13 najlepších hudobných centier

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou by ste sa mali poradiť s odborníkom.

V súčasnosti môžete počúvať hudbu prostredníctvom stolového počítača, notebooku, tabletu, smartfónu, prenosných reproduktorov a dokonca aj televízora. Stručne povedané, zdá sa, že akékoľvek elektronické zariadenie dokáže prehrávať súbory MP3. Ale robí to, ak to môžem povedať, s rukávmi. Ak ste skutočným milovníkom hudby, mali by ste si zaobstarať hudobné centrum. Vďaka nemu môžete počúvať svoju obľúbenú hudbu v dokonalej alebo takmer dokonalej kvalite. Nehovoriac o tom, že hudobné centrá dokážu znieť veľmi hlasno. Stručne povedané, v tomto hodnotení sa budeme zaoberať týmito otázkami.

Ako si vybrať hudobné centrum?

Ak sa chcete pri kúpe hudobného centra správne rozhodnúť, musíte vedieť, na čo by ste mali dbať. V opačnom prípade sa môžete ocitnúť v situácii, keď váš nedávny nákup už nebude vyhovovať.

Prvým krokom je rozhodnúť sa, aký typ hudobného systému chcete používať:

 1. Mikrosystém– Mini systém je relatívne malá monobloková jednotka so šírkou predného panelu spravidla nepresahujúcou 180 mm. Zvuk je vyvedený zo stereofónneho páru. Skvelá voľba pre malú miestnosť.
 2. Minisystém– Zvyčajne má tiež monoblokovú konštrukciu, ale existujú aj centrá so samostatnými reproduktormi, ktoré sú prepojené drôtom. Má dobrú reguláciu hlasitosti, takže sa zmestí do dostatočne veľkej miestnosti.
 3. Systém Midi– Veľmi veľké hudobné centrá patria k tomuto typu. Niektoré sa dokonca používajú v sálach zábavných klubov. Výkon midi systému sa môže zdať nadmerný v normálnom byte. A veľkosť môže byť zastrašujúca.

Ďalším krokom je zamyslieť sa nad výkonom zvuku.Tento parameter udáva, ako hlasno bude hudobné centrum hrať. Ak bývate v bytovom dome, postačí vám bežná 100W alebo možno aj menšia hodnota. V rodinnom dome s veľmi veľkou obývacou izbou môžete zvážiť hudobné centrum s výkonom až 300 W. A len v kluboch a na iných miestach s tanečným parketom má zmysel umiestniť zariadenie, ktorého reproduktory majú celkový výkon 1000 – 2000 W.

Kvalita zvuku nie je uvedená v špecifikáciách. Naznačuje to však počet reproduktorov, ktoré má vaše hudobné centrum. A je trojcestná?. V ideálnom prípade by mal byť práve taký, so samostatným subwooferom na reprodukciu basov. alebo jednotku CD, potom je na vás, aby ste sa rozhodli, aký zvuk chcete.

Niektorí ľudia chcú od takejto jednotky funkciu „karaoke“. Odporúčame vám, aby ste sa najprv pozreli na dostupné rozhrania. A nejde len o káblové zariadenia. Niektoré modely sa teraz môžu pochváliť Wi-Fi, ktoré možno použiť na streamovanie online rádia a iných streamovacích služieb. A takmer všetky moderné hudobné centrá majú zabudovanú technológiu Bluetooth. Môžete ho použiť na odosielanie zvuku zo smartfónu. Niektoré zariadenia ponúkajú aj diaľkové ovládanie hudobného centra. Častejšie sa však na rovnaký účel používa diaľkové ovládanie.

Zvyšok je na vás. Len sa uistite, že vybraný model má aspoň jeden port USB na prehrávanie hudby z externého disku. Je na vás, či potrebujete podporovať formát FLAC. A mali by ste zvážiť, či potrebujete farebný zvukový systém. A jednotka CD. Všetko je skrátka v detailoch. Prejdime na zoznam najlepších modelov predávaných v Slovenskách maloobchodných reťazcoch.

Najlepšie hodnotené hudobné centrá

NomináciaSídloNázovCena
Najlepší mikrosystém pre malé miestnosti1Onkyo CS-N575D60 442 €
2

Panasonic SC-PMX90EE-K

25 990 €
3

anasonic SC-HC410EE-K

11 240 €
4LG CM24609 622 €
Najlepší mini hudobný systém1Denon CEOL N1059 990 €
2Denon D-M4141 990 €
3

anasonic SC-UA7EE-K

29 990 €
4LG FH619 990 €
5Sony MHC-V1316 960 €
Najlepšie hudobné midi systémy1Sony MHC-V90DW65 980 €
2LG XBOOM OL10043 987 €
3Sony MHC-V43D27 780 €
4Samsung MX-T4013 110 €

Najlepšie mikrosystémy pre malé miestnosti

Onkyo CS-N575D

Hodnotenie: 4.9

Onkyo CS-N575D

Toto hudobné centrum sa dodáva v dvoch farbách: čiernej a striebornej. Líši sa len farba hlavnej jednotky – reproduktory sú aj tak čierne. Dodaný diaľkový ovládač tiež neponúka žiadnu voľbu. Toto príslušenstvo umožňuje prepínať medzi skladbami a rozhlasovými stanicami, meniť hlasitosť a vykonávať ďalšie nastavenia. Informácie o aktuálnej skladbe sa zobrazujú na LCD displeji, ktorý zaberá slušnú časť plochy predného panela hlavnej jednotky. Na túto obrazovku sa zmestia aj obaly albumov!

Hlavnou funkciou hudobného centra Onkyo CS-N575D je podpora Wi-Fi a mnohých internetových služieb. Majiteľ tohto zariadenia bude mať prístup najmä k službám TIDAL, Spotify a TuneIn. Nemusíte si pamätať FM rádio, ktoré je tiež prítomné (tuner si môže zapamätať až 40 staníc). Tento model dokáže prijímať zvuk aj z externých zdrojov cez Bluetooth. Ak si však chcete vychutnať zvuk v prijateľnej kvalite, je lepšie použiť káblové pripojenie – v takom prípade je hudobné centrum vybavené konektormi RCA, ako aj koaxiálnym a optickým vstupom. Na puzdre základného bloku sú aj výstupy: pripojíte k nim slúchadlá a subwoofer.

Azda jedinou vážnou nevýhodou modelu Onkyo CS-N575D je absencia subwoofera. Bohužiaľ, ale reproduktor, ktorý sa tu používa, je v súlade so štandardom 2.0. Ale to je niečo, čo môžu počuť len audiofili s dobrým hudobným sluchom, pretože vstavané reproduktory samy o sebe poskytujú celkom dobré basy.

Výhody

 • Je tu zásuvka USB;
 • Vynikajúca kvalita zvuku;
 • K dispozícii sú výstupy pre slúchadlá a subwoofer;
 • Dodáva sa s diaľkovým ovládaním;
 • Na podvozku je miesto na veľký displej;
 • Podporuje sieťové streamovanie zvuku;
 • K dispozícii je ovládanie pomocou smartfónu;
 • Zabudovaný modul Bluetooth;
 • Môže počúvať albumy na CD.

Nevýhody

 • Mohol by byť vybavený samostatným subwooferom;
 • Vysoké náklady.

anasonic SC-PMX90EE-K

Hodnotenie: 4.8

Panasonic SC-PMX90EE-K

Jeden z cenovo najdostupnejších modelov, ktoré ponúkajú zvuk s vysokým rozlíšením. S trojpásmovými reproduktormi s vysokým výkonom na reprodukciu. Ich hlavnou črtou sú hodvábne kopulové výškové reproduktory. Výrobca tvrdí, že sú pripravené reprodukovať zvuk s frekvenciou do 50 kHz.

Tento stereo systém nemá problém s prevodom digitálneho zvuku na analógový. Zodpovedá za to zosilňovač

 • ncsD-Amp, ktorý nie je schopný priniesť do zvuku žiadne výrazné skreslenie. Pod jednotkou sa nachádza aj prémiový hliníkový kondenzátor. Presne povedané, kupujúci nebude mať žiadne sťažnosti na ostatné použité komponenty – v tomto ohľade sa Japonci nesnažili ušetriť peniaze.

  Napriek skromným rozmerom centrálnej jednotky je vybavená jednotkou CD. Má tiež zabudovaný FM tuner, ktorý je pripravený uložiť do pamäte až 30 rozhlasových staníc. Ale vstup USB a modul Bluetooth sa tu zdajú byť oveľa užitočnejšie. Prvé zariadenie vám umožní prehrávať hudbu z externého úložného zariadenia, zatiaľ čo druhé je určené na prijímanie zvuku zo smartfónu alebo tabletu. Čo sa týka káblových pripojení, na zadnom paneli nájdete stereo jack a optický jack. Zvuk je možné vyviesť len do slúchadiel – nie je tu možnosť pripojiť subwoofer.

  Ako ste už pochopili, použitá akustika zodpovedá štandardu 2.0. Jeho celkový výkon je 60 W.

  Výhody

  • K dispozícii je jednotka CD;
  • Vynikajúca kvalita zvuku;
  • Zásuvka USB je k dispozícii;
  • FM rádio je zabudované;
  • Nezabudnite na Bluetooth;
  • Podporovaný je formát FLAC;
  • Cena nie je príliš vysoká.

  Nevýhody

  • Nemôžete pripojiť subwoofer;
  • Žiadna podpora Wi-Fi.

  Panasonic SC-HC410EE-K

  Hodnotenie: 4.7

  Panasonic SC-HC410EE-K

  Celkom nezvyčajný stereo systém, veľmi odlišný od svojich náprotivkov. Pri pohľade naň má človek dojem, že Japonci chceli najprv vyrobiť televízor, ale nakoniec skončili pri hudobnom centre. Faktom je, že zariadenie je veľmi tenké. Vyzerá, akoby si priam pýtala zavesenie na stenu. Preto je tu miesto pre pomerne veľké stereo reproduktory. Japonský výrobca sa zaobišiel bez subwoofera – pri hrúbke zariadenia 10 centimetrov to vôbec nie je prekvapujúce.

  Hudobné centrum je pripravené na prehrávanie hudby z albumov CD. Umožňuje tiež aktivovať rádio FM. Pamäť príslušného tunera je pripravená na uloženie frekvencií 30 staníc. Podporu RDS nemožno ignorovať – príslušné informácie z rozhlasového vysielania sa zobrazujú na pomerne veľkom LCD displeji. Pomôže vám tiež vybrať skladbu, ak sa rozhodnete prehrať obsah kľúča USB.

  Podobne ako mnohé iné moderné mikrosystémy je aj tento doplnený modulom Bluetooth. Takže do neho môžete jednoducho posielať zvuk zo smartfónu. Tu sa však zoznam podporovaných bezdrôtových štandardov končí. Ak chcete získať funkciu internetového rádia, musíte si vybrať drahšie hudobné centrum.

  Súdiac podľa recenzií, najčastejšie kupujete Panasonic SC-HC410EE-K kvôli tomu, že toto zariadenie nie je nápadné. Jeho dizajn je naozaj vytvorený tak, aby sa neodlišoval od ostatných moderných spotrebičov. Ľudia majú radi aj náklady. Nech sa na to pozeráte akokoľvek, ide o jedno z najlacnejších hudobných centier s CD a vysokým zvukovým výkonom.

  Výhody

  • Bluetooth je zabudované;
  • Je tu jednotka CD;
  • Skromná hrúbka;
  • Primerané náklady;
  • Rádio FM je prítomné;
  • Nezabudnite na stereo vstup;
  • Môžete pripojiť kľúč USB.

  Nevýhody

  • Nie je možné pripojiť subwoofer;
  • Nedostatok Wi-Fi;
  • Objem je stále obmedzený.

  LG CM2460

  Hodnotenie: 4.6

  LG CM2460

  Ďalší mikrosystém v našom rebríčku. Jeho cena sa pohybuje od 6600 do 7900 Euro. Za tieto peniaze neočakávajte žiadne pokročilé funkcie. Tu výrobca ušetril na funkčnosti, ale neurobil tak na hlasitosti zvuku. Každý reproduktor v súprave má výkon 50 wattov, čo bežnému používateľovi úplne stačí. Hlavnú jednotku dopĺňa prehrávač CD (DVD nie je podporované) a FM tuner. Zariadenie si môže zapamätať maximálne 50 rozhlasových staníc. K dispozícii je aj podpora RDS.

  Samozrejme, hudbu môžete prehrávať nielen z diskov CD. Zariadenie je vybavené konektorom USB, ktorý sa oveľa ľahšie používa. Na druhej strane zariadenie dokáže rozpoznať aj hudbu uloženú vo formáte FLAC, ktorý sa vyznačuje minimálnou úrovňou kompresie. Hudobné centrum dokáže tiež nahrávať rozhlasové vysielanie na USB flash disk. Podobne ako predchádzajúce skúmané prípady, aj LG CM2460 dokáže prijímať signál zo smartfónu. Na tento účel možno použiť kábel (vyžaduje sa kábel AUX) alebo prenášať hudbu cez Bluetooth.

  Je to skrátka veľmi dobré hudobné centrum. Autori odborných textov však nikdy nezabúdajú na nevýhody. Tento model tradične nie je vycvičený na rozpoznávanie priečinkov na disku USB. Najviac však sklamala kvalita zvuku. Ak ste milovníkom hudby, plochý zvuk vás môže odradiť, takže je lepšie zvážiť kúpu drahšieho hudobného centra.

  Výhody

  • Optimálna cena;
  • Reproduktory s vysokým výkonom;
  • K dispozícii je ekvalizér s piatimi predvoľbami;
  • Bluetooth je prítomné;
  • Nezabudnite na linkový vstup a konektor USB;
  • Zariadenie podporuje formát FLAC;
  • Rozhlasový vysielací čas môžete zapísať na jednotku flash.

  Nevýhody

  • Plochý zvuk;
  • Prehrávanie hudby z USB nie je implementované najlepším spôsobom;
  • Reproduktory sú jednosmerné.

  Najlepšie mini hudobné systémy

  Denon CEOL N10

  Hodnotenie: 4.9

  Denon CEOL N10

  Skvelá súprava pozostávajúca z centrálnej jednotky a dvoch pripojiteľných reproduktorov. Predný panel prvého z nich je vybavený veľmi veľkým LCD displejom, na ktorom sa zobrazujú všetky dôležité informácie, možno okrem obalu albumu (táto funkcia nie je implementovaná kvôli monochromatickej obrazovke). Môžete si tiež všimnúť konektor USB plnej veľkosti. Môžete k nemu pripojiť bežný flash disk alebo dokonca externý pevný disk. Je však oveľa jednoduchšie používať iné metódy prehrávania hudby. Medzi nimi sú implementované aj streamovacie služby! Prostredníctvom zariadenia Denon CEOL N10 môžete počúvať aj internetové rádio! Len v prípade, že vo vašom meste nie je nič zaujímavé v pásme FM.

  Drvivá väčšina hudobných centier má mechaniku CD. Tento model nie je výnimkou z pravidla. Môže sa pochváliť aj modernejšou vecou, ktorou je zabudovaný modul Bluetooth. Umožňuje takmer okamžitý prenos zvuku zo smartfónu pomocou dvoch 65-wattových reproduktorov. Ich výkon je dostatočný pre miestnosť s akoukoľvek plochou. Jedinou sťažnosťou je absencia subwoofera. Nikto vám však nebude zakazovať kúpiť si ho samostatne – príslušný výstup nájdete na zadnom paneli centrálnej jednotky. K dispozícii sú dva vstupy: stereo a optický. Výrobca nezabudol na výstup pre slúchadlá.

  Je pekné, že tento model podporuje rôzne formáty hudobných súborov. Zahrnutý je dokonca aj FLAC. Poteší vás aj možnosť nastavenia jednotlivých frekvencií. Jedným slovom, na tomto hudobnom centre je takmer nemožné nájsť chybu. Nemôžem mu vyčítať, že nemá diaľkové ovládanie! Snáď jediným sklamaním je cena. Kvalitný zvuk však takmer nikdy nie je lacný.

  Výhody

  • Nechýba podpora Wi-Fi a AirPlay;
  • Zabudovaný modul Bluetooth;
  • K dispozícii je mechanika CD;
  • Nezabudlo sa ani na rádio FM;
  • Veľký počet konektorov;
  • Možno pripojiť subwoofer;
  • Podporuje formát FLAC;
  • Obrovská objemová rezerva.

  Nevýhody

  • Veľmi vysoká cena.

  Denon D-M41

  Hodnotenie: 4.8

  Denon D-M41

  Veľmi dobré hudobné centrum od svetoznámeho výrobcu kvalitného audio vybavenia. K dispozícii v dvoch verziách. Prvá verzia je natretá čiernou farbou, zatiaľ čo telo verzie Premium bolo vytvorené z drevotrieskovej dosky. Náklady na tieto centrá sú približne 25 a 27 tisíc. Euro. resp. Toto zariadenie nemôžeme označiť za mimoriadne hlasné; celkový výkon použitých reproduktorov nepresahuje 60 wattov. Satelity sú údajne obojsmerné. Výšky a basy, ako aj vyváženie môžete ľahko nastaviť.

  Denon D-M41 obsahuje tradičnú mechaniku CD, ktorá nedokáže rozpoznať DVD. Všetky hudobné centrá, ktoré boli v tomto hodnotení preskúmané, sú však v tomto smere chybné. Zariadenie má aj rádio FM. Je však pravdepodobnejšie, že používateľ bude do reproduktora streamovať zvuk z nejakého smartfónu alebo tabletu. Na tieto účely môžete použiť bežný audio kábel alebo, ak vám nevadí strata kvality, modul Bluetooth. Okrem toho má zariadenie optický vstup, ktorý umožňuje používať hudobné centrum napríklad s televízorom alebo hernou konzolou. Na zadnej strane je aj výstup pre subwoofer, čo je v tomto cenovom segmente veľmi zriedkavé.

  Významnou nevýhodou tohto hudobného centra je práve jedna. Nie je tu žiadny port USB, takže počúvanie hudby z flash disku USB nie je možné.

  Výhody

  • Reproduktory sú vyrobené pomocou technológie bi-amp;
  • K dispozícii sú linkové a optické vstupy;
  • Je možné pripojiť subwoofer;
  • Roztomilý a moderný vzhľad;
  • Nie je to najväčšia cenovka;
  • Dobrá kvalita zvuku;
  • K dispozícii je ekvalizér.

  Nevýhody

  • Nie je to najstabilnejší príjem rádia;
  • Žiadny port USB.

  anasonic SC-UA7EE-K

  Hodnotenie: 4.8

  Panasonic SC-UA7EE-K

  Japonská spoločnosť Panasonic sa pravidelne snaží prekvapiť dizajnom svojich zariadení. A SC-UA7EE-K je veľmi nezvyčajne vyzerajúce audio centrum. V skutočnosti ide o pomerne veľký reproduktor so zabudovanou elektronikou. Takáto konštrukcia umožnila realizovať trojpásmový systém. To znamená, že všetky zvukové frekvencie sa nezmiešajú do jedného celku. Na svoje si prídu najmä milovníci orchestrálnej hudby a rockových skladieb. Ocenia aj basy, pretože o ich reprodukciu sa stará subwoofer v spodnej časti zariadenia.

  Takéto hudobné centrum by z definície nemohlo byť ľahké. V dôsledku toho bude váha pod týmto modelom ukazovať 14 kg. Pre reproduktor s celkovým výkonom 1700 W to však nie je príliš veľa. Je potrebné poznamenať, že pri štandardnej plošnej objemovej rezerve sa prekročia hranice primeranosti. Preto odporúčame kúpiť Panasonic SC-UA7EE-K majiteľom súkromných domov a koncertných sál – presne v takýchto podmienkach sa môžete naučiť, čo tento model dokáže.

  Tomuto hudobnému centru nechýba zabudovaný modul Bluetooth. K dispozícii je čip NFC, ktorý výrazne urýchľuje proces synchronizácie. Výrobca tiež implementoval niekoľko konektorov USB, ktoré sú potrebné na pripojenie externých diskov. Pokiaľ ide o ostatné zdviháky, nájdete tu prakticky všetko, čo potrebujete. K dispozícii sú dokonca dva vstupy pre mikrofóny, čo jednoznačne naznačuje funkciu karaoke.

  Výhody

  • K dispozícii je rádio FM;
  • Má vlastný subwoofer;
  • Môžete pripojiť až dva disky;
  • Reproduktory sú trojpásmové;
  • Funkcia „Karaoke“ je prítomná;
  • Je tu Bluetooth a NFC.

  Nevýhody

  • Nerozpozná formát FLAC;
  • Slušná veľkosť a hmotnosť;
  • Wi-Fi by nebolo na škodu.

  LG FH6

  Hodnotenie: 4.7

  LG FH6

  Tento minisystém sa vyznačuje možnosťou umiestnenia v horizontálnej aj vertikálnej polohe. V druhom prípade sa ovládací panel nachádza na hornom konci subwoofera. Treba poznamenať, že väčšinou je to zbytočné, pretože je oveľa jednoduchšie používať dodávané diaľkové ovládanie. Pomocou neho môžete prepnúť na iný zdroj zvuku, aktivovať opakované prehrávanie, prepnúť na konkrétnu skladbu a vykonávať ďalšie činnosti.

  Ako sa predpokladá, zariadenie je vybavené konektorom USB, ktorý umožňuje pripojenie externého úložiska. Budete však musieť čeliť jednému nepríjemnému obmedzeniu. Hudobné centrum patrí do nie príliš vysokého cenového segmentu, preto mu chýba podpora FLAC. Má však karaoke a dvojicu mikrofónových vstupov! Je tu aj priestor pre obvyklý stereo vstup, ktorý umožňuje používať zariadenie ako reproduktory.

  Pár slov o zvuku. Nie je sa na čo sťažovať, najmä ak máte na pamäti cenu. Zariadenie využíva dvojpásmové 2-pásmové zvukové reproduktory.0. Samostatný subwoofer určite chýba. Škoda, že nemá konektor na podvozku. Inak je ťažké nájsť na tomto modeli chybu. Najmä hlasitosť zvuku, pretože celkový výkon reproduktorov dosahuje 600 W.

  LG FH6 obsahoval obvyklé FM-rádio. Žiadne pripojenie Wi-Fi, a teda žiadne internetové služby. Nezabudli sme však ani na funkciu Bluetooth, ktorá vám umožní vyviesť zvuk z akéhokoľvek mobilného zariadenia.

  Výhody

  • Môže sa používať ako karaoke;
  • K dispozícii je pripojenie pamäťového zariadenia USB;
  • Vynikajúca objemová rezerva;
  • K dispozícii je rádio FM;
  • K dispozícii je stereo vstup;
  • Dodáva sa s diaľkovým ovládaním;
  • Podporuje sa technológia Bluetooth;
  • Je implementované podsvietenie RGB;
  • Nie je príliš drahý.

  Nevýhody

  • Žiadna jednotka CD;
  • Žiadna podpora Wi-Fi;
  • Nerozumie formátu FLAC;
  • Subwoofer nie je možné pripojiť;
  • Pripojenie Bluetooth nie je nijako zabezpečené;
  • Počet súborov na jednotke flash je obmedzený.

  Sony MHC-V13

  Hodnotenie: 4.6

  Sony MHC-V13

  Spoločnosť Sony vie o zvuku veľa, pretože jej história sa kedysi začala rádiami a kazetovými prehrávačmi. V súčasnosti sú žiadané všetky druhy domácich audio systémov. A presne taký je aj Sony MHC-V13. Ide o pomerne veľký reproduktor, ktorý dokáže potešiť farebnou hudbou a schopnosťou prehrávať zvuk z rôznych zdrojov.

  Popis tohto modelu by sme mali začať podsvietením. Ukázalo sa, že je celkom jasný a jeho vlnenie je v čase prehrávania hudby. Za jeho reprodukciu sú zodpovedné tri faktory. Najväčší z nich je basový aj stredový. Ďalšie dva by sa dali považovať za výškové reproduktory, pretože produkujú vysoké frekvencie. A celé je to zabalené do skrine z MDF s relatívne malou prímesou plastových prvkov. Kvalite zvuku je preto ťažké niečo vytknúť, hoci nie je dokonalá (najmä preto, že nie je k dispozícii samostatný subwoofer). Mimochodom, nebudete môcť pripojiť svoj existujúci subwoofer, pretože neexistuje vhodný konektor.

  Hudobné centrum je pripravené na príjem zvuku cez Bluetooth. To znamená, že môžete jednoducho prehrávať svoje obľúbené skladby zo smartfónu. Ak si však chcete vychutnať maximálnu kvalitu zvuku, je lepšie pripojiť pamäťové zariadenie USB. Tu však budete obmedzený na štandard MP3, ktorý tiež nie je šťastný. Na tele zariadenia nájdete 6,3 mm jack, podobný vstup pre mikrofón a jack na pripojenie gitary.

  Hudobné centrum možno ovládať pomocou dodaného diaľkového ovládača. Možno ho použiť napríklad na prepnutie na rádio FM, ktoré je tu tiež prítomné. Ako ste pochopili, k dispozícii je aj funkcia kupujúceho „karaoke“. Japonci nezabudli na mechaniku CD.

  Nevýhody sú

  • Dobre implementovaný systém stropného osvetlenia;
  • Môžete pripojiť kľúč USB;
  • Dodáva sa s diaľkovým ovládaním;
  • Je prítomná jednotka CD;
  • Môže používať karaoke;
  • Má vstup pre gitaru;
  • Nezabudlo sa ani na rádio FM;
  • Je zavedený detský zámok;
  • Cenovku nemožno nazvať predraženou.

  Nevýhody

  • Nerozumie formátu FLAC;
  • Nie je k dispozícii podpora Wi-Fi;
  • Chcel by som mať možnosť pripojiť subwoofer.

  Najlepšie hudobné midi systémy

  Sony MHC-V90DW

  Hodnotenie: 4.9

  Sony MHC-V90DW

  Jedno z najvyšších zariadení v našom výbere. Pred kúpou si musíte premyslieť, kam toto 170 cm monštrum umiestnite. Možno budete mať aj problémy s jeho premiestňovaním, pretože váži úctyhodných 50 kg! Tento model je však pripravený rozozvučať celý tanečný parket!

  Sony MHC-V90DW používa trojpásmový, dvojpásmový štandardný systém reproduktorov.0. Hudobné centrum je pripravené pumpovať zvuk v celom rozsahu počuteľnom pre ľudské ucho. Zároveň zdroj zvuku môže byť akýkoľvek, pretože zariadenie dostalo hmotnosť všetkých druhov konektorov. Dobré je, že dokáže aj samostatne prehrávať hudbu. A nemusia to byť len skladby MP3, tento model podporuje FLAC a ALAC.

  Toto hudobné centrum je vybavené praktickým dotykovým ovládaním. Na interakciu s ním môžete použiť aj priložený diaľkový ovládač. Zariadenie tiež umožňuje posielať si hudbu zo smartfónu, ktorý využíva technológie Bluetooth a NFC (tá slúži na rýchle spárovanie). K dispozícii je aj pripojenie Wi-Fi. Káblové konektory zahŕňajú Ethernet, gitarový vstup, USB, RCA a dokonca HDMI. Nezabudlo sa ani na vstup pre mikrofón.

  Vráťme sa k systému reproduktorov. Skladá sa zo štyroch 13 cm stredových reproduktorov, rovnakého počtu 5 cm výškových reproduktorov a dvojice 25 cm subwooferov. Kombinovaný výstupný výkon až do 2000 W. Reproduktory sú vybavené osvetlením RGB, ktoré pulzuje v rytme hudby.

  Výhody

  • K dispozícii je jednotka DVD;
  • Obrovské množstvo konektorov;
  • Je implementovaná ľahká hudba;
  • Rozumie všetkým moderným zvukovým formátom;
  • Rádio FM je prítomné;
  • Zabudované sú technológie Bluetooth, NFC a Wi-Fi;
  • Môžete pripojiť gitaru a mikrofón;
  • Obrovský výkon;
  • Veľký počet rečníkov;
  • Dodáva sa s diaľkovým ovládaním.

  Nevýhody

  • Veľmi vysoká cena;
  • Obrovská veľkosť a hmotnosť.

  LG XBOOM OL100

  Hodnotenie: 4.8

  LG XBOOM OL100

  Jeden z cenovo najdostupnejších audio prehrávačov s kombinovaným výkonom 2000 W. Ide o skvelú voľbu pre tanečný parket, pretože cena umožňuje zakúpiť niekoľko kusov, ktoré sa potom dajú navzájom kombinovať pomocou funkcie Party

 • nk. Na takomto mieste by mali byť potešené a pestrofarebné podsvietenie reproduktorov, ktoré sa môžu trblietať v čase s hudbou.

  Pokiaľ ide o použitý systém reproduktorov, spĺňa normu 2.1. Jeho zvuk si môžete plne prispôsobiť pomocou zabudovaného ekvalizéra s 18 predvoľbami. Najväčším reproduktorom je subwoofer s priemerom 30 mm a výkonom 900 W. Zvyšných 1100 wattov dodáva dvojica čelných žiaričov s priemerom 5 mm. Nie je to síce vysnívaný limit, ale všetky tieto dobroty sú za rozumnú cenu. A priestor, ktorý zaberá hudobné centrum, nezaberie veľa.

  Zariadenie je pripravené na prehrávanie albumov CD. V 99 % sa však táto funkcia nepoužíva. Namiesto toho sa k zariadeniu pripojí pamäťové zariadenie USB. A niektoré dokonca viac ako jeden: na šasi nájdete tri konektory USB plnej veľkosti. Pri tomto spôsobe používania hudobného centra však budete obmedzení na formát MP3. Ak chcete posielať zvuk v jeho skutočnej kvalite, je lepšie použiť káblové pripojenie toho či onoho druhu. V takom prípade má tento model dvojicu stereo vstupov a optický konektor. K dispozícii sú aj dva vstupy pre mikrofóny, čo naznačuje prítomnosť funkcie „karaoke“.

  Ako sa na moderné hudobné centrum sluší, zariadenie LG XBOOM OL100 je vybavené modulom Bluetooth. Nezabudlo sa tu ani na FM-rádio, ktoré dokáže uložiť frekvenciu 50 staníc.

  Výhody

  • Má mechaniku CD;
  • Môže sa používať ako karaoke zariadenie;
  • Je implementované podsvietenie RGB;
  • Optimálny počet konektorov;
  • Mimoriadne vysoký výkon;
  • Zabudovaný je vynikajúci subwoofer;
  • Je tu modul Bluetooth;
  • Rádio FM.

  Nevýhody

  • Žiadne Wi-Fi;
  • Formát FLAC nie je podporovaný;
  • Podsvietenie je zjednodušené;
  • Veľmi veľké rozmery.

  Sony MHC-V43D

  Hodnotenie: 4.7

  Sony MHC-V43D

  Skvelá možnosť pre milovníkov karaoke. Zariadenie poteší aj všetkých, ktorí majú radi podsvietenie RGB. Tu ho dopĺňa laserová šou! Ešte atraktívnejšia je jeho schopnosť prehrávať hudbu z úplne iného zdroja. Je tu napríklad jednotka CD. Dôležité je, že dokáže čítať aj disky DVD! K hudobnému centru môžete pripojiť aj pamäťové zariadenie USB. Niektorí ľudia však oveľa častejšie využívajú možnosti zabudovaného modulu Bluetooth, ktorý prináša zvuk zo smartfónu, tabletu alebo dokonca notebooku. A kameru Sony MHC-V43D môžete ovládať z mobilného zariadenia. To znamená, že ak nie ste spokojní s možnosťami dodaného diaľkového ovládania.

  Zoznam rozhraní sa tým vlastne nekončí. Hudobné centrum umožňuje pripojiť mikrofón a gitaru. Má tiež slot HDMI, cez ktorý sa obraz zobrazuje na televízore. To je užitočné, ak chcete spustiť DVD s karaoke skladbami.

  A ako dobre tento model znie? Ani v tomto prípade si nemôžete sťažovať. Aspoň ak si uvedomíme nie príliš vysokú cenu. Hudobné centrum má štandardný systém reproduktorov 2.1. Jeho predné reproduktory sú trojpásmové. Presnejšie, zvukový výstup zabezpečujú dva 4cm výškové reproduktory, rovnaký počet 8cm výškových reproduktorov a 25cm subwoofer. Celkový výkon výrobca neuvádza, ale recenzie naznačujú, že bude stačiť pre absolútne akýkoľvek obytný priestor. A práve pre veľký tanečný parket – stále to nie je najlepšia voľba. Nikto však nezakazuje kúpiť niekoľko kópií Sony MHC-V43D – tento model dokáže synchronizovať až 50 kompatibilných audio systémov. Nebude ťažké priviesť hudobné centrum na miesto odpočinku. Je to spôsobené jeho 14-kilogramovou hmotnosťou (už viete, že existujú oveľa ťažšie jednotky) a prítomnosťou rukoväte a koliesok.

  Posledná vec: rádio FM. Nezabudnite pripojiť dodanú anténu, aby fungovala.

  Výhody

  • K dispozícii je laserová šou;
  • K dispozícii je jednotka DVD;
  • Veľký počet konektorov;
  • Jeho preprava nie je príliš náročná;
  • Je zavedený detský zámok;
  • Dodáva sa s diaľkovým ovládaním;
  • K dispozícii je rádio FM;
  • Na Bluetooth sa nezabúda;
  • Používa sa trojcestná akustika;
  • Prítomnosť funkcie „karaoke“.

  Nevýhody

  • Wi-Fi by bolo fajn;
  • Napájací kábel je potrebné dokúpiť samostatne;
  • Ekvalizér znižuje hlasitosť;
  • Je počuť zvuk ventilátora.

  Samsung MX-T40

  Hodnotenie: 4.6

  Samsung MX-T40

  O juhokórejskej spoločnosti Samsung, ktorá vyrába hudobné centrá, počulo málo ľudí. Má však vo svojom sortimente niekoľko takýchto zariadení. Jedným z najzaujímavejších je model MX-T40. Po prvé, tento model nie je zďaleka najdrahší. Po druhé, je schopný obojstranného zvuku. Vďaka tomu je najlepšou voľbou na inštaláciu v strede miestnosti.

  Treba hneď poznamenať, že takéto hudobné centrum by sa nemalo používať v žiadnom zábavnom klube. Ide o to, že celkový výkon použitých reproduktorov je len 300 W. Toto nastavenie však postačuje pre väčšinu Slovenskách bytov.

  V súčasnosti sa mnohé hudobné centrá zameriavajú na osvetlenie RGB. Je tu tiež implementovaný – dokáže vytvárať rôzne efekty v súlade s hudbou. Na hornom ovládacom paneli môžete nájsť aj tlačidlo BASS. Ako môžete ľahko uhádnuť, jeho stlačením sa zosilnia basy. Existujú aj ďalšie tlačidlá, ale nie sú ničím výnimočné. Zariadenie nemá displej. Pokiaľ ide o ovládanie, mnohé funkcie sú prístupné len pomocou diaľkového ovládania. Našťastie je súčasťou balenia a nie sú naň absolútne žiadne sťažnosti.

  Samsung MX-T40 má zabudovaný modul Bluetooth. Vďaka nemu hudobné centrum prijíma signál z akéhokoľvek smartfónu. Môžete tiež navzájom synchronizovať až desať kópií tohto modelu.

  Charakteristickým znakom tohto zariadenia je vodotesné puzdro. Áno, neodolá ponoreniu pod vodu, ale malé kvapky dažďa mu nič neurobia.

  Inak ide o bežné hudobné centrum, ktoré je implementované v zjednodušenom systéme. Nie každý chce najmä obojsmernú akustiku. Zvuk s ním nie je obzvlášť detailný. Ani počet konektorov nie je zarážajúci. Je dobré, že sme nezabudli na port USB, vďaka ktorému môžete prehrávať obsah externého disku. Na tele nájdete aj konektory RCA a 3,5 mm „jack“.

  Výhody

  • Implementovaná farebná hudba;
  • Môžete pripojiť pamäťové zariadenie USB;
  • K dispozícii je technológia Bluetooth;
  • Je tu ochrana proti striekajúcej vode;
  • Dodáva sa s diaľkovým ovládaním;
  • Rozumie formátu FLAC a iným moderným formátom;
  • Nie tak drahé.

  Nevýhody

  • Nie je tu žiadna jednotka CD;
  • Žiadne Wi-Fi;
  • Výkon nebude vyhovovať každému;
  • Akustika je zjednodušená.

  Záver

  Toto je zoznam najlepších hudobných centier dostupných v Slovenskom maloobchode. Uisťujeme vás, že nákup ktoréhokoľvek z recenzovaných modelov vás nesklame. Upozorňujeme však na nevýhody, s ktorými sa budete musieť zmieriť – ako ste si možno všimli, každé zariadenie má také či onaké chyby, dokonca aj to najdrahšie.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: