5 najlepších televízorov s uhlopriečkou 19-20 palcov

Väčšina veľkých firiem vyrábajúcich spotrebnú elektroniku nevenuje kompaktným televízorom takmer žiadnu pozornosť. To však neznamená, že takéto zariadenia vôbec neexistujú. Modely s uhlopriečkou displeja 19-20 palcov, ktoré vyrábajú málo známe spoločnosti, väčšinou čínske. V tomto výbere sme sa rozhodli povedať vám o najlepších televízoroch tohto druhu. Ďalej sa musíte rozhodnúť, ktoré nevýhody ste ochotní akceptovať (žiadny z recenzovaných modelov ich nemá).

Najlepšie televízory s uhlopriečkou 19-20 palcov

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie televízory s uhlopriečkou 19 palcov1AVEL AVS190FS (Magic Mirror)34 900€
2Thomson T19RTE10606 780€
Najlepšie televízory s uhlopriečkou 20 palcov1BK 20LEM-1046/T2C6 050€
2SUPRA STV-LC20LA0010W6 990€
3Fusion FLTV-20C1006 490€

Najlepšie 19-palcové televízory

AVEL AVS190FS (Magic Mirror)

Hodnotenie: 4.8

AVEL AVS190FS (Magic Mirror)

Jediný televízor do kúpeľne v našom rebríčku. V čom sa teda líši napríklad od kuchynskej verzie?? Predovšetkým prítomnosť zrkadlového podkladu. Po vypnutí ho môžete používať ako zrkadlo pri holení alebo líčení. Ak je zariadenie zapnuté, obrázok sa zobrazí v jeho strednej časti. Okraje v tomto momente zostávajú zrkadlové, čo vyzerá veľmi nezvyčajne. Po druhé, AVEL AVS190FS sa od kuchynských televízorov líši prítomnosťou plnohodnotnej ochrany proti vlhkosti. Každý vie, že v kúpeľni dosahuje vlhkosť obrovské hodnoty, kvôli ktorým by sa normálny televízor po niekoľkých týždňoch používania rozpadol. Výrobok AVEL má kryt odolný voči poveternostným vplyvom, takže sa nebojí vysokej vlhkosti.

Žiaľ, nie je možné dodať takúto konštrukciu s efektnou obrazovkou. Zákazník sa teda bude musieť obmedziť na zobrazenie obrazu s rozlíšením 1440×900 pixelov. Napriek tomu však úplne postačuje na pohodlné prehrávanie HD videa. A je v kúpeľni potrebný lepší obraz?? Ešte dôležitejšie je, že toto zariadenie podporuje všetky druhy digitálnej televízie. To znamená, že ho môžete pripojiť a vzduchovú anténu a „kábel“, a dokonca aj satelitnú „parabolu“. Obsah môžete zobraziť aj z USB kľúča alebo externého zariadenia pripojeného cez HDMI.

Zostáva dodať, že televízor využíva na výstup zvuku dva 5W reproduktory. Ak má vaša kúpeľňa reproduktory odolné voči vlhkosti, zvuk sa do nich prenáša pomocou špeciálneho zvukového konektora.

Výhody

 • Používa sa puzdro odolné voči vlhkosti;
 • Dodáva sa s držiakom na stenu;
 • Podporované sú všetky hlavné digitálne televízne štandardy;
 • Kvalita zvuku nie je zlá;
 • K dispozícii sú dva TV tunery;
 • Pod obrazovkou je zrkadlové sklo;
 • Všetky konektory sa vyrábajú ako samostatné káble;

Nevýhody

 • Displej LCD s nie príliš vysokým rozlíšením;
 • Cena dosahuje 35 tisíc. RUR.
 • Pozorovacie uhly nie sú maximálne;

Thomson T19RTE1060

Hodnotenie: 4.7

Thomson T19RTE1060

Veľmi lacný LCD televízor, ktorý sa zmestí do vašej kuchyne alebo lacnej hotelovej izby. V Slovenskách obchodoch bude toto zariadenie stáť 7-8 tisíc Euro. RUR. Je jasné, že si nemôžete dovoliť televízor s obrazovkou s vysokým rozlíšením a reproduktory s obrovským výkonom. Nie, rozlíšenie tu nainštalovaného displeja je štandardné 1366×768 pixelov. Obnovovacia frekvencia obrazovky je nižšia ako 50 Hz. Tento parameter je však rovnaký pre všetky miniatúrne televízory, preto ho pri našom hodnotení nebudeme ďalej uvádzať. Pozorovacie uhly však kupujúceho určite potešia. Ide o to, že obraz je prakticky neskreslený bez ohľadu na to, z akého uhla sa naň pozeráte. Čo sa týka zvuku, ten produkujú skromné reproduktory s výkonom iba 3 watty každý. Ak vám to nestačí, môžete k televízoru pripojiť reproduktor pomocou koaxiálneho výstupu, známeho aj pod skratkou S

DIF .

Ak hovoríme o konektoroch, má typickú sadu. Externé zariadenia, ako je herná konzola alebo prehrávač Blu-ray, je možné pripojiť cez HDMI. K portu USB možno pripojiť pamäťovú jednotku USB alebo externý pevný disk. Príjemným prekvapením môže byť konektor VGA – pomocou neho môžete televízor premeniť na monitor. Nakoniec je tu výstup na slúchadlá, ktorý môže byť užitočný, keď chcete sledovať televíziu vedľa spiaceho dieťaťa. Existuje aj SCART, ktorý sa používa na pripojenie starších zariadení.

Tento model sa bude primárne používať na sledovanie televízie. Pekné, že zariadenie dokonca podporuje digitálne štandardy, s výnimkou satelitného DVB-S2. Samostatne treba poznamenať, že vysielanie možno zapisovať na pamäťovú jednotku USB.

Výhody

 • Obrazovka má takmer maximálne pozorovacie uhly;
 • Veľmi nízke náklady;
 • Spotreba energie nepresahuje 30 wattov;
 • Podporované štandardy DVB-T2 a DVB-C;
 • Televíziu je možné nahrávať na pamäťové zariadenie USB;
 • Môžete pripojiť slúchadlá;
 • Medzi konektormi nájdete VGA;

Nevýhody

 • Čas odozvy je 6,5 ms;
 • Satelitný štandard DVB-S2 nie je podporovaný;
 • Minimálny výkon zabudovaných reproduktorov;

Najlepšie 20-palcové televízory

BBK 20LEM-1046/T2C

Hodnotenie: 4.9

BBK 20LEM-1046/T2C

Čínska spoločnosť BBK Electronics vyrába obrovské množstvo lacných televízorov. Model s indexom 20LEM-1046/T2C je jedným z týchto zariadení – v Rusku sa predáva za približne 7 tisíc eur. trieť. Nainštalovaná obrazovka má rozlíšenie 1366×768 pixelov, čo je pre takýto lacný televízor štandardné. Rámovanie je veľmi široké, čo trochu kazí dojem z obrazu. Najviac však sklamali uhly okolo 90 stupňov. Preto je nepravdepodobné, že by si niekto kúpil tento televízor na inštaláciu v kuchyni, kde je tento parameter najdôležitejší. Zariadenie tiež nie je vhodné na pripojenie k modernej hernej konzole – pohodlná zábava naruší čas odozvy, ktorý tu dosahuje 18 ms.

Všetky vyššie uvedené skutočnosti však neznamenajú, že tento model je zlý. Výborne funguje aj ako monitor – k počítaču ho možno pripojiť nielen cez zásuvku HDMI, ale aj káblom VGA. Zariadenie je možné používať aj niekde v krajine – minimálne rozmery a hmotnosť prispievajú k jednoduchej preprave. Je pekné, že výrobca nezabudol na konektor pre slúchadlá – nebude budiť dieťa alebo manželku. Mimochodom, použité reproduktory tu nie sú najhoršie – výkon každého z nich dosahuje 5 W, čo je pre televízor, ktorého uhlopriečka displeja je len 51 cm, celkom dobré. Zariadenie obsahuje aj konektor USB, ku ktorému môžete pripojiť externý pevný disk alebo bežný flash disk. Pokiaľ ide o digitálnu televíziu, produkt podporuje štandardy DVB-T2 a DVB-C – vynechaná je len satelitná televízia (problém možno vyriešiť zakúpením prijímača, o ktorom sme napísali samostatný článok).

Výhody

 • Nízke náklady;
 • K dispozícii je zásuvka VGA;
 • Je tu konektor pre slúchadlá;
 • Spotreba energie je len 36 W;
 • Podporuje štandardy káblovej aj pozemnej digitálnej televízie;
 • Pomerne dobrá kvalita zvuku;

Nevýhody

 • Veľmi dlhý čas odozvy;
 • Existujú otázky týkajúce sa spoľahlivosti televízora;
 • Zariadenie nepodporuje štandard digitálnej satelitnej televízie;
 • Úzke pozorovacie uhly;

SUPRA STV-LC20LA0010W

Hodnotenie: 4.8

SUPRA STV-LC20LA0010W

Televízory preskúmané v priebehu tohto hodnotenia majú pomerne široký rám. Našťastie nie všetky 20-palcové modely majú takúto nevýhodu. Výnimkou je napríklad SUPRA STV-LC20LA0010W. Tento televízor sa môže pochváliť veľmi tenkými rámčekmi, ktoré vôbec nerušia obraz. Obrazovka tohto zariadenia má rozlíšenie 1366×768 pixelov, čo je typická hodnota pre LCD TV, ktorá stojí približne 7 tisíc. RUR. Dôležité je, že displej patrí k jednej z najnovších generácií, čo sa odráža v jeho pozorovacích uhloch – dosahujú maximálne 178 °. Obrazovka sa môže pochváliť časom odozvy nepresahujúcim 5 ms. Vďaka tejto funkcii je obraz menej rozmazaný. Takáto blesková odozva vám tiež umožňuje hrať na televízore bez väčšieho nepohodlia – problémy môže spôsobiť len malá fyzická veľkosť displeja pri pripojení konzoly.

Na zadnej stene výrobku nájdete pomerne veľké množstvo konektorov. Medzi nimi sú zásuvky HDMI a VGA. To znamená, že k zariadeniu môžete pripojiť prakticky akékoľvek zariadenie – od akčnej kamery až po systémovú jednotku. Televízor podporuje aj pripojenie káblových slúchadiel a úložných zariadení USB.

Samozrejme, takéto lacné zariadenie nemôže byť bez nevýhod. Kupujúci si v podstate sťažujú na zabudovanú akustiku. Jeho celkový výkon je len 4 W. Aj vyššie uvedené obrazovky nie sú najlepším podaním farieb. To je však nevýhoda väčšiny miniatúrnych televízorov. Kupujúceho najviac rozruší absencia digitálneho tunera. To znamená, že na zobrazenie digitálnej televízie si majiteľ takéhoto televízneho prijímača vyžaduje vhodné pripevnenie.

Výhody

 • Obrazovka má maximálne pozorovacie uhly;
 • Nízke náklady;
 • Možno pripojiť slúchadlá;
 • Medzi konektormi nájdete VGA a USB;
 • Nízky čas odozvy;
 • Moderný vzhľad;

Nevýhody

 • Nízka hlasitosť;
 • Nepodporuje digitálnu televíziu.

Fusion FLTV-20C100

Hodnotenie: 4.7

Fusion FLTV-20C100

Ďalší televízor v našom hodnotení, ktorý má cenovku v rozmedzí 7 tisíc. RUR. Rovnako ako v prípade iných zariadení s takouto cenovkou je aj tu použité rozlíšenie obrazovky 1366×768 pixelov. Pokiaľ ide o pozorovacie uhly, výrobca uvádza 170°. To znamená, že skreslenie obrazu pri pohľade z ostrého uhla je prítomné, ale nie je takmer nepríjemné. Displej sa môže pochváliť aj rýchlou odozvou 6,5 ms. S týmto nastavením môžete dokonca hrať hry, určite sa nebudete cítiť nepríjemne.

Tento televízor môže potešiť nielen kvalitou obrazu. Mnohí zákazníci ocenia vysokokvalitný prehrávač médií. Do príslušného portu na bočnom paneli sa vloží flash disk USB a možno z neho prehrávať takmer všetky videosúbory (nepodporujú sa len filmy s veľmi vysokým dátovým tokom). Má zásuvku VGA, ku ktorej môžete pripojiť počítač. Môžete to urobiť aj pomocou zásuvky HDMI. Ďalšou dôležitou výhodou zariadenia je minimálna hmotnosť 1,9 kg. Televízor si tak môžete ľahko vziať so sebou na chatu.

Ak hovoríme o nepríjemných aspektoch zariadenia, je ich pomerne málo. Po prvé, výrobok nemá digitálny TV tuner, čo znamená, že na príjem signálu DVB-T2 potrebujete set-top box. Po druhé, televízor má pár skromných reproduktorov s výkonom 2 W, takže by ste nemali dúfať v hlasný zvuk. Som rád, že tento model aspoň nemá konektor na slúchadlá – v niektorých prípadoch sa môže hodiť.

Výhody

 • Spotreba energie je nižšia ako 30 W;
 • Cenovo dostupný;
 • Nie je to zlá kvalita obrazu;
 • Je možné pripojiť slúchadlá;
 • K dispozícii je zásuvka VGA;

Nevýhody

 • Neexistuje žiadna podpora digitálnych televíznych štandardov;
 • Zabudované reproduktory s nízkym výkonom.

Záver

Toto je zoznam najlepších televízorov s uhlopriečkou obrazovky 20 palcov alebo menej. Ako ste sa dozvedeli, tieto zariadenia sú ideálne na inštaláciu niekde v kuchyni alebo garáži. Takéto miniatúrne televízory sa kupujú aj na to, aby sa v lete vzali na chatu, alebo dokonca aby sa na takomto mieste trvalo nachádzali. Dúfame, že vám hodnotenie malých televízorov uvedené na tejto stránke pomohlo – teraz už nemusíte prechádzať rôzne modely, čítať početné recenzie a charakteristiky.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: