16 najlepších vinylových gramofónov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Hodnota vinylových platní a gramofónových platní spočíva v jemnom zvuku. Preto ich mnohí milovníci hudby mimoriadne obľubujú. Okrem toho môže byť gramofón/rekordér elegantným doplnkom interiéru, ktorý zvýrazní sofistikovanosť majiteľa miestnosti.

Pre účely tohto článku vybrali redaktori časopisu Expertology 16 najlepších vinylových gramofónov, ktoré rozdelili do 2 tematických kategórií. Kritériá pre výber produktov v hodnotení boli tieto aspekty:

 1. kvalita zvuku;
 2. spätnú väzbu od používateľov a odborníkov;
 3. technické vybavenie;
 4. Výkonnosť konštrukčnej spoľahlivosti a trvanlivosti;
 5. cenová úroveň.

Ako si vybrať dobrý prehrávač vinylových platní?

Vinylové prehrávače – špeciálny druh hudobného zariadenia. Zážitok je prirodzene príliš odlišný od zážitku z reproduktorov, subwooferov, subwooferov a reproduktorov. Ak si chcete vybrať skvelý gramofón, odporúčame venovať pozornosť nasledujúcim parametrom

 1. Materiál puzdra. Vyhnite sa gramofónom s plastovým puzdrom, pretože tento materiál výrazne skresľuje zvuk. Uprednostnite „krabice“ vyrobené z MDF, skla, akrylu alebo masívneho dreva. Pred kúpou však určite skontrolujte ich celistvosť a kvalitu vzájomného spojenia zmontovaných častí – ak nie sú pevne zmontované, po čase začne puzdro praskať a tiež skresľovať zvuk.
 2. materiál disku. Tu je situácia rovnaká – vyhnite sa plastom a venujte pozornosť hliníkovým, oceľovým alebo skleneným modelom. Optimálna veľkosť pre prehrávač diskov je približne 300 milimetrov v priemere. Skontrolujte aj hrúbku a pevné uloženie podložky, pretože tá počas prevádzky pohlcuje vibrácie podkladovej dosky a kotúča.
 3. Typ pohonu.Jednotka je zodpovedná za plynulý chod a prispôsobenie rýchlosti prehrávania. Existujú len dva: remeňový (pasívny) a priamy. Vo všeobecnosti majú rovnaký počet výhod a nevýhod. V systéme remeňového pohonu je motor čo najďalej od snímača, aby sa eliminovalo skreslenie od snímača. Na druhej strane je spojenie s tanierom zabezpečené remeňom, ktorý nedokáže udržať stálu rýchlosť prehrávania, a keď sa opotrebuje, preklzáva a je potrebné ho rýchlo vymeniť. V tomto ohľade vyhráva priamy pohon, pretože udržiava stabilnú plynulú hru. Na jednej strane však vyžaduje viac úsilia izolovať motor od vibrácií, takže cena takýchto modelov je podstatne vyššia. Vyberte si ten, ktorý vám najviac vyhovuje.
 4. Tónové rameno a dĺžka. Dômyselne pomenovaný mechanizmus, ktorý udržiava kazetu v správnej polohe na platni. Od toho závisí presnosť zvuku. Pozrite sa na 9″ až 12″ tónové ramená. Dlhé rameno umožňuje menšiu uhlovú chybu pri prehrávaní vinylov.
 5. Zdroj zvuku. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia je to najdôležitejšia časť gramofónu. Kvalita zvuku závisí od kazety. Moja rada znie: vyberajte si kazety od známych výrobcov, ako sú Audio-Technica, Ortofon, Grado atď..
 6. Automatická alebo manuálna prevádzka?Pop kvíz. Na jednej strane je automatika pohodlnejšia, pretože sa nemusíte trápiť s nastavovaním ramena, prepínaním rýchlostí a ušetríte hru od nečinného opotrebovania. Má však aj obrovskú nevýhodu. Pri uvoľnení mechanizmov môže ramienko spadnúť na platňu, a tým ju zničiť. Ak model nie je vybavený nastaviteľnou reguláciou prítlaku, môžete očakávať opotrebovanie pri hraní a vybrúsenie skladieb. Manuálne ovládanie je menej pohodlné, ale vyhnete sa nevýhodám automatického ovládania.

Najlepšie hodnotené vinylové gramofóny

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Špičkové prémiové vinylové gramofóny1Clearaudio Concept MM143 900€
2Marantz TT-15S1169 900€
3Reloop TURN566 000€
4Duálne CS 505-463 100€
5

ioneer DJ PLX-1000

55 000€
6Denon VL12 Prime62 400€
7Onkyo CP-105045 000€
8YAMAHA TT-S30334 000€
Najlepšie vinylové gramofóny v segmente stredného až nízkeho rozpočtu1Audio-Technica AT-LP120-USBHC30 000€
2

Debut III

25 000€
3

ioneer PL-30-K

30 000€
4Rega Planar 125 500€
5Denon DP-200USB15 500€
6Sony PS-LX310BT24 990€
7Ion Mustang LP15 000€
8Crosley Cruiser Deluxe CR8005D7 200€

Špičkové prémiové vinylové gramofóny

Clearaudio Concept MM

Hodnotenie: 4.9

KONCEPT CLEARAUDIO MM

Ďalší zástupca cenového segmentu 100k, bez zvláštnych konštrukčných riešení. Clearaudio Concept MM je manuálny gramofón s trojpásmovou elektronickou prevodovkou. Jeho zvláštnosťou je použitie veľmi mäkkých a kvalitných komponentov. Koncepcia ramienka je priama, rotačná a protišmyková. Na druhej strane má hlava konceptu MM široký rozsah nastavenia hmotnosti od 2,5 do 17 gramov. To všetko prispieva k presnému a jemnému nastaveniu sily stylusu na vinyle a následnému predĺženiu životnosti kazety a platne.

O kvalite zvuku tiež netreba polemizovať. Je to skvelé a sú na to dva dôvody: štrukturálny a technický. Prvým je kryt z MDF a akrylový disk, ktorý pohlcuje absolútne všetok cudzí hluk a vibrácie. Druhý je dôsledkom širokého rozsahu reprodukovaných frekvencií (20-20000 Hz) a odchýlky otáčok nepresahujúcej 0,05 %. Stojí tento model za tú cenu? Ak máte radi stručný štýl, vynikajúci zvuk a spoľahlivú technológiu, určite stojí za to.

Výhody

 • Napriek remeňovému prevodu nie je odchýlka otáčok väčšia ako 0,05 %;
 • Kvalitné vybavenie;
 • rafinovaný vzhľad bez zbytočností;
 • akrylový disk;
 • vysoká spoľahlivosť.

Chyby

 • vysoká cena.

Marantz TT-15S1

Hodnotenie: 4.8

Marantz TT-15S1

Tento model je navrhnutý tak, aby vás ohromil. Marantz TT-15S1 – kompaktný vinylový gramofón s manuálnym ovládaním, manuálnym nastavením rýchlosti a veľmi zvláštnym prístupom k parametrom konštrukcie. Zdá sa, že akrylátové telo by malo mať podobný alebo hliníkový disk, ale…Zabudnite na plast. To je nevýhoda, aj keď kvalita zvuku je v rozsahu od 20 do 20 000 Hz vysoká. Možnosť zmeny rýchlosti prehrávania až do 0,2 %. Nie je to vôbec kritické, pretože to nie je ani počuteľné. Pomer S/N je 80 dB.

Teraz niekoľko slov o ramene a kazete. TT-15S1 používa komponenty Clearaudio, ktoré sú mimoriadne drahé, robustné a dobre tvarované. Kazeta Symphony MM umožňuje prítlak až 5 gramov, čo môže byť niekedy opodstatnené, ale má tendenciu poškodzovať stopy. Ramienko je rovné a otočné a má dĺžku 293 milimetrov. O tom niet pochýb, pretože vyváženie hmotnosti je dokonale prispôsobené. Čo nám nakoniec zostane?? Obrovská cena a niekoľko nepríjemných chýb, ktoré bránia nástroju dostať sa na vrchol rebríčka.

Výhody

 • akrylové puzdro;
 • Zvukový panel Clearaudio;
 • Úplne manuálne ovládanie;
 • Nastaviteľná výška podstavcov;
 • vysoká kvalita zvuku;
 • trvanlivosť.

Nevýhody

 • plastový disk;
 • Veľmi vysoká cena.

Reloop TURN5

Hodnotenie: 4.8

Reloop TURN5

Bohatý, elitársky, nezvyčajný. Takto možno tromi slovami opísať vinylový gramofón Reloop TURN5. Kombinácia čiernej karosérie a zlatého lemovania vyzerá veľmi atraktívne, najmä v porovnaní s klasikou. Ako prvý v tejto kategórii podporuje rýchlosť 78 otáčok za minútu. Chýba gramofónový stupeň (na to si radšej zvyknite), ale všetky ostatné časti sú na svojom mieste. Rovné 30-gramové tónové rameno s protišmykovou úpravou, dlhé 230 milimetrov, kazeta Ortofon 2M Red s variabilnou hmotnosťou od 3,5 do 8,5 gramu a ochranný kryt.

V modeli Reloop TURN5 výrobcovia takmer eliminovali detonáciu zvuku: je to len 0,01 %. Odstup signálu od šumu je menší ako 55 dB, čo je tiež dôležitá hodnota. Motor s priamym pohonom gramofónu má za následok, že disk je ťažký, hoci je vyrobený z hliníka. Jeho hmotnosť je 1,8 kilogramu a priemer 332 gramov. Za celú túto nádheru zaplatíte viac ako 60-tisíc Euro, ale verte, že to stojí za to.

Výhody

 • Ťažká a robustná konštrukcia s takmer 2-kilogramovou nosnou doskou
 • Žiadne skreslenie zvuku na pozadí ani iné skreslenie zvuku;
 • Mäkký mikrolift;
 • Stabilné držanie pri rýchlosti prehrávania;
 • Nápadný a štýlový vzhľad.

Nevýhody

 • nenájdené.

Duálne CS 505-4

Hodnotenie: 4.7

DUAL CS 505-4

Medzi DJ a štýlovými modelmi v rebríčku je zrazu spoľahlivá klasika. Pre tých, ktorým chýbajú striedme vinylové gramofóny, je Dual CS 505-4 ideálny. Remenný pohon s 33 a 45 otáčkami za minútu a elektronickou reguláciou otáčok. Automatizácia je obmedzená na funkciu automatického zastavenia a rameno musíte posúvať ručne. Týmto spôsobom chceli výrobcovia poskytnúť používateľovi celú škálu hudobných vnemov.

Rozsah reprodukovateľných frekvencií modelu CS 505-4 je 20 až 22 000 Hz a detonácia zvuku je menšia ako 0,035 %. Telo gramofónu je vyrobené z MDF, zatiaľ čo disk je vyrobený z ľahkej hliníkovej zliatiny. Štyri oporné nožičky sú pogumované, ale nie sú výškovo nastaviteľné, čo znamená, že lietadlo si musíte nastaviť sami, aby nedochádzalo k rušeniu zvuku. V podstate všetko ako predtým.

Výhody

 • Trochu staromódny, ale atraktívny dizajn;
 • Osvedčená konštrukcia poháňaná remeňom;
 • Pekný a jemný zvuk;
 • vysoká kvalita výroby.

Nevýhody

 • Originálna hlava Ortofon je vymeniteľná.

ioneer DJ PLX-1000

Hodnotenie: 4.7

Pioneer DJ PLX-1000

Približne rovnaký obsah ako model Denon vyšiel z vinylového gramofónu Pioneer. Nemá gramofónový stupeň, ale všetko ostatné – vrátane krytu – je súčasťou dodávky. Ramienko je optimálne a praktické, váži rovnako ako kazeta. Jeho dĺžka je 230 milimetrov. Samotná vyvážená kazeta váži od 3,5 do 13 gramov a poskytuje až 4 gramy prítlaku.

Hliníkový DJ PLX-1000 je dostatočne ťažký a má priemer 332 milimetrov. Spolu s masívnym krytom váži gramofón 13,1 kilogramu. Kvalita zvuku je vynikajúca: maximálne 0,1 % detonácií a odstup signálu od šumu 70 dB. Nakoniec veľmi zaujímavé usporiadanie ovládacieho panela a prítomnosť podsvietenia.

Výhody

 • Optimálny pomer ceny a výkonu;
 • dobré komponenty;
 • Zariadenie má štýlový podsvietený indikátor;
 • Príjemný zvuk bez ohľadu na akustiku;
 • obrovská bezpečnostná rezerva.

Nevýhody

 • nenájdené.

Denon VL12 Prime

Hodnotenie: 4.6

DENON VL12 PRIME

Tento model sa rozhodol vybočiť z kánonu pokojného, klasického vzhľadu. Všetko na ňom vypovedá o príslušnosti k modernej kultúre, konkrétne k sérii DJ vinylových gramofónov. Zariadenie Denon VL12 Prime používa automatické ovládanie vrátane ovládania na zmenu rýchlosti prehrávania medzi 33 a 45 otáčkami za minútu. Nie je tu žiadne automatické zastavenie, takže prehrávanie sa po vypnutí spomalí až zastaví. Čo sa týka zvuku, je jednoducho nádherný. Hoci všetko závisí od gramofónového stupňa, ktorý s ním používate.

VL12 má jednu z najúžasnejších indikácií výkonu v segmente – po stlačení tlačidla sa rozsvieti svetlo okolo sedadla taniera a taniera. Mimochodom, tanier je pomerne masívny, aj keď je vyrobený z hliníka. Dôvodom je magnet a gumová podložka, ktoré sú navrhnuté tak, aby tlmili vibrácie motora s priamym pohonom. Tónové rameno aj hlava sú vynikajúcej kvality a celkovo dopĺňajú ducha dizajnu modelu.

Výhody

 • absencia vibrácií motora a iných zvukov;
 • Veľmi krásny dizajn s kruhovým osvetleným indikátorom;
 • príjemný zvuk;
 • automatické riadenie;
 • Vysokokvalitné komponenty (vrátane.. Kazeta Audio-Technica).

Nevýhody

 • Bez krytu a podložky.

Onkyo CP-1050

Hodnotenie: 4.5

Onkyo CP-1050

Na prvý pohľad má táto škatuľa veľmi zložitú konštrukciu: Obrovské množstvo materiálov a zložitých, vysokokvalitných komponentov zanecháva zmiešaný dojem. Keď sa však pozriete na cenu, zistíte, že vonkajšia zložitosť je opodstatnená. Onkyo CP-1050 je plne automatický gramofón na vinyly s priamym pohonom, ktorý podporuje rýchlosti 33 a 45 otáčok za minútu. Nemá gramofónový stupeň, takže si používatelia môžu vybrať a skompletizovať vlastný gramofón. Naopak, rameno a kazeta sú súčasťou dodávky a sú vysoko kvalitné. Ramienko je dlhé (230 milimetrov), čo znižuje možnosť uhlovej chyby pri prehrávaní. Je tiež vybavený ochranou proti skĺznutiu.

Pokiaľ ide o konštrukčné prvky, celé telo zariadenia CP-1050 je vyrobené z MDF a disk s priemerom 305 milimetrov je vyrobený z hliníka. Uloženie dielov je také presné, že ani po dlhšom používaní nie je možné zaznamenať žiadne skreslenie zvuku. Z tohto dôvodu patrí daná technika aj do vyššieho cenového segmentu.

Výhody

 • Príjemný, klasický dizajn;
 • Možnosť aktualizácie;
 • ľahko sa používa a ľahko sa nastavuje;
 • Plne automatické.

nevýhody

 • neodhaľuje.

YAMAHA TT-S303

Hodnotenie: 4.5

YAMAHA TT-S303

Pásový gramofón Yamaha s diskrétnym dizajnom a vynikajúcim výkonom po vybalení. Nie je vhodný na modernizáciu používateľov, ale dokáže si veľmi dobre poradiť s vlastným vybavením. Ramienko s priamym otáčaním má dĺžku 223,5 milimetra a ovláda sa manuálne.

Zabudovaný gramofónový stupeň, nie je zlý v úrovni, prepínateľný. Ako sme uviedli vyššie, kvalita modelu sa vzťahuje na takmer všetky prvky návrhu. Základná kazeta Audio-Technica sa dodáva so sadou piestikov na nastavenie sily stylusu na záznamovej stope. Jeho (sila) sa môže meniť od 1 do 4 gramov. 300 mm disk TT-S303 je vyrobený z hliníka. Je vybavený remeňom, ktorý sa jednoduchou manipuláciou nasadí na výstupný hriadeľ (a spojku) motora. Maximálna odchýlka otáčok od nominálnych hodnôt môže byť 2 % a pomer signálu k šumu neprekročí 67 dB. Všimnite si tiež priehľadné veko a vysokokvalitnú povrchovú úpravu s kráľovským lakom.

Výhody

 • Vynikajúci zvuk;
 • kvalitné komponenty;
 • Možnosť nastavenia sily ihly;
 • príjemný dizajn.

Nevýhody

 • žiadne.

Najlepšie gramofóny v segmente strednej triedy a rozpočtu

Audio-Technica AT-LP120-USBHC

Hodnotenie: 4.8

Audio-Technica AT-LP120-USBHC

Skutočný hit na trhu s vinylovými gramofónmi od spoločnosti Audio-Technica pre „milovníkov hudby. Vyzerá to super, s očividným vzhľadom inšpirovaným retro štýlom, ale so zvukom to funguje ešte lepšie. Napriek svojej cene tento model využíva priamy pohon, ktorý je lepší a presnejší pri zvolenej rýchlosti (základné 33, 45 a 78 otáčok za minútu). Okrem toho je prepínanie elektronické, zatiaľ čo v modeli nie je automatické.

AT-LP120-USBHC sa dodáva so zabudovaným gramofónovým stupňom, zakriveným protišmykovým ramenom a kazetou AT95E. Kvalitu zvuku nepriamo naznačuje odstup signálu od šumu približne 50 dB a detonácia približne 0,2 %. Táto jednotka váži približne 10,7 kilogramu, ale každý „nadbytok“ je tu opäť spôsobený buď konštrukciou, alebo technickými vlastnosťami.

Výhody

 • elektronická voľba rýchlosti;
 • manuálne ovládanie;
 • Mimoriadny zvuk;
 • Primerane reaguje na vlastné úpravy;
 • skvelý dizajn;
 • priamy pohon.

Nevýhody

 • nezistené.

Debut III

Hodnotenie: 4.7

DEBUT PRO-JEKTU III

Gramofón Pro-Ject Debut III je stelesnením pojmu „malý, ale šikovný“. Napriek kompaktným rozmerom váži 5,6 kilogramu – dôvodom je hneď niekoľko faktorov. Ale najprv veci na začiatok. Používa remeňový pohon, ktorý umožňuje meniť rýchlosť v troch štandardných rozsahoch: 33, 45 a 78 otáčok za minútu. Rýchlosť sa nastavuje ručne, pretože neexistuje žiadna automatická. Ani tu nie je gramofónový stupeň, čo otvára pole možností pre vybavenie vlastnými dielmi. V dôsledku toho má priamy vplyv na kvalitu zvuku – ideálne pre audiofilov!

Model sa dodáva s hliníkovým tónovým ramenom Pro-Ject 8.6 s protišmykovou úpravou a kazetou Ortofon OM5e s premenlivou hmotnosťou od 3,5 do 5,5 gramu (pomocou závaží). Výsledkom je, že silu ihly možno nastaviť od 1 do 3 gramov. Teraz k parametru hmotnosti. Gramofón je vyrobený z pevnej MDF dosky a 280 mm tanier je vyrobený z ocele, takže jeho čistá hmotnosť je 1,3 kg. Na záver by sme chceli spomenúť, že model je k dispozícii v niekoľkých farbách od sýto čiernej cez mätovú až po žltú.

Výhody

 • skvelý zvuk;
 • Možnosť manuálneho nastavenia sily upnutia kazety;
 • skvelý vzhľad;
 • Optimálny pomer ceny a kvality;
 • proti korčuľovaniu.

Nevýhody

 • žiadna detekcia.

ioneer PL-30-K

Hodnotenie: 4.7

Pioneer PL-30-K

Úplne inú kvalitu automatického ovládania predstavuje gramofón Pioneer. Preberá ducha retro modelov a pridáva k nemu svoj vlastný moderný nádych, aby uspokojil aj tých najzarytejších audiofilov. Kazeta, hliníkové tónové rameno s ochranou proti odstupňovaniu a gramofónový stupeň, všetko je v tomto modeli dodávané priamo z výroby.

Maximálna kontaktná sila je obmedzená na 4 gramy. Okrem toho: Sada protizávaží, ktorá je súčasťou zásobníka, môže meniť jeho hmotnosť od 4,5 do 9,5 gramu. Netreba dodávať, že kvalita zvuku je vo všetkých ohľadoch vynikajúca? Odstup signálu od šumu je 60 dB a úroveň detonácie je obmedzená na 0,1 %. A azda posledným významným prvkom je hliníkový disk s obrovskou pracovnou rezervou. Áno, Pioneer PL-30-K je v tomto segmente najdrahší, ale ponúka úžasnú kvalitu zvuku vinylov, ktorú si určite zamilujete.

Výhody

 • kvalitný zvuk;
 • Má funkciu proti skĺznutiu (eliminuje skĺznutie ihly) a mikrozdvih;
 • Úprava sily prítlaku hry na vinyl;
 • Spoľahlivý a vizuálne príjemný prístroj.

Nevýhody

 • Po niekoľkých rokoch používania sa automatika začne „uvoľňovať“.

Rega Planar 1

Hodnotenie: 4.6

REGA PLANAR 1

Iný druh prehrávača vinylov, určený pre skúsenejších používateľov. Nemá zabudovaný gramofónový stupeň, vďaka ktorému môžete výrazne zlepšiť kvalitu zvuku – stačí ho vybaviť dobrým. Kazeta a rameno zostávajú, a nie sú pôvodné: je to Rega RB110 s funkciou antiscatting a Rega Carbon MM. Pre tých, ktorí sa v oblasti funkcií a aditívnych dielov nevyznajú, vysvetlíme: ide o solídnu strednú úroveň vybavenia.

Stôl Rega Planar 1 je vyrobený z MDF a 23 milimetrov hrubý disk je z plastu. Tá je vzhľadom na ostatné vybavenie jednotky trochu zvláštna. Najdôležitejšou výhodou je úplné manuálne ovládanie. Žiadna hrubá automatika, ktorá v skutočnosti nereguluje silu na nahrávke, a žiadne automatické prepínanie rýchlostí. Tempo prehrávania si môžete vybrať medzi 33 a 45 otáčkami za minútu. Ani remeňový pohon, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou „lacných“ modelov a modelov strednej triedy, sa nikam neposunie.

Výhody

 • Vysoká spoľahlivosť;
 • príjemný dizajn;
 • skvelý zvuk;
 • manuálne ovládanie;
 • Možnosť použiť vlastný gramofónový stupeň (bez zabudovaného gramofónového stupňa).

Nevýhody

 • Plastový tanier a tenká plstená podložka.

Denon DP-200USB

Hodnotenie: 4.5

Denon DP-200USB

Gramofón Denon môže byť kontroverzný kvôli nedostatku elegancie a chýbajúcemu „zvýrazneniu“ v dizajne. Nemali by ste však tvrdiť, že je to chladný zástupca rozpočtového segmentu. Je vybavený remeňovým pohonom, ktorý podporuje prehrávanie rýchlosťou 33 a 45 otáčok za minútu. Dodáva sa s kazetou typu MM DSN-84, gramofónovým stupňom a priamym otočným tónovým ramenom.

Medzi vlastnosťami DP-200USB môžeme vyzdvihnúť prítomnosť portu USB. Je navrhnutý tak, aby vám umožnil nahrávať zvukové stopy na flash disk alebo bez sprostredkovateľov priamo do osobného počítača. Nemá vlastný akustický systém, ale cez pripojené reproduktory (kvalita prehrávania od nich veľmi závisí) produkuje hladký, príjemný zvuk, pričom sa nerozmazávajú stopy vinylovej ihly.

Výhody

 • Najlepší pomer ceny a kvality;
 • možnosť digitalizovať a nahrávať hudbu na pamäťovú kartu;
 • Možnosť pripojenia k počítaču;
 • vysoká spoľahlivosť;
 • Zriedkavo príjemný zvuk v rozpočtovom segmente.

Chyby

 • Dosť „hrubá“ automatizácia.

Sony PS-LX310BT

Hodnotenie: 4.4

SONY PS-LX310BT

Keď ho dostane do rúk spoločnosť Sony, je jasné, že aj lacný gramofón nebude prinajmenšom zlý. Slovo „lacný“ však nie je celkom vhodné pre cenovku PS-LX310BT: je výrazne nižšia ako 20 000 Euro. Nemá ani nádych exkluzivity a „retra“ – je to skôr pocta modernosti s príklonom k dídžejskej kultúre.

Pokiaľ ide o výkonové parametre prístroja, používa remeňový pohon s 33/45 otáčkami za minútu a elektronicky prepínateľnými rýchlosťami. Dodáva sa so zabudovaným hliníkovým ramenom, kazetou, gramofónovým stupňom a krytom. Samotný disk („gramofónový“) má priemer 296 milimetrov a je vyrobený z ľahkej hliníkovej zliatiny. Stojí za zmienku, že na vonkajších paneloch zariadenia nie je nič zbytočné: iba konektor pre kábel s konektormi RCA, vďaka ktorému je možné pripojiť externú akustickú súpravu. Prehrávač nemá vlastný zvuk, čo možno v istom zmysle dokonca považovať za výhodu.

Výhody

 • prítomnosť Bluetooth;
 • Vysoká spoľahlivosť;
 • jemné vo vzťahu k vinylu;
 • Má moderný a prehľadný dizajn;
 • plne vybavené na prehrávanie hudby „out of the box“.

Nedostatky

 • nie je možné nájsť.

Ion Mustang LP

Hodnotenie: 4.3

Ion Mustang LP

Retro vzhľad a pocit z prednej časti vozidla Mustang jednoznačne prospievajú tomuto vinylovému gramofónu. Jeho celková hmotnosť je len 3,5 kg, čo je ďalšia výhoda z hľadiska ergonómie a exteriéru.

Kazeta, hliníkové rovné tónové rameno a gramofónový stupeň sú štandardnou súčasťou modelu Ion Mustang LP, rovnako ako ozdoba na kapote. O prevádzku nástroja sa stará remeňový pohon s podporou troch rýchlostí: 33, 45 a 78 otáčok za minútu. Frekvenčný rozsah prehrávania je 60-20000 Hz. Neodporúčame vám však počúvať hudbu z bežných reproduktorov, hoci nie sú o nič lepšie ako v modeli Crosley. Ak si chcete vychutnať autentickosť v najlepšej kvalite, oveľa lepšou možnosťou je pripojiť jednotku cez port RCA k externému reproduktoru typu Marshall. Preto improvizujte a nezabudnite, že Mustang môže byť veľkolepým doplnkom aj vo vašej domácnosti.

Výhody

 • originálny štýl;
 • Možnosť nahrávania zvuku na jednotku flash;
 • rádiový prijímač.

Nevýhody

 • Žiadne nastavenie prítlaku, čo spôsobuje, že ihla rýchlo pokazí vinyl;
 • Je lepšie uprednostniť externé reproduktory pred vstavanými – nemajú najlepší zvuk.

Crosley Cruiser Deluxe CR8005D

Hodnotenie: 4.2

CROSLEY CRUISER DELUXE CR8005D

Cenovo výhodný gramofón s remeňovým pohonom na vinyly, ktorý ponúka frekvencie 33, 45 a 78 otáčok za minútu. Klasický vzhľad, skvelá hodnota pre milovníkov „pseudo vintage“. Dodáva sa s kazetou, rovným otočným ramenom a krytom na ochranu pred prachom, vlhkosťou a mechanickým poškodením.

Medzi ďalšie vlastnosti modelu Crosley Cruiser Deluxe CR8005D patrí zabudovaná akustika, prítomnosť výstupov RCA a vstupu pre slúchadlá. Radenie je elektronické a gramofónový stupeň je už zabudovaný v jednotke. Buďme úprimní: zvuk nie je podľa vašich predstáv. A to veľmi amatérsky, pretože aj niektoré smartfóny ho reprodukujú jasnejšie. Vo všeobecnosti možno tento model zakúpiť z dvoch dôvodov: buď ako fascinujúci kus nábytku, alebo na prehrávanie záznamov s prevahou reči, nie hudby.

Zásluhy

 • vybavenie;
 • Veľmi nápadný a krásny dizajn;
 • nízka cena;
 • Dobre spolupracuje s pripojeným reproduktorom.

Nevýhody

 • Nie je možné nastaviť tlak, čo spôsobuje rýchle opotrebovanie platní;
 • Nie najčistejší a najpríjemnejší zvuk zo zabudovaných reproduktorov.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: