej DVD prehrávačov – práve nimi sa začala písať história predaja tejto spoločnosti v našej krajine. Číňania v poslednom čase prešli na výrobu televízorov. A treba povedať, že vôbec nie sú zlé. Hoci bližší pohľad na mnohé modely stále ukazuje, že hlavnou výhodou takéhoto zariadenia je cena. Ako si nekúpiť BBK 65LEX-8161/UTS2C so 65-palcovou obrazovkou, keď za ňu pýtajú len 40 tisíc?. Euro?

  Tento model má veľmi tenký rám. Musíte však uznať, že plocha pod obrazovkou by mohla byť menšia. Pokiaľ ide o samotný displej, zobrazuje obraz v rozlíšení 4K. Samozrejme, je tu implementovaná aj podpora HDR. Musíme si však uvedomiť, že nejde o televízor s matricou OLED, preto by ste pri sledovaní príslušného obsahu nemali dúfať v ideálne čierne farby, rovnako ako by ste sa nemali spoliehať na vysoký jas. Displej sa však môže pochváliť maximálnymi pozorovacími uhlami. Mnohým sa bude páčiť aj čas odozvy, ktorý sa po vypnutí všetkých „vylepšení“ skráti na 8 ms.

  Tento model podporuje všetky štandardy digitálnej televízie. To znamená, že satelitnú anténu môžete pripojiť k televízoru aj bez prijímača. Mnohí majitelia BBK 65LEX-8161/UTS2C však na sledovanie televízie ani nepomyslia. Namiesto toho sledujú obsah obsiahnutý na rozsiahlych stránkach globálneho webu. Škoda, že jediným operačným systémom, ktorý sa tu používa, je Android. Ak však chcete sledovať len YouTube a niekoľko online kín, aj jeho funkcie vám postačia. Musíte si len zvyknúť na rozhranie.

  Na televízore je možné zobrazovať aj obrázky z iných zariadení. Nikto vám napríklad nezakáže pripojiť hernú konzolu. Na zadnom paneli sú celkom tri zásuvky HDMI. Na pripojenie externých pevných diskov sú k dispozícii dva porty USB. Nezabudlo sa ani na koaxiálny audio výstup. Bohužiaľ, chcú ho používať v prvých dňoch nákupu. Ide o to, že tento televízny prijímač má celkom priemernú akustiku, ktorej výkon nepresahuje 16 W. Mimochodom, zvuk je možné vyviesť do slúchadiel. Budete používať známy 3,5 mm audio jack a Bluetooth. Podobný výber máte aj pri pripojení k routeru: môžete použiť kábel aj Wi-Fi.

  Televízor je veľký, ale nie príliš ťažký. Jeho hmotnosť je 19,8 kg. To však neznamená, že ho musíte zavesiť na sadrokartónovú stenu. Mimochodom, budete na to potrebovať držiak VESA 400×400 mm.

  Nakoniec treba poznamenať, že výrobcovia lacných televízorov často šetria na pamäti. Tu je rovnaký prípad. Operačný systém sa pravidelne spomaľuje, pretože má len 2 GB pamäte RAM. 8 gigabajtov interného úložiska je tiež trochu nevýhoda – nemôžete nainštalovať príliš veľa aplikácií.

  Výhody

  • Obrazovka má rozlíšenie 4K;
  • K dispozícii je podpora Smart TV;
  • Maximálne pozorovacie uhly;
  • Je možné sledovať obsah HDR;
  • Nízky čas odozvy;
  • Veľký počet konektorov HDMI;
  • Vstavaná podpora Wi-Fi a Bluetooth;
  • Cena nie je vysoká.

  Nevýhody

  • Smart TV funguje pomaly;
  • Slabé reproduktory;
  • Nedostatočné množstvo trvalej pamäte.

  HARPER 65U750TS

  Hodnotenie: 4.6

  HARPER 65U750TS.jpg

  V našom hodnotení je aj televízor od spoločnosti HARPER. Toto je ďalšia možnosť, kde sa zariadenie s 65″ obrazovkou ponúka za relatívne málo peňazí. Presnejšie povedané, cena tohto modelu je 40 tisíc Euro. Euro. Samozrejme, že takýto televízor sa nezaobíde bez displeja s rozlíšením 4K. Podpora HDR však nie je. To okamžite odradí majiteľov moderných herných konzol, ktorí si chcú užiť viac ako len vysoké rozlíšenie.

  Tu umiestnená obrazovka má štandardnú obnovovaciu frekvenciu. Pokiaľ ide o čas odozvy, nejako sa mu ho podarilo znížiť na 6 ms. O pozorovacích uhloch, ktoré sú tu najvyššie možné, nemožno povedať nič zlé. Operačný systém Android je zodpovedný za obrazovku a jeho rozhranie je prispôsobené na diaľkové ovládanie. Nie je to práve najlepšia možnosť, ale už sme povedali, že je to jediná možnosť, ktorú čínske spoločnosti nemôžu ponúknuť.

  Ak je sledovanie obsahu z internetu nudné, môžete prepnúť na televíziu. Tento model vás poteší podporou všetkých digitálnych televíznych štandardov, takže môžete pripojiť aj satelitnú anténu. K televízoru môžete pripojiť aj ďalšie zariadenia – na zadnej strane nájdete tri zásuvky HDMI. HARPER 65U750TS bez problémov rozpoznáva externé pevné disky. Zariadenie má aj zásuvku Ethernet, ale oveľa jednoduchšie je pripojiť sa k routeru cez Wi-Fi.

  V prípade čínskeho televízora sa tradične používajú len dva reproduktory. Výkon každého z nich je 8 wattov. Vzhľadom na veľkosť obrazovky je to smiešne. Jedného dňa budete musieť k optickému zvukovému výstupu pripojiť reproduktory alebo soundbar. Pokiaľ ide o slúchadlá, pripájajú sa cez 3,5 mm jack. Bohužiaľ, Bluetooth chýba.

  Zostáva dodať, že hmotnosť televízora je 20,5 kg a na jeho umiestnenie na stenu budete potrebovať držiak VESA 200×200 mm.

  Výhody

  • Nízke náklady;
  • Obraz sa zobrazuje v rozlíšení 4K;
  • K dispozícii je podpora pre Smart TV;
  • Maximálne pozorovacie uhly;
  • Minimálny čas odozvy;
  • Množstvo konektorov HDMI.

  Nevýhody

  • Neexistuje podpora HDR;
  • Smart TV nefunguje bezchybne;
  • Žiadne Bluetooth;
  • Slabé reproduktory;
  • Čierne farby majú ďaleko od dokonalosti.

  Xiaomi Mi TV 4S 55 T2

  Hodnotenie: 4.5

  XIAOMI MI TV 4S 55 T2.jpg

  Vyššie sme vám už povedali o televízore od spoločnosti Xiaomi. Je čas na ďalší model. Nebolo možné sa bez nej zaobísť, pretože je veľmi žiadaná. A to z dobrého dôvodu!

  Uvedená úprava stojí veľa peňazí. Mal tiež veľmi veľký displej. A veľa ľudí hľadá televízor, ktorý sa zmestí do „steny“. Nie na stene, ale konkrétne v stene, kus nábytku nazývaný aj obývacia izba. Niet divu, že je o Xiaomi Mi TV 4S 55 T2 veľký záujem, pretože jeho uhlopriečka je 54,6 palca. Veľmi rád, že displej zobrazuje obraz v rozlíšení 4K. Dokáže tiež zobrazovať obsah HDR. Majte však na pamäti, že používa štandardnú matricu, ktorá nie je jasná, takže sa ťažko môžete spoľahnúť na maximálnu realistickosť obrazu.

  Tu nainštalovaná obrazovka sa obnovuje 60-krát za sekundu. Môžete sa naň pozerať z akéhokoľvek uhla, obraz nebude skreslený. Displej je tiež prekvapivo rýchly, s dobou odozvy iba 6,5 ms. Televízor sa skrátka skvele spáruje s vašou hernou konzolou. Musí byť pripojený k jednej z troch zásuviek HDMI.

  Ak budeme pokračovať v rozprávaní o konektoroch, nemôžeme ignorovať trojicu portov USB. Takéto množstvo a umožňuje pripojiť niekoľko externých diskov a používať akékoľvek periférie. Na zadnej strane televízora sa nachádza aj port RJ-45. Mnohí zákazníci sa ho však rozhodnú vynechať a použijú router cez Wi-Fi 802.11ac. Takmer žiadny konektor na slúchadlá, pretože je tu zabudovaný modul Bluetooth. Ale optický zvukový výstup bude pre niekoho užitočný, pretože nie každý bude mať dostatok príležitostí na použitie 20-wattového reproduktorového systému, ktorý sa skladá len z dvoch reproduktorov.

  Stručne povedané, Xiaomi má skvelý televízor. Má však samozrejme aj niekoľko nevýhod. Po prvé, nepodporuje satelitnú digitálnu televíziu. Ak žijete mimo veľkého mesta, je veľká pravdepodobnosť, že budete potrebovať prijímač, ku ktorému môžete pripojiť satelitnú anténu. Po druhé, tento televízor má tiež minimálne množstvo úložného priestoru. Operačný systém Android tak bude pomalý a pri inštalácii veľkého počtu aplikácií vám rýchlo dôjde miesto.

  Zostáva dodať, že Xiaomi Mi TV 4S 55 T2 je na svoju veľkosť nezvyčajne ľahký – stupnica pod týmto televízorom ukazuje 12,5 kg. Na zavesenie na stenu budete potrebovať nástenný držiak VESA 300×300 mm.

  Výhody

  • K dispozícii je Smart TV;
  • Televízor je pomerne ľahký;
  • HDR je podporované;
  • Obraz sa zobrazuje v rozlíšení 4K;
  • Maximálne pozorovacie uhly;
  • Veľmi krátky čas odozvy;
  • Obrovské množstvo konektorov;
  • Podporované je pripojenie Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth.

  Nevýhody

  • Nie je to najlepšia akustika;
  • Malá pamäť;
  • Nie je to najlepšia implementácia Smart TV;
  • Možný nesúlad pri pripojení cez HDMI.

  BBK 55LEX-8127/UTS2C

  Hodnotenie: 4.4

  BBK 55LEX-8127UTS2C.jpg

  Tento televízor je menej moderný, ale jeho cena je len 28 tisíc. Samozrejme, má niekoľko nevýhod, ale má aj niekoľko nedostatkov. Možnosť zobrazenia rozlíšenia až do 4K. A mnohí kupujúci nepotrebujú viac.

  Je pravda, že mnohí ľudia hľadajú čínsky televízor presne s vyššie uvedenou cenovkou. Niet divu, že tento model od spoločnosti BBK Electronics sa sotva udrží na pultoch obchodov. Obmedzením tu nie je cena, ale uhlopriečka obrazovky – v niektorých prípadoch sa vám televízor s 55-palcovým displejom bude zdať príliš veľký. Mimochodom, matica sa môže pochváliť maximálnymi pozorovacími uhlami a jej čas odozvy je 8 ms. Tento televízor by sme však neodporúčali hráčom, pretože ich bude poburovať chýbajúca podpora HDR. Nie každý bude spokojný aj so štandardnou obnovovacou frekvenciou, ale v tomto cenovom segmente sa nič iné nedá očakávať. Jas podsvietenia je tiež štandardný.

  Napriek nízkej cene sa tento model môže pochváliť funkciou Smart TV. Tu je implementovaný na základe systému Android. Ak k routeru pripojíte televízor, môžete sledovať videá z rôznych služieb – napríklad YouTube. Jediná škoda je, že používa štandard Wi-Fi 802.11n – ak ich budete pravidelne používať, možno prídete o časť akcie.11n – ak plánujete pravidelne sledovať obsah v rozlíšení 4K, je lepšou voľbou káblové pripojenie.

  Ak hovoríme o konektoroch, nájdete ich slušný počet. Na pripojenie herných konzol a iných zariadení sú k dispozícii tri zásuvky HDMI. Viac TV má niekoľko USB portov. Nezabudnite na koaxiálny zvukový výstup. Musíme uznať, že láka, pretože bežné reproduktory nemajú dostatočný výkon (16 W) pre svoju veľkosť. Na pripojenie slúchadiel možno použiť 3,5 mm jack aj zabudovaný modul Bluetooth.

  Model, ktorý skúmame, podporuje všetky štandardy digitálnej televízie. Má tiež pomerne nízku hmotnosť. Je zrejmé, že čínsky výrobca nezabudol na otvory na upevnenie na stenu. Zariadenie má obvyklý problém s nedostatkom pamäte. Operačnému systému Android zúfalo chýba najmä pamäť RAM, z ktorej je tu nainštalovaných len 1,5 GB. Používateľ tiež musí tradične zabudnúť na inštaláciu veľkého počtu ďalších aplikácií. Je to škoda, pretože príslušný online obchod je pomerne bohatý na zaujímavé programy.

  Výhody

  • Hmotnosť nepresahuje 13,2 kg;
  • Nízke náklady;
  • Veľký počet pripojení HDMI;
  • K dispozícii je Smart TV;
  • Bluetooth je prítomné;
  • Dobrý čas odozvy;
  • Maximálne pozorovacie uhly;
  • Obraz sa zobrazuje v rozlíšení 4K.

  Nevýhody

  • Veľmi málo pamäte RAM a trvalej pamäte;
  • Nie je to najrýchlejší štandard Wi-Fi;
  • Slabý systém reproduktorov;
  • Žiadna podpora HDR;
  • Nie najlepšie čierne farby;
  • Rámovanie sa nedá nazvať zvlášť jemným.

  Thomson T55FSL5130

  Hodnotenie: 4.3

  THOMSON T55FSL5130.jpg

  Samozrejme, náš rebríček nemôže pozostávať len z televízorov 4K. Treba si vybrať najlacnejší model, aj keď sa nepýši vysokým rozlíšením. Takíto ľudia určite ocenia Thomson T55FSL5130. Tento televízor má uhlopriečku 54,6 palca. Je teda dobrou voľbou pre veľkú obývaciu izbu. Pokiaľ ide o rozlíšenie, je to 1920×1080 pixelov. Obnovovacia frekvencia obrazovky je štandardne 50 Hz. Potešujúce je, že displej má odozvu 6,5 ms. Môže sa tiež pochváliť maximálnymi pozorovacími uhlami. Nepodporuje však HDR. Pri tomto rozlíšení sa však nevyžaduje.

  Rovnako ako takmer všetci ostatní zástupcovia tohto hodnotenia má Thomson T55FSL5130 funkciu Smart TV. Umožňuje sledovať nielen digitálnu televíziu (podporované sú všetky štandardy), ale aj niektorý online obsah. Pripojenie k routeru cez Wi-Fi alebo konektor RJ-45. Obe sú rovnocenné, pretože zariadenie nepotrebuje vysoký dátový tok. K televízoru môžete pripojiť aj ďalšie zariadenia pomocou troch zásuviek HDMI. A musíte pripojiť flash disk a pevný disk do niekoľkých portov USB.

  Ako ste si už všimli, mnohé čínske televízory majú priemerný systém reproduktorov. Thomson T55FSL5130 nie je výnimkou – využíva dva 8W reproduktory. Pre výstup na slúchadlá budete potrebovať iba 3,5 mm audio konektor, pretože nie je k dispozícii modul Bluetooth. Ak chcete používať soundbar alebo reproduktory, na pomoc prichádza optický zvukový výstup.

  V skutočnosti je tento televízor schopný uspokojiť mnohých spotrebiteľov. Najmä ak bude stáť tri-štyri metre od pohovky, keď všetky výhody rozlíšenia 4K vyjdú nazmar. Televízor možno používať ako samostatný stojan alebo ho zavesiť na stenu pomocou nástenného držiaka VESA 300×300 mm. Váži len 13 kg, takže si ho ľahko nastavíte sami.

  Výhody

  • Relatívne nízka hmotnosť;
  • Veľký počet zásuviek HDMI;
  • Maximálne pozorovacie uhly;
  • Nízky čas odozvy;
  • Má podporu Smart TV;
  • Nízke náklady.

  Nevýhody

  • Slabé reproduktory;
  • Žiadna podpora Bluetooth;
  • Nie najlepší výkon Smart TV;
  • Iba rozlíšenie F
    l HD;
   • Žiadna podpora HDR;
   • Žiadny slot na čipovú kartu.

   Tajomstvo MTV-5533UTA2

   Hodnotenie: 4.2

   MYSTERY MTV-5533UTA2.jpg

   Ide o jeden z najlacnejších televízorov s veľmi tenkým rámom. A môže sa pochváliť rozlíšením 4K! To znamená, že tento model osloví všetkých majiteľov moderných herných konzol a fanúšikov sledovania filmov v maximálnej kvalite.

   Snímač umiestnený tu má štandardnú obnovovaciu frekvenciu. Pozorovacie uhly sú maximálne. Preto aj veľké spoločnosti môžu sledovať televíziu bez akýchkoľvek ťažkostí. Jediné, čo môžete tomuto LCD panelu vytknúť, je chýbajúca podpora HDR. Obrazovka má však 55-palcovú uhlopriečku! To nie je zlé na zariadenie, ktoré stojí 27 tisíc dolárov. Euro.

   Rozhranie tohto modelu je založené na operačnom systéme Android. To znamená, že môžete jednoducho sledovať nielen filmy na jednotke flash, ale aj videá v službe YouTube. Môžete si tu nainštalovať aj rôznych klientov online kina. Nebudete však môcť nainštalovať veľké množstvo programov, pretože súprava má len 8 Gb trvalej pamäte. Existujú aj otázky k funkčnosti samotného systému Android – niekedy môžete cítiť, že „zelenému robotovi“ chýba pamäť RAM.

   Mnohé moderné televízory podporujú úplne všetky štandardy digitálnej televízie. Ale nie Mystery MTV-5533UTA2. Nerozpoznáva signál zo satelitnej antény. Ak ho máte, budete potrebovať prijímač. Pripojenie takéhoto zariadenia a niektorých herných konzol sa uskutočňuje prostredníctvom troch zásuviek HDMI. Dvojica portov USB je určená pre externé pevné disky a flash disky. Pripojenie k routeru cez Wi-Fi alebo kábel. Pokiaľ ide o slúchadlá, takáto voľba nie je daná – televízor podporuje iba káblové modely.

   Akokoľvek sa to môže zdať zvláštne, Mystery MTV-5533UTA2 netrpí zvyčajnou pre mnohých čínskych. Tu nainštalovaný reproduktorový systém má výkon 20 W. Niektorým kupujúcim to však nebude stačiť. V tejto súvislosti možno konštatovať, že koaxiálny audio výstup na zadnom paneli nie je vôbec zbytočný.

   Hmotnosť tohto modelu je 12,95 kg. Vďaka tomu ho môžete bez väčších problémov zavesiť na stenu. Potrebujete len držiak VESA vo formáte 400×200 mm.

   Spotreba energie pre Mystery MTV-5533UTA2 je 150 W. Zdôrazňujeme to preto, lebo na trhu sú aj úspornejšie modely s rovnako veľkým displejom. Rozdiel však nebude dvojnásobný.

   Výhody

   • Obraz sa zobrazuje v rozlíšení 4K;
   • K dispozícii je podpora pre Smart TV;
   • Maximálne pozorovacie uhly;
   • Veľký počet konektorov;
   • Nie je veľmi ťažký;
   • Dostupná cena.

   Nevýhody

   • Chýba Bluetooth;
   • Žiadna podpora HDR;
   • Satelitná televízia nie je podporovaná;
   • Systém Android nefunguje dokonale.

   TCL L43P6US

   Hodnotenie: 4.1

   TCL L43P6US.jpg

   Nižšie vám povieme o tých čínskych televízoroch, ktoré svojou veľkosťou neodrádzajú. Napríklad TCL L43P6US obsahuje 42,5″ displej. To umožňuje umiestniť zariadenie do spálne alebo detskej izby. Tento model má veľmi tenké rámčeky, ktoré môžu byť natreté striebornou alebo čiernou farbou. Najlepšie je, že obraz sa zobrazuje v rozlíšení 4K. Okrem toho tento televízor podporuje HDR! Je známe, že farby sú o niečo realistickejšie. Lepší výsledok sa dá pozorovať len v drahších televízoroch, ktoré majú matricu vytvorenú na základe QLED, OLED a iných podobných technológií.

   Tu umiestnená obrazovka sa môže pochváliť maximálnymi pozorovacími uhlami. Pokiaľ ide o čas odozvy, je to 8 ms. Samozrejme, ak rozlišujete nejaké funkcie na zlepšenie obrazu. Obnovovacia frekvencia snímok je tu štandardná. Pre drvivú väčšinu je však 60 Hz viac než dosť.

   Všetky činnosti na obrazovke riadi firmvér na základe operačného systému

  • nux. Bohužiaľ to znamená, že tu nenájdete používateľsky najprívetivejšie rozhranie. Budete musieť zabudnúť aj na niektoré populárne aplikácie, ktoré bez problémov existujú v iných operačných systémoch.

   Tento model podporuje všetky normy digitálnej televízie, dokonca aj satelitnú DVB-S2. Obraz je sprevádzaný mierne hlasným zvukom. V tomto prípade veľkosť televízora zodpovedá nainštalovaným reproduktorom. Ak napriek tomu chcete pripojiť reproduktor alebo soundbar, optický zvukový výstup sa vám bude hodiť.

   Ak budeme pokračovať v rozprávaní o konektoroch, nemožno nespomenúť trojicu zásuviek HDMI. A najčastejšie sa takéto malé televízory dostávajú menej ako nie. Na zadnej strane sa nachádza aj niekoľko portov USB. Pripojenie k routeru je možné cez RJ-45 alebo Wi-Fi. Slúchadlá je možné pripojiť len cez kábel – tento televízor nemá zabudovaný modul Bluetooth.

   TCL L43P6US sa dá zdvihnúť jednou rukou. Váha len 8,4 kg. Ak sa rozhodnete televízor pripevniť na stenu, budete potrebovať pomerne lacný držiak VESA s rozmermi 200 × 200 mm.

   Výhody

   • Je tu Smart TV;
   • Minimálna hmotnosť;
   • Je tu podpora HDR;
   • Obraz sa zobrazuje v rozlíšení 4K;
   • Maximálne pozorovacie uhly;
   • Množstvo konektorov;
   • Televízor je veľmi ľahký;
   • Cena nie je príliš vysoká;
   • Čierni nie sú zlí.

   Nevýhody

   • Nie je to najlepší operačný systém;
   • Žiadne Bluetooth;
   • Neexistuje žiadny normálny časovač spánku;
   • Častejšie ako nie má zlú stavbu.

   BBK 50LEX-8158/UTS2C

   Hodnotenie: 4.0

   BBK 50LEX-8158UTS2C.jpg

   Vyššie sme už hovorili o niekoľkých televízoroch od spoločnosti BBK Electronics. Existuje však ešte jeden model, ktorý nemožno prehliadnuť. Je veľmi lacný a tento televízor zobrazuje obraz v rozlíšení 4K a dokáže to aj vo formáte HDR! Na čom čínsky výrobca ušetril??

   Rámy sú prvé, ktoré upútajú pozornosť. Nie, rámovanie nemožno nazvať širokým. Mnohí výrobcovia však už začali vybavovať 50-palcovú obrazovku výrazne tenšími rámikmi. Nič dobré nemožno povedať ani o nožičkách, vďaka ktorým nie je dizajn televízora obzvlášť atraktívny. Zdá sa, že je lepšie odmietnuť ich zavesením televízora na stenu zakúpením držiaka VESA 200×200 mm.

   Čínsky výrobca tradične šetrí na veľkosti pamäte. Operačný systém Android 7.1 tu beží s pravidelnými oneskoreniami, pretože 1,5 GB pamäte RAM je pre ňu mizerná hodnota. S nedostatkom voľného miesta sa môžete stretnúť aj vtedy, ak sa náhle rozhodnete nainštalovať veľké množstvo aplikácií tretích strán.

   Inak nemám žiadne sťažnosti na televízor. Ako už bolo spomenuté, podporuje efekt HDR, ktorý najviac ocenia majitelia moderných herných konzol. Taktiež žiadne sťažnosti na pozorovacie uhly, ktoré sú maximálne. A len čas odozvy, ktorý je 9,5 ms, vyvoláva určité otázky.

   Tento model podporuje všetky štandardy digitálnej televízie. Cez jeden z dvoch portov USB môžete pripojiť aj jednotku pen alebo externý pevný disk. Na prijímanie obrazu z externých zdrojov cez tri zásuvky HDMI. K dispozícii je aj koaxiálny výstup, vďaka ktorému možno zvuk prenášať do reproduktorov alebo soundbaru. Pokiaľ ide o slúchadlá, možno ich pripojiť buď pomocou kábla, alebo cez Bluetooth.

   Výhody

   • K dispozícii je Smart TV;
   • Podporuje sa technológia Bluetooth;
   • Zobrazenie obsahu HDR je možné;
   • Displej má rozlíšenie 4K;
   • Maximálne pozorovacie uhly;
   • Množstvo konektorov.

   Nevýhody

   • Slabý 16-wattový reproduktor;
   • Systém Android beží s určitými problémami;
   • Dizajn nebude vyhovovať každému.

   TCL LED40D2910

   Hodnotenie: 4.0

   TCL LED40D2910.jpg

   Náš výber uzatvára cenovo najdostupnejší model. V Slovenskách obchodoch žiadajú tento televízor za približne 15 tisíc. Euro. Je to však aj najmenší model – má iba 40″ LCD panel. Takže TCL LED40D2910 sa oplatí kúpiť do detskej izby alebo spálne.

   Je jasné, že rozlíšenie 4K tu neprichádza do úvahy. Na tomto displeji sa zobrazí iba obrázok v F

    l HD. Stačí na sledovanie rozprávok a hranie hier na nejakom nie príliš novom set-top boxe. Ak si chcete kúpiť televízor k systému PS4 Pro, najlepšie bude, ak si vyberiete jeden z modelov, ktoré sme recenzovali vyššie.

    Pokračujeme s obrazovkou, ktorá je tu namontovaná, má štandardnú obnovovaciu frekvenciu 60 Hz a maximálne pozorovacie uhly. Čas odozvy 8,5 ms, čo je celkom prijateľné. Na displeji možno zobrazovať obrázky z rôznych externých zdrojov – na tento účel sú k dispozícii dve zásuvky HDMI. Obsah môžete prehrávať aj z pamäťového zariadenia USB. Samozrejme, nezabudlo sa ani na televíziu. Tento model podporuje všetky druhy digitálnej televízie až po satelit.

    Potreba čo najviac znížiť cenu prinútila výrobcu upustiť od Smart TV. Preto budete musieť zabudnúť na jednoduché sledovanie služby YouTube a iných internetových služieb. Spoločnosť TCL tiež využila nie príliš hlasné reproduktory. Pri 40-palcovej obrazovke však možnosti dvoch 8-wattových reproduktorov mnohým úplne postačia. A ak to nie je váš prípad, nikto vám nebráni pripojiť nejaký soundbar a privádzať doň zvuk cez koaxiálny zvukový výstup.

    Najčastejšie je tento televízor umiestnený na stojane. V prípade potreby ho však možno zavesiť na stenu pomocou konektora VESA 100×100 mm. Môžete to urobiť sami, pretože váži menej ako 6 kg.

    Výhody

    • Nízke náklady;
    • Skromné rozmery a hmotnosť;
    • Podporované sú všetky štandardy digitálnej televízie;
    • Maximálne pozorovacie uhly;
    • Nie zlá akustika.

    Nevýhody

    • Nemôžete pripojiť slúchadlá;
    • Žiadny Smart TV;
    • Minimálny počet konektorov;
    • Rozlíšenie je len F
      l HD.

     Záver

     Toto je zoznam najlepších čínskych televízorov. Niektorí naši čitatelia si myslia, že tieto zariadenia trpia nedostatočne dobrým obrazom. V skutočnosti je však mnoho modelov vybavených displejom od spoločností LG a Samsung, takže by ste v tomto ohľade nemali očakávať príliš veľa problémov. Absencia vlastného operačného systému od Číňanov však skutočne ovplyvňuje dojem z televízora. Bohužiaľ, systém Android na týchto zariadeniach stále nefunguje najlepšie.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: